ЗА ИМУНОСТИМУЛАТОРИТЕ

  • 60 955
  • 157
  •   1
Отговори
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Здравейте мамчета! Идва есен а след нея зимата. Тръпки ме побиват отново като си помисля за зимните вируси, кашлици, сополи и други такива неприятни неща! Та искам да ви питам какви имуностимулатори използвате за вашите деца? Моят син е на 2 год. и 6 месеца а в нашия малък град докторите са толкова неориентирани с новите неща, че е чак плашещо! Благодаря ви предварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз давам ежедневно "Септилин", а когато се появят някакви признаци на настинка, го смесвам с "Есберитокс".

# 2
  • Варна
  • Мнения: 332
Миналата година давах на дъщеря ми (3 г.) рибомунил, но тогава започнах да го давам късно, чак след като започнаха болестите. Сега го започнах от началото на септември и се надявам да я предпази от гриповете и техните усложнения. То като се ходи на детска градина не може без болести, но дано са по-малко и по-леки.

# 3
аз се спрях на Бронховаксом

# 4
  • Мнения: 2 596
Аз давах Мултисаностол, но нямаше никакъв ефект, даже 2 пъти ми се разболя детето, само докатоо го пиеше.

# 5
  • Мнения: 1 680
Мултисаностолът са комбинирани витамини, а не е имуностимулатор.
От десетина дни даваме AD Liquid for Kids надявам се да има ефект.

# 6
  • Мнения: 2 596
Мултисаностолът са комбинирани витамини, а не е имуностимулатор.
От десетина дни даваме AD Liquid for Kids надявам се да има ефект.
До колкото знам витамините са тези, които подсилват имунната система.
А за AD Liquid for Kids чух много хубави неща, но тук в Пловдив не мога да го намеря.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
А момичета, как мислите - дали да давам имуностимулатори преди евентуалните разболявания или да видя първо как ще тръгне с яслите newsm78? Мартин досега не е боледувал - една шарка само, ама тя не се брои Wink. Колкото и в къщи да сме се натръшвали, той се разминава само с вит Ц и се чудя сега, след като май му е добър имунитета дали да му давам нещо като почва яслата или да видя там как ще бъде - ама пък да не вземе много да боледува изведнъж и да му скапя имунната система ooooh!? Да кажа че разните хреми и покашляния не ме притесняват - трябва да си тренира организма да се справя сам, но всички ме плашат с много болести в яслите Thinking

# 8
  • sofia
  • Мнения: 769
На децата си давам Алое вера гел с праскова (предлага се от фирма foreverliving products) и Цар витамин (китайска медицина предлага се от фирма Greenspring).

# 9
Как давате Ad Liquid for Kids ако детето ходи на ДГ? Пише, че се дава три пъти непосредствено преди или по време на хранене... Колко време се дава и трябва ли да е изписано от лекар?

# 10
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
аз се спрях на Бронховаксом
И ние. Но след трите месеца прием се прави почивка от 6 месеца. Сега се пада да давам пак от януари до март, но се чудя дали тогава ще е безпредметно  newsm78 newsm78

# 11
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
благодаря ви за отговорите! интересува ме каква е ориентировъчно цената на ADL iquids for kids и коя фирма го предлага в дистрибуторската си мрежа!

# 12
  • Мнения: 35 968
А момичета, как мислите - дали да давам имуностимулатори преди евентуалните разболявания или да видя първо как ще тръгне с яслите newsm78?

в ДГ ще се сблъска с нещо, което не му се е случвало до сега - затворено топло пространство с поне 1/3 постоянно болни деца, за това по-добре се подготви

# 13
  • София
  • Мнения: 13 206
Как давате Ad Liquid for Kids ако детето ходи на ДГ? Пише, че се дава три пъти непосредствено преди или по време на хранене... Колко време се дава и трябва ли да е изписано от лекар?

Пише, че се дава от 1 до 3 пъти по 5 мл. доколкото си спомням... Аз го давам вечер с храната по 5 мл, т.е. 1 път дневно, за профилактика 3 пъти е много. Нашата схема (изписана от педиатър) е 20 дни по 5 мл, 20 дни почива, после пак 20 дни и т.н. цялата зима. Дори сега може би ще вземем вече сиропа за големи - Имунния съпорт, но ще трябва да говоря с педиатърката...

# 14
  • Мнения: 4 458
А момичета, как мислите - дали да давам имуностимулатори преди евентуалните разболявания или да видя първо как ще тръгне с яслите newsm78?

Мисля че е по-добре да започнеш от сега. В градината много деца ще са болни и кашлящи - няма начин да не лепне нещо.
По принцип самия имунитет намалява и от сами яфакт че детето остава само на чуждо място - от притеснение дефакто. И много често децата се разболяват не толкова от някоя болест - поне в началото а точно от това че са на ново място и са изплашени.... вдигат температура най-често.

А за въпроса ти какво даваме на децата. Аз давам водорасли. Преди съм пробвала и с други продукти, но за сега по-добро от водораслите не съм намерила и за това не ги сменям вече години.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
вчера отидох в една аптека, от която съм останала с много добри впечатления и направо поисках информация за това какво се предлага на пазара, как действа и т.н.
ето обобщение на това, което научих:
най-добрите продукти са рибомунил, респивакс и бронховаксом.
- рибомунил - особено ефективен при наличие на грипни симптоми, както и за по-нататъшна профилактика
- респивакс - добър за профилактика като се приема по схема от началото на октомври
- бронховаксом - френският еквивалент на българския респивакс. по-добър, но и по-скъп.

още не съм решила какво да давам на моите деца. миналата година бяха на водорасли и коластра, но изкараха болни цялата зима. сега съм намислила да тръгна с тежката артилерия. вероятно утре ще отида и при педиатърката им за консултация.

# 16
  • Мнения: 1 250
Всичко е много относително и зависи от организма.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
на мен ли го казваш? теорията за относителността на болестите в детска възраст май аз съм я измислила... ама в аптеките все още продават лекарства с предписания, които едва-едва се допират до тази ми теория...

# 18
  • Мнения: 1 399
Всички изброени не са противогрипни.
Това са имуностимулатори, имащи за цел да намалят бактериалните усложнения - като бронхит, пневмония, отити и т.н.
Тъй като това лято имахме доста здравословни проблеми, ми се наложи да контактувам с не един педиатър.
Мненията за ползата от имуностимулаторите са противоречиви - от пълна поддръжка до пълно отричане Thinking

В момента ни е изписан за кратко Изопринозин. Той вече оказва директен антивирусен ефект и помага на имунната система да се справи с вирусните заболявания. Изписва се с рецепта.

# 19
  • Мнения: 660
Изопринузина предизвика температура при малкия и го спрях моментално.
Рибомунила го взима 3 месеца по схема и сега чакам резултата,засега няма нещо по-сериозно от сополи.
Всички майки с болнави деца като моето ми препоръчват и респивакс,сигурно ще опитам и него,нямам избор.

# 20
  • Мнения: 4 458
............ миналата година бяха на водорасли и коластра, но изкараха болни цялата зима. сега съм намислила да тръгна с тежката артилерия. вероятно утре ще отида и при педиатърката им за консултация.

Така ли? Странно  Rolling Eyes На какви дози сте били че сте се разболявали? Моите деца са на същите продукти и мога да кажа, че е точно обратното на това което казваш

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
Изопринузина предизвика температура при малкия и го спрях моментално.
Рибомунила го взима 3 месеца по схема и сега чакам резултата,засега няма нещо по-сериозно от сополи.
Всички майки с болнави деца като моето ми препоръчват и респивакс,сигурно ще опитам и него,нямам избор.

Рибомунила се пие 6 месеца и покрива следващите 6! Това е предписанието на нашата педиатърка. Ефекта идва чак след 6 месеца, имам предвид пълния ефект. Александра си боледуваще в яслата, въпреки рибомунила, но караше по-леко ангините.

