Seboral Forte

  • 35 664
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
Kupih si seboral forte.Na nego pishe che trqbva da se slaga 2-3 pyti sednimchno.Dali tolkova samo shte pomogne za premahvaneto na pyrhuta?I vyobshte dovolni li ste ot preparata?

# 1
  • Мнения: 5 317
Аз използвам Себорал форте и съм доволна.Мажа се на всяко миене ма косата,тоест през 3-4 дена.Имах доста пърхут и от както го използвам изчезна.Може и да си въобразявам,но мисля че косата ми расте по-бързо.Като четох упътването за употребата на Себорал форте останах с впечатлението,че само при гнездови косопад трябва да се мажеш всеки ден. 

# 2
  • Мнения: 181
 Laughingмъжо го беше ползвал то4но 2-3 пъти седми4но, имаше ефект Laughing

# 3
  • Мнения: 280
              Ползвах Себорал веднъж седмично, имаше  добър ефект още след първото нанