Торта "Мързелив Наполеон" с класически крем (стъпка по стъпка)

  • 29 314
  • 181
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7 418
  Мастърче,Ев4о е сложила 2 желатина в крема и сигурно затова при нея консистенцията стана много по-различна от твоята.Покритието не мисля,че толкова много променя нещата.
   Той и моят "вариант" на снимката е без глазура.  Simple Smile

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 16:51 от Селма

# 91
  • Мнения: 282
Искам да попитам, за диабетици дали може да се направи с подсладители?

# 92
  • Мнения: 7 418
nevinn,не съм имала работа с подсладители в сладкиши....Просто не знам....Съжалявам. Confused

# 93
  • Мнения: 5 001
Искам да попитам, за диабетици дали може да се направи с подсладители?
nevinn,не съм имала работа с подсладители в сладкиши....Просто не знам....Съжалявам. Confused

.....Може! Просто вместо захар слагаш подсладител......Това е!


Селма.....за работата с желатина и дозировката....Спазвам тези напътствия,които навремето мен ме научиха.....Мисля,че на Наталина бяха,но не съм сигурна 100%

КАК СЕ РАБОТИ С ЖЕЛАТИН

1.   Забъркваш си основната смес (крем, пълнеж за торта и пр.) Важно е да ти е готова, за да не изпуснеш момента, когато се слага желатина (температурата)
2. В половин каф.чаша ХЛАДКА (не студена, не топла) вода (това са мерките за 2 желатина) изсипваш пакет4етата и чакаш да набъбне на гранулки (изглежда като прозра4ен грис като набъбне)
3. На водна баня , на СЛАБ огън, слагаш желатина, като можеш да добавиш още около 1/2 ч.ч. вода (ина4е после много бързо ще се сгъсти и няма да стане)
4. След като стане на гъст хомогенен сироп (като този за баклава) го сваляш от огъна. Много е важно да е на слаб огън и желатина ДА НЕ ЗАВИРА.
5. Оставяш го да се охлади, като го проверяваш да не по4не да желира. Можеш на пръста си да пробваш- сместа трябва да е приятно топла, не гореща.
6. С НЕПРЕКЪСНАТО бъркане го прибавяш към основната смес. Хубаво се разбърква, за да не се точи на конци. ОСновната смес НЕ ТРЯБВА да е студена.
7. Веднага слагаш в камерата или хладилника. По принцип аз първо за 10-ина минути винаги слагам в камерата, за да стегне веднага желатина и после местя в хладилника.

                    Уточнявам за грамажите, да не стане объркване
     
     1. Съотношение 1 желатин : 250-300 мл. течност се използва за силно стягане, като украса на торта.
     2. Съотношение 1 желатин : 500 мл.течност се използва за крем - когато самото желирано "нещо" е тялото на тортата или крема - никой не обича жилаво "основно".


# 94
  • София
  • Мнения: 18 679
Оффф, аз през уикенда не успях да я направя, защото 4елядта ревна за баница със сирене и ми заминаха корите. А така ми се яде Crazy Само наминавам през темата и се облизвам. 4удя се къде по-скоро да я вместа тази торти4ка в натоварената ми програма с коледни сладки hahaha
Малеее, само аз ядене мислим Blush

# 95
  • Мнения: 6 301
Аз тази вечер се явих на поправителен  Laughing Естествено, без премеждие не мина, реших вместо на водна баня да сложа желатина в микровълновата, и изкипя целия, добре, че бях купила няколко  Crossing Arms Сега е в хладилника, но..... ..само 2 часа след направата изядох едно парче   Heart Eyes

# 96
  • Мнения: 7 418
    Мастърче,не разбрах,ти в колко вода си разтворила желатина?
    Имаш някакви съмнения май..... Thinking
    "Стъпките" дето си постнала са на Emi.  Simple Smile

     Аз работя с желатина по друг начин.После ще го опиша по-подробно.За тази торта го разтварям само в 125 мл вода. Peace

Последна редакция: вт, 29 ное 2011, 09:04 от Селма

# 97
  • Мнения: 5 001
Селмичка аз работя с желатина на този принцип...

 1. Съотношение 1 желатин : 250-300 мл. течност се използва за силно стягане, като украса на торта.
     2. Съотношение 1 желатин : 500 мл.течност се използва за крем - когато самото желирано "нещо" е тялото на тортата или крема ....

Въпреки,че в случая с твоята торта използвах 1 пакетче....Мисля,че разминаването в гъстотата на крема може да идва не от желатина а от количеството брашно....Защото сега се произвеждат различни по големина супени лъжици....И твоята приметно може да е по-голяма от моята....И ако аз сложа 4 с.л. на литър мляко ще излезе доста по-рядко от твоят вариант.....Измери както каза брашното и мисля,че всичко ще си дойде на мястото.... Hug

# 98
  • Мнения: 7 418
    Да,4 с.л. ще са малко,но 4 с.л. с връх ще са доста повече.
    Аз и снимка бях пуснала на такава лъжица с връх.....
    Няма нищо.Ще измеря количеството с електронна везна и ще ви пиша.  Simple Smile Peace

    Желатинът трябва да набъбне в 125 мл (150 мл,не повече) хладка вода.После съдчето с набъбналия желатин се слага в по-широка купа (или друг удобен съд) с гореща около 80 градуса вода(в никакъв случай 100) и се бърка от време на време,докато гранулките не се разтворят напълно. (Не се слага на котлон).
     После се прибавя към крема при непрекъснато бъркане.И толкоз.  Simple Smile

# 99
  • гр.София
  • Мнения: 2 759
Селме, добре, че си направила темичка за Наполеона от кога чакам рецептата Laughing в петък ще я спретна, да има за събота и неделя  Mr. Green десертче.

# 100
  • Мнения: 7 418
    Дано останеш доволна ,Деси!  Hug

# 101
  • Мнения: 7 418
    Измерих брашното 4 с.л. с връх,веднъж ми даде 120 г,после 145г....  Rolling Eyes
    В рецептата писах 140 г брашноLaughing Peace

# 102
  • Мнения: 314
От няколко дена точех лиги по рецептата  Mr. Green и днес успях да я спретна с общи усилия на тати и дъщерята  Crazy /тати бъркаше корите, а малката ми беше седнала на едната ръка, докато с другата бърках крема на котлона  Laughing/.
Ей затова ме съблазняват такива рецепти - бързи и лесни,  Peace че вкъщи не ми оставят време за готвене.  Grinning
Вече е в хладилника и само я мисля.  Grinning

Кремът стана доста гъстичък още на котлона и леко на бучки, явно прекалих с върховете на лъжиците, но с миксера се оправиха нещата.  Mr. Green
За желатина - за 2-ри път правя на Йоткер, този път стана, винаги съм правила с обикновен и не съм имала никакви проблеми - с на Йоткер имах.  Rolling Eyes

По-горе питаха за подсладител - вкъщи захар не ядем  Naughty, всичко правя с подсладител и предимно типово брашно, е, определено има разлика, особено когато е за крем като тази глазура /такава е и на Негърчето/ и не става добре, защото захарта "стяга" сместта при изстиване, докато подсладителят - не.

Утре ще пиша отзиви.  Peace

# 103
  • Мнения: 248
От няколко дена точех лиги по рецептата  Mr. Green и днес успях да я спретна с общи усилия на тати и дъщерята  Crazy /тати бъркаше корите, а малката ми беше седнала на едната ръка, докато с другата бърках крема на котлона  Laughing/.
Ей затова ме съблазняват такива рецепти - бързи и лесни,  Peace че вкъщи не ми оставят време за готвене.  Grinning
Вече е в хладилника и само я мисля.  Grinning

Кремът стана доста гъстичък още на котлона и леко на бучки, явно прекалих с върховете на лъжиците, но с миксера се оправиха нещата.  Mr. Green
За желатина - за 2-ри път правя на Йоткер, този път стана, винаги съм правила с обикновен и не съм имала никакви проблеми - с на Йоткер имах.  Rolling Eyes

По-горе питаха за подсладител - вкъщи захар не ядем  Naughty, всичко правя с подсладител и предимно типово брашно, е, определено има разлика, особено когато е за крем като тази глазура /такава е и на Негърчето/ и не става добре, защото захарта "стяга" сместта при изстиване, докато подсладителят - не.

Утре ще пиша отзиви.  Peace
Може ли да ми пишете какъв подсладител използвате?

# 104
  • Мнения: 309
Днес я направих,както ми  беше планът. Но утре ще се пробва!
Кремът се получи чудесно!

Общи условия

Активация на акаунт