Успешно "олежани" бебета / или продължението на Лежащи бъдещи мами/

  • 31 979
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Здравейте и от мен!

Честито да е бебчето на Нимфичка!   bouquet   bouquet   bouquet

Добре дошла на Шоколадово бонбонче и на бебе Лъчезар!  Hug
На мене най-много ми помагаше за гърдите намазването с кърма по зърната. Но ми се наложи два дни да кърмя със силиконови зърна, толкова зле беше положението... Това беше обаче със Софи, сега с Елиза нямах такива проблеми, боляха пак, но поносимо.
За хемороиди ми помогна крем Масту, но най-много ми помогна един домашно приготвен мехлем от знахар, за съжаление обаче не знам рецептата. Гледам че се рекламира и Проктис-М, както съм чувала и за Долопрокт.
За ревността от по-големите дечица - има я да. При нас в началото беше ужас, София ме биеше мене, биеше бебето, ревеше, крещеше, тръшкаше се, изпадаше в ужасни истерии, но с много търпение, обяснения, любов и прегръдки, повтаряне постоянно че я обичам безгранично нещата се оправиха. Това е нормално да се случва, все пак цялото внимание досега е било насочено към първото детенце и сега идва едно бебе, което му отнема част от любовта и вниманието на мама и тате. Свикват малчовците, няма къде да ходят, но определено е доста труден период.  Успех!  Hug

Мила, давам по една капка Вигантол и не съм го променяла, вода все още не давам, т.е. Изи не иска да пие и аз затова спрях да й предлагам. Сега не знам дали ще пие, но като захраня определено ще я мъча да пие вода.

К-Т, и аз клоня към оризовата каша, но много  ме е страх да не я запека, че така добре си се изхожда. Може да започна с нея, пък ако се запече да я спра, да изчакам и да вкарам тиква и след нея пяк оризова каша. Вече с тиквата оризът ще се приеме много по-лесно. А рожкови не не се приема като отделна храна, защото в адаптираното мляко Фризовом има рожкови, знам го защото дохранвах Софи с него. Ти с коя каша ще започнеш, на коя марка?

Деска, страхотна сладурана е Йоанка!  Hug  Heart Eyes  Hug

Благодаря на всички ви за успокоенията.  Hug Ще видим резултатите в сряда... Мото, не стигнах до Сигридов, не исках да го занимавам със себе си, сега има други много по-важни неща, за които да се грижи той, да спасява други бебета.

Момичета, не знам какво е ставало във ФБ, но не се карайте, моля ви. Недопустимо е това да ни се случва, имайки предвид какво преживяхме, как оцеляхме и сега гушкаме прекрасните си съкровища!  Naughty

# 736
  • Мнения: 1 868
Хари питах дали е при доки, защото му имам доверие, но се сетих и друго, нали там все пак имахме инфекция и серклаж, това също дава поражение, аз моите цитонамазки си ги гледам при приятел хистопатолог и от него знам, че много неща дават отражение, нали съм с конизация и там съм специалист да му се невиди ooooh! и аз идната седмица ще се проверя, че трябва да се старая да съм здрава мама Praynig

# 737
  • Варна
  • Мнения: 741
Малеее, аз нали много, много не сварвам да чета какво пишете във фейсбук и чак днес видях за какво иде реч. ooooh! Сигурна съм, че недоразумението между Кокетка и Светлето е резултат на недостатъците на виртуалното общуване и нито една от тях не е имала за цел да обиди другата. Моля ви , момичета - толкова много преживяхме заедно, толкова се подкрепяхме, няма да се караме сега. Ясно е, че всеки има различни разбирания за гледането на деца. Нека да продължим да си споделяме и подкрепяме. Hug Hug Hug

Зази, радвам се, че ти харесва идеята за среща! Hug Аз няма нищо против да е на морето - много даже ще ме улесните. Whistling
Аз мислех срещата да е някъде по средата на БГ, че да е компромисно решение за всички - примерно Търново и околностите - Арбанаси, Трявна, нещо такова. Но пък юни месец на моренце с коктейлчета супер ми звучи на мен. Flutter Hug

Мила, напиках се от смях с твоя пост. Joy hahaha Значи Макси от сега му текат лигите по каките. Mr. Green И разбира детето кои са младички и кои са мачкан лак.  Mr. Green hahaha Поне детето ще има широка музикална култура - от Бах до Галена. Crazy hahaha hahaha hahaha

Хари, и аз си мислех, че ако се запече ще направя комбинация с тиква. Надявам се обаче да е ок, все пак през останалото време ще е на кърма, а тя би трябвало да действа разхлабващо, нали. newsm78 Иначе купих вече (да ме пита човек защо бързам, ама пусто нетърпение  Blush ) оризова каша на Милупа. Четох добри неща за нея и мисля да я пробваме за първа храна.

