Индийски филми - тема 2

  • 219 870
  • 562
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 117
kali_georgieva, искрени благодарности за преводите!  Hug  bouquet
Като прочете човек такива неща осъзнава колко е трудно всъщност обикновен човек да се превърне в герой, да влезе изцяло в кожата на образа.
И колко е хубаво, че в крайна сметка е помогнал на един обездвижен човек да проходи. Мился, че в линка, горе който пуснах, той споменава, че помага на 12 такива човека финансово, за да могат да се подобрят физически.

Току що изгледах това клипче - токшоу с Ритик и жена му. Толкова много са се обичали... http://www.youtube.com/watch?v=JAam4DQ0tzo
Той й е пишел стихове... Направил й е предложение за брак на една салфетка в ресторанта.
Личи си колко много се обичат, т.е. са се обичали... Много романтична история. Тя казва, че е знаела, че това е мъжът й до края на живота й, а когато той я е видял за първи път си е казал: "Тя ще бъде моя" Simple Smile
Тя е вярвала в успеха му докато той постоянно се е съмнявал в себе си и тук в пълни сили важи поговорката "Зад един успял мъж седи една грижовна жена!".
Жалко.

Последна редакция: пн, 20 яну 2014, 19:56 от Пит

# 436
  • Мнения: 1 095
ПитHug Hug Hug и аз благодаря за информацията.
Това е животът. Това е съдбата. Това е кармата.
Каквото е писано да се случи, се случва...

Харесва ми силният дух на Ритик.
Прекрасно е, че е много борбена личност.
Страхотно е, че продължава напред.
Пожелавам му още по-големи професионални (и не само) успехи от тези които е имал до сега.

Едно интервю от вчера.




„Може би един ден ще получа отговорите”: Ритик Рошан за раздялата си със Сюзана
20 януари 2014

Месец след обявяване раздялата със съпругата си Сюзана Кхан, Ритик Рошан беше готов да разкрие душата си на презентацията на неговата нова марка HRX на Google Plus Hangout в Мумбай.

И така, как се чуства актьорът? „С мен всичко е наред”- последва отговорът.

Възможно е той да не е на върха на света, но в стремежа си да достигне това, до колко той се е вглъбил във философията на своята марка HRX, заявява, че трудностите могат да помогнат на него и на обкръжаващите го хора да осъзнаят възможностите си.

Актьорът каза, че в последно време в неговият живот са се случили много неща – травми, емоционални сътресения.

"Аз поемам върху себе си отговорността за всичко, което се случва в моя живот, вместо за това, да обвинявам хора и обстоятелства. Аз разбрах, че всичко зависи от мен. Да, нещата се случват така, че вероятността за добро бъдеще, изглежда невъзмонжно, но аз разбирам, че не трябва да се отказвам!"

Осъзнайте възможностите си. Накарайте се, да повярвате, че можете! Старайте се към това с всичка сила/цялата си енергия. Когато погледна на това като на цяла картина, всичко това има смисъл. Никой не го вълнува това,  което става във вашия живот. Длъжни сте да преодолявате проблемите от миналото, защото дори и да ни чака нещо ужасно напред, аз съм длъжен да продължа да се движа напред, и в това е значението на моята марка – вие можете/вие сте способни да достигнете един по-добър живот.

Когато го попитаха за случилото се през миналата година - за травмите и за неговия развод,  и как той се справя с това, отговорът на Ритик беше от сърце.

„Какво мога да кажа, какво мога да направя? Когато нещо подобно се случи на някой друг, вие можете да му дадете съвет, но когато това се случва с вас, сте длъжни да решите проблемът си. Някой ден ще намеря отговорите. В момента има само въпроси. Загубих усещането за обективност.  Но най-лошото, което може да сторите, е да се обвинявате: „Защо това се случва с мен?”.          Никога не правете това. Гледайте трудностите в лието” – отговори актьорът.

