Проблеми след ваксина с/у рак на маточната шийка

  • 5 050
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 0
Здравейте, на 18 години съм и винаги чета този форум какъвто и проблем да имам, но сега просто не открих тема по моят проблем.

Вчера ми инжектираха първата инжекция от 3-те с/у рак на маточната шийка по инициатива на община Варна, безплатно беше за ученици.Реших да опитам въпреки отрицателните мнения.Все пак имаше и положителни наравно с тях.
Вчера 7 часа след ваксината усетих леки болки по тялото, счетох това за нормално и за лек страничен ефект, но днес от сутринта не мога да си поема въздух като хората и почвам много да се притеснявам, да ще отида на лекар утре, но все пак бих искала да знам дали някой е минал през ваксината и имал ли е подобни проблеми.
/не се задушавам,просто усещам затруднение да си поема цялостно въздух, а по някой път и се задъхвам, което не е проблем, който съм имала преди/

Благодаря предварително!!!!

# 1
  • Мнения: 34
Коя от ваксините си си поставила? аз имам cervarix вече от няколко години, само леко зачервяване на мястото на ваксинацията, направиха ли ти предварителни изследвания, обезателно отиди на лекар!

# 2
  • Мнения: 2 480
Здравейте, на 18 години съм и винаги чета този форум какъвто и проблем да имам, но сега просто не открих тема по моят проблем.

Вчера ми инжектираха първата инжекция от 3-те с/у рак на маточната шийка по инициатива на община Варна, безплатно беше за ученици.Реших да опитам въпреки отрицателните мнения.Все пак имаше и положителни наравно с тях.
Вчера 7 часа след ваксината усетих леки болки по тялото, счетох това за нормално и за лек страничен ефект, но днес от сутринта не мога да си поема въздух като хората и почвам много да се притеснявам, да ще отида на лекар утре, но все пак бих искала да знам дали някой е минал през ваксината и имал ли е подобни проблеми.
/не се задушавам,просто усещам затруднение да си поема цялостно въздух, а по някой път и се задъхвам, което не е проблем, който съм имала преди/

Благодаря предварително!!!!

Не мога да коментирам болките по тялото Ви, не зная. Но недостигът на въздух ме съпровожда точно от Вашите години и в повечето случаи в момент на притеснение. Преди години ми правиха белодробни и кардиологични изследвания и не откриха нищо. Казаха, че е на нервна почва. Не е изключено същото да е при вас. Разбира се не мога да твърдя това със 100% убеденост. Не зная дали тази ваксина има такъв страничен ефект, но все пак помислете и се посъветвайте и за това, което Ви казвам.

# 3
  • Мнения: 495
Ами ако бяхте чели повече,щяхте да знаете,че има смьртни случаи и тази ваксина е ЗАБРАНЕНА в няколко д-ви.Да не говорим,че от 15 щама покрива около 5/вероятно и по-малко/.и какьв е смисьла тогава?

# 4
# 5
# 6
  • Мнения: 495
Не сьм крайна, а реалистка.Не всичко е розово.Colosia,по закон гинеколога е дльжен да те запознае с цялото инфо за ваксината.Но ако беше го направил,щеше да си загуби комисионната.Сещай се.

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 11:09 от elbosi

# 7
  • Мнения: 94
Здравейте, Colosia, виждам, че ви пращат разни ужасяващи линкове за Gardasil и пр. и разни такива страхотии, при това доста старички като инфо. Първо, предполагам, че вие сте ваксинирана с Cervarix, която е страхотна ваксина. http://www.cervarix.bg/ Лично аз съм ваксинирана от няколко години с Cervarix и даже наскоро приключихме с третата доза на дъщеря ми, която е на 14 години. Доколкото имам онкоболна майка, реших да предпазя себе си и децата си от по-страшната заплаха от такова заболяване. Аз се чувствам прекрасно, детето - също. На втора доза за малко наболява мястото, но е търпимо. Ето един по-актуален линк: http://az-jenata.bg/article/12908/Zdravnata-kasa-da-reimbursira- … tochnata-shiyka/; Поздрави и успех! Радвам се да чуя от вас, че ваксината вече е безплатна. Аз платих и то доста пари за себе си и детето, но не съжалявам. Колкото за задушаването, ако имате още проблеми, се проверете. Не мисля, че е свързано с ваксинирането ви, макар и да не съм лекар.   bouquet

