МБАЛ Бургас IV

  • 76 882
  • 740
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 474
Явно от скоро искат нощници,преди година не беше така.Аз вторият път ползвах техните нощници,удобни са с копчетата отпред,при първото раждане си бях купила мои които после естествено не използвах повече.Термометър и аз мислех,че искат защото при първото ми раждане в отделението имаше само един или два но сега не ми поискаха но т.к термометрите вкъщи станаха съмнително много подозирам,че дори съм им "прибрала" един. Blush Simple Smile.
Ако ще си секцио може да не взимаш с теб нещата за бебето,а само да ги приготвиш.На третия ден твоите близки ще ти ги донесат.Така първоначалния багаж става по-малък.
Термометър си носих,но даваха техни и моя си остана неизползван
А как така без дрехи за детето?Какво ще му обличат тези три дни?Ако става въпрос за дрехите за изписването аз казах вече,тях може да ги донесат близките допълнително.Да не говорим,че памперсите си питат къде са.Моето дете беше под наблюдение в неонатологията през първата нощ и дойде една сестра от там да търси памперси,уж не искали ама в момента нямали и хоп взе целият пакет та като ми върнаха детето сутринта нямах памперси и се наложи да ми носят отново.
Ами да и аз мислех да отида на отворените врати,но с мъжа ми,но най-вероятно към края на месеца ще идем Simple Smile
Хубаво е да отидеш.Така ще си по-спокойна за раждането а и ще може да зададеш въпросите които те вълнуват.Леко раждане и живо,здраво и прекрасно бебче. Peace
Забравих да напиша още нещо-в списъка от болницата който ми дадоха фигурираха и пелени,носих но никой не ги поиска.Явно е някаква отживелица която никой не е махнал от списъка който дават на бъдещите мами.

# 586
  • Бургас
  • Мнения: 7 414
Обличат си ги с техни дрехи.Моите дрехи и памперси ми трябваха,чак когато ми я донесоха на 4-тия ден.

# 587
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Обличат си ги с техни дрехи.Моите дрехи и памперси ми трябваха,чак когато ми я донесоха на 4-тия ден.

Какви техни дрехи? Вече използвани ли или нови?
А до 4-ия ден кога можеш да си виждаш бебето? То какво яде през това време? Дават ли ти да го слагаш да се пробва да суче?

# 588
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Така, обличат ги с техни дрехи, мисля, че използвани. Честно казано не знам с какво са облечени, все повити съм ги виждала. Иначе по разкази на мои приятелки, на втория ден ти го показват и на третия ти го дават вече, когато те качат горе. То де факто няма как да е при майката, защото родилката е в реанимация, долу в родилното, а бебето е на третия етаж, в Неонатологията. Кърмене - след третия ден. Поне такива бяха последните правила, не знам сега.

deyzi, и аз като раждах не ми искаха нощница и термометър. След около 6 месеца (преди 1 година) поискаха на сестра ми, а скоро тука четох, в темата, че искат вече и нощници.   33uu

# 589
  • Мнения: 2 474
Хм,Лече,странни липси ги обземат там явно.Аз също раждах преди почти година и сестрата влизаше с цял буркан термометри и раздаваше наред.Аз лично приятно се изненадах защото както казах при първото ми раждане не се радваха на такова изобилие. Laughing
А техните нощници са много меки и удобни,бархетни,страстоубийки но пък като се има предвид че си е цапаница и ще се кърми си е на място но тук или някъде другаде се коментираше,че и нощници нямат,някой си ги е харесал.Сещам се май кой и как. Laughing
Дано някой раждал секцио скоро се включи, за да отговори на въпросите на Мон. Peace

# 590
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Нощниците са страхотни. Моята нямаше и копчета, ама ми намериха една безопасна игла, колкото да не ходя по цици цял ден.  Laughing Иначе докато бях в предродилна зала се тюхкаха, че някоя пациентка избягала. Ти остави, че избягала, ами и с нощницата.  Joy

# 591
  • Мнения: 6 735
Какви техни дрехи? Вече използвани ли или нови?
А до 4-ия ден кога можеш да си виждаш бебето? То какво яде през това време? Дават ли ти да го слагаш да се пробва да суче?

Бебето е повито в техни пелени, в деня на раждането мъжа ми ми донесе фотоапарата с който беше снимал беба за да я видя. На следващия ден ти носят бебето в реанимация да го видиш, на третия ден те качват на 3-тия етаж и отиваш в неонатологията да видиш бебето.На четвъртия ден ти го носят разповиват ти го и ти си го обличаш с твои дрешки, през времето когато не е при теб го хранят с АМ.
Питайте, ако мога ще помогна Grinning

# 592
  • Мнения: 0


Бебето е повито в техни пелени, в деня на раждането мъжа ми ми донесе фотоапарата с който беше снимал беба за да я видя. На следващия ден ти носят бебето в реанимация да го видиш, на третия ден те качват на 3-тия етаж и отиваш в неонатологията да видиш бебето.На четвъртия ден ти го носят разповиват ти го и ти си го обличаш с твои дрешки, през времето когато не е при теб го хранят с АМ.
Питайте, ако мога ще помогна Grinning
[/quote]

Оле, много гадно така с техни дрехи,аз си мислех,че с наши дрешки ги обличат и през тези дни,когато не е при мен. Аз съм малко гнуслива по отношение на дрехи втора употреба и тем подобни,а още повече да ми обличат детето с някакви стари носени кой знае от какви деца дрехи...Ноо ще го преживея..Simple Smile)

# 593
  • Мнения: 378
В другите две болници: Дева Мария и Черноморска също е така. Дрехите се перат на много висока температура и най-вероятно се гладят. Освен това, за майката никакъв багаж почти не й трябва, всичко си има там.  Раждах в Девата преди близо 3 години, хранеха ги с АМ на Нестле тогава, през 3 часа сменяха млеката; взимаха ги да ги къпят и преобличат.   bouquet

Вярно ли е, че са направили ремонт в МБАЛ-а? Хубаво ли е станало?

# 594
  • Бургас
  • Мнения: 7 414
Обличат ги с техни дрехи и ги хранят с техни шишета. Като те качат третия ден,може да виждаш детето по време на свиждането за бебета,което беше от 12 или от 12.30.

В Мбала може да отидеш и да разгледаш. Всеки си има мнение. Едни им харесва,други не.

# 595
  • Мнения: 6 735
Вярно ли е, че са направили ремонт в МБАЛ-а? Хубаво ли е станало?

Не е 4* хотел, но е реновирано и се изкарва за 3,4 дни.Като се има предвид, че стотинка не съм дала за мен беше идеално.Връщам се с носталгия назад към лятото на 2012 година Heart Eyes

# 596
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Баните са нови, което мен най-много ме вълнуваше, душовете са подвижни.
Кошарките точно по мое време подменяха с пластмасови като на Девата.
+ в стаите бяха столчетата без дъно, за такива закърпени като мен, които не можеха да си седят на Д-то, много удобни бяха тези столчета!
Стаите са пребоядисани, имаше комарници, също голям + лятото.

Това бе през лето 2010-то, ако има още промени, не съм запозната Simple Smile

# 597
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Леглата сигурно още са си същите - високи и чаршафите се хлъзгат. Слизаш и се качваш на 4 крака  hahaha Ей, спомени, спомениииииииииииииии!!!

# 598
  • Бургас
  • Мнения: 7 414
На тия дето секцио им дават поставка, за да се качват по лесно Simple Smile
Иначе чух аз за някакви таблети,но информацията ми е непотвърдена.Септември нямаше .

# 599
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
Ако дават, то това ще е скорошна екстра. Ник'ви поставки или по-ниски легла нямаше при моето секцио - ревеш като добитък и се чекнеш по високите легла с пързалящите се и измъкващи се чаршафи Tired

Общи условия

Активация на акаунт