С Изопринозина внимавайте за деца! Има доста странични ефекти. Аз не бих го давала, освен по предписание на лекар и при силно нарушен имунитет, а не регулярните боледувания

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867
на питането за водораслите: давах им зелена енергия и коластра всеки ден по една капсуа, а понякога и по две. при разболяване произволно увеличавах дозата. оказа се, че не е достатъчно да ги поддържа здрави или поне само леко сополиви. изредихме всички антибиотици и завършихме с терапия в санаториума в сандански.

# 23
  • Мнения: 786
Респивакса нашата педиатърка категорично то отрече- пълен бил с боклуци. Препоръча ми IRS 19. А от неспецифичните  newsm78 имуностимулатори- Imunobor Kids.

# 24
  • Мнения: 580
И аз съм на тази вълна...Митака миналата година през седмица си го взимах сополив от яслата.Правих тримесечен курс с Респивакс - ефект май никакъв.После пробвах с ИРС - спира сополите, но според мен не се прилага профилактично.
Тази година се чудя вече какво да започна.Взех му Цитросепт.
Някой има ли впечатления от него?

# 25
  • Мнения: 224
Аз мислех да и слагам ваксина, но категорично ме разубедиха че последно време давали много реакции тия ваксини и се отказах от това намерение (само на мама и тате ще сложим такива). Препоръчаха ми горещо респивакса - не съм чула отзиви за малки деца, надявам се да има полза от него:)

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Моята педиатърка е против даването на такива препарати на малкия. Днес се консултирах с нея, но тя ми каза да не давам нищо, за да не предизвикаме обратния ефект. Преписа ми хомеопатия Sulfur 1 път в седмицата по 10 гранулки.
Направо не знам какво да мисля. Тя ли е права, аз ли прекалено много вярвам в "чудотворното" действие на подобни препарати? Къде ли е истината?

Иначе за каката препоръча респивакс. Тя и това е пила, и бронховаксом, и саменто. Нямам впечатление, че един от всички тези препарати е помогнал много. Май има болни зими, и по- здрави зими.

# 27
  • Мнения: 430
Досега не съм давала имуностимулатори и даже щях да питам тук и в дир-а кое е добро и кое не струва. Но преди няколко дни ходихме при Улевинов УНГ светилото, и той изписа ехинацея щом разбра,че ходи на ясла.
Съвет не мога да ти дам, но пък мога да използвам темата ти, за да попитам за ехинацеята - добра ли е или е поредния начин да си оскъпя урината на детето?!

Дано да са ти здрави момите цяла зима, независимо как ги "стимулираш" Laughing

# 28
  • Мнения: 14
Имам дъщеря на 10 години и син на 1 и половина. На каката съм давала бромховаксон и съм много доволна, но цената е доста висока - сега незнам колко е, но беше около 40 лв. опаковката и стига за пълен курс. Давала съм и респивакс, но мисля че няма никакъв ефект. Тази година педиатърката ни препоръча Imunobor - още не съм решила, ще помисля.  newsm78 От хомеопатичните средствма не съм доволна пилисме осцилукокциум - никакъв ефект.

# 29
  • Мнения: 206
Смея да твърдя, че респивакса е много добър имуностимулатор. Всяка година го давам по схема на дъщеря си.На 2г. за първи път го пихме  и не сме боледували сериозно. Вече 3години не сме пили антибиотици, а хремичките минават доста леко. Давала съм в студените месеци и по 5 или 10 ампулки витамин "С" всеки месец.Нито едно от двете не вреди.

# 30
  • Мнения: 2 332
Нашата педиатърка препоръча да започнем с Бронховаксон-а от началото на октомври - 10 дена всеки ден, след това - 10 дена мултивитамини и 10 - есберитокс или нещо от сорта. Така - и ноември и декември. Пък дано тази година да не е така болна като миналата!

# 31
  • София
  • Мнения: 3 421
  На нас алерголог ни препоръча да даваме Бронховаксом. Каза, че най-добър и дълготраен ефект има след 3 год.прием. Съжалявам, че досега не съм давала на дъщеря си. От тази година давам и на двамата. Да си пожелаем една по-здрава година, че миналата бяхме много болни.

# 32
До Кика-миналата есен започнах с Есберитокс по препоръка на педиатър.Детето тръгна на ясла на 1г 6м.Разболя се само веднъж/зарази се от мен,защото аз почти цяла зима си ходя болна/,а дори не се наложи да пие лекарства.Не зная обаче дали това се дължи на Ехинацеята или си е до организъм.Тази година започнах с Бронховаксом и с надеждата,че пак ще е здраво детето.

# 33
  • Мнения: 3 211
Давала съм Есберитокс и рибомунил-без ефект. Много съм доволна от Цитросепт-а, но е много горчив. И коластрата е добро, но цитросепт-а е по-силно имуностимулиращо. Поне на Габи така й действа.

# 34
от къде си купихте Зелената енергиа и коластрата.В птеките около нас не са чували за такива продукти

# 35
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат
от къде си купихте Зелената енергиа и коластрата.В птеките около нас не са чували за такива продукти

те са от продуктите, които не влизат в търговската мрежа, а се разчита на дистрибутори - амбулантни търговци (подобно на орифлейм, ейвън и всеможещите прахосмукачки). аз самата се регистрирах като дистрибутор, за да мога по-лесно да си ги поръчвам, а и заради отстъпката (разбира се!). така си поръчвам по телефона и ми ги доставят у дома или в офиса.

в нета някъде имаше информация за продуктите, но в момента нямам линк да ти пусна. ако си в софия, мога да ти поръчам и да ти ги дам на техните цени. не мисля да печеля от такова нещо.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 867
моите деца току що са се върнали от консултация при педиатъра. довечера ще ги разпитам и утре ще ви кажа какви са съветите по отношение на анти-грип кампанията в началото на учебната година.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 867
мдддаааааааааа, педиатърът потвърди онова, което вече ми бяха казали в аптеката: респивакс или бронховаксом.

дали пък тази година ще ни се размина кашлянето от ноември до април?!

# 38
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Аз пак ще си ваксинирам децата/и нас естествено/. Сиси ми е била болна за последен път месец май 2004г. Не съм и давала никакви имуностимулатори и дано не се наложи, че никак не ми харесват. Наблюденията ми върху познати дечица са, че цитираните стимулатори нямат голям ефект.
Това лято 2 месеца и половина беше на море и планина по цял ден навън и се надявам да е достатъчно. Пък ако не - ще се борим. Hug

# 39
  • Мнения: 356
Руслана е ваксинирана и има направен 6 месечен курс с Рибомонил /това октомври 2004 год./. Цяла година дори не е "кихнала". Любо е с 3 месечен курс на Респивакс /ок. март 2005 год/, в момента нещо се олюлява, но мисля, че минава леко. Племенникът ми е на зелена енергия+коластра+някакъв немски имуностимулант и е много често хремав и с температура.
Лично за мен изводът е, че много зависи от организма на детето. А това, в което съм убедена е, че поне веднъж годишно трябва да водим децата си за 15 дена на въздух и 15 дена на море - няма по-добър имуностимулант от това.

# 40
  • Мнения: 3 537
Дайте съвет мамички,иска ми се да започна да давам за да му засиля имунната система за зимата за да не ми се разболява.Трябва ли да се консултирам със педиатъра ни за да ми изпише той нещо или направо да взимам?И какво е добро,че идея си нямам?
Мерси предварително Wink

# 41
  • София
  • Мнения: 2 181
Стела пие такова сиропче от петък.тъй като в рамките на един месец вече 2-ри път е със сополи и поисках на нашата педиатърка да ми изпише такова сиропче.
казва се "ADliquid for kids".струва 35лв от представителите.пише много хубави неща на листовките,които ми дадоха.резултатите се проявяват след 2 седмици,така че още не мога да кажа струва ли си парите.курса на пиене  е 40 дена.

# 42
  • Мнения: 3 537
Мерси,Галя WinkДа,скъпичко е,но ако си заслужава си струва.
Аз си го записах, пък за всеки случай ще си консултирам с доктора да видим какво ще каже.