Днес при нас втори опит-неопит да гледаме Шерлок Холмс на кино с мъж ми след неуспеха преди месец.  Естествено неуспешен  Mr. Green  Обнадеждени от това, че преди 2 дена Малена стоя час и половина с баба си и дядо си  докато ние пазарихме и отмятахме задачи, решихме, че днес пак ще я оставим за 2 часа да изгледаме филма. Както се казва " И Хасан е хора".  Mr. Green Нахраних малката шушка в 14.15 и беж към киното. Е, този път майка ми ми позвъни не на 40тата минута от филма , а някъде след първия час.   ooooh! С други думи затвърдих материала от началото на филма, гледах и още 20 инути. Може би третия път ще отида направо за края н афилма.   hahaha Поне мъжът ми го изгледа докрай този път. Като се прибрах Малена така плачеше, че се чуваше на входа на блока, а майка ми живее на третия етаж. Направо сърцето ми се скъса. В крайна сметка не беше гладна, а явно и беше домъчняло за мен. Та така с моите опити да я оставям и на други хора и да свиква малко без мен. Явно трябваше по-рано да започнем. newsm78 Естествено майка ми направила и една глупост - дала и вода с лъжичка (което да кажем е ок), но сложила захар моля ви се!  #Cussing out Ама толкова беше притеснена горката, че даже не можах да и се скарам за захарта. Така като гледам ще си вървим и ние като скачени съдове с моята щерка.  Mr. Green

Лека вечер от мен!

# 738
  • Мнения: 4 411
Добро утро дами.
Надявам се недоразуменията са останали назаден план вече  Hug
Аз съм от ранобудните, но след малко се каня да се гушна при Йоанката и да си довърша съня.

К-т и аз като първа каша дадох оризовата на Милупа. Да ти кажа хубава е. Можеш да слагаш вътре тиква, слива или круша, че да не се запече Малена.

Ох, това с оставянето на други хора и при нас е болна тема. При майка ми е стояла по 2-3-4 часа без проблем. Дори и да е плакала като се върна никога не съм я сварвала ревяща. Последния път беше спала малко, но пък отказала да хапне млякото си, което не беше чак такъв проблем, защото се прибрахме. Нооо при свеки и дума не може да стане да й я оставя. Пробвах, спеше и отидохме да пием кафе. Върнах се 5 мин след като се е събудила и сварих дете изпаднало в истерия. Йоана не й дава да я пипне, пък да не говорим да я вземе. Не знам дали усеща моята нагласа към свеки и затова да се държи така, но като гостуваме там е  ooooh!

Хайде лек ден и успешна седмица на всички   bouquet

# 739
  • Мнения: 165
С риск да обидя или засегна някои (което се надявам да не се случи),искам да кажа нещо по въпроса...за последно...Мислих много от вчера и ми е криво за случващото се...
Когато останах в къщи,бременна,сама по цял ден,с хиляди тревоги и притеснения заседнах на компа и открих този сайт БГ МАМА...Първо попаднах на темата за ЮНКИТЕ..там не бях добре приета,както и много други...Извинявай Деска,това е лично мнение и никои не може да ме убеди в обратното...С теб сме попадали в спор от едно твое изказване което ме подразни,надявам се никога повече да не се случва...както и да е...След това попаднах на темата за лежанките...Там намерих подкрепа и разбиране,което дори не получавах понякога от близките си...Вие момичета бяхте с мен през тези тежки и дълги дни...Бяхте моя опора и наи-вече бяхме приятелки...аз ви обичам всички до една...и когато се получат такива недоразумения между нас ми е доста кофти...Не искам да се разделяме...Споделихме заедно наи тежките моменти,преживяхме заедно наи-щастливите си мигове,а именно раждането на децата си...Ще ми липсва всяка една от вас,която по една или друга причина е напуснала групата...Липсват ми и Керал и Наделина и Силвъргриин и всички останали които не се включват вече...За мен винаги ще си останете приятелки и никога няма да ви забравя... HugНека забравим тези различия в мненията си и продължим напред заедно.... Praynig

П.П. Между другото вече сме на 50-та страница...Незнам как да направя нова тема,имам време...ако някоя знае а пък няма време нека ми сподели с радост бих се включила...

