Индийски филми - тема 2

  • 219 673
  • 562
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 095

 Grinning Grinning Grinning Eeeх, вчера го гледах. Филмът е много вдъхновяващ и същевременно свежарски. Въпреки, че съм била пак ми се доходи до Испания. Със сигурност пак ще го гледам.
Всички актьори бяха много добри, не само Ритик.  Peace

Ами, какво като говорим само за него - много яки филми има! И съвсем сме си по темата  Wink


И аз така мисля.  newsm10

# 421
  • Мнения: 1 095
Аз дълго отлагах Хвърчила, снощи най-накрая го гледах, въпреки ужасния звук. Много ми хареса, а Ритик е наистина много красив и много талантлив.

 Hug Hug Hug
А гледа ли Guzaarish (Молба)?
Много силен филм. 
newsm74 newsm74 newsm74

# 422
  • Мнения: 1 095
03.01.2014 г.

">#t=19[/video]

# 423
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 682
Имам го изтеглен, но понеже знам, че е тъжен, все го отлагам Embarassed Мисля, че Джода акбар съм гледала, както и Дуум. Имаше един период, гледах де що филм намеря на Ритик и на Шарук Grinning

# 424
  • Мнения: 1 095
Имам го изтеглен, но понеже знам, че е тъжен, все го отлагам Embarassed Мисля, че Джода акбар съм гледала, както и Дуум. Имаше един период, гледах де що филм намеря на Ритик и на Шарук Grinning

Този човек има не само външна красота, но и вътрешна.  Hug Hug Hug Hug Hug


Ритик: "Джон ме накара да се усмихна"
12 ноември 2010
 
(интервю във връзка с филма "Молба)

Ролята на Ритик Рошан във филма на Сандая Лила Бхансали "Молба", който излиза на екран на 19 ноември, по мнението на създателите на филма, ще увековечат актьора.

Ритик е прекалено скромен, за да реагира на този комплимент. Вместо това, той споделя с нас историята за личната среща с човекът, благодарение на когото той е могъл така брилянтно да изиграе ролята.

Актьорът казва: "Всичко, което направих в "Молба", го дължа на Джон Джулиус. Той беше първият човек с такава диагноза, с когото се срещнах, и това до голяма степен подейства върху мен.  Трябваше да мобилизирам силите си за тази среща.  Знаех, че може да е неловка и дори тъжна. Мислех на това, какво да говоря, за да направя така, че Джон да бъде весел. Но аз бях силно удивен.

Всичко стана точно на обратното. В течение на пет часа Джон ме разсмиваше.  Аз забравих за моите собствени притеснения. Когато се сбогувах с него, се замислих, Джон, който е парализиран, можа да изкара усмивката на моето лице. В този момент аз осъзнах, какво достойнство и сила на духа имат тези хора. Тогава аз реших да изиграя персонаж/герой, който може да изкара усмивката на лицата на публиката/зрителите.

Въздъхвайки си дълбоко, Ритик казва, че "Молба" и Джон са му преподали безценен урок. "Когато вие преминете през тъмата и депресията и се издигнете над тях (преодолеете), то разбирате, че светът е щастлив, ярък и светъл. Това е дар, който аз ще преподнеса на зрителите на екрана. Гледайки "Молба" всеки човек, независимо какъв, който не е успял да премине (през тъмата, депресията), гледайки го да разбере че животът е прекрасен, обещавам. Джон ми помогна да създам този образ, довери ми съкровени мисли и всичко през което е трябвал да мине през живота си. Ние минахме този път ръка за ръка".

Между Ритик и Джон възникнали лични взаимоотношения. Актьорът се е опитал да разбере, какво може да направи, че на Джон да му е по-комфортно. "Той мина курс-терапия със стволови клетки" - казва актьорът със сълзи на очи. "На следващия ден, след завършване на курса, когато видях Джон, аз разбрах, че той за първи път след седем години ще може да вземе ризата си и сам да си я облече" - казва Ритик.

"Три месеца след това, Джон ми изпрати снимка, на която той стои до перваза на прозореца. Аз бях радостен, че физиотерапията и лечението са му помогнали"

И Джон Джулиус говори за своя нов приятел: "Ритик ми стана като по-голям брат. Той ме поддържаше емоционално, финансово, и аз мога да споделям с него всичките мои мисли. Когато разказвам за него на хората, те отказват да ми повярват, докато аз не набера номера на Ритик и не поговоря с него пред техните очи."

Последна редакция: чт, 16 яну 2014, 21:46 от kali_georgieva

# 425
  • Мнения: 3 118
Не обмисляте ли вече разходка до Индия, до някоя от сценичните площадки, на която снима Ритик??? М?  Sunglasses

# 426
  • Мнения: 1 095
Не обмисляте ли вече разходка до Индия, до някоя от сценичните площадки, на която снима Ритик??? М?  Sunglasses

 Hug Hug Hug

Ние и така си "пътуваме" - виртуално.  Laughing Laughing Laughing

Ритик Рошан  (заедно със своя  фитнес треньор) е издал книга, как да тренираме тялото си.



# 427
  • Мнения: 3 118
Ритик Рошан  (заедно със своя  фитнес треньор) е издал книга, как да тренираме тялото си.
Абе от каквото могат да се направят пари, се правят!  Mr. Green
Вчера се строших да пиша за него, четох и аз доста интервюта - и за филмите и за живота му и начина на хранене и че е претърпял операция на главата и не е могъл да е във форма 3 месеца..
И ми се изтри поста...  Mr. Green
Сега му гледам стари филми. Нещо не мога да намеря превод на "Виж кой намерих" Koi.Mil.Gaya
За сега по-добро от последните му филми няма, според мен. Ще почна да ги повтарям.Mr. Green Ха дано ми омръзнат.

А иначе тялото му е божествено, навсякъде пишат, че бил като гръцки бог  Simple Smile Той самия казва, че винаги е имал добър метаболизъм, но за да влезе във форма е на диета - яде всеки 3 часа - протеини, купичка ориз(картофи) и много броколи (или други зеленчуци). Според мен обаче без добавки няма как да е докарал този релеф.

# 428
  • Мнения: 1 095


Hrithik Roshan - Doob Jaa

Последна редакция: сб, 18 яну 2014, 22:38 от kali_georgieva

# 429
  • Мнения: 1 095
Според мен обаче без добавки няма как да е докарал този релеф.

Всичко е строго индивидуално.
Няма начин без добавки (ах, как се изказах, като професионалист в тази облааст),
но трябва да отчитаме, че той има къде още да хаби енергия - в танците.

Снимки - движение му е майката...



# 430
  • Мнения: 3 118
Прави ми впечатление, че големите звезди на изтока харесват да ходят в Дубай - купуват си имоти там, и даже доста време изкарват там - визирам в случая и Къванч Татлату. Това съвсем по между другото.
А относно Ритик и всички наистина успели, става въпрос за къртовски денонощен труд - не е само да имаш едно красиво лице, което в крайна сметка виждаме. В едно видео се казва че е тренирал в продължение на 3 часа дневно всеки ден.
Ей тук има едно интервю с него как си е избрал треньора:
http://www.youtube.com/watch?v=MXoYn-ODTjU

И верно и в танците е уникален, нарочно се заглеждам по танцьорите около него - еми няма никой дето да танцува с такава страст, просто няма. Той е просто роден артист. Чудя се само защо още не е пробил в Холивуд. Според мен е само въпрос на време...

# 431
  • Мнения: 425
А относно Ритик и всички наистина успели, става въпрос за къртовски денонощен труд - не е само да

оо,абсолютно съм убедена че всичко е постигнал с много труд!такова тяло за да се поддържа,изисква адски много дисциплина ежедневно,ежеминутно...само това ми говори много за него....но съм убедена че и във всичко друго е вложил много труд-толкова перфектно изпълнява всичко,че само мога да му сваля шапка...фехтовката,танците,в ролята му на парализиран-пък блесва актьорския му талант,глас,емоции.....

