Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 9

  • 418 598
  • 1 400
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9
Здравейте! Нова съм в темата и доста изчетох.Наскоро ходих на контролен преглед защото имам бяло течение и днес ми излязоха резултатите от Микробиологията оказа се Кандида Албиканс докторката ми изписа ГИНО-ПЕВАРИЛ 150, КЛОТРИМАЗОЛ глобули и МИКОМАКС капс. 150 та искам да попитам на някой прилагано ли му е такова лечение и успял ли е да се отърве от гадните гъбички?

# 31
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
нормалния секрет на влагалището е прозрачен , без мирис и не толкова обилен, както ти описваш.

Не е съвсем така  Peace ... Нормалният секрет е без мирис , но консистенцията е различна в различните фази на месечния цикъл : веднага след М може да е белезникав и кремообразен , по време на овулация е прозрачен , слузест - като белтък на яйце , а в края е съвсем оскъден или почти го няма  Peace
ОК, съгласявам се. Peace
Но пък в нейния случай (на Агаф) наистина е добре да се изследва пак защото го описва като "много обилно, като пресечено мляко и лека миризма".

# 32
  • Мнения: 1 516
нормалния секрет на влагалището е прозрачен , без мирис и не толкова обилен, както ти описваш.

Не е съвсем така  Peace ... Нормалният секрет е без мирис , но консистенцията е различна в различните фази на месечния цикъл : веднага след М може да е белезникав и кремообразен , по време на овулация е прозрачен , слузест - като белтък на яйце , а в края е съвсем оскъден или почти го няма  Peace



ОК, съгласявам се. Peace
Но пък в нейния случай (на Агаф) наистина е добре да се изследва пак защото го описва като "много обилно, като пресечено мляко и лека миризма".

O, да - разбира се ... Пресеченият секрет си е недвузначна индикация за проблем - гъбичен най-често  Peace

# 33
  • Мнения: 61
Аз съм много доволна от последният вариант на лечение който ми приложиха, а той е следният Тринидазол 500мг една седмица го пиех през 8часа. Този препарат е по 4 хапчета в кутийка и общо се изпиват 5 кутийки. Едновременно се пие Микомакс през седмица и се поставя Макмирор комплекс. При мен действа, обаче малко ме изплашиха когато отидох в аптеката да си купя Тринидазола, аптекарките бяха озадачени, тъй като се изпивали само 4 хапчета, а аз трябва да приема доста повече. Единственото гадно от него е, че се появява метален вкус в устата. И естествено да не се забравя след това при всеки месечен цикъл да се приема Микомакс, защото при пропускане се появяват с нова сила  #Cussing out
mimozichka, как се чувстваш след приема на Микомакс, имаш ли някакви неприятни усещания? На мен ми бяха изписани 3 таблетки, които трябваше да изпия през ден, но още след първото хапче се почувствах много зле- имах замайване, задух, стягане и бодежи в сърдечната област, подуване на клепачите на очите......явно съм направила реакция на непоносимост към някоя от съставките на медикамента! Естетвено не си позволих да пия повече от лекарството и сега незнам как да процедирам занапред, не мога да се свържа и с професора за да го обсъдим  Sad!
Ами на мен много добре ми понася, без странични ефекти. Аз съм пила и Дифлукан и от него нямам оплаквания и какви ли не още съм пила, но освен метален вкус в устата от други нежелани реакции не се оплаквам. На половинката ми му бяха предписали Микомакс по твоята схема, но и той нямаше оплаквания.

# 34
  • Мнения: 61
Здравейте! Нова съм в темата и доста изчетох.Наскоро ходих на контролен преглед защото имам бяло течение и днес ми излязоха резултатите от Микробиологията оказа се Кандида Албиканс докторката ми изписа ГИНО-ПЕВАРИЛ 150, КЛОТРИМАЗОЛ глобули и МИКОМАКС капс. 150 та искам да попитам на някой прилагано ли му е такова лечение и успял ли е да се отърве от гадните гъбички?
Не искам да те разочаровам, но аз лично изчетох много форуми и много публикации, но никъде не прочетох някой да се е излекувал от тях за винаги  Sad

# 35
  • Мнения: 0
Ами на мен много добре ми понася, без странични ефекти. Аз съм пила и Дифлукан и от него нямам оплаквания и какви ли не още съм пила, но освен метален вкус в устата от други нежелани реакции не се оплаквам. На половинката ми му бяха предписали Микомакс по твоята схема, но и той нямаше оплаквания.
Явно проблема си е в мен, аз принципно не мога да приемам нормално повечето медикаменти, тъй като често правя такива реакции на непоносимост! А на теб по каква схема ти предписаха Микомакса- колко таблетки, през какъв период и за колко време?

# 36
  • Мнения: 578
l'etrangere, какво имаш предвид под "само че не ДНК анализ"?Изследване за наличие на антитела, чрез кръвен тест ли? newsm78 И ако да, то кои ти бяха извън нормата - за минала или за сегашна инфекция?

# 37
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
l'etrangere, какво имаш предвид под "само че не ДНК анализ"?Изследване за наличие на антитела, чрез кръвен тест ли? newsm78 И ако да, то кои ти бяха извън нормата - за минала или за сегашна инфекция?

Ми не , Red Devil, само секрети отдолу взимаха за коки , гарднерела, трихомони и т.н., а също и цитонамазка. Знам че в лабораторията оставих три тампона (или както се казват тези клечки с памук). Докторката каза, че ще ме изследва за макс брой неща.
Излязоха хламидия трахоматис и уреаплазми. Няма индикация ИгГ, ИгА или ИгМ....
Не знам какъв способ са използвали, за да ги изолират.
Вече съм мн объркана.
А в Геника съм правила и бяха отрицателни.....

# 38
  • Мнения: 578
Това,което са ти направили веротно е ДНК тест- там се използва секрет, както казваш с тампонче и обикновено от една проба е комбинирано - за хламидия и гонорея и мико- и уреаплазма. Друг вариянт е да са ти направили сух тест...което е ужасно неточен метод за диагностика.
На мен в Геника ми беш положителен, а на приятеля ми отрицателен. Той преди да започнем да правим секс си беше направил кръвен тест и му беше отрицателен. А аз ДНК тест в Александровска също отрицателен. Не знам как се получи после моята положителна проба, но...това е положението. Пихме антибиотик и двамата. После повторих изследването пак с ДНК тест - беше отрицателен. Та така....иди вярвай после на изследвания. След като на приятеля ми бяха отрицателни, той отиде при уролог, за да му вземе уретрален секрет, за по-прецизно изследване. И кръвен тест си направи - само едните му показатели бяха гранични.
Мога да те посъветвам да отидеш да си направиш в клиниката по Кожни и венерически заболявания в Александровска болница контролни ДНК тестове, и да си спокойна, отколкото да се луташ и да се притесняваш.

# 39
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Red devil, вие какъв антибиотик пихте с приятеля ти? По каква схема?

А за метода на изследване, който е приложен при нас ще питам лекуващия ни лекар.
Между другото на колкото доктори съм ходила никога не са правили директна микроскопия, в смисъл с микроскоп да се погледне материал върху стъкълце, а четох, че това също трябва да се прави.
Даже един път във ВМА бях ходила и лаборантката каза, че и това било добре да се прави.

# 40
  • Мнения: 578
Ами аз пих два антибиотика и то защото дерматовенероложката ми беше в отпуска, когато ми излязоха резултатите и схемата ми даде гинеколога. Естествено неправилна - Сумамед, за една седмица, но дозите бяха много малки. Докато свърша с този курс, лекарката ми се върна и ми каза щом го допия, да пия Доксицилкин. Мисля,че 10 дни го пих него. Приятеля ми пи само Сумамед, но в по-големи дози от мен. Мисля, че 7 дни го пи той. Вече съм забравила. Трябва да си намеря рецептите и ще ти пиша на лични. А иначе в Александровска винаги ми гледат пробата под микроскоп, а това с тампончето го пращат в лаборатория. Например трихомоните се виждат при директно наблюдение, а при микробиология май не излизат. Освен ако не са в друга специална среда. Поне така съм чела.

# 41
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Здравейте. Имам един въпрос към вас. Освен течението с характерните симптоми възможно ли е да има зачервяване отстрани на  Embarassed Embarassed Embarassed половия орган, към сгъвката на крака, което да е причинено от тези гъбички? И още нещо-някой ползвал ли е Ломексин? newsm78 newsm78 имам предвид крема, не глобулите? Може ли да се ползват едновременно двете? Извинявам се предварително ако задавам тъпи въпроси Rolling Eyes Rolling Eyes Hug

Последна редакция: нд, 27 ное 2011, 13:47 от marianadi

# 42
  • Мнения: 0
и при мен има зачервяване,и доктора ми каза че не било от габичките предписа ми свещучки с йод,и алергозан и сега чакам да ги сварша,за да ида на преглед и ако са се махнали габичките зачервчванете не да ме преща на кожен.аз обаче си взех низорал за мазане понеже симптомите ми се появиха по едно и сащо време и мисля че зачервяването е от габичките(имах и парене и сарбеж,но от низорала изчезна).за сега имам голямо облекчение с низорала,но от тези све6тички имам чуството че течението се усили и вече нз какво да очаквам

# 43
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Облекчение в смисъл зачервяването изчезна , намаля? newsm78

# 44
  • Мнения: 0
болката и паренето се манаха, но за4ервяването още седи ,доста по леко 4ервено е ,ама ги го има

Общи условия

Активация на акаунт