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 22:40 от vanda75

# 8
  • Мнения: 495
Стари,но верни.Новите който иска да си ги тьрси.Риска е много по-голям ако си поставиш тази ваксина,която на това отгоре има спорна и доказана неефективност. newsm78Ще се ваксинираш за 3-4 щама,пьк другите "ще бягат' надалеч от вас.

# 9
  • Мнения: 495
След като при 1 доза има проявен стр. ефект,то при следваща ще е много по-силен.Нормално,организма реагира.

# 10
  • Мнения: 495
               http://ar … sp;    Дано някой от вас разбира английски.Има видео по-надолу.Прогледнете най-накрая.

# 11
  • София
  • Мнения: 28 579
Не знам дали мога да попитам в тази тема, но има ли ограничение на възрастта, в която човек може да се ваксинира?

# 12
  • Мнения: 94
Не знам дали мога да попитам в тази тема, но има ли ограничение на възрастта, в която човек може да се ваксинира?

За Cervarix например "съществуват данни, доказващи висока имуногенност при момичета и жени от 10 до 55 години" http://www.cervarix.bg/infovac1.html. Когато се ваксинирах бях на 34, а дъщеря ми на 13.

# 13
  • SA
  • Мнения: 3 196
Colosia, ето малко информация за ваксините срещу папилома-вируси. Има много информация в нета. Прочети повече преди да се реимунизираш. Това, че при някои хора не се наблюдават странични ефекти, не означава, че всички останали са застраховани. Успех, каквото и да решиш!


http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2011/11/29/hp … accine-risks.aspx,

# 14
  • Мнения: 495
kameloth,аз пейстнах по-нагоре сьщият линк,но оставам с впечатлението,че пишещите тук нямат и елементарни знания по англ.Предупредихме.Имат си глава,да мислят  според вьзможностите си.

# 15
  • Мнения: 94
kameloth,аз пейстнах по-нагоре сьщият линк,но оставам с впечатлението,че пишещите тук нямат и елементарни знания по англ.Предупредихме.Имат си глава,да мислят  според вьзможностите си.

My dearest elbosi, I am sorry, but I could not dare to blame the people of BG-mamma not writing or reading English, French, or Chinese. If you are disappointed I would propose you to make a suggestion to name the forum EN-mamma, FR-mamma, and why not: CN (China)-mamma.  Grinning

# 16
  • Мнения: 495
vanda75,чудесно,че поназнайваш англ.Целта ми беше информираност.
Има достатьчно и на бьлг.Няма да спамя и с никого не се заяждам.Всеки,който иска да знае,ще тьрси.

# 17
  • Мнения: 495
vanda75,демонстрираш някакви грамат. познания по англ.,пьк не можеш да превеждаш. ThinkingЯвно някои разглеждат само картинките.Извинявам се на останалите,не се стьрпях да отбележа.Просто четете.Имате право на собственно мнение,а не само защото някой ви диктува как да живеете.

# 18
  • SA
  • Мнения: 3 196
vanda75 , човек ако иска да получи важна информация, не мисля, че езикът би бил проблем. В крайна сметка едва ли има човек, който да няма поне няколко близки или приятели, владеещи добре английски.
В клипчетата от линка тийнеджърки говорят за тежки усложнения от ваксината при тях самите. В статията има също доста информация по въпроса, дадена от лекар.
Мисля, че по въпроси, касаещи здравето ни, трябва да разполагаме с многостранна информация и затова съм дала този линк / не видях, че и elbosi е постнала същото/.
Не мисля, че форумът е място да демонстрираме езиковите си познания, поради което иронията ти е доста неуместна.

