Прием в СМГ след 4 клас

  • 123 844
  • 779
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 41 248
Здравейте,
някой от вас знае ли дали е възможно да се приеме ученик в СМГ след 9-ти клас? И как по точно? Благодаря предварително за информацията.
Също ако някой има телефона на директора на училището или някой преподавател да ми го даде моля, трябва да питам някои неща.

Ако навремето е писал СМГ и е бил приет, но не се е записал (защото е отишъл в АК например) мисля, че няма проблем. Може да може и ако е от друго МГ и родителите се местят в София. Но ей така по хрумване май не става. Пък и ще се справи ли?

# 721
  • Мнения: 3
Здравейте,
някой от вас знае ли дали е възможно да се приеме ученик в СМГ след 9-ти клас? И как по точно? Благодаря предварително за информацията.
Също ако някой има телефона на директора на училището или някой преподавател да ми го даде моля, трябва да питам някои неща.

Ако навремето е писал СМГ и е бил приет, но не се е записал (защото е отишъл в АК например) мисля, че няма проблем. Може да може и ако е от друго МГ и родителите се местят в София. Но ей така по хрумване май не става. Пък и ще се справи ли?

Ами той е в ПМГ в Перник.Добър е по математика и иска да отиде в София където може да се развива повече. Ние сми живее по принцип в Перник, но той иска там да учи и да си пътува. Не е кандидатствал никога в това училище. Знам ли, дано да се получи. А защо мислите, че няма да се справи, да не би нивото им да е прекалено високо? Доста ли е стегнато там? Моля и дайте и някакъв препоръки за училището като цяло, какво мислите.

# 722
  • Мнения: 41 248
Е, щом е от ПМГ, а не от обикновено училище и е добър сигурно ще се справи.
Но дали може не знам.

# 723
  • Мнения: 3
Благодаря все пак, че писа. Ще помоля някой ако може да ми помогне, ще съм много благодарен. Достатъчно е и да ми предоставите някой телефон на преподавател там за да разпитам Hug

# 724
  • Мнения: 6 031
Благодаря все пак, че писа. Ще помоля някой ако може да ми помогне, ще съм много благодарен. Достатъчно е и да ми предоставите някой телефон на преподавател там за да разпитам Hug

Не знам дали някой ще пусне тук телефон на преподавател или директор... Ето телефоните от сайта на СМГ

# 725
  • България, София
  • Мнения: 638
Г-н Златилов няма ли да води курсове за 4 клас в СМГ?
не, няма и да преподава повече там
Хм, дано и други не го последват.
Притеснява ме този пост от този автор  Simple Smile.  Фран, какво имаш предвид (ако искаш да споделиш)?

Аз съм от феновете на училището (признавам, със сконност към идеализиране) и следя изкъсо тенденцията, особено след смяната на директора.
Много ми се иска да продъжи да бъде "различното" училище, както аз го преценявам.

# 726
  • София
  • Мнения: 5 034
vimares, смяната на директора оказа ли влияние през изминалата година?

# 727
  • България, София
  • Мнения: 638
vimares, смяната на директора оказа ли влияние през изминалата година?
Аз лично не усетих промяната, очаквах повече.  Simple Smile

# 728
  • Мнения: 976
      Синът ми поне казва, че директорът е "печен", не ги гледал отвисоко, те го харесвали, защото "комуникирал с тях".

# 729
  • София
  • Мнения: 3 070
Здравейте, изчетох темата /останах с впечатлението, че са събрани 2 теми в една/.
Моят син завърши 2 клас и от следващата година ще го запиша на курсовете в СМГ. Това, което ме притеснява е, че в неговото училище не се провеждат никакви състезания, нито дори олимпиада. Поне за малките класове, де, не знам за по-големите. Аз питах класната му какво прави ученик, който иска да се яви на кенгуру, примерно, а тя ми дръпна една лекция как нямало никаква полза от състезания за "толкова малки деца", да съм го оставела да си изживее детството и тем подобни глупости. Казах, че искам да кандидатства е СМГ и тези състезания за важни за приема там, а тя ме контрира с това, че той не бил гениален математик, там било за надарени деца, къде съм тръгнала и аз  ooooh! Не знам на база какво съди, като по математика на никой от тестовете през годината не е имал нито една сгрешена задача /не че това е достатъчно за СМГ, но в никакъв случай не може да каже, че той има проблеми с учебния материал/ както и да е.
Явно ще се наложи да следя тук чрез вас състезанията през годината и да молим други училища да ни приемат да се явим при тях...дали може в СМГ да се явяваме на състезанията? В курсовете дават ли информация кое състезание предстои?

# 730
  • Мнения: 7 161
Здравей Мандаринка!

Тук обсъждаме курсовете в СМГ:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=694037.msg23864231#msg23864231

Тук състезанията през учебната година:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=716066.msg24982516#msg24982516

Тук решаваме задачи:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=717093.msg25042866#msg25042866

Ориентирай се!

# 731
  • София
  • Мнения: 3 070
Фран Джонсън   bouquet тъкмо отворих и темата за курсовете, малко прибързани писах тук, сори
отивам да чета  Hug

# 732
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравейте,
Имам малко въпроси.
Първият е от посещавалите школите в Междучасие. Какво а практиката? Детето се явява на пробните изпити в Междучасие само, нали? Питам, защото на моето дете курсът ще е в неделя и, дори и да иска, не може да се явява на пробните в СМГ.
Вторият ми въпрос е - пробните изпити от минали години за СМГ се намират в книжка Математика за таланти, нали? В коя част? Или и в двете?
Освен в сайта Математика за всеки, къде другаде може да се намерят задачи от Олимпиадата от предишни години?
В общи линии, засега е това.
Благодаря предварително за отговорите.

# 733
  • Мнения: 284
В "Математика за таланти" са пробните и "истинските" изпити. Във ІІ част са от последните години.
Има различни сборници със задачи от по-стари олимпиади, но лично за мен в сайта Математика за всеки са достатъчно.
Според мен решаването на втори модул от пробните си е добра подготовка за олимпиада.

PS. Ние имаме този сборник:
http://www.book.store.bg/p8711/podgotovka-za-matematicheski-olim … aria-lilkova.html
Има някои интересни задачи, но не бих го похвалила като нещо, без което не може да минете:)

Последна редакция: ср, 05 юни 2013, 15:29 от k_Lina

# 734
  • София
  • Мнения: 7 673
 k_Lina   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт