Прием в СМГ след 4 клас

  • 123 807
  • 779
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 284
За рейтинга се взимат трите най-високи резултата от четири състезания. Ако не е класиран за областен кръг, но е ходил на ЧХ, СМТ и ЕК, се взимат въпосните три състезания.
Няма как да има отрицателен рейтинг, отрицателен с колко?
Тази година за  Tmin ще се взимат най-малкия брой точки, получени от кандидат за прием в СМГ, участник в съответното състезание. Затова и официалния рейтинг ще стане ясен след като приключи записването за изпита в СМГ.

# 706
  • Мнения: 864
Това, че се вземат само резултатите на кандидатстващите ми е ясно. Въпросът ми беше, от участващите в ОМТ най-ниския постигнат резултат изобщо ли се взема или само най-ниския, включен в рейтинга, защото в него са включени само трите състезания с най-добра успеваемост на детето, а най-ниският му резултат отпада. Не знам дали успях да обясня.

# 707
  • Мнения: 335

....Това с отрицателния резултат не го разбрах  newsm78, ....

Числителят на формулата за изч. на рейтинг е Т-Тмин+1, което означава, че Тмин. по-голямо или равно на 2 би довело до формиране на отрицателен рейтинг. Погледнах класирането на Код за миналата година - на 109 място е класирано дете, което се е явило само на едно от 4-те състезания и рейтингът му е изчислен при 0 за пропуснатите състезания, а доколкото ми е известно Тмин поне на едното е бил по-голям от 2.
Но Код ще каже със сигурност как стоят нещата

Последна редакция: вт, 09 апр 2013, 15:17 от unna

# 708
  • Мнения: 284
Това, че се вземат само резултатите на кандидатстващите ми е ясно. Въпросът ми беше, от участващите в ОМТ най-ниския постигнат резултат изобщо ли се взема или само най-ниския, включен в рейтинга, защото в него са включени само трите състезания с най-добра успеваемост на детето, а най-ниският му резултат отпада. Не знам дали успях да обясня.

Според мен трябва да се взимат резултатите на всички кандидати, които са участвали в състезанието, защото трансформираните точки се изчисляват преди да се определи рейтинга и да се види, за кое дете кои състезания се включват.

# 709
  • Мнения: 84
ТРЕНИРОВЪЧЕН ТЕСТ ПО МАТЕМАТИКА ЗА 4 КЛАС НА 9 ЮНИ 2013г.

http://smg-bg.info/index.php?option=com_content&view=section … 13&Itemid=181

# 710
  • София
  • Мнения: 767
 В случай, че някой не е видял инф. от сайта на СМГ, относно приема тази година:

МАТЕМАТИЧЕСКОТО СЪСТЕЗАНИЕ "ОТКРИВАНЕ НА МЛАДИ ТАЛАНТИ ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ НА 22.06.213г.

ЗАПИСВАНЕ ЗА УЧАСТИЕ В СЪСТЕЗАНИЕТО ОТ 3.06.2013г.ДО 14.06.2013г.В СТАЯ №1 /партер/

 
                                         Г   Р   А   Ф   И   К
на дейностите по провеждане на математическото състезание
„Откриване на млади таланти” и записване на ученици в 5-ти клас на СМГ

   1.Записване за участие в състезанието от 03 до 14.06.2013г.     
                                                                              Стая № 1 /партер/

   2.Изнасяне на таблица с точките на състезателите от други
         математически състезания                     на 17.06.2013 г.

   3.Подаване на заявления за корекция в таблицата.
                                                                           от 17.06. до 21.06.2013 г.

   4.Провеждане на състезанието на 22.06.2013 г. от 9.00 ч.
           Състезателите се допускат само с документ за самоличност
           със снимка.

   5.Изнасяне на резултатите            на 28.06.2013 г. до 12.00 ч.

   6.Награждаване на първенците на 28.06.2013 г. от 12.30 ч. в СМГ

   7.Запознаване със състезателната работа в присъствието на
           родител                                          на 28.06 от 12 ч до 17 .00 ч.

   8.Изнасяне на списък на поканените ученици -02.07. до 12.00 ч.

   9.Записване на поканените ученици 02.07 – 04.07.2013 г.
                                                                             от 9.00 до 12.00 ч. и
                                                                             от 13.00 до 16.00 ч. 

       Необходими документи при записване- Удостоверение за
       завършено начално образование /оригинал/ и молба по образец

# 711
  • София
  • Мнения: 7 673
Ето една нова алтернатива за подготовка за СМГ. И то не при кого да е, а при Г-н Златилов  Peace
http://www.facebook.com/RabotilnicaZaZnanie

# 712
  • Мнения: 639
Тази школа на Златилов явно е в ПЧМГ като гледам адреса.

# 713
  • София
  • Мнения: 7 673
Тази школа на Златилов явно е в ПЧМГ като гледам адреса.
Да, и на мен така ми се струва.

# 714
  • София
  • Мнения: 9 558
Тази школа на Златилов явно е в ПЧМГ като гледам адреса.
Да, и на мен така ми се струва.

Да в ПЧМГ е.

На последното занятие в неделя г-н Златилов е съобщил, че следващата година ще води курсове за 4 клас в Междучасие и ПЧМГ.
Ние вече записахме дъщеря ми в ПЧМГ и освободихме 2 места в Междучасие. Курсовете ще са в събота от 10:15 и от 13:15 ч. Групите ще са с максимум 15 деца. Целия курс е 120 часа - 4 модула по 30 часа и първото занятие ще е на 21.09.

Златилов е дал е и повече информация за летния курс, но за съжаление ще го пропуснем, въпреки голямото желание на дъщеря ми.

Последна редакция: чт, 23 май 2013, 11:47 от rosita_ta

# 715
  • София
  • Мнения: 195
Г-н Златилов няма ли да води курсове за 4 клас в СМГ?

# 716
  • София
  • Мнения: 4 025
Г-н Златилов няма ли да води курсове за 4 клас в СМГ?

не, няма и да преподава повече там

# 717
  • София
  • Мнения: 7 673
Г-н Златилов няма ли да води курсове за 4 клас в СМГ?
не, няма и да преподава повече там
Аз и не съм очаквала да води курс в СМГ следващата година. Той миналата дойде, според мен, за да поеме децата на Антони Стоянов.

# 718
  • Мнения: 7 159
Г-н Златилов няма ли да води курсове за 4 клас в СМГ?
не, няма и да преподава повече там
Хм, дано и други не го последват.

# 719
  • Мнения: 3
Здравейте,
някой от вас знае ли дали е възможно да се приеме ученик в СМГ след 9-ти клас? И как по точно? Благодаря предварително за информацията.
Също ако някой има телефона на директора на училището или някой преподавател да ми го даде моля, трябва да питам някои неща.

Общи условия

Активация на акаунт