# 740
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Добро утро от нас!

Мами, явно сте имали някакви разногласия във фейса, но единственото важно нещо, съгласете се, че тук са ни събрали нашите най-мили същества и най-важното е да сме живи и здрави всички, да си споделяме болки, радост, тревоги и щастливи моменти, а недоразуменията, тях винаги ще ги има, защото липсата на визуалния контакт, не може да се замени с нищо друго.Нека толерантността и деликатността ни надделява над всичко останало.Не се правя на философ, психолог съм по професия и си ми иде отвътре да си изрека гореспоменатото.Макар, че все още опознавам всяка една от вас и сладките дечица, които имате, знам какво е да има напрежение в дадена група, а останалите да се чувстват като в небрано лозе.Надявам се с общи усилия да се преодолеят разногласията и да не се появяват повече такива в тази темичка.
Сега малко отчет от нас - сучем си на час-два, съответно и съня е толкова продължителен.Мама се едва все още си сяда на д-то, че и шевовете опъват, ама голямо миене му правя, иначе не става.Пръскам с "Оксикорт", мия с тетра, взех си и "Проктогливенол" мисля беше по препоръка на някои от вас и вече пореден ден се мажа и мисля взе да се поприбира хемороида.
Сега остава до месец-два да си изграден горе-долу някакъв режим с бебче и нещата лека - полека да се нареждат.При вас кога започна бебче да поспива повечко от 2 часа през нощта?
Лек и спокоен ден от нас на всички!

# 741
  • Мнения: 4 411
Заза, естествено, че няма да се засегна от изказването ти. Помня спречкването много добре, бих могла и да се обоснова и твърдо заставам зад думите си, но няма да товаря тази тема. Аз се радвам, че тук намираме общ език и това е пример и за мамите, които в момента с в някакъв спор  Hug

Аз не съм била част от вашата тема. Спомням си когато Мото пусна първата тема в Бъдещи мами, но май аз скоро след това родих и се присъединих тук съвсем на скоро. Приятно ми е около вас, нищо че понякога рядко намирам време. Смятам, че всички сме преживяли много неща и сме достатъчно зрели, за да зарежем някакви недоразумения   bouquet

# 742
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Ехоооо,ето ме и мен.Щастлива,защото успях да набутам ЦЯЛ БУТИЛ на злоядата си дъщеря. Laughing
Зази,напълно съм съгласна с което си написала. Hug
Аз лесно не се отказвам от приятелите си.Приятелството е нещо ценно и се работи за него,грижиш се  за него всеки ден като за бебе.Това не е даденост.Помня и аз как влязох с ревящ старт тук,а един месец ми трябваше да се реша.Сега не можете да се отървете от мен. Mr. Green
На приятелите трябва да се дава шанс.Поне аз така правя и то не за разногласие,а за много по-сериозни неща,с които са ме наранявали.Истинският приятел ще го оцени.
Хайде всички обратно в темата! Grinning
Мацки,какво време ще е тази седмица,а? Няма разходки,тук не стига студа ами и ветрец ни подухва.
Аз тези дни съвсем се сдухах от тези нерви,доктори.Имах притеснения и покрай сестра ми,дано всичко се окаже само лъжлива тревога! baby_neutral

Пишете за кашите.Аз започнах с Оризова на Хиппо.После банан на Хумана.Сега давам едно ядене на ден с 50-50 пюре и мляко и едно мляко към каша горе -долу80-20.Този вариант поне хапва.При мен въпросът е да го хареса.Сменихме и млякото с ЛАКТАНА  БИО.Ако има някой с това мляко,моля да пише.
Забравих да ви кажа,че не съм спукала тъпанчето на Крис.

# 743
  • Мнения: 1 868
Здравейте!
Сега съм на фаза захранване така, че и аз да споделя, ние хапваме всички готови зеленчукови и плодови пюренца, млечната каша с бисквитки много ни допада и добавяме намачкано бананче, сега взех и едно готово пюре с извара и спанак и ще видим как ще е Wink, щом изядем запасите минаваме и на месце, да видим дали бебун е месояден или така си ръмжи като лъвче за нищо Laughingследобяд ще пробваме и каша на хип с банан и праскова!
Гуш и до после Hug
Кажете във фейса как ни е групата, че май ще е по лесно снимките да си гледкаме Peace

# 744
  • Мнения: 144
Момичета, здравейте.
От събота дъщеря ми е с висока температура и много ме е страх да не разболеем и бебето.Децата са  оделени в различни стаи и ходим с маски, но в петъка бяха цял ден заедно, защото Вяра я спрях от училище точно да не се разболее.Днес вече е с по- ниска температура, но в събота стигнахме до 40 градуса.

Вие не сте си губили времето.Успели сте да се счепкате.Всяка от вас има място тук и който и да напусне ще ми бъде мъчно за него.

Славче, много се радвам,че сте открили проблема.Сега Криста бързо ще си навакса.

Мото, много смело си подходила със захранването.Важното е Ники да е доволен.Да питам как се справяте с лъжицата.Ако Ники не харесва АМ що не пробваш с кисело мляко.Колко  хора са отгледани с него и са си много добре, включително и моята дъщеря, която също не си пада по прясно мляко и сухи млека.