# 43
  • Мнения: 2 910
На Марти зимата и изписаха едно сиропче-Апровит+ за повишаване на имунната система,който в състава си съдържа глюкоза,протеинов хидролизат,пчелен мед,пчелно млечице,витамини и минерали.Сравнително по-евтин е-4,25лв.,но в случая парите нямат значение,особенно щом е за детенцето.Като се консултираш с педиатърката,тя ще ти каже какво да вземеш.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 181
да,консултирай се задължително.но да знаеш че е сравнително нов на бг. пазара.аз като свършим профилактиката и минем през сезона на болестите ще мога да кажа отзиви.педиатърката ми твърди че от всички деца,който са го пили пролетта никой не е боледувал.
ох,много ми се иска да е така,че с тия зъби и това време мъкнем едни сополяци и вече........ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
ако евентуално се спреш за него пиши да ти кажа къде са представителите,че не ми се мисли колко струва в аптеките.
поздрави

# 45
  • Мнения: 5 577
Ще питам и аз задължително!
Мерси, че ми дадохте идея.

  bouquet

# 46
  • Мнения: 3 334

 "ADliquid for kids"

наистина е страхотен този сироп /от мнение на други майки знам/.
Ние обаче сме на рибимунил на прахчета.Давах й го миналата зима и да ви кажа честно всичко изкарва много леко.Зъбките й избиха без проблеми до момента включително и кътниците.Ангина изкара в много лека форма и за два дни й мина само с 1 антибиотик /имаше майки,чийто деца минаха на инжекций при този бум на ангина,който имаше/.Постоянно е в контакт с деца и дори понякога и болни /има майки в парка,които крият,че децата са им болни/ и не я е хващал някои вирус от тези деца.
Предполагам,че се дължи на рибомунила,защото малката ми принцеса е слаба и финна,а и имунната й система беше много слаба преди започването на рибомунил.
Дано да имате късмет и да не се разболявате.

# 47
  • Мнения: 8 585
Дайте съвет мамички,иска ми се да започна да давам за да му засиля имунната система за зимата за да не ми се разболява.Трябва ли да се консултирам със педиатъра ни за да ми изпише той нещо или направо да взимам?И какво е добро,че идея си нямам?
Мерси предварително Wink
Противо-грипна ваксина. Единственото нещо с доказана стойност.
Своевременно лекуване на инфекциозните заболявания, адекватна продължителност на АБ лечения-1-2 дена в повече правят разликата.

# 48
  • sofia
  • Мнения: 769
Аз съм против ваксините и затова давам Алое вера гел и билкови витамини от както са се родили и двете деца. Не са имали никакви по сериозни проблеми от лека хрема.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 190
Аз мисля да давам малката на ясла, та отдавна се интересувах от такъв продукт. Спряла съм се на този.
Galq4, Стелчето същия ли пие?
Моята педиатърка каза, че много майки са доволни от него. Ние ще го почнем от октомври. Дано помогне!

# 50
  • София
  • Мнения: 2 181
да,същия
нали знаеш че представителите са ти комшии.от там да си го вземеш Laughing Laughing на далавера Grinning

# 51
  • Мнения: 285
Моля Ви, къде мога в Пловдив да намеря ADLiquid? В аптеките около нас не са го чували дори!  Embarassed

# 52
  • София
  • Мнения: 2 190
да,същия
нали знаеш че представителите са ти комшии.от там да си го вземеш Laughing Laughing на далавера Grinning

Да, за щастие офисът на фирмата ми е под носа Grinning!
Детелина, ще ида да ги питам дали го разпространяват в Пловдив и ще докладвам - може би още днес.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 190
Давам координатите на аптеките в Пловдив, които работят с препаратите от серия ADLiquid на компания AD MEDICINE:
"Запад Тракия" ж.к. Тракия, ДКЦ 5 -                                     032/682835/372;
"Запад" бул. Пещерско шосе 129+, вх.В -                                    640048;
"Витон" бул.България 39                                                               964097;
"Арника" ул.6-ти септември 39                                                     642132;
"Радиана" ул.Дрян 2                                                                      640588;
"Света Анна" пл.Понеделник, Пазар 3                                          260716;
"Тримонциум" бул.В.Априлов 44 А                                                 643363;
"Регина" ул.Патр.Евтимий 24                                                        664467

Ако някой друг от страната се интересува, имам пълен списък на аптеките и мога да му дам координати.

# 54
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
На нас докторката ни предписа Осцилококциум преди яслата и Рибимунил след като почнем!

# 55
Sunny bunny, а нещо за Варна?
Ако не ти е проблем кажи в кои аптеки, че да не обикалям.
Благодаря ти!   bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 13 206
На нас докторката ни предписа Осцилококциум преди яслата и Рибимунил след като почнем!

Рубомунила е желателно да се почне от началото на спетември. Като започне детето да боледува кел файда... Wink... Освен това, за да има ефект от него трява да се пие поне 3 м. Ако започнете през септември до декември-януари вече нещата се позакрепват. И въпреки всички взети мерки не искам да плаша майките, на които предстои ясла - децата боледуват повече през първата година в детско заведение, дали ще е ясла, градина или училище, няма значение. После нещата си влизат в релси.

За ADLiquide for Kids - с две ръце ЗА. Пие го Александра от началото на януари, веднага след вирусна пневмония. Изкара 3 м. здрава, без нито един сопол даже и то по време на февруарската грипна епидемия. Сега да не дърпам дявола за опашката, ама от началото на годината е боледувала само 3 пъти. Сиропа не го е пила от края на март, защото все пак лятото и пролетта сама трябва да се укрепи имунната система...

# 57
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Ами ние пихме Рибомунил,който мисля че помага.А в момента му изписаха Esberitox N, заради тройната ваксина която му биха и чета на упътването,че тези капки са имуностимулатор,а аз не бях чувала за тях.От аптека "Манолова" са 10-ина лв.,май newsm78

# 58
  • София
  • Мнения: 2 190
Sunny bunny, а нещо за Варна?
Ако не ти е проблем кажи в кои аптеки, че да не обикалям.
Благодаря ти!   bouquet

Веднага ти ги казвам:
"Санита", ул.Ген.Колев 72               052/ 681352; 0889 526 970;
"Санита", бул.Вл.Варненчик 12               684985;
"Галантус",ул.Хр.Ботев 4                         625070

# 59
  • Мнения: 285
Много ти благодаря,Sunny bunny!Дано да сте здрави и щастливи!

# 60
  • Мнения: 455
Давам координатите на аптеките в Пловдив, които работят с препаратите от серия ADLiquid на компания AD MEDICINE:
"Запад Тракия" ж.к. Тракия, ДКЦ 5 -                                     032/682835/372;
"Запад" бул. Пещерско шосе 129+, вх.В -                                    640048;
"Витон" бул.България 39                                                               964097;
"Арника" ул.6-ти септември 39                                                     642132;
"Радиана" ул.Дрян 2                                                                      640588;
"Света Анна" пл.Понеделник, Пазар 3                                          260716;
"Тримонциум" бул.В.Априлов 44 А                                                 643363;
"Регина" ул.Патр.Евтимий 24                                                        664467

Ако някой друг от страната се интересува, имам пълен списък на аптеките и мога да му дам координати.

Sunny bunny, а в Бургaс къде мога да го намеря? Много ли е различна цената? Благодаря ти!   



# 61
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Sunny bunny, а в Бургaс къде мога да го намеря? Много ли е различна цената? Благодаря ти!   

Аз го купих миналата седмица от аптеката в блок 1 ( "Поморин" дето се води) в Славейков - 35 лв.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 190
За Кати - давам аптеките в Бургас :
"Ескулап-Ренета", ул.ЦарСимеон I, 53      056/821342; 0888 531673
Денонощна аптека"Мария Маркова"               881113
к-с Славейков бл.1, Б, партер, между вх.4 и вх.5                                                                     881113
"Аква", комплекс Лазур, бл.108                         812760

Нещо не ми е ясно втората и третата аптеки дали са различни или е една и съща newsm78? Ама преписах дословно от листа, който са ми дали.
Цената в офиса е около 35 лв., а препоръчителната за аптеките е около 39 лв.

