КРУИЗИ

  • 80 193
  • 840
  •   1
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 3 771
Има си хас да не позная , все пак съм корабен механик Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Всичко друго ми хвали само не и дългите плавания Sad

Знаех си че си имаме работа с компетентен човек относно плаванията . Хич не ги хваля дългите, максимума ни е точно този, 19 дена, повече става трудно и ти го знаеш по-добре от мен. Най-харесвам 12-14 дена, достатъчно е. Правили сме и два един след друг по 7 дена.

# 826
  • Мнения: 2 575
Карибски круизи и то по най-красивата южна част има и от Пуерто Рико, за където няма нужда от щатски визи  Wink Полети до там също има доста.

# 827
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Разликата в цената на самолетните билети е толкова голяма , че почти всички се прежалват и вземат виза.Също така пак от разликата в цената на самолетните билети м -у Ню Йорк(обикновено най - ниската презокеанска цена) и Маями е толкова голяма , че се лашкаме сетне по влакове и автобуси.

# 828
  • София
  • Мнения: 3 771
roje22
Извинявай, че ти отговарям тук, но има няколко подобни въпроса, да е от полза и за другите.
Идеята е прекрасна, въпроса също много правилен. Случайно или за ваш късмет сме пътували и с двата кораба за които става въпрос.
Въпроса не е труден, какво да изберем MSC Divina  или Eurodam, Holland America Line, но всичко зависи от вас. Не ми пишеш името на Eurodam, но мисля че съм го открила правилно.
Круизите също, мисля че става въпрос за тези:

01-03-2014 Divina
http://www.msccrociere.it/it_it/Partenza-Crociere/Itinerario-Cro … &ship_code=DI

02-03-2014 Eurodam
http://www.hollandamerica.com/find-cruise-vacation/CruiseDetails … IdForAudit=CX144W

Divina е съвсем нов кораб, плава от една година и ние имахме щастието да бъдем на него още на първия круиз. Всичко е последно поколение в бранша, остава само това-компанията.

Eurodam класически круизен кораб, каквито са всички на Holland America. Всичко на този кораб е на ниво, държи се на традициите, обслужване, ресторанти, забавления и прочие.

Точно за това казах, че избора е ваш, да изберете начина на пътуване, а не толкова кораба.

Първият предлага лукс в лежерна обстановка, по-голяма свобода, просто друг начин на пътуване. Не трябва да ви притеснява това, че наричат компанията нискобюджетна, за мен такова понятие не би трябвало да има, защото на всички кораби се предлага категория пътуване от висока класа, специално отделени, но не говорим за това, там е много скъпо.

Вторият предлага това, което на много хора не се харесва, строг етикет, вече има и изключения с цел повече клиенти. Специални вечери, има ги и на другия, но тук се отличават, въобще друго ниво. Ще ви трябват повече вечерни тоалети, за да не се различавате много. Всичко е в такъв стил, че ако си по дънки, веднага си личи. Обслужването както в ресторанти, така и в каюти е съвсем друг калибър.
И нещо много важно с Divina плават 4600 човека, а с Eurodam 3000 с персонала. Това също оказва влияние, най-вече на горна палуба при храната.
Клиентите на двете компании са коренно различни в по-голямата си част, винаги има изключения.
Пак казвам, избора е ваш.
Питаш и относно цената. Тук трябва да внимавате много, най-вече с Divina. Кораба една година плаваше така да се каже експериментално в близките морета, трудно се пълнеше и все си беше на промоция. Сега тръгва към океана и цената която дава, за мен е силно завишена, да не се учудите, че месеци след резервацията тя може да падне дори наполовина.
За Eurodam цената е нормална за 14 дни, дори ниска, но такова е времето, всичко върви надолу.
Екскурзиите не трябва да ви притесняват, важното е да изберете най-добрите, съобразявайки се с  цената.  Те понякога са по-голямото перо от самото пътуване, предвидете го.
Ако има още нещо съм насреща...
Успех.

# 829
  • София
  • Мнения: 1 841
Bled, много ти благодаря Hug за отговора и още по-добре е, че е тук, а не на лични, за да бъде полезен за останалите Peace
Всъщност пощата ти е препълнена и не можах да ти пиша след това.
Корабът не е Eurodam /като ти писах съм объркал линка, защото круиза е с почти един и същ маршрут и по едно и също време/.
 Ето точния маршрут-
http://www.hollandamerica.com/find-cruise-vacation/CruiseDetails … email_send_cruise
Корабът е Nieuw Amsterdam, т.е. най-новия на Holland America Line от 2010 година.
При избора си ще вземем изключително много под внимание твоето мнение, защото то е за мен най-меродавно. Била си и с двете компании.
За Holland America Line цената за двама души за вътрешни каюти за 8 март- 14 дни с включени такси е 3560$ или 5300лв.
Единствената разлика между двата конкурентни маршрута е , че Дивина тръгва и пристига в Маями, а не в Fort Lauderdale. Ето и техния маршрут.
http://www.msccruises.com/gl_en/Cruise-Departures/Cruise-Details … &ship_code=DI
Цената на MSC Divina  към днешна дата е 1976 евро за двама души с включени такси или 3865лв.
1400 лв. не е малка разлика, още повече, че ще ходим  и до Ню Йорк и Вашингтон няколко дни, но ще трябва добре да сметнем всичко и да решим newsm78
Екскурзиите не ни притесняват, още повече, че повечето от тях са плажни. Тази, която със сигурност ще закупим, защото сами няма да можем да се оправим е  за града на маите Tulum в Cozumel Мексико.
http://www.msccruises.com/gl_en/Cruise-Destinations/Caribbean/Mexico/Cozumel.aspx
За другите ще решаваме в движение Simple Smile

# 830
  • София
  • Мнения: 3 771
roje22
Времето се промени, разлика от няколко дена. Но това не променя нищо от написаното. Отнася се и за другият кораб. На Holland America Line сме се качвали на 2 кораба, Eurodam и Veendam, нямаше разлика в това което написах. Единственото е, мислех като имам време да намеря снимките от Eurodam и да ти ги покажа.
Но май избирате Divina, така че ако искаш мога де ти покажа нея. Знаеш ли какво означава Divina и на кого е кръстена? Божествена, име дадено на София Лорен, лично тя кръсти кораба, преди да потеглим първият път.
Да ти кажа и друго, на практика това са два круиза, съчетани в един. Както виждаш по средата отново е в Маями, и ще видиш как половината ще слязат и ще се качат нови.  Не знам къде гледаш цените и къде ще резервираш, но го имай предвид. Ако примерно махнеш Charlotte Amalie и San Juan цената е съвсем друга, 469 евро с таксите на човек. И това е без никакви промоции, а такива със сигурност ще има.

# 831
  • София
  • Мнения: 1 841
Bled, разбира се че искам да ми покажеш и двата кораба Simple Smile. Колкото повече снимки по-добре. Ще ти бъда много благодарен.  bouquet
Все още не сме решили кой от двата да изберем. Макар Дивина да ни се струва по-красив.
Цените ми ги казват от Контитранс М и Премиер турс, които са представители на круизните компании за България. И това са наистина базовите цени за двата отделни круиза . Няма все още обявена обща цена за 14 дневния круиз. Сега ще видят дали ще могат да ни издействат отстъпка за това, че ще резервираме един след друг двата малки круиза и дали ще има възможност да останем в една и съща каюта или ще трябва да се местим по средата на големия круиз. Като специално за Дивина има и малко по-висока цена на вътрешни каюти заради по-високия дек. Цената, която ти написах е за каюта на 8 палуба. На 11 и 12 палуба са със 150  евро по-скъпи вътрешните каюти. Не зная 8 палуба дали е добре или е шумно newsm78

# 832
  • София
  • Мнения: 1 274
Bled, София Лорен е кръстница на всички кораби на MSC  Wink

# 833
  • Мнения: 25 739
Bled, София Лорен е кръстница на всички кораби на MSC  Wink
Не точно всички Peace
Всички, след Музика...

# 834
  • София
  • Мнения: 3 771
Bled, София Лорен е кръстница на всички кораби на MSC  Wink

yav4e_mrav4e Да, това се знае, но Божествена е кръстен на нея и в него тя има собствен апартамент и ние го видяхме при първия круиз.

roje22 Ще ти приготвя и вътрешни снимки от нашите:


MSC Divina

Последна редакция: чт, 18 юли 2013, 20:17 от Bled

# 835
  • София
  • Мнения: 3 771
roje22 Обещаните наши снимки от Дивина:

Изглед отвън:

 

Стаята:


И още:
Скрит текст:



Театъра:




Капитана:



Ядене и пак ядене:





Плаж:





Забавления:





И още много............

# 836
  • София
  • Мнения: 1 841
Bled, благодаря ти много за снимките Hug Прекрасно е! Peace Peace Peace
 Направо се чудя как ще изтраем до месец март, за дасе качим на тази красавица  Simple Smile
Всъщност от една от агенциите ми изпратиха още няколко оферти и за други компании пак в Карибите /ако искаш ще ти ги пусна на лични/, а едни приятели от Лос Анджелис ми изпратиха снимки от най-новия кораб, с който са пътували миналата година в карибите. Казва се  Allure of the Seas и като ги видях щях да припадна. такова чудо не бях виждал #Crazy #Crazy
Особено бях впечатлен от главната улица на кораба. Има Фонтанче в средата на главната улица, което е леглото на дъното на бар, имитиращ космически кораб, който всеки половин час "излита " три етажа нагоре, като от средата на дъното се появява силна струя вода, имитираща огнената струя на ракета. Има и басейн за сърф, и съвсем нова концепция за устройство и разположение на забавленията в туристически кораб. Ето описанието на кораба не само за Блед, а и за който му е интересно-
http://www.cruise-pros.com/cruiselines/royal_caribbean/allure.php
А ето и един клип за кораба Simple Smile -
http://www.youtube.com/watch?v=G67ne6nNYbg

# 837
  • София
  • Мнения: 3 771
roje22 Опитваш се да ме изненадаш, sorry. Да не си смениш кораба сега, имаш тази възможност, но трябва да го направиш тук, а не в сайта който даваш:

http://www.royalcaribbean.com/findacruise/cruiseDetails/itinerar … 8&date=201402

Можеш да го резервираш за 2,16 и 30 март 2014, но това е доста по-висока топка.
Allure of the Seas и Oasis of the Seas са двата най-големи кораба в света, съответно 8460 и 7794 брой пътници, заедно с екипажа. Те са пълни близнаци и знаеш ли каква е разликата между тях, само 5 сантиметра в дължината/не се шегувам/ и 666 пътника.
Познай на кой сме били?
Досега нито един от тях не е правил круиз в близки до нас води. Защото много са малко пристанищата, които ще ги съберат.
За първи път  Oasis of the Seas ще пристигне по-близо, в Барселона през септември 2014 и ще направи няколко круиза. Планувай го от сега, ние ще направим същото.

Последна редакция: нд, 21 юли 2013, 08:05 от Bled

# 838
  • Мнения: 9 653
Moмичета, мога ли да се запиша във вашата тема? Simple Smile Ще подарявам круиз на милото за ЧРД и започвам усилено търсене. Връщам се да чета темата и със сигурност ще се наложи да ми помагате и да ме ориентирате.   bouquet

# 839
  • София
  • Мнения: 1 668
вчера и аз им хвърлих по едно око на тези два кораба, същи бях изумена, че разликата е само 5см. Даже спонтанно реших, че чудесно ще се съчетае едно ходене до Щатите с круиз на някой от тях. Вече нямам търпение. Той първия ни круиз още не е минал, пък аз планирам следващите. ..

Общи условия

Активация на акаунт