Добре дошла на Шоколадово бонбонче.Зърната и до ден днешен ги мажа само с кърма, но този път е по добре в сравнение с първото кърмене.И аз бях много зле отдолу, но сега съм пушка.Трябва време ако имаш шевове.

К-Т, не сте ли пробвали да давате изцедена кърма.Така ще можеш поне един филм да видите.

Деската, малката е голяма хакерка.

Забравих доста неща, които исках да напиша, но така е като се включвам рядко.

Последно искам да се похваля, че снощи станах за пръв път леля на малка мадама.Сестра ми до последно я чака  да се обърне, но тя не  пожела.Снощи и изтекоха водите и със спешно секцио извадиха инатливата госпожица..Много искаше да роди нормално, но не било писано.Теглото е 3550гр, но сантиметрите не ги запомних.
Чао засега.

# 745
  • Мнения: 1 868
Честито бебче Ники да ти е жива и здрава племенницата и сестричката също  bouquet
А иначе ще пробвам и с кисело мляко, аз съм давала и го харесва с лъжичка, тези дни ще опитам и разредено да видим Wink а млечната каша с бисквити ни е любима Laughing
Стискам палци  да не сте си предали вирусчето Praynig

# 746
  • Мнения: 184
Здравейте мами и бебчета  Hug
Съжалявам,че не мога да се включвам,но не мога да сварвам.Малчо нощем не спи заради коликите,а Айлин денем ми изпива силичките  Laughing
И тук да честитя на Шоколадово бонбонче,Нимфичка и Зори,да са живи и здрави бебчетата им   bouquet
Мото радвам се,че напредвате,браво на Ники  Hug
Много  Hug  Hug  Hug на всички

# 747
  • Мнения: 1 056
Хайде и аз тук да цопна ::Аз мами съм малко крайна към това захранване и явно за това съм и във филм на ужасите ,с какво да започна и с какво да приключа   Mr. Green Laughing
Сега правя разни таблици чета кое кога се дава .Само да кажа много внимавайте какво давате на децата.Знам,че ще прозвуча като свекърва ,но това с киселото мляко изобщо не ми харесва  NaughtyТова ,че сега няма реакции не значи ,че като навърши   18-20 години няма да стане нещо неприятно .Кисело мляко според новите трактовки се дава около 8 -9 месец а прясно след година .Не искам да се бъркам ,но това че нас са ни хранили с такива неща става ясно сега ,когато сме най болната нация.Всички сме с язви ,бъбречни заболявания и прочие.Все още бъбреците,стомаха ,черния дроб,мозъка  на децата  не са развити напълно за да приемат такава храна.Не знам мами но мен ме е страх и от аутизъм това е страшна болест ,която е съпроводена с лечение на храносмилателната система .И не ми допада фразата "Това дете си е мое и ще правя каквото си знам"Не, тези деца са наши .И няма да се сърдите ей , няма да се махна от тази тема ако ще и циганско колело да правите  Mr. Green,

П.П Ники, да е жива и здрава малката госпожица ,а сетричката ти да се оправя бързичко  Hug

Мото , Hug

Последна редакция: пн, 30 яну 2012, 18:58 от diana_val4eva

# 748
  • Мнения: 1 868
diana_val4eva Hug гуш и от мен Wink А относно захранването, аз съм чела различни теории, на нито една не се бях спирала, просто защото имах по важни мисли по време на бременеенето, но при нас така се налага, да давам нещо което детето яде, иначе най лесно ми е да карам на мляко, ама като тенденциозно го отказва и намалява количеството избора сам си дойде, а теориите са, едната е че ранното захранване води до по малко алергии, а другата е обратното, аз съм захранвана рано и всички мои близки и слава на Бога алергии и стомашни проблеми нямаме, не твърдя че е от това Peace
Хубава вечер момичета Hug

# 749
  • Мнения: 4 411
Благодаря момичета, за комплиментите за малката. Станала е голяма фурия, направо вечер ме измаря докато беснее преди сън. При нас тактиката тиха и спокойна игра преди заспиване не важи. Трябва да се набеснее хубаво и заспива за 5 мин. Добре, че това беснеене е вечер, че и баща й да се е в къщи и да помага.

На болничките пожелавам бързо оздравяване  Hug

За захранването има много теории. И аз много четох докато си лежах. В крайна сметка нас са ни захранвали рано, но тогава самите продукти са били по-качествени. Сега не знаем какво ядем. Аз успях да си набавя доста зеленчуци домашно производство и лятото замразявах. Купувам и готови пюрета. Не искам да се изказвам по въпроса за ранното и късното захранване, защото е доста щектлива тема.

ПП. Виждам, че темата е изписана, ще се заема да пусна нова. Ако някой прави вече такава да казва, че да не се дублираме.

Общи условия

Активация на акаунт