Хайде, дано помогне сиропчето на повече дечица да не боледуват Grinning!

# 63
  • София
  • Мнения: 166
Аз нещо се запалих по водораслите на Аквасорс напоследък. Моят син ги почна, преди да стане на 3 и имаха добър ефект. Да не бях ги спирала! Пише, че са от полза и за бременни и за много малки деца, дори кърмачета. Всъщност единият продукт дори се води "Коластра" - т.е. с качествата и ефекта на коластрата.

# 64
Sunny bunny,
голяяямо мерси!  bouquet

# 65
  • Мнения: 265
Аз давам Царски билки - Детска формула. В него има екстракти от Златен корен, други тревички и мед. Изпили сме почти половината сиропче и невиждам ефект  Sad

# 66
  • София
  • Мнения: 797
 А в София този сироп "AD LIquide for kids"  къде може да се намери?

# 67
  • София
  • Мнения: 4 397
Ние направихме една сеия с този сироп на AD LIquid for kids засега съм доволна да чукна на дърво дава се 15 дена преди градина/ясла/и 15 дни след това се продължава.Взех го от една денонощна аптека в Надежда на цена 38лв.на много малко места се продава обиколих доста аптеки преди да ме пратят в тази защото е скъпо лекарство и трябва да се зареди цялата серия и затова почти никаде го няма така ми обясниха от едната аптека.

# 68
  • Мнения: 455
Sunny Bunny   и  mam4e ,  благодаря  Ви  много.    bouquet

# 69
  • София
  • Мнения: 2 190
А в София този сироп "AD LIquide for kids"  къде може да се намери?
Ето ги на тази страница.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 098
 39 лева за 40 дни звучи добре. И трябва да има ефект.  newsm78 Не съм го пробвала. Това е нещо ново.

Аз ползувам водорасли "Зелена енергия" за около15 лева на месец. На тази възраст от годинка и половина е предостатъчно. За по-голямите може да стигне и до 20 лв. месечно. И зависи от детето.

Ето например - сега изкара грипа. Малко тежест в стомаха, няколко часа температура 38 градуса и толкова. Всичко приключи за не повече от  24 часа. И през цялото време пи само водорасли и коластра (по схема). Никакви лекарства.

# 71
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Стела пие такова сиропче от петък.тъй като в рамките на един месец вече 2-ри път е със сополи и поисках на нашата педиатърка да ми изпише такова сиропче.
казва се "ADliquid for kids".струва 35лв от представителите.пише много хубави неща на листовките,които ми дадоха.резултатите се проявяват след 2 седмици,така че още не мога да кажа струва ли си парите.курса на пиене  е 40 дена.

Пиеме го 3-та седмица и в момента Танти е на антибиотик. Вече на нищо не вярвам

# 72
  • Мнения: 14
Sunny Bunny ,imash li nqkakva informaciq za aptekite v Blagoevgrad dali go ima nqkade? Благодаря  Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 2 190
Sunny Bunny ,imash li nqkakva informaciq za aptekite v Blagoevgrad dali go ima nqkade? Благодаря  Hug

Да, пиша ти ги:
"Билфарма", ул.Братя Миладинови 18           073/83 11 51
"Сание", ул.Владо Черноземски 12                       3 72 21

# 74
  • Мнения: 3 164
Аз съм против ваксините и затова давам Алое вера гел

Интересува ме този гел Алое вера-кажи нещо повече за негор на коя фирма е ит.н.?

# 75
  • Мнения: 772
От 1 септември сме на таблетки Ехиначи и така до 30 и ни свършва опаковката.  После почивка и пак отначало или? Thinking

# 76
Ами някой не е ли давал на детето си хранителните добавки на Вижън. Чувала съм добри неща за тях, даже ги имаме, но не съм започнала да й ги давам редовно.
Миналата седмица се събуди с температура около 38,5С дадохме й 2 хапчета и температурата спадна. До сега никога не й е манавало само за 1 ден. На другия ден вече нищо й нямаше.

# 77
  • Мнения: 14
Sunny Bunny , golqmo BLAGODARQ

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
А има ли някакви лекарствени взаимодействия? Питам, защото сме започнали курс с Бромховаксом, който продължава 3 месеца, т.е. и Ноември включително/ 10 дни се пие, 20 дни почивка/ и се питам могат ли да се дават двата препарата съвместно. Иначе цената им е дору горе еднаква, целият курс на Бромховксома за деца е около 36 лева.

# 79
Здравейте на всички! Аз ще давам трета година Esberitox'N и съм много доволна. Дъщеря ми беше на 10 месеца, когато го започнахме(Преди това доста боледуваше). Първата зима се разболя само веднъж, втората нямаше дори и сополи, разболя се чак май месец и то от много нашумял и тежък  вирус, а тя го изкара без антибиотик. Сега вече тръгна на градина и се надявам пак да е здравичка. Започвам го от 01/10 и ще го давам до края на април. 20 дни давам и десет почивам. Esberitox'N съдържа предимно ехинацея, продава се на капки и на таблетки. И двете струват около 7-8 лв. Ако е по-малко детето се дават капките(малко са неприятни на вкус, за разлика от хапченцата). До годинка се дават 3 пъти дневно по 10 капки преди ядене. Над годинка -3 пъти по 15 капки.
Ако детето ви  може да яде по-твърди бонбонки или да ги смуче, давайте му таблетките-3 пъти по 1(те се смучат или схрускат). Препоръчан ми е от най-добрата педиатърка в Бургас: Д-р Калудова

# 80
  • Мнения: 8 585
Дайте съвет мамички,иска ми се да започна да давам за да му засиля имунната система за зимата за да не ми се разболява.Трябва ли да се консултирам със педиатъра ни за да ми изпише той нещо или направо да взимам?И какво е добро,че идея си нямам?
Мерси предварително Wink
Освен ваксинация с противогрипна ваксина, нищо друго не е необходимо. Никой от "популярните" препарати не е с доказан ефект. Просто децата израстват и укрепва имунитета, докато някой може да си мисли,че Ехинацеята действа  ooooh!

# 81
  • София
  • Мнения: 3 688
а някой давал ли е от витамините на Amway
днес една майка много ми ги похвали

# 82
  • Мнения: 381
Sunny Bunny а в Шумен имаш ли ги адресите?А да ви попитам ние сме на 9 месеца в момента мога ли да го давам?И аз съм чувала за водораслите на Вижън ама само ми ги хвалят не съм купувала още.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 190
Sunny Bunny а в Шумен имаш ли ги адресите?А да ви попитам ние сме на 9 месеца в момента мога ли да го давам?

Давам ти ги :
аптека"Димитрова", ул.Македония 6 В         054/ 57352
магазин "Слънце", ул.Цар Асен І, 8                       802099
аптека"Юлия Ангелова", ул.Панайот Волов 16     832021

В листовките, които ми дадоха от фирмата, пише че този препарат е по принцип за деца над годинка, но е използван и при 9-месечно бебе, което се било добре повлияло. Но това бебенце, доколкото разбирам, е било болно и към лечението му е бил прибавен и въпросния сироп, а не му е даван профилактично за засилване на имунитета. Най-добре е да поизчакаш до годинката, мисля.

# 84
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
[Освен ваксинация с противогрипна ваксина, нищо друго не е необходимо. Никой от "популярните" препарати не е с доказан ефект. 
Поправи ме, ако греша, но защо ли ми се върти в главата, че тези ваксини действат за определен "щам" (или както там се казва) и ако не са го уцелили въпросният щам може да си боцкаш ваксини до припадък и пак да си хващаш де що има грип  newsm78

# 85
Правилно! Видовете грип са много, а и те мутират. Противогрипната ваксина не действа срещу всички!
Давайте ехинацея и водорасли и дано господ пази децата ни!