Каза, че е имал страхотен рожден ден заедно със синовете си на яхта. Актьорът, който фамилия Кхан възприемат като конкурент, каза: „На мен ми харесва конкуренцията. Да, има моменти, когато не ми се иска да ставам от леглото, но аз казвам на Бог: „Добре, хайде. С какво искаш  да ме сблъскаш днес, какви трудности ще изправиш на пътя ми?"

Гърбът му е много по добре, и актьорът казва, че е готов за сложните екшън-сцени в «Bang Bang», така както и за трудностите от живота.

# 437
  • Мнения: 3 117
Вчера гледах първия филм на Ритик Рошан, с който печели награда за най-добър дебют и за най-добър актьор на Filmfare
Kaho Naa... Pyaar Hai "Кажи, че ме обичаш", с режисьор Рaкеш Рошан (таткото), музика Раджеш Рошан (чичото) - силно семейно участие  Mr. Green Между другото всички печелят награди - за най-добър филм, режисьор, музика...
А наш'то момче е по-прекрасно от всякoгa:






Тук намерих едно интервю с него веднага след успеха на този филм:
http://tanqeed.com/forum/blast-from-the-past-hrithik-roshans-int … ho-naa-pyaar-hai/
Довечера ще преведа по-интересните неща.

Последна редакция: ср, 22 яну 2014, 08:57 от Пит

# 438
  • Мнения: 3 117
Той е феномен. И как го е направил? Като просто е бил най-готиното съседско момче, повече от това – най-готиното синеоко съседско момче. Всичко, до което се допре блести в злато. И с неговите  шест коремни плочки, Ритик Рошан е революция в концепцията за красиво тяло. Гимназии, здравни кабинети никнат направо от задната улички на Dombivli та чак до пазарните околностите на Малабар Хил. Шоубизнесът се променя с него също. Герои и изгряващи звезди се редят на опашка в порталите на фитнес клубовете. Ако някога е имало звезда, която е направила фитнеса в мантра, то това е нашият Duggu. Филмовите предложения са изливат като куфари на конвейерна лента в препълнено летище. Армия от първокласни филмовите творци, силно се надяват той да даде зелена светлина на техните проекти. Графикът му е препълнен до края на 2002. Точно в момента Ритик Рошан изглежда перфектно след тренировка. Виждал съм го да се подпира между два стола, правейки една дузина спадове. Последвани от няколко стотин коремни преси и лицеви опори (така ли им викаха?) И след това вади ластика за разтягане от сака си и започва да го огъва енергично. A деликатната мрежа от сини вени по повърхността на врата и раменете му, които той изпълва с тестостерон в свирепа концентрация коригира меките му черти. Той помпа във фитнеса, докато раменете му не набъбнат до солидни размерите. Добре, добре, така той е шумно възхваляван в медиите. Но аз настоявам. И влизам да поговорим у семейство Рошан.

Хайде, поиграй си на журналист за няколко минути и си задай няколко въпроса.

Хм, добре ли сте?

Хайде де, продължи.
(След пауза) Хмм. Просто продължавам да се питам дали има такова нещо като съдба. Преди 14 януари, вярвах, че получаваш, което заслужаваш. Вярвах, че съдбата е в собствените ти ръце, че ти правиш живота си.
И тогава какво се случи?
Kaho Naa…Pyaar Hai се случи. Нищо не отана същото.Всеки ден след това ме кара да вярвам, че има велика сила, която ни управлява. Съдба, провидение, всичко е отдавна планирано. Как иначе можеш да обясниш това което ми се случва на мен?

Хей, споко. Не може да е толкова зле.
Омръзна ми, уморен съм да крещя, че не съм толкова добър. Така аз получавам повече, отколкото заслужавам. И за Бога, моля ви, не ме сравнявате с Шах Рук Хан . Както и да е, всеки ще разбере истината, след като бъдат пуснати още няколко мои филма. Те ще осъзнаят разликата между това, „Никога не съм крил факта, че аз влюбен“ и ... Аз вярвам в любовта безусловно. Медиите и всички останали, участващи в спекулациите ще осъзнаят, че сравненията са били безпочвени.