# 432
  • Мнения: 3 118
http://www.youtube.com/watch?v=FqmIV6ixrto
Не мога да не споделя това видео - около 50 минутно токшоу с него, водещата го разпитва за страшно много неща, снимано е в края на 2011. Езикът е 50% хинди 50% английски (слава Богу!)  Mr. Green Много ме кефи тоя човек! Исках просто да го видя с неговото си лице, не в роля. Разправя на едно място, че се бил адски потрошил на снимки - 6 пъти едното рамо, 7 пъти другото, както и коляното и лекарите му казали, че има голяма вероятност да окуцее. И точно тогава снимал Гизаариш, четял сценария и преживявал наистина чувствата на героя си - че може и да не играе футбол с децата си като порастнат.
Разправя и за първата си фотосесия, преди да пробие, направил я негов приятел безплатно. Срам го било да поиска пари на баща си и казал на фотографа - "Може ли да я направим безплатно, а като пробия ще ти се отблагодаря"  Grinning
Много готина случка разправя, когато пробил с първия си филм - мисля, че е този от 2000та, в която печели награда. Баща му плакал от радост. А на някакво живо представяне едва го изкарали от сградата от полудели фенове. И тогава получил 30 000 предложения за брак.  Mr. Green
Разказва и как в началото бил много смотан с танците и въобще не е могъл и една стъпка да направи, А вижте го сега. Sunglasses

И друго много готино - казва, че той просто нямал избор да стане актьор, защото баща му бил актьор и бащите на всичките му приятели също били актьори. Simple Smile

# 433
  • Мнения: 1 095
Здравейте момичета!  Hug Hug Hug

И аз преведох нещо с Ритик.
Удоволствие е да му следя мислите/разсъжденията.


Ритик Рошан: Изпитанието на огъня

Този, когото огънят не успее да унищожи, го прави по-силен. Filmfare намери Ритик Рошан прероден.

Временно излязохте от строя поради болки в гърба. Какво се случи?
Това може да се случи на всеки. Трябва да си даваме сметка/отчет за нашия начин на живот. Трябва да мислим повече за нещата, които има по-голямо значени - здравето ни. Тъжен съм, когато виждам реклами за вредни храни, които продават на нас и децата ни. Трябва да вземем мерки, трябва да променим това. Повярвайте ми, ако нямаме добро здраве, то няма да имаме нищо. Милиони хора ме наблюдават и си казват: "Ах, той е толкова шастлив, той е Ритик Рошан". Преди месец и половина бях подтиснат. Имах болки в гърба, двойно разместване на гръбначнии дискове. Аз пушех, ядях много вредна храна. Положението беше толкова зле, че аз не знаех как ще се възстановя и ще мога ли да поема отговорностите в живота си. Просто си помислих, че заслужавам това, защото  ядях всичко и когато имах време, защото работех много. Това не беше правилно. Когато осъзнаете, че имате лоши навици, то тогава  вие можете по-лесно да вземете връх над тях, просто използвайте здравия си разум. Така,  че аз направих пълен обрат в живота си.

Как се оказахте в такава ситуация?
Всички си имаме слабите страни. При мен от дълго време слабо място ми беше гърбът. Всъщрост когато бях на 21 години, докторите ме предупреждаваха да не ставам актьор. Казаха ми, че ако се напрягам и танцувам, то скоро ще попадна на операционната маса. Вероятно бих се оказал и в инвалидна количка, но аз през цялото време се борех. Минах изследвания, срещнах се с доктори и си съставих фитнес съобразен с моето положение. Бях внимателен в течение на последните 10 години. Но през миналата година се преуморих. Обикновено работя над един филм, но тогава едновременно работех над три.  Участвах в промоцията на «Zindagi Na Milegi Dobara» (Веднъж се живее) и напрегнатите екшън сцени на «Agneepath» (Огнен път). Това бяха най-сложните/жестоки бойни сцени, които аз някога съм правил в своя живот. Към всичко това аз танцувах в реалити-шоу шоу «Just Dance».  Занимавах се със съдийдство 14 часа без прекъсване. Правех това  в продължение на 6 месеца.

Това е довело до разместване на дисковете?
Да. Помня кога започна всичко това - на 1 октомври миналата година. Бях толкова изморен, че спах цял ден. Това беше най-лошото, което можеше да се случи на моя гръб. Не съм знаел, но всичко е било на границата..., и почивката на легло само усложнява положението. Спряло е кръвообращението. Когато се събудих на следващата сутрин, получих двойното разместване на дисковете. Моите лекари казаха, че са необходими 8-10 седмици, за да се излекувам.

Това е било ужасна новина?
Да. Баща ми трябваше да реши, дали е целесъобразно да започнат снимките на «Krrish 3»  или не. Да ги отложи или да се откаже от снимането. Бяха привлечени много специалисти от чужбина. Ако отложеше филма, то ние нарушаваме техния график.  За да се препланират на ново, ще е необходимо още една година. Не беше лесно, татко да отложи филма. След 9-10 дни в пълен покой, аз разбрах какво се случи с мен, в следствие на това, че съм постъпил неправилно. Истината е в това, че всички знаем, че постъпваме неправилно, че вървим по неправилен път.  Вие може да лъжете себе си до някое време, но в края на краищата ще ви се наложи да погледнете истината в очите. Тогава сте длъжни да попитате сам себе си, достатъчно мъжество ли притежавате, за да можете да победите  своите слабости, или ще им позволите те да победят вас.

Как намерихте изхода?

Събубих се една сутрин и влязох в YouTube. Всички ние имаме самочувствие за това, когато се касае да поискаме помощ. Ние си мислим, как една книга може да ни помогне да се излекуваме, какво повече може да ми каже от това, което знам.  Но това не е така.  Аз през цялото внеме си казвах: "Аз съм силен, аз мога да направя това".  По-рано се опитах да се откажа от пушенето  няколко месеца. И си мислех, че мога да се откажа от това, когато си поискам. Но това не се получава. Особено когато става въпрос за пушене. И ти отново продължаваш по старому.  Затова влязох в YouTube. Видях отзиви за книгата, с помощта на която Аштън Кътчър, Антъни Хопкинс, Мадонна и други знаменитости напълно са се отказали от цигарите. Аз веднага си купих тази книга, която се казва "Лесен начин да откажете пушенето".  Заключих се в стаята за целия ден. В момента, когато прочетох последната страница на тази книга, пушенето повече не беше в моя живот. И за това не ви е необходима сила на волята. Всичко, което ви е необходимо - да осъзнаете, че това е вреден навик.  Това можете да приложете към всички видове вредни навици.

В крайна сметка?

По това време имах талия 36 инча (1 инч=25,4 мм) и аз не можех да се гледам в огледалото. Представете си, аз трябва да играя супергерой. Аз винаги съм искал да приличам на героя, който играя. Когато играех Акбар, знаех, че с моя глас не мога да командвам десетки хиляди човека. Така, че започнах да дадам повече интервюта, по-често да разговарям с хора. Всеки път, когато ми се удадеше възможност, то излизах на сцената и говорех с хората. Други актьори не са го правили това, но на мен това ми помогна. В близко време ми предстои да бъда супергерой.  Когато си мислите за супергерой, то вие си представяте нещо безупречно. Вие мислите за сила и блясък. Вие си представяте енергия. Супергероят не може да има торбички под очите. Той няма токсини. Той няма да позволи пушенето да го победи.  Той няма да позволи болката в гърба да го победи. Затова аз отново започнах да търся информация в интернет.  Търсех хора, които биха ми помогнали да придобия необходимата форма в кратки срокове.  Намерих тази двойка - Крис Гетин и неговата съпруха Мараика. Те не са само диетолози, но и културисти. Позвъних им във Великобритания и ги поканих тук. И след шест седмици тренировки, аз вече бях изгубил 5,5 инча от талията и 8,5 кг от теглото си. В това време аз развивам и мускулатурата. И гърбът ми е по-добре. Мога да скачам, мога да танцувам. Не съм пушил два месеца. И се чувствам добре.

Да поговорим за  «Agneepath» (Огнен път). Това е трилър с много кръвопролитие и насилие. Ще споделите ли работата си над филма?
Снимките в «Agneepath» бяха най-тежките в моя живот. Мислех, че снимките в в«Jodhaa Akbar» са границата на сложността с тези тежки доспехи и сраженията с меча. Но не съм бил прав. Не знаех, че в живота ми ще се появи «Agneepath».  Аз никога не съм бил толкова изморен през целия си живот. Бях напълно изтощен физически. Имахме много изморителен график за снимки в Диу и в Мумбай. Това е тежък филм.