# 86
  • Мнения: 381
Sunny Bunny благодаря ти.Аз няма да го давам но да съм информирана.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Освен ваксинация с противогрипна ваксина, нищо друго не е необходимо. Никой от "популярните" препарати не е с доказан ефект. Просто децата израстват и укрепва имунитета, докато някой може да си мисли,че Ехинацеята действа  ooooh!
Бромховаксома е ваксина срещу бактериални инфекции и няма нищо общо с противогрипните ваксини и определено една противогрипна не е гаранция, че детето няма да лепне бактериална инфекция, срещу която тя не изгражда никакъв имунитет.

# 88
  • София
  • Мнения: 13 206
[Освен ваксинация с противогрипна ваксина, нищо друго не е необходимо. Никой от "популярните" препарати не е с доказан ефект. 
Поправи ме, ако греша, но защо ли ми се върти в главата, че тези ваксини действат за определен "щам" (или както там се казва) и ако не са го уцелили въпросният щам може да си боцкаш ваксини до припадък и пак да си хващаш де що има грип  newsm78

Не е точно така... СЗО прогнозира кои щамове ще върлуват тоя сезон и създава ваксина за тях. Вярно е, че те си мутират, но дори и да се разболееш от мутирал щам прекарваш без усложнения....
Не знам дали не греша ама според мен тук в БГ хората наричат едва ли не всяка настинка "грип", а в повечето случаи са пипнали другите типове вируси... Аз лично не съм слагала противогрипна ваксина, нито на детето, нито на мен. Не съм против, но де да знам докато се замисля за ваксина и то сезона минал и заминал. Мисля си, че докато имунитета ни е нормален няма нужда да слагаме, но виж ако човек има хронични заболявания и влиза в рисковите групи е добре да си сложи...

# 89
  • София
  • Мнения: 13 206
Правилно! Видовете грип са много, а и те мутират. Противогрипната ваксина не действа срещу всички!
Давайте ехинацея и водорасли и дано господ пази децата ни!

Е баш на таз комбинация водорасли+ехинацея+дядо Боже не бих разчитала  Crazy Crazy Crazy

# 90
а какво ще кажете за съдържанието на германий в Ad liquids for kids-мен това лично малко ме притеснява, ако някой може да обясни каква му е ролята -моля да го направи

# 91
  • София
  • Мнения: 13 206
а какво ще кажете за съдържанието на германий в Ad liquids for kids-мен това лично малко ме притеснява, ако някой може да обясни каква му е ролята -моля да го направи


И кое по-конкретно те притеснява? Явно германия се съдържа в някои от продуктите, не вярвам специално да е поставен там...
http://www.admedicine.co.uk/p_line2.asp?p=6

# 92
  • Мнения: 2 332
Стела пие такова сиропче от петък.тъй като в рамките на един месец вече 2-ри път е със сополи и поисках на нашата педиатърка да ми изпише такова сиропче.
казва се "ADliquid for kids".струва 35лв от представителите.пише много хубави неща на листовките,които ми дадоха.резултатите се проявяват след 2 седмици,така че още не мога да кажа струва ли си парите.курса на пиене  е 40 дена.
Пиеме го 3-та седмица и в момента Танти е на антибиотик. Вече на нищо не вярвам
И Йоана го пи пролетта - но това не я предпази от болести... сега сме с Бронховаксом, ха да видим как ще е с него.

# 93
  • Мнения: 2 596
Моля Ви, къде мога в Пловдив да намеря ADLiquid? В аптеките около нас не са го чували дори!  Embarassed
Детелина, кажи моля те купи ли вече този сироп и започна ли да го даваш на детето си?

# 94
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
а какво ще кажете за съдържанието на германий в Ad liquids for kids-мен това лично малко ме притеснява, ако някой може да обясни каква му е ролята -моля да го направи


И кое по-конкретно те притеснява? Явно германия се съдържа в някои от продуктите, не вярвам специално да е поставен там...
http://www.admedicine.co.uk/p_line2.asp?p=6

Има го точно в детския сироп, но и аз идея си нямам за какво е.

# 95
  • Мнения: 704
Аз давам на моето детенце въпросния сироп от вчера - по 5млл. един път дневно в малко компот, тъй като пише да не се смесва с млечни продукти.
Схемата, която ми препоръча педиатър е 5 дни давам, 2 почива и отново; допълнително ще уточним продължителността на курса.
Лееко се притеснявам, тъй като детенце е с алергии и това пчелно млечице ми се върти постоянно в главата.
Дано  Praynig не направи реакция.

# 96
  • София
  • Мнения: 13 206
а какво ще кажете за съдържанието на германий в Ad liquids for kids-мен това лично малко ме притеснява, ако някой може да обясни каква му е ролята -моля да го направи


И кое по-конкретно те притеснява? Явно германия се съдържа в някои от продуктите, не вярвам специално да е поставен там...
http://www.admedicine.co.uk/p_line2.asp?p=6

Има го точно в детския сироп, но и аз идея си нямам за какво е.

Има го, ама това не значи, че някой е сложил германий... то и цинк има... според мен това са елементи, които се съдържат в някои от растенията и производитреля е длъжен да даде съдържанието им.
Учудих се, защо vaяssi пита точно за германия. Не твърдя дали е вреден или не, защото не знам... просто за първи път чувам някой да се притеснява от него... Wink

# 97
  • Sofia
  • Мнения: 97
Посъветвайте ме какво да давам на малкия, на 11 месеца е и се притеснявам да от студеното време, което дойде вече. Много е малък и повечето неща не са за възрастта му още. Понякога му давам вит С, но може би има и други подходящи неща... Какво давате вие?

# 98
  • Мнения: 18 542
Попитай в аптеката или педиатъра за Имунобор кидс. Той е билков препарат - ехинацеа и още нещо.

# 99
  • Мнения: 2 529
Нищо такова имуностимулиращо не давам на моя син нито сега, нито миналата зима, когато беше на 6,7, 8 и 9 месеца Grinning и до момента не е боледувал от абсолютно нищо. Лично аз съм на мнение, че детето трябва да се храни балансирано, да излиза на разходка всеки ден независимо от времето и да му се ограничават контактите с болни хора и няма нужда от специални препарати, нито мултивитамини, нито разни хомеопатични. Разбира се по друг начин стои въпроса ако детето боледува или има някакви специални показания - тогава трябва някаква допълнителна имунна защита, но не виждам смисъл при абсолютно здраво и нормално развиващо се дете, което не ходи на ясли и т.н. изкуствено да му се намесваме в изграждането на имунната система. Витамин С вместо да му се дава на ампули, може да му засилиш храните, които са богати на този витамин - това е моето мнение поне, а и нашата педиатърка не ни е предписвала такива неща Simple Smile

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 97
Лично аз съм на мнение, че детето трябва да се храни балансирано, да излиза на разходка всеки ден независимо от времето и да му се ограничават контактите с болни хора и няма нужда от специални препарати, нито мултивитамини, нито разни хомеопатични. Разбира се по друг начин стои въпроса ако детето боледува или има някакви специални показания - тогава трябва някаква допълнителна имунна защита, но не виждам смисъл при абсолютно здраво и нормално развиващо се дете, което не ходи на ясли и т.н. изкуствено да му се намесваме в изграждането на имунната система. Витамин С вместо да му се дава на ампули, може да му засилиш храните, които са богати на този витамин - това е моето мнение поне, а и нашата педиатърка не ни е предписвала такива неща Simple Smile
Цитат

Аз доста внимавам, извеждам го редовно и се опитвам да го храня пълноценно, той е здраво момче и не е боледувал до сега,  но не ми се иска поради недоглеждане или неинформираност да пропусна да му дам нещо, което ще го направи по-устойчив. Благодаря за мнението ти иначе, споделям го изцяло

# 101
  • Мнения: 3 211
И аз мисля като кики29. Ограничавай контакта със сополиви или кашлящи деца. Габи като беше бебе е дигала само веднъж темп., която мина за 3 дни, боледуванията й запонаха около 1г.4-5мес., когато почна по-интензивно общуване с други деца и най-вече като тръгна на ясла 1г.6м.
Пробвай да включиш повече пресни плодове, пасирани или на сок, след 1год.можеш да даваш мед. Желая ви здраве!

# 102
  • Мнения: 218
Преди всичко трябва да се консултираш с лекар. Аз давах Есберитокс (капки на билкова основа) на сина ми от 8 мес. , но миналия зимен сезон  той боледува 4 пъти, просто се налагаше. В къщи сме много народ и който не се разболя той не га зарази  Cry Cry Cry Сега вече е по-голям и по препоръка на педиатър му сложих противогрипна ваксина, 10 дни в месеца давам поливитаминен сироп и през ден пие Саменто (котешки нокът). Засега сме здрави, ще видим по-нататък. Дано има ефект.  newsm17 Пожелавам здраве на всички!!!

# 103
  • Мнения: 3 927
Вчера обсъждах с една госпожа даването на хранителни добавки на малки деца и стана дума и за имуностимулаторите. Тя спомена, че не е добре да се дават такива на деца до 3 годинки, т.е. в периода на изграждането на имунната система.
Признавам, че не съм достатъчно информирана за имуностимулаторите, защото не давам такива, но ми стана интересно и ще се поровя за повече информация.

Аз на твое място не бих давала на детето си на тази възраст подобни препарати.
А също така не бих питала такова мнозинство от непознати какво да дам на детето си Wink Simple Smile. Най-добре да го обсъдиш с лекаря на детето Simple Smile

# 104
  • Мнения: 1 645
Аз съм давала Ексбиритокс(Дани беше на 10м.),но тогава се налагаше.
А сега му давам Коластра - 10 дни ,20 почива.

# 105
  • Sofia
  • Мнения: 97
А също така не бих питала такова мнозинство от непознати какво да дам на детето си Wink Simple Smile. Най-добре да го обсъдиш с лекаря на детето Simple Smile

Аз не питам какво да дам на детето си, аз питам какво дават те на децата си. 

# 106
  • Мнения: 326
Важното е да не се шашкаш. Не давай нищо.   Naughty Това, което при едни е добро за теб може и да не е. Ако възникне проблем тогава му мисли. На теб кое ти показва, че нещо с имунитета му не е наред, че вече мислиш как да го стимулираш  newsm78 ? Безсмислено е да даваш каквото и да е тогава, когато организмът не си го е поискал.

# 107
  • Мнения: 331
Стела пие такова сиропче от петък.тъй като в рамките на един месец вече 2-ри път е със сополи и поисках на нашата педиатърка да ми изпише такова сиропче.
казва се "ADliquid for kids".струва 35лв от представителите.пише много хубави неща на листовките,които ми дадоха.резултатите се проявяват след 2 седмици,така че още не мога да кажа струва ли си парите.курса на пиене  е 40 дена.
da ви кажа и моя скромен опит с АД ликуида. като прочетох темата тук преди един месец, реших да го пробвам, след като почти два месеца бяха спопливи моите круши. давах го, както пише - два пъти на ден. на края на курса се влошиха и пиха Клацид. заедни със сиропа. не казвам че сиропа не е помогнал, напротив.
Писах мейл на представителството да ми обяснят как да го давам профилактично, и оттам ми отговориха да годавам 20 дена, 20 дена почивка и после пак. и така - 3 курса. когато е профилактично - се дава смао веднъж на ден по 5мл., а когатоо са болни - 2 пъти мпо 5 мл.
таман минаха 20те дена почивка и пак се разболяха. вече втора седмица са със зверски сополи, от два дена кашлят, без температура. така че - няма спасение. мойта педиатърка не обича антибиотици, и все вика - айде да изчакаме, 3 дни, пет дни и така... сега си чакаме. и си пием сиропи за кашлица и ад ликуид.

# 108
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз й давам Мултисаностол от близо седмица.

# 109
  • Мнения: 2 732
какво да ви кажа и аз загубих вяра на всички имуностимулатори-давах есберитокс после витамини минахме един курс на бронхо ваксом и сме все болни така че .....

# 110
  • Мнения: 1 283
Утре тръгваме на всла  Sad и от скоро давам "ехинацея" и комплексни витамини...и кърма!  Mr. Green

# 111
  • Мнения: 1 858
Аз вече втора зима давам ISOPRINOSINE струва около 8/9 лева за 10 хапчета.

Последна редакция: пн, 21 ное 2005, 02:48 от svetlionkata

# 112
Мили мами,  незнам защо, но повечето от вас залагат на скъпоструващи продукти, като смятат,  може би, че цената и ефекта от тях са правопропорционални Simple Smile. Лично аз имам друга формула, на която залагам, така че детето ми да е здраво: фрешове, чист въздух и правилен режим на хранене всеки ден. А що се отнася до допълнителните имуностимулатори мисля да ползвам през зимата Мултивитаминол на д-р Тайс, два пъти по 20 дена, а между тях един курс от сиропа Киди. Виждам, че във форума се включват и специалисти, но аз ще ви посъветвам да не предприемате няколко последователни курса от един  имуностимулатор, добре е да се редуват, и не повече от 3 курса през зимата. Пожелавам на всички дечица да бъдат здрави!

# 113
  • София
  • Мнения: 498
Варете на дечицата си жито и водата могат да пият също. Това е най-мощният Имуностимулатор и най ефтин !!!
С някои от изброените лекарства трябва да се внимава, особено при по-малки от 2- год деца. (не говоря за Хомеопатичните)
На всички здраве и късмет !!! Wink

# 114
  • Мнения: 175
]Здравейте мили мами какви имуностимулатори давате на вашите съкровища и дават ли реэултат?Знаете ли къде мога да намеря повече инфо по въпроса?Аэ засега давам на сина си МУЛТИСАНОСТОЛ от около 3 седмици и нещата са под контрол.Благодаря эа всяка предоставена шнформация!

# 115
Колко е голямо детенце? Аз на моето което е на 2 годинки му давам рибомунил, пие се по схема. На пролет ще каза дали съм доволна  Simple Smile.....дано да бъда Simple Smile
Когато усетя , че идва някоя настинка давам осцилококциунум, витамин Ц, мултисаностол от време на време и така

# 116
  • Мнения: 2 332
От октомври давам Бронховаксом - засега съм доволна (да не чуе дявола...). Дано да задържим така положението, без сериозни болести (т.е. изискващи даването на АБ).

# 117
  • Мнения: 1 840
В момента за първи път пробвам на голямото дете (5.5 г.) "Респивакс". Отделно от това давам и на двете деца "Мултисаностол".

# 118
  • Хасково
  • Мнения: 995
Можете ли да ми обясните какво правят с организма имуностимулаторите?
На какъв принцип действат?

# 119
  • Мнения: 175
Колко е голямо детенце? Аз на моето което е на 2 годинки му давам рибомунил,

Синът ми е на 16 почти 17 месеца.Този рибомунил продава ли се без рецепта?Благодаря ти. newsm10 newsm10

# 120
  • Мнения: 1 645
Аз имуностимулатори не давам а само витамини.В момента сме на Energic baby на фирмата ErbaVita(на малкият много му харесва),а преди това пиеше Kidi(през лятото)
След 2 - 3 месеца пак ще му дам от Kidi - то.
Между тях правя курсове с Коластра Peace

# 121
  • Мнения: 574
Рибомунила се дава без рецепта,но питай за каква възраст е.Аз давам Респивакс/за над 2г 10м минимум/,който е българският вариант на Бронховаксона и има добра разлика в цената.Лекарката каза,че Респивакс си заслужава.Давам и Цигапан,Апровит и жен шен по схема.Много съм доволна.

# 122
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Давам и Цигапан,Апровит и жен шен по схема.Много съм доволна.

Кажи повече за Цигапан-а: какво представлява /сироп, таблетки/, какъв вкус има и по каква схема го даваш и от кога и как се понася.
Четох в нета доста неща за него, но инфо от ползващи ще е от полза.

# 123
  • Мнения: 63
ЗДРАВЕЙТЕ
С ДВЕ ЧЕСТО БОЛЕДУВАЩИ ДЕЦА СЪМ, ЗАТОВА ВИ МОЛЯ ДА МИ ПРЕПОРЪЧАТЕ ИМУННОСТИМУЛАНТИ.
ПОЛЗВАЛА СЪМ ДО СЕГА ЕСБИРОТОКС Н, ТО ВЕЧЕ НЕ НИ ДЕЙСТВА.
ОЧАКВАМ ВАШИТЕ ПРЕПОРЪКИ, ЗАЩОТО ВЕЧЕ МИ ПИСНАОТ СОПОЛИ, КАШЛИЦИ, ТЕМПЕРАТУРИ И АНТИБИОТИЦИ.
БЛАГОДАРЯ ВИ

# 124
  • Мнения: 8 769
ОЧАКВАМ ВАШИТЕ ПРЕПОРЪКИ, ЗАЩОТО ВЕЧЕ МИ ПИСНАОТ СОПОЛИ, КАШЛИЦИ, ТЕМПЕРАТУРИ И АНТИБИОТИЦИ.
В твоя чест слях доста теми, в които са обсъждани имуностимулаторите в БГ. Прочети предните 8 страници, както и тази тема:Защо така все сме болни? 

# 125
  • Мнения: 834
Значи аз днес купих на Борис Ескимо кидс. Посъветвах се с педиатърката и тя каза че е добър имуностимулант, но искам да ви попитам някой давал ли го е на детето си и дали има ефект?

# 126
  • Мнения: 2 732
За първи път го чувам

# 127
  • Мнения: 1 680
Ескимото е рибено масло, не е имуностимулатор.

# 128
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте. Скоро лежахме с малкия в болница с бронхиолит и като ни изписаха ми препоръчаха да му давам ехинацея на д-р Тайс за подсилване на имунитета и витамини на Леатон.
Как мислите, редно ли е да му ги давам при положение че все още пие адаптирано мляко което е пълно с витамини и минерали.  А пък имунитета му в момента се изгражда, ехинацеята няма ли да му навреди?

# 129
  • Linz
  • Мнения: 11 619
След като са ги изписали лекари мисля, че няма какво да те притеснява.  Не мисля, че ехинацеята може да навреди (в изписаните количества). Аз бих ги давала.

# 130
  • Мнения: 1 858
Ами виж моето дете нямаше май годинка ,когато започнахме с Изапринозин но при нас беше много наложително.Щом лекари са ти го предписали давай!Още повече Ехинацеята на Тайс е билкова.

# 131
  • Мнения: 694
Ами аз на малката съм и давала точно от годинка Мултисаностол. Изписаха ни и Ехинацея, но аз не и я дадох, защото на листовката пишеше, че съдържа алкохол(ако не се лъжа). Така че давай му на детето.

# 132
  • София
  • Мнения: 499
Моят син беше на 11мес. когато започнах да му давам Мултисаностал и лекарката ни каза ,че няма никакъв проблем. Така че въобще не се притеснявай!

# 133
  • София
  • Мнения: 1 098
Можете ли да ми обясните какво правят с организма имуностимулаторите?
На какъв принцип действат?

 Rolling Eyes За имуностимулатори не мога да кажа принципи на действие. Вероятно за всеки един от тях схемите са различни.

 Flutter Мога да кажа само за това, което ползуваме: Коластра, поливитаминозен комплекс "Зелена енергия" и Есенциални мастни киселини. Всички са производство на един представител - АкваСорс. Удобното е, че когато покупката стане по-голяма се получават допълнителни отстъпки от цената. Имат една обща характеристика - Те са хранителни продукти, а не имуностимулатори и лекарства.  Сега малко по-подробно за интересуващи те се.

1. Коластра и кърма - първата храна на бозайниците. Съдържа в себе си всички антитела, които майката притежава. Колкото имунитета й е по-висок, толкова малкият организъм е по-защитен. Освен това носи всичките 5 имуноглуболина (използувани при част от ваксините) и ако мога така да се изразя "алгоритмите" на съграждане, растеж, структура на костна система .... Има създадени множество научни институти за изследване на коластрата и кърмата в целия свят. Издадени са и книги по темата.

2. Поливитаминозен комплекс "Зелена енергия" - синтезиран е на основата на два вида водорасли - АФА и спирулина и на люцерна. Като комбинация дава пълната гама от витамини, необходима за организма. При приема на една капсула за деца или три за възрастни не е необходима да се добавят каквито и да било допълнителни дози при профилактика.  Flutter  АФА - "ментално водорасло" със способност да хармонизира и синхронизира цялата психо-невро-ендокринно-имунна система (ПНЕИ система) и поразително идентичния аминокиселинен профил с човешкия.    Flutter Спирулина - "майчиното мляко на планетата" - с изключително висока концентрация на Гама-линоленова киселина, предшественик в производството на клетъчни хормони и биорегулатор на физиологичните функции .     Flutter  Люцерна - тонизиращо средство, изключително богато на витамини

3. Есенциалните мастни киселини - съдържа заменими (ние сами можем да си ги произведем) и незаменими (такива, които не произвеждаме, а получаваме наготово). Изключително полезни за лигавиците и за укрепването на клетъчните стени. Ако стената на клетката не е добре укрепнала, става пропусклива и бактериите атакуват успешно.

 Flutter Схемата е проста, формулирана от Хипократ : "И нека моята храна е моето лекарство и моето лекарство е моя храна". А нагледно и моооого опростено нещата биха могли да изглеждат така: един тепих с двама борци. Единият нахранен, добре изглеждащ, силен, жизнен, кипящ от енергия - другият недохранен, отпуснат, уморен, без особено желание за каквото и да било.   newsm78 Как мислите? Кой ще победи?

# 134
  • Мнения: 175
Дино виждам че си добре запозната с продуктите на Аква Сорс и искам да попитам нещо.Ефикасно ли е да се дава само един от продуктите на дете примерно коластра и как се провежда курса защото от всичко което прочетох из форумите почти всеки дава някакви комбинации а това за мен е доста.мисля че коластрата е най-подходяща за деца.какво ще кажеш кой е най-подходящия продукт newsm12

# 135
  • София
  • Мнения: 1 098
Дино виждам че си добре запозната с продуктите на Аква Сорс и искам да попитам нещо.Ефикасно ли е да се дава само един от продуктите на дете примерно коластра и как се провежда курса защото от всичко което прочетох из форумите почти всеки дава някакви комбинации а това за мен е доста.мисля че коластрата е най-подходяща за деца.какво ще кажеш кой е най-подходящия продукт newsm12

Ами за 4 години хората завършват висше образование, нали. А аз чета от повече - почти пет години.

Коластрата е готов имунитет. Действува като ваксина. Вкарва готови антитела в организма и те вършат работа като се занимават с бактериите. При коластрата е много важен алгоритъма на съграждане.  Ако се ползува ефекта като "имуностимулатор", действието отзвучава за определен период след като се спре. подходящ е за прием през цялата година и може да се дава самостоятелно. Тя е една от петте биогенни храни (такива, които вкарват в организма външна енергия. Т.е.е не се изразходва от нашата за усвояването).

"Зелената енергия" действува на друг принцип. Хранейки тялото след определено време то се стабилизира и изгражда собствен имунитет. Т.е. повишава се имунната система на организма. Когато се спре (спираш да ядеш нещо) времето за изчерпване на съставките е по-дълго. При него можеш да правиш повече почивки и ефекта да се запазиЗа да се изгради добра имунна система (собствена) при този поливитаминозен комплекс е необходимо повече време. Ако човека е относително здрав около месец време ще стигне. Моят син беше с астма и му трябваха 6-7 месеца непрекъснат прием. След това още две години за да спре да боледува въобще или да преодолява с лекота болестите.

За ЕМК - те не се приемат непрекъснато. Достатъчно е от време на време да се пият. Например за възрастни 3-4 пъти годишно. За деца също, но по малки дози. Може да се ограничи и в пролет и есен. Те пък са за укрепване на лигавиците, както казах преди.

Има и други - вече добавки, не храни, но вече те са за особености. Да се реши конкретен проблем и са с епизодичен прием.

  bouquet  bouquet  bouquet Надявам се да съм била изчерпателна.   bouquet  bouquet  bouquet Ако има още въпроси - питайте!

# 136
  • Мнения: 175
 smile3501благодаря ти Дино ще мисля какво да давам на малкия.

# 137
  • Мнения: 957
Аз бих ви препоръчала LUIVAC на фирма Sankyo. Не знам дали го има в България, но е много сполучлив имуностимулатор. Пие се два пъти по 28 дни с 28 дни почивка между двата курса. В упътването пише, че е подходящ за малки деца над 2 год. Ето тук един линк ако разбирате немски-> http://www.kompendium.ch/Monographie.aspx?Id=7cc9d553-80c7-405f- … de&MonType=pi

и още един
http://www.infoline.at/infektionskrankheiten/erkaeltet.htm

Пробвам го вече втора година върху себе си. Преди да започна да го вземам правех бронхити само някой да кихне до мен. Тази зима съпругът ми е болен вече 3ти път и киха и кашля по цял ден край мен, и още не съм се разболяла слава Богу!

# 138
  • Мнения: 184
а как можем да намерим тези продукти-координати на аптеки

# 139
  • Мнения: 184
Извинявай Дино, въпросът ми беше къде да намеря коластра и зелена енергия

# 140
  • Мнения: 1 645
Аз Коластрата я купувам от аптеката Peace

# 141
  • Мнения: 184
аз търсих в аптеките на Римедиум, но няма, къде в София мога да намеря коластра. Благодаря за инфото

# 142
  • София
  • Мнения: 166
Офисът на Аквасорс е на Нишава 60, в Бели Брези, адрес за поръчки
http://aquasource.8k.com/conform.html

# 143
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Извинете ме, ако се повтарям, но нямам време да чета всички страници. Та питам ви - как се дават имуностимулиращите таблетки "Ехиначе" - във формата на мечета са. Давах 15 дни по едно, да продължавам ли?

# 144
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Здравейте. Обещах да дам отзиви за бронховаксом и ирс19. Както си пи Алекс бронховаксома (последен прием), така направи бронхоспазъм. Пи АБ, след 2 седмици същата история. Повече такова нещо на детето си няма да дам, т.е ефект=0. За ирс19 също. От септември да има около 10 дни да е бил с нетечащ нос. Хрема, почти постоянна, капки и т.н. Аз съм до тук с имуностимулатори. Най- много да му давам обикновен вит. ц и чай с мед и лимон, това е. Който иска да експериментира, аз вече не.

# 145
  • Мнения: 1 858
Нашата лекарка кза че Бронховаксома,ИРС19,Респивакс  НЕ СА ИМУНОСТИМУЛАТОРИ те са бактериални ваксини!Ние направихме 1 курс с ИРС 19 след това 10 дни Ехинацеа на Тайс и сега пак ИРС19 и съм доволна.Явно всичко е много относително при едни двчица има ефект при други не.Кифла ако искаш наистина ефикасен имуностимулатор пробай с изопринозин ,аз съм адски доволна.По миналата зима Светли беше с постоянна обструкция и миналата беше достатъчно голям за да започнем с изопринозина.Започнахме прием от 18  октомври до края на Май без никаква почивка (но ние сме тежък случай)
През това време изкара само 1 бронхиолит и това беше.

# 146
  • Мнения: 417
Децата преди три годинки нямат изградена имунна система, която да функционира и да се нуждае от имуностимулатори. Миля, че даването на имунустимулатори преди тази възраст и без лекарско предписание може да обърка нещата.

# 147
  • Мнения: 1 858
Не  вярвам да има майка , която да дава каквото и да е лекартство без консултация с лекар.

# 148
  • Мнения: 184
Напълно подкрепям Кифла, освен това да ви е минавало през ума, че  каквото и да давате на децата си физическото движение на чист въздух си остава най-добрият имуностимулатор. Аз лично задължително бих записала детето си да спортува активно нещо веднага щом авърши 4 годинки, от толкова горе долу вземат децата и на тенис -училища ина плуване и на ски.

# 149
  • Мнения: 1 858
Васи много е лесно да говориш , когато вкъщи имаш прекрасно здраво дете.Когато обаче детето ти боледува често или има по-сериозен проблем както е при мен и разходките на "чист" въздух нямат ефект даже обратното човек започва да търси как да помогне на детето си!И за какъв спорт си говорим при деца до 4 годинки?

# 150
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Да се включа и аз! Ние със съпруга ми се спряхме на Цитросепт - норвежкия продукт! Не знам дали си внушавам но на моя син засега много добре му действа! Пу да не го урчасам! За сега само един път сме пили сироп за кашлица! Давам му го от средата на септември и смятам да го давам до края на март!

# 151
  • Мнения: 184
детето ми е с диагноза бронхиална астма, същата диагноза е имал и съпругът ми като малък и единствено активният спорт -не професионален, но актинвен, му е помогнал да се справи с проблема, в момента е на 30 години без апсолютно никакви дихателни проблеми. Аз самата преди бремеността си доста спортувах и боледувах изключително рядко, сега имам по-малко време за това и съответно болудувам по-често, та съм решила веднага щом малкият навърши 4 годинки да наблегна на спорта. Не знам дали съм права, но това е моята теория, която със сигурност при нас действа и на практика.

# 152
  • София
  • Мнения: 1 724
Кифла ако искаш наистина ефикасен имуностимулатор пробай с изопринозин ,аз съм адски доволна.По миналата зима Светли беше с постоянна обструкция и миналата беше достатъчно голям за да започнем с изопринозина.Започнахме прием от 18 октомври до края на Май без никаква почивка (но ние сме тежък случай)
През това време изкара само 1 бронхиолит и това беше.

Моля те дай повече инфо или връзки за този изопринозин.

Ние сме с астма и също е кошмар през есента и зимата...

# 153
  • Мнения: 1 858
Велева препарата можеш да го намериш в аптеките. Преди да започна да го давам на моя син не излизахме от болницата (седяхме там с месеци) беше ужасно , по едно време аз дори се чудех това дете дали ще уживее камо ли да се оправи. Как то за всички лекарства отзивите и за него са различни , едни са доволни други не. Но аз с чисто сърце заявявам , че на моя син му помогна безкрайно! Искам да кажа , че понякога е нужно много малко (например спорт) за да обърнеш нещата , а понякога ако ще и дъза да си сдереш тая си е. Велева обаче ако решиш да го даваш на детето си задължително се консултирай с лекар най-малкото заради дозата.

# 154
  • София
  • Мнения: 1 724
обаче ако решиш да го даваш на детето си задължително се консултирай с лекар най-малкото заради дозата.
Нищо не давам без да се консултирам с лекар, просто си мислех, че може да прочета повече инфо по интернет за съдържавнието, ако можеш напиши как се пише името .

# 155
Аз също съм много доволна от ИЗОПРИНОЗИН-а.Пие се по специална схема, която лекаря прави.На моето дете много помогна и най-интересното е, че има действие няколко месеца след изпиването му.
Пожелавам ви успехи и здраве на всички.

# 156
  • Мнения: 1 858
Съжалявам че пиша на латиница но не съм на моя комп.
Вече са ви написали как се казва мовете да го намерите в всяка една по-голяма аптека . Пожелавам ви успех на всички! Ако не се лъжа преди няколко месеца имаше тема за него .

Последна редакция: нд, 26 фев 2006, 17:47 от Аурелия

# 157
  • София
  • Мнения: 1 098
аз търсих в аптеките на Римедиум, но няма, къде в София мога да намеря коластра. Благодаря за инфото

Офиса на Аквасорс са ти го дали - Нишава 60, но като отидеш сама ще купиш кутийката на 85 лв. А ако отидеш с регистриран човек, ще ти излезе 58 лв.
Аз ще ходя в понеделник около обяд с една от майките. Ако искаш обади ми се 0898 588997
Рени

Общи условия

Активация на акаунт