# 19
  • Мнения: 94
elbosi и kameloth, и аз не желая да спамим повече темата, в която момичето споделя проблем и има въпроси. Просто не се стърпях за неуместната атака срещу потребителите в темата за липсата на "елементарни познания по англ." При това има вече достатъчно информация на български език, както и филми с български титри по дискутираните тук въпроси. Аз лично съм доста информирана, поне за това, което ме интересува, особено,  когато е свързано със здравето на децата ми. И правя своите избори. Аз съм за информираността и свободния избор. Своя избор, по отношение на ваксината срещу чпв, вече съм го направила, както вече писах. Тогава доста четох и проверявах, но реших, че ползата е по-голяма, отколкото вредата, защото в онкологията с майка ми се нагледах на човешки трагедии. Наистина всеки си преценява. Пък има и лекари.    bouquet

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 16:50 от vanda75

# 20
  • София
  • Мнения: 4 878
18 г. не е ли късно за тази ваксина? Предназначена е за 13-14 годишни момичета, доколкото ми е известно. Или май никога не е късно човек да направи някоя глупост и да си увреди здравето. Ваксината "срещу" РМШ е с напълно недоказани "ползи" и цяла серия странични ефекти. Много от тях са все още неизяснени, защото не е минало достатъчно време, за да се види какъв е ефектът на ваксинацията в дългосрочен план. Слава Богу, че тази ваксина не е задължителна, но теб явно са те зарибили с авантата. На твое място ще откажа другите 2 приема и ще се моля да ми се размине само със задуха. И друг път не бъди толкова наивна.

# 21
  • София
  • Мнения: 964
  А  никой  ли не  е споменал  ,че  цялостна  ваксина  срещу  рак на маточната  шийка  НЯМА ?!!!    Има  няколко  ваксини ,които са само срещу  определени  щамове на  НРV ,но  не  и срещу  всичките  ,които са повече от  100 щама ! Т.е.  никой  не   ти гарантира  ,че  след  като си се  ваксинирал  да кажем с  Церварикс ,която  е  само срещу 16 и  18 тип  НРV , няма да   "хванеш " някой  друг  тип  щам на  НРV!

# 22
  • Мнения: 495
Gesika,и аз това написах на момичето веднага след вьпроса и,но както забелязваш не всички се интересуват като нас.В никакьв случай не искаме да плашим момичето.Но са и спестили "черната" страна.На това отгоре има и жени,които игнорират  смьртните случаи след такава ваксина/то и уврежданията не са малко/.

# 23
  • София
  • Мнения: 964
  За  жалост  от  "черната "  страна на  ваксините  никой  не се  интересува  ,  а  лекарите  са  го  обърнали  изцяло на  бизнес  ! Mr. Green

Нагледала съм се и  съм се наслушала  в  последно време  по  кабинетите  как масово се  агитират  жени  на средна  и над средна възраст с  доказани вече  проблеми  -  дисплазии,  папиломи  и пр. да се ваксинират ???  Shocked Просто се  използува  тяхното  "невежество " ,за  финансова  облага  на  лекарите .

А  въпросното момиче ,което  е  пуснало  темата , като гледам повече  изобщо не се появи да  каже какво се случва с  нея?

# 24
  • Мнения: 495
Ами вероятно се е уплашила.А ние искахме само да я предупредим.Colosia,ако ни четеш,моля те пиши как си!Надявам се не си ме разбрала погрешно.Аз имам 10г. дьщеря и продьлжавам да се образовам,за да знам как да я предпазя.Моля те ,прости ми,но това ,което писах се знае  вьв всички д-ви,които използват ваксина с/у ЧПВ.И е забранена в доста от тях.

# 25
  • София
  • Мнения: 28 579
Не знам дали мога да попитам в тази тема, но има ли ограничение на възрастта, в която човек може да се ваксинира?

За Cervarix например "съществуват данни, доказващи висока имуногенност при момичета и жени от 10 до 55 години" http://www.cervarix.bg/infovac1.html. Когато се ваксинирах бях на 34, а дъщеря ми на 13.

Мерси  Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 4 878
  А  никой  ли не  е споменал  ,че  цялостна  ваксина  срещу  рак на маточната  шийка  НЯМА ?!!!    Има  няколко  ваксини ,които са само срещу  определени  щамове на  НРV ,но  не  и срещу  всичките  ,които са повече от  100 щама ! Т.е.  никой  не   ти гарантира  ,че  след  като си се  ваксинирал  да кажем с  Церварикс ,която  е  само срещу 16 и  18 тип  НРV , няма да   "хванеш " някой  друг  тип  щам на  НРV!

Няма не само "цялостна ваксина срещу РМШ", но въобще ваксина срещу рак няма. Тази ваксина е срещу определени щамове на ЧПВ. Почти всички полово активни жени обаче се заразяват с ЧПВ, като много рядко това води до рак. В повечето случаи организмът сам се изчиства от вируса в рамките на няколко месеца. Рак се развива при отслабен имунитет, генетична предразположеност и пр. И при това положение никаква ваксина не може да помогне. Най-много още повече да отслаби имунитета.

# 27
  • Мнения: 0
Благодаря на всички, Добре съм.Било е на нервна почва, не съм чела тук защото първите два дена не получих отговор а темата слизаше все по надолу и реших, че никой няма да ми отговори.Моля Ви само да не плашите хората, ваксината е безопасна и се предлага безплато от Община Варна в момента, няма никакви облаги, а относно смъртните заплахи от нея, не вярвам това да е истина.

# 28
  • Мнения: 495
Colosia,радвам се ,че си добре.Но виждам,че не си проверила линковете ,които пейстнахме.Ако беше изгледала или прочела 1 история....

# 29
  • Мнения: 0
Моля Ви само да не плашите хората, ваксината е безопасна и се предлага безплато от Община Варна в момента, няма никакви облаги, а относно смъртните заплахи от нея, не вярвам това да е истина.

Това значи,че общината е дала парите ,демек с парите на данъкоплатеца,а не че е безплатна!!

А колко е безопасна ето един интересен линк.

Профил на безопасност

# 30
  • Мнения: 0
Ivan оценявам помоща ти, уча икономика от достатъчно време за да те просветля, че община Варна не получава пари само от данъкоплатеца, а също така и по Европейски програми, както е и в случея.
Има много мнения за тази Ваксина, аз не съм напълно решила какво искам или смятам да направя.Но моят единствен съвет към всички Вас е да не обръщате всяка тема в казус кой е прав и кой крив, а да се стараета да изказвате мнението си без да засягате другите участници.Благодаря на всички за информацията, чела съм и четох достатъчно за тази  ваксина - преди и след като си я направих.

Elbosi, не вярвам на всяко нещо из интернет.А вие всички трябва да се замислите за лек над синдрома Google, и да не вярвате на всяко нещо из интернет.



# 31
  • София
  • Мнения: 3
Аз също се чудя дали да си сложа тази ваксина. Дори пуснах такава тема, защото не бях видяла тази. Изчетох много инфо и се колебая. Личната ми лекарка, която ми е близка приятелка, ме посъветва да си я сложа, твърди, че няма странични ефекти. Дори сестрата, която работи при нея се е ваксинирала.
Никъде по "страшните" истории не се споменава, че става въпрос за Церварикс. Същенвременно ваксината е сравнително нова и не се знае какъв ще бъде ефектът например след 20 години. Много се колебая какво да направя.

# 32
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
Моля Ви само да не плашите хората, ваксината е безопасна и се предлага безплато от Община Варна в момента, няма никакви облаги, а относно смъртните заплахи от нея, не вярвам това да е истина.