Готов ли си за това?
Само гледайте какво ще стане когато няколко мои филма не се спраят добре. Лицата, участващи в спекулациите, в опит да се оправдаят, ще ме винят за моя успех. Те ще кажат : "Той не можа да се справи с неговия успех. Той се е главозамаял."

Значи вярваш, че медиите манипулират и похвалите и критиките.
Имам доста добра представа как работат медиите. Те оцеляват от едно горещо заглавие на друго. Тук не става въпрос за предоставяне на информация на хората. А за отскачане от скандал на скандал. Става дума за заинтригуващи корици на списанията.

Моля продължи.
Погледнете какво ми беше направено. Как е възможно някой да напише, че съм тук да сваля от трона Шак Рук Хан, краля на Боливуд? Вижте етикетите, които ми лепнаха:  „Среднощна лудост“, „Сензация“. Когато моите филми не се справят добре, същите тези тагове ще бъде саркастично използвани срещу мен. Знам, че ще се случи. Рано или късно.

Наистина ли мислиш, че медиите се държат безотговорно ?
Да, по-голямата част от медиите го правят. Ако те са подхванали да се заяждат с даден човек, те стрелят от рамото ми. Тъжното е, че дори и най-абсурдната част от информацията се превръща в истина, когато е видно под светлините на заглавие от вестник. По-тъжното е, че хората имат пълна вяра в написаните думи.

Ти очевидно си повлиян от враждебната реакция.
Не съм скромен, когато казвам това, а съм честен . Радвам се, че имам интелигентността да осъзная какво се случва с мен. Ако си позволя да се засегна от цялата тази истерия, аз ще спра растежа си като актьор. Ще бъда проклет за цял живот. Знам, че все още имам дълъг, дълъг път, преди да мога дори да се устремя към постиженията на някоя от суперзвездите. Знам, че съм добър в работата си. И аз съм сигурен, че ще бъде доста добър един ден. Но точно сега, аз също знам, колко лош мога да бъда.

Трябва да се научиш да живееш с безпощадния натиск от това да бъдеш знаменитост.
Това е ОК. Всичко, което казвам е, че моля да не се превръща моя успех в нещо грозно. Да не ми се дава повече, отколкото заслужавам. Това разваля цялата работа и я прави плашеща. Моля, не пишете и не казвйте неща като това, че съм тук за да детронирам Шах Рук Хан. Аз съм работил усилено, за да успея. Аз въобще не знам къде ще бъда след четири или пет години.

Ами войните на Coca Cola? И те ли са измислени от медиите?
Слушай, някой ми каза, че Pepsi ще направи 10-секундна пародия на баща ми и мен. Бях разстроен. Защо се подиграват с баща ми? Ако бях аз, щеше да е ОК. Но не и баща ми. Написах писмо до Pepsi, в което посочих, че съм чул, че ще правят рекламна пародия на баща ми и че не ми се иска да се излъчи . Копия от писмото бяха изпратени до Шах Рук, Прахлад Kakkar и всички участващи страни. И тя не се излъчи. Пуснаха друга реклама с мое участие.
Аз все още имам много, много път да извървя ... хората ще осъзнаят разликата между Шах Рук Хан и един филмов чудак като мен.

Това трябва да направило нещата между вас и Шах Рук неловки.
Ни най-малко. Имаме общи приятели, срещаме се, раделяме се. Ние сме приятели, няма проблем между нас.

Дали медиите подстрекават факта, че ще ти е неловко да работите двамата във филма на  Каран Джохар - Kabhi Khushi Kabhie Gham? Или във филм на Фарах Хан?
Аз не виждам защо трябва да има някакъв проблем да работим върху филм на Каран. Що се отнася до филма на Фарах, той е в процес на подготовка .

Ще има съвместен разказ в Kabhi Khushi Kabhi Gham?
Аз няма да подпиша нито един филм, ако не се доверявах на режисьора. И аз вярвам на Karan напълно, така че определено ще участвам в Kabhi Khushi Kabhi Gham.