Какво ви накара да направите това?
Привлече ме работата/мисленето на Каран Малхотри, неговото виждане и възприемане.  Забелязах го, когато той помагаше Ашутош Говарикер на снимките на  «Jodhaa Akbar».  По време на снимките на филма малко общуваше с нас. Знаех само, че е един от най-главните помощници.  Всеки път когато  Ашутош трябваше да обсъди нещо, то той го обсъждаше с Каран. Тогава не мислех, че той може да има потенциал. Тогава работех над дублажа на филма. И той беше един от помощниците,  който седеше в дублажната и ми помагаше. Когато дублирах първия диалог, той ме попита: "Какво правите? Защо говорите така?". А аз го попитах: "Как говоря?". Той каза - добре, и замълча. Но това ме обезпокои. Защото в него имаше честност, искреност и смелост. Смелост, за това, че си изказва мнението. На втория ден го попитах, защо ме прекъсна тогава. Той обясни своята гледна точка. Той ми каза, как според него, трябва да говори Акбар.  Аз напълно отхвърлих това. Казах му, че това е филм на хинди, и аз знам как трябва да направя това. Но нещо не ми даваше покой. Той ми предложи по-сложен начин, а аз просто тръгнах по по-безопасния път. Предублирах целия филм.  Мина месец. Когато видях окончателния варинат, то моята грешка избоде очите ми. Това, което каза Каран, беше правилното. Аз предублирах целия филм отново. Това беше първият ми спомен от него.

Страхувате ли се от сравнение Амитабх Баччан?
Възможността за сравнение ще бъдат унищожени в първите пет секунди на филма. Вие ще разберете, че този Виджай е невъзможно да се сравнява в никакъв случай с Виджай Динанат Чаухан. Защото аз не играя него. Аз играя обикновения Виджай. Той изглежда съвсем друг, в него няма важност и самодоволство. Този Виджай иска само едно - да отмъсти. По-рано изграденият образ ще бъде разрушен на секундата. В това е силата на филма.

Съдейки по промото, по-голямо въздействие оказва Санджай Дат. Неговата външност, неговите диалози... Не се ли страхувате да останете в страни?
Съвсем не. Идеята на филма е в невъзможността Давид да се изправи срещу Голиат.  Вие показвате този Голиат и обикновено момче,  което възстава срещу него.  Ето това ,трбява да се хареса на зрителя. Същината е в това, че отначало се показва невъзможността, а след това, как това невъзможното все пак се случва.

В   «Zindagi Na Milegi Dobara»  не се ли притеснявате от това, че Фархан ще се окаже в центъра на вниманието?
Повечето актьори искат да играят герои. Аз - не. Аз играя човека. Аз разказвам за неговия живот. Ако той стане герой, това ще е много хубаво! Аз не гледам на тях като на герои. Гледам на тях като на обикновени хора със своята сложна съдба. Аз съм Ритик. Това е моят персонаж. Когато ми казват, че във филма съм бил Бог, то аз разбирам, че те говорят за персонажа ми, който съм изиграл. Когато се разхождам по улицата, аз не изпитвам самодоволство.

Не е ли рисковано за вас да позволите на Фархан Ахтар да играе във филма "първа цигулка"?
Не. Аз се чувствах уверен в «Zindagi Na Milegi Dobara». Вие не можете да се преструвате пред камерата. Работя с хора, които знаят повече от мен. Това за мен е възможност да израствам. Аз не искам да нося короната. Аз не искам да бъда крал. Искам да нося короната, когато умра. До тогава искам да продължавам да израствам. Работата за мен - това е усъвършестване. През целия живот. Усъвършенстването  е безкрайно и постоянно. Филмите "«Ra.One» и «Дон 2»  наистина вдигнаха нивото на индийското кино от гледна точка на стила и технологията.

Последна редакция: нд, 19 яну 2014, 21:14 от kali_georgieva

# 434
  • Мнения: 1 095
Ритик Рошан и Крис Гетин.



Общи условия

Активация на акаунт