Colosia , никой никого не плаши. Няма такава ваксина, която да е напълно безопасна, нали съзнаваш това? В темата, която си пуснала хората споделят всичко, което са срещали като информация и в това няма нищо лошо. Кой на какво и на кого вярва е въпрос на личен избор. Ето, ти имаш доверие на приятелката ти - лекарка, значи няма проблем, отиваш и си поставяш ваксината. Други хора пък вярват на други източници и търсят информация. Няма нищо лошо. В крайна сметка, не мога да проумея защо хората, поставили си ваксината, се стремят всячески да пренебрегнат всеки факт, че на някого пък тя е навредила? Все пак тук си дискутираме и ако ти например можеш да дадеш линкове с изследвания, които да показват, че ваксината няма никакви странични ефекти, или пък че е супер ефикасна в предпазването от рак, с удоволствие бих ги прочела.  Аз ваксина няма да си поставя, но пък след време бих била много радостна, ако се окаже, че тази ваксина наистина има ефект в борбата с РМШ, както се радвам на всяко постижение на медицината, което реално помага на хората.

# 33
  • София
  • Мнения: 964
Здравейте, на 18 години...........
Вчера ми инжектираха първата инжекция от 3-те с/у рак на маточната шийка по инициатива на община Варна, безплатно беше за ученици.Реших да опитам въпреки отрицателните мнения.Все пак имаше и положителни наравно с тях.
Вчера 7 часа след ваксината усетих леки болки по тялото, счетох това за нормално и за лек страничен ефект, но днес от сутринта не мога да си поема въздух като хората и почвам много да се притеснявам, да ще отида на лекар утре, но все пак бих искала да знам дали някой е минал през ваксината и имал ли е подобни проблеми.
/не се задушавам,просто усещам затруднение да си поема цялостно въздух, а по някой път и се задъхвам, което не е проблем, който съм имала преди/



 Аз  пък  изобщо  не  вярвам  ,че  проблемите  ,заради които си пуснала  тази тема   точно  в този  момент са били  на нервна  почва ????  Shocked newsm78 Всичко това  точно след  поставянето на ваксината ?   Rolling EyesСама  споделяш  ,че преди това не си  имала  такива проблеми  . Интересно , как те се появиха  на  18 г.  възраст  и точно  часове след като си постави тази  ваксина ? newsm78

# 34
  • Мнения: 68
А аз пък апелирам да научим дъщерите си на здравословен полов живот, да се научат да използват кондоми, защото папиломата е вирус, който се хваща и от орална "любов".Да разширим познанията им в тази насока - безопасността,макар че всеки е "сгазвал лука" по един или друг начин.В тоновете мърсотия по телевизията, дори в най-невинното радио-предаване, се говори и говори ли за с...с, но толкова по-рядко за правилният и безопасен начин на "употреблението "му.Превенция да има!Младите са тотално неграмотни в тази насока, а под млади ,имам предвид една широка възрастова граница/12-30/, което е твърде обезпокоително наистина.

# 35
  • Мнения: 0
миии добър съвет ама мисли6 4е не съм ли..... Thinking Peace

# 36
  • Мнения: 1 897
Ivan оценявам помоща ти, уча икономика от достатъчно време за да те просветля, че община Варна не получава пари само от данъкоплатеца, а също така и по Европейски програми, както е и в случея.
Има много мнения за тази Ваксина, аз не съм напълно решила какво искам или смятам да направя.Но моят единствен съвет към всички Вас е да не обръщате всяка тема в казус кой е прав и кой крив, а да се стараета да изказвате мнението си без да засягате другите участници.Благодаря на всички за информацията, чела съм и четох достатъчно за тази  ваксина - преди и след като си я направих.

Elbosi, не вярвам на всяко нещо из интернет.А вие всички трябва да се замислите за лек над синдрома Google, и да не вярвате на всяко нещо из интернет.

Защо пускате тема,като отговорите в нея не Ви харесват?И защо ваксина е с главна буква?От какво ще Ви предпази?

Подкрепям напълно мнението на Доберман,повече здравна и сексуална култура на децата ни и профилактика,тя е най-добрия лек за всичко.

Боже,защо толкова много ваксини,бе хора?Ако измислят и за СПИН ли ще слагате,само за да не се разболеете от СПИН ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт