КРУИЗИ

  • 80 192
  • 840
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 144
Намерих този линк мисля, че е много ползен.

http://zozinka.blogspot.com/2012/11/blog-post_25.html

# 301
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 867
Наистина много полезен не само за круизи!Поздравления!

# 302
  • Мнения: 44
Привет!
Току-що платихме капарото за круиза от 31.05.2013, така че засега май ставаме три.  Simple Smile
Ние сме с 5-годишната щерка. Пътували сме по Средиземноморието с Коста Медитеранеа, така че имаме малко опит.

# 303
  • Мнения: 0
Здравейте,на 15.03.2013г. ми предстои първия ми круиз-с MSC Splendida в Средиземно море.Много се вълнувам и изчетох доста полезна информация по форумите.Видях противоречиви мнения за компанията,притеснява ме и какво ще бъде времето,дали морето ще е много бурно.Някой може ли да ме ориентира за цените на услугите на борда-напр.на спа-центъра,на напитките,на екскурзиите. Rolling Eyes

# 304
  • София
  • Мнения: 144
За спа услугите не мога да кажа, но екскурзиите са от порядъка на 50евро на човек. Давам линк с екскурзиите от миналата година, все още очаквам да ми изпратят актуалните за 2013, но предполагам ще са подобни или направо същите. За напитките мисля, че се педлагат пакети с които ще излезе по-добра цената отколкото, ако ги взимаш на парче.

http://crusit.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F/%D0%A1%D1% … 0%BE%D1%80%D0%B5/

Надявам се да съм помогнала.

# 305
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Здравейте,на 15.03.2013г. ми предстои първия ми круиз-с MSC Splendida в Средиземно море.Много се вълнувам и изчетох доста полезна информация по форумите.Видях противоречиви мнения за компанията,притеснява ме и какво ще бъде времето,дали морето ще е много бурно.Някой може ли да ме ориентира за цените на услугите на борда-напр.на спа-центъра,на напитките,на екскурзиите. Rolling Eyes

След като имаш резервация, с номера й можеш да се логнеш в сайта на MSC и оттам да си запазиш екскурзии , пакети за напитки и т.н. , съответно и да разгледаш цените.

# 306
  • Мнения: 0
За спа услугите не мога да кажа, но екскурзиите са от порядъка на 50евро на човек. Давам линк с екскурзиите от миналата година, все още очаквам да ми изпратят актуалните за 2013, но предполагам ще са подобни или направо същите. За напитките мисля, че се педлагат пакети с които ще излезе по-добра цената отколкото, ако ги взимаш на парче.

http://crusit.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F/%D0%A1%D1% … 0%BE%D1%80%D0%B5/

Надявам се да съм помогнала.

Много благодаря!Не бях открила този сайт и вече се ориентирах за екскурзиите. Hug

# 307
  • Мнения: 90
Здравейте,на 15.03.2013г. ми предстои първия ми круиз-с MSC Splendida в Средиземно море.Много се вълнувам и изчетох доста полезна информация по форумите.Видях противоречиви мнения за компанията,притеснява ме и какво ще бъде времето,дали морето ще е много бурно.Някой може ли да ме ориентира за цените на услугите на борда-напр.на спа-центъра,на напитките,на екскурзиите. Rolling Eyes

През февруари миналата година бяхме на Сплендида за 7 дневен круиз. Ще се опитам да отговоря на някои от въпросите.
1. Морето... Не усетихме ,че сме в море. Корабът е много голям, устойчив и въпреки, че имахме една бурна нощ, ние не усетихме нищо ...Някои от нас я бяха проспали и на сутринта разбраха, че е имало буря! Аз я усетих като лека турболенция ( като при самолетите). Нищо неприятно или тревожно.
2. За спа центъра не мога да кажа нищо-не съм го ползвала.
3. Напитките... Не е изгодно да се купуват пакети за напитки, освен ако не консумирате големи количества алкохол. През деня сте обикновено на различни пристанища и разглеждате забележителности. Само вечер сте на кораба и колко може да изпие човек?! Ние харчехме по 30-50 е на ден за кафета, бира и вино. И въпреки, че е забранено да се качва на кораба алкохол и напитки ние си купихме в Барселона бутилка уиски и си я вкарахме без проблеми. Беше в чантата ми и мина през скенера. Видяха я, но никои не направи забележка.
3. Екскурзиите... Ние бяхме на екскурзия само в Рим- Ватикана (112 е). Екскурзоводката ни водеше група от английско- говорящи и немско-говорящи заедно...На нас не ни пречеше, че през няколко фрази сменяше езика ( защото владеем и немски), но за някои хора беше неприятно... Удобството беше, че много бързо влязохме в музея и видяхме невероятни творби на Велики майстори!!!
С удоволствие ще отговоря и на други въпроси Simple Smile

# 308
  • София
  • Мнения: 23
Здравейте! И ние с приятеля ми търсим круиз и разглеждаме усилено - за август или началото на октомври. Като че ли харесахме този:
Някой ползвал ли е този туроператор и бил ли е на подобен круиз?