Кажи ми, щеше ли да дадеш шанс на всички тези филми, с които подписа преди Kaho Naa… Pyaar Hai?
Това хипотетичен въпрос ли е?

Окей, дай ми хипотетичен отговор.
Ами, може би нямаше да подпиша да участвам във всички тези филми. Щях да го карам по-спокойно.

Какво ще кажеш за следващия филм на баща ти? Кога ще започне ?
Ние си подхвърляме идеи, когато говорим един с друг. Понякога по телефона също. Най-вероятно ще започнем през следващата година.

Гилдията твърди, че си подписал следващия RK филм, а следващия е на Rajkumar Santoshi.
Ще съм много щастлив да направя и двата проекта. Да се надяваме, че ще се случат.

Разправят, че повечето от сценариите на вашите подпродукции се пренаписват, за да се приспособят към новия ти статус?
Всъщност, тази мисъл мина през съзнанието на някои от моите режисьори. Но те милостиво се отказаха. Целта на всички мои режисьори е да се направят добри филми, не да ме насърчават. Всички дати на снимане са същите, никой не попита за още един допълнителен ден, не е имало презаписване на снимки.

Питаш ли се през какво трябва да минат Абишек Баччан и Фардийн Хан в този момент?
Мисля, че Абишек има голямо бъдеще, добра поредица от филми има. Винаги съм знаел, че Fardeen би станал голяма звезда. Той изглежда сензационно в рекламите за Jungle. На него просто му отне повече време. Аз бях късметлия по-рано.

Четох някъде, че си казал, че си многослойна личност.
Чувствам, че имам 20 различни човека, хванати в капан вътре в мен. И различните хора продължават да се пръкват в различни моменти. Което пасва на моята кариера като актьор, нали?

Имал си интензивни курсове по „Как да бъдеш звезда“?
Да си звездата е интензивния курс. Защото е толкова краткотрайно.

Звучиш като в капан, все едно се задушаваш.
О, Боже, задушавам се, защото трябва да угодя на всички, които срещам. Трудното е да се поддържа баланс между това да бъдеш мил с всички и да се опитваш да играеш добре. Искам да кажа, че след като подписах 50 хиляди автографа, аз нямам сили да подпиша останалите 20 автографа. Знам, че 20 човека ще бъдат разочарован. Мога само да се извиня искрено и да продължа да работя.

Дали да станеш звезда е едно пътуване към властта? Можеш да си уредиш сметките с тези които са били гадни с теб.
Откакто това се случи, никой не е бил лош с мен. Дори и тези, които смятаха, че никога няма да се справя, ми предлагат филми. Всъщност дори paanwallah иска да направи филм с мен. Така че кой съм аз да се оплаквам?

Значи ти си бил предвиден още от петгодишна възраст да се присъединиш към филмите?
Разбира се. Знаех, че татко няма да ме пусне, ако не бях достатъчно добър. Аз наистина се опитах да работя усилено за това. Не исках да допусна извинения. Аз не искам да имам некадърен филм зад себе си и да трябва да казвам: "Трябваше да го направя другояче." Опитах се да направя всичко, което косвено ще подобри изпълнението ми. Аз дори се научих да пея така, че гласът ми да има определено предимство.

J.P. Dutta направи много уместна забележка. Той каза, че този сюжет е бил предназначен за теб, за разлика от неговите новодошли, които вече са част от историята.
Виждаш ли, Kaho Naa ... Pyaar Hai е разказан от гледна точка на героинята. Amisha Patel правеше цялата игра. Неприятно ми е да го кажа, но чувствам, че аз направих моите моменти във филма специални. Защото, за да бъда честен, аз се страхувах, че не правя много във филма по сценарий. Спомням си, че казах на Farah(Khan), че не искам да правя нищо, което вече е било правено в танцовите номера. Знаех, че имаше няколко неща, които биха направили танците специални. И за щастие, те наистина ги направиха. Като Рохит, погледнете тялото ми в първата част, когато излизам от банята. Това беше първият ми ден от снимките. Изглеждах жалък, имах дори шкембенце. Сравнете го с моите екшън сцени в кулминацията . Знаех, че трябва да направя моя марка в танците и последователността на действието. И аз работих усилено за това.

Знаеш ли, освен че си сърцеразбивач на момичешки сърца, ти си също и гей икона.

Е, аз го приемам като комплимент.

А мъже правили ли са ти предложения?
Да. Но аз съм хетеросексуален.

Откакто се появи на сцената, грижата за почитта към тялото се превърна в религия. Всички се интересуват от бодибилдинг в днешно време.
Какво лошо има в това? Това е здравословен начин на живот. Дори супер зает бизнесмен може да намери време да вдига тежести и да се чуства добре в кожата си. Аз не се упражнявам, за да се фукам с мускулите си. Радвам се, че съм започнал здравословна тенденция , ако може така да се каже. Това е по-добре, отколкото да пиянствам по баровете.

Сгоден ли си? Слуховете твърдят, че си неофициално сгоден?
Когато се сгодя, ще кажа на всички. Не вярвам в криенето на такива неща. Никога не съм крил факта, че съм влюбен. Защо да го правя? Аз вярвам в любовта безусловно.

Ти веднъж каза, че ще се ожени в деня, в който би могъл да си го позволиш.
Мога да си го позволя сега.

Значи скоро ще се жениш?
Да се надяваме, че ще се оженя по някое време догодина.

За какво мечтаеш днес?
За 25-часов ден. Извън всичко искам един час за себе си.

Последна редакция: ср, 22 яну 2014, 17:00 от Пит

# 439
  • Мнения: 1 095
ПитHug Hug Hug Hug Hug прочетох те с голям интерес.
Страхотно. Страхотно.
Това слабичко момче, с шест пръста на дясната ръка,
заичащо, с установена "сколиоза" (гръбначно изкривяване)...
Колко силна воля на духа трябва да имаш, за да станеш идол
за физическа сила и красота...
Изваян като статуетка.







 

# 440
  • Мнения: 3 117
ПитHug Hug Hug Hug Hug прочетох те с голям интерес.
Страхотно. Страхотно.
Това слабичко момче, с шест пръста на дясната ръка,
заичащо, с установена "сколиоза" (гръбначно изкривяване)...
Колко силна воля на духа трябва да имаш, за да станеш идол
за физическа сила и красота...
Изваян като статуетка.
Много силна. Възхищавам му се истински! И се уча от него. Ето така за превръщат недостатъците в предимство.
Мисля, че съществена роля в живота му играе цялото семейство, едно индийско семейство, където йерархията е свещена и възрастните се почитат. Почитта и уважението към баща му го карат да се превърне в най-доброто на което е способен. В едно скорошно интервю Ракеш Рошан казва - Ритик става от стола когато аз вляза в стаята и все още усещам почитанието в погледа му. И въпреки това двамата са страхотен тим
"Ритик е перфекционист. За него 110 % е 100 %. За мен, 90% е 100%. Той вижда всичко на минутата.  След всяка сцена го поглеждам да видя дали е ОК с нея. Той ми асистираше в продължение на пет години и знае всичко от сценариите до режисирането и обработката на филма. Ние се разбираме чудесно, така че когато аз съм неговия режисьор знам точно какво смята той да представи и съответно къде да разположа камерата."
И в интервюто на Сузан горе тя казва: "Бях толкова шокирана, че всичко което предричах за него се сбъдна с такива подробности. Исках това, което виждам аз в неговите очи, да го видят всички. Казвах му, погледни се, само се погледни, исках да бъда неговото огледало. Много се гордеех с него. За мен беше страхотен комплимент, че толкова много жени го харесваха, а той обича мен."
Тяхната любов е била силно вдъхновяваща.

