На море в Турция - тема 16

  • 101 081
  • 742
  •   1
Отговори
# 390
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Застраховка се изисква за Туроператорите, за туристическите агенции - не.
Може да е притеснително, а може и да не е. Въпросът е дали програмата, по която записвате се осъществява от същата фирма, при която вие резервирате. Ако да - трябва задължително да имат застраховка и да са туроператор. Ако не - няма проблем дори да са само туристическа агенция.

# 391
  • Мнения: 1 525
Лариса, при това положение и според мен Кущур клуб е добър избор. Хотела е с голяма територия. Ефесия и Батихан нямат такава.

# 392
  • Мнения: 71
Лариса, при това положение и според мен Кущур клуб е добър избор. Хотела е с голяма територия. Ефесия и Батихан нямат такава.
Благодаря, Alleishabouquet

# 393
  • Мнения: 71
Застраховка се изисква за Туроператорите, за туристическите агенции - не.
Може да е притеснително, а може и да не е. Въпросът е дали програмата, по която записвате се осъществява от същата фирма, при която вие резервирате. Ако да - трябва задължително да имат застраховка и да са туроператор. Ако не - няма проблем дори да са само туристическа агенция.
Благодаря, Galactic. Hug
Програмата, по която записваме се осъществява от турска ТА, а българската е неин представител в България. Тя е ТО и ТА, но датата й на застраховката е преди нашето планирано пътуване.
Така, че да сме спокойни, така ли? Thinking

# 394
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Застраховка се изисква за Туроператорите, за туристическите агенции - не.
Може да е притеснително, а може и да не е. Въпросът е дали програмата, по която записвате се осъществява от същата фирма, при която вие резервирате. Ако да - трябва задължително да имат застраховка и да са туроператор. Ако не - няма проблем дори да са само туристическа агенция.
Благодаря, Galactic. Hug
Програмата, по която записваме се осъществява от турска ТА, а българската е неин представител в България. Тя е ТО и ТА, но датата й на застраховката е преди нашето планирано пътуване.
Така, че да сме спокойни, така ли? Thinking

Те са туроператор и следва да имат валидна застраховка и към момента на пътуването ви. Тя се подновява около месец преди изтичането й, но на сайта ще се появи по-късно /бавно се качват данните/. Просто си поискайте копие от застраовката от вашата фирма - те са длъжни да ви дадат.

# 395
  • Мнения: 7 605
За много години, момичета, да сте живи и здрави и да изкарате чудесни почивки в Турция  Grinning

Галактик, честита ти рожба, да расте здрава, умна и красива   bouquet

Вчера се върнахме от Белек, имаше доста българи в хотела  Mr. Green между които и един стар мой приятел, който не бях видяла 10 години  Shocked  ....не се видяхме във Варна, а почивахме в един хотел в Турция  Joy

За хотела съм с доста резерви, имат сериозни проблеми със самото строителство, ето как изглеждаше леглото на дъщеря ми при дъжд (а стаята ни беше на партерен етаж!)

....тия дни ще пиша подробно за всичко  Peace

Иначе бяхме приятно изненадани от времето, когато не валеше и пекна слънцето, беше толкова топло, че бяхме по къси ръкави, имаше дори смелчаги които се къпеха в морето  Shocked  Морската вода била 19градуса.

# 396
# 397
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731

т.е. http://www.teztour.bg/hpazar/bg/hotel?id=29196  оригиналната оферта
Скромен хотел, не трябва да имате големи очаквания.

# 398
  • София...........
  • Мнения: 955
ЧНГ 2012 ! За всички да бъде успешна година изпълнена с много здраве, любов и щастие!

Момичета, замисляме тази година Турция и по точно Кушадасъ или някъде по-наблизо ако някой се сеща за хубав хотел. Последните ни посещения в Турция все бяхме в района Анталия и Сиде, но сега замисляме да пътуваме или с наш транспорт или с автобус и се оглеждам да е по-близичко.
Изискванията ми са хотела да е 5* (4+ може), да има хубав плаж, пързалки задължително и за по-малки и по-големи(аквапаркче най-добре), много държа да е чисто и поддържано и храната да е разнообразна. Ние сме 2-ма възрастни с две деца на 4 и 14 (в случая ще са навършени и май си ставаме конфигурация 3-ма възрастни с дете ...).

Засега дилемата ми е м/у два хотела и моля за мнения, приемам и други предложения (и за други дестинации)?

1. Onyria Claros Beach
2. Pine Bay Resort

В Kustur Club HV1 сме били преди 4-5 години - става, но определено ми се иска нещо по-добро?
За Aquafantasy HV1 нещо много не въздишам по-него, защото в самия аквапарк е голяма лудница от външни хора ...

Благодаря   bouquet





# 399
  • Мнения: 242
Засега дилемата ми е м/у два хотела и моля за мнения, приемам и други предложения (и за други дестинации)?

1. Onyria Claros Beach
2. Pine Bay Resort

В Kustur Club HV1 сме били преди 4-5 години - става, но определено ми се иска нещо по-добро?
За Aquafantasy HV1 нещо много не въздишам по-него, защото в самия аквапарк е голяма лудница от външни хора ...

Благодаря   bouquet
--------------------------------------------------------------
Divna, нещо оплесках цитата.
Onyria Claros e по добър вариант. Открит е през 2009 г.Можте да избирате между основната сграда или малките вили. през 2009 бях там и много ми хареса. Има страхотен аквапарк и за деца и за възрастни с много пързалки и много басейни. Плажът е хуав, макар и изкуствено направен, плажната ивица е широка. Територията като цяло е доста голяма и просторна и се създава впечатление, че хотелът е празен.
Pine Bay е доста стар като строителство. Разположен е в скала и почти няма плаж. Близо да него е аквапаркът  Adaland, /може да отидете и пеша/, но не съм ходила там и не мога да кажа нищо. Само съм чувала, че базата е стара и недобре поддържана, но не се ангажирам с това мнение.





[/quote]

# 400
  • София
  • Мнения: 2 437
Татяна добре завърнала се Hug Чакам с нетърпение отзивите ти.
Аз ще изчакам да пуснат още хотели след 14 януари. Тези са ми малко и тогава подробно ще питам и ровя. А и вероятно тази година може да дойдат с нас и кумовете от Белгия и ако стане така ще се съобразяваме с още едно мнение - за добро или за лошо Laughing

# 401
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Татяна добре завърнала се Hug Чакам с нетърпение отзивите ти.
Аз ще изчакам да пуснат още хотели след 14 януари. Тези са ми малко и тогава подробно ще питам и ровя. А и вероятно тази година може да дойдат с нас и кумовете от Белгия и ако стане така ще се съобразяваме с още едно мнение - за добро или за лошо Laughing

Взимаш си беля на главата  Wink

Татяна, добре завърнала се. И аз ще чакам отзиви.
Иначе наводнения стават и в най-добрите хотели, живо си спомних случките в Слънчев бряг Shocked

# 402
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен, моля, споделете мнение за Amara Club Marine - Kemer, подходящо ли е за деца на 2г. и 4г....

# 403
  • Мнения: 212
Момичета, а в Мармарис има ли хотел с аквапарк, подобен на Аквафентъзи в Кушадасъ, или ми препоръчайте хотел който е на голяма зелена територия, подходящ за деца Praynig
Последна проба, ако има някой който желае да ми отговори - ще съм му благодарна bouquet

# 404
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Здравейте и от мен, моля, споделете мнение за Amara Club Marine - Kemer, подходящо ли е за деца на 2г. и 4г....

Точно детската им анимация е една от най-добрите.  Peace Дори в най-горещо време ще е приятно, защото всички сгради и детските съоръжения са в гората, на сянка.


Момичета, а в Мармарис има ли хотел с аквапарк, подобен на Аквафентъзи в Кушадасъ, или ми препоръчайте хотел който е на голяма зелена територия, подходящ за деца Praynig
По принцип почти всички 4 и 5 звездни хотели имат пързалки и басейни, но като Аквафентъзи аз се сещам само за Риксоса в Анталия.

Общи условия

Активация на акаунт