# 309
  • Мнения: 14 418
Точно на този круиз не сме ходили,но сме ползвали туроператора многократно.Нямам съществени забележки към последния.
Приятно изкарване. Hug

# 310
  • Мнения: 44
Може ли някой, който е бил на свободна програма из Рим, да сподели как се е предвижил от пристанището до града, коя е крайната точка на шатъла, какво е успял да разгледа и с какъв транспорт? Възможно ли е да се посетят за това време Ватикана и някой от музеите?
Благодаря предварително!

# 311
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен, пътешественици!  bowuu Да се включа и аз към компанията, която ще пътува с Оркестра. Ние сме 5 човека и тръгваме от Генуа на 31.05.2013г., част от вас, доколкото видях, се качват на следващия ден от Чивитавекия. Пак ще се събере българска група. Дано да се намерим на кораба. Ние преди 2 години пътувахме със Сплендида - Барселона, Мадейра, Малага, Рим, Казабланка, Фуншал, Тенерифе ... не в този ред, естествено, и тъй като ни е познато тръгването от Генуа, затова решихме отново от там да се качим. Задължително ще следя темата, ако мога ще помагам с инфо, и ще се радвам да се запознаем, макар и виртуално.  Simple Smile

Последна редакция: нд, 03 фев 2013, 19:04 от rozabella

# 312
  • Мнения: 175
Здравейте! И ние с приятеля ми търсим круиз и разглеждаме усилено - за август или началото на октомври. Като че ли харесахме този:
Някой ползвал ли е този туроператор и бил ли е на подобен круиз?

Здравейте! Пътувала съм и на круиз по Нил, и на средиземноморските круизи. Едното няма почти нищо общо с другото. Круизът по Нил е с едни стари малки кораби, които нямат нищо общо с корабите на големите круизни компании. Интересно е, но изживяването на големите круизни кораби е несравнимо.

# 313
  • Мнения: 44
 Привет, Розабела! Надявам се да се видим на кораба. Би ли споделила при предишния круиз как си организирахте разходката из Рим и какво успяхте да видите?
А ще има ли други деца?

# 314
  • Мнения: 2
Привет и от мен.  JoyПредният път ни беше първото ходене в Рим и бяхме доста неориентирани, затова успяхме да видим само Колизеума, около него Форума, минахме покрай площад Венеция и постояхме на ди Треви. Много се лутахме докато намерим тоя фонтан, а имахме само няколко часа и затова не ни стигна времето, но сега ще наваксаме. Корабът акостира в Чивитавекия. От там с шатъли извозват пасажерите до някъде, после бързичко пеша трябва да се стигне до гарата. Мисля на всеки половин час минава влак за Рим. Билетът важи за влака и за метрото в града. НЕ ГО ИЗХВЪРЛЯЙТЕ СЛЕД КАТО СЛЕЗЕТЕ ОТ ВЛАКА! Ако не ме лъже паметта се пътуваше около час и нещо до там. Може да се избира на коя гара да се слезе. Ние слязохме на централната гара - Термини и от там се хваща метро. Ако искаш мога да те изпратя карта на метрото. Само на 2 спирки е Колизеума. След като разгледахме там тръгнахме да търсим фонтана. Оказа се, че и площад Испания е наблизо, но не знаехме тогава. Ватикана също се виждаше, но трябваше вече да се връщаме на кораба и оставихме за друг път посещението там.
    Много е важно там да се прави сметка за времето на пътуване и придвижване до кораба, тъй като се сменят доста транспорти, а нали сте наясно, че трябва да се приберете най-късно 30 мин. преди потеглянето на кораба.
     Иначе за децата - ние не сме с деца. На кораба имаше, но на фона на бабите и дядовците не правиха впечатление като численост. Вие колко човека сте и с какви деца?
   

Общи условия

Активация на акаунт