Четохте ли горе - човека правел по няколко стотин коремни преси накуп #Crazy Имат си семеен фитнес. Таткото казва, че в него можете да видите цялата фамилия: бабата, дядото, внуците, ... и си имат график http://www.missmalini.com/2013/06/21/wip-18/

Някой ден животът му ще бъде чудесен сценарий за филм.  Mr. Green

# 441
  • Мнения: 1 095
Много силна. Възхищавам му се истински! И се уча от него. Ето така за превръщат недостатъците в предимство.
.......................
Някой ден животът му ще бъде чудесен сценарий за филм.  Mr. Green


 newsm10 newsm10 newsm10

Още веднъж ти благодаря за преводите.
Мога да чета с часове за него. Защото има какво да се научи.
Неговите отговори не са клиширани.

Ако може и други нещица да ни преведеш...  Praynig Praynig Praynig (когато имаш време).

# 442
  • Мнения: 3 117
Ако може и други нещица да ни преведеш...  Praynig Praynig Praynig (когато имаш време).
С голямо удоволствие.  Grinning
И аз не мога да му се наситя.
И концерти негови има в ютюб, само че с лошо качество. Ще пусна линк, когато намеря нещо по-добро.
И продължавам да му гледам филмите, поне половината още не съм гледала.

http://www.youtube.com/watch?v=ga-yFzk1qXg   Пак изпълнение от началото - 2001ва
http://www.youtube.com/watch?v=gf3AJ_2gPZA   И една осъвременена версия на парчето "Ek Pal Ka Jeena"
от горния филм "Кажи, че ме обичаш".

# 443
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Момичета, най-добре си направете тема за Ритик, че така трудно се откриват другите заглавия.  Peace

# 444
  • Мнения: 3 117
Момичета, най-добре си направете тема за Ритик, че така трудно се откриват другите заглавия.  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=761559.msg27261415#msg27261415

# 445
  • Мнения: 1 095
Трудно, трудно, колко да е трудно (откриването на заглавия).
За три години - 30 страници (включвам и тези последните с постовете за Ритик Рошан).
Като гледам наплива не е голям.
Ами и той  (Ритик Рошан) е част от индийските филми.

Импулсивните неща са най-хубави.
Точно така се получи и при мен.
Гледайки "Императорът и розата" по Бтв, открих този зеленоок актьор.
Толкова добре изглежда в ролята на Акбар, че се заинтересувах и от други негови проекти.

Няма лошо в това, да се обърне малко повече внимание на определен актьор.
От цялата работа печели (в случая) индийското кино.

Ако в темата бяха поствани само заглавия на филми, нямаше как да разбера,
на кого в индийската филмова индустрия казват "Краля". Шахрук Кхан.
Разбрах го от първите страници на тази тема. Доста постове има за него.
Благодаря за което на момичетата (а може би и момчета)  :hug

Поемам вината за отклонението от темата върху себе си.

Моля, приемете извиненията ми! Hug Hug Hug


Пит,     bouquet  благодаря за новата тема.

# 446
  • Мнения: 3 117
Поемам вината за отклонението от темата върху себе си.
Моля, приемете извиненията ми! Hug Hug Hug
Ааа недей така!  Mr. Green Нека поне да си я поделим  Hug

Между другото аз също не съм запален фен на индийското кино, но покрай Ритик започнах да харесвам и други индийски актьори - Приянка Чопра например и Катрина Каиф. А и къде без Айшваря Рей. Точно такава красота харесвам.
Един ден гледах клип как Приянка имитира Ритик Рошан от ролите му, беше на едно от представянията на денс формата му. Еми не е просто красота! То таланта блика отвсякъде! Grinning

# 447
  • Мнения: 528
Аз пък съм фенка преди всичко на Ритик Рошан, Сендхил Рамамурти, Айшвария Рай, Фрида Пинто. Simple Smile)

# 448
  • София
  • Мнения: 5 828
Момичета, откъде да си изтегля Kaho Naa... Pyaar Hai?
В замунда не го откривам, линковете на първа страница не работят.

п.п. намерих го в мастерса Simple Smile

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 13:41 от Amidala

# 449

Общи условия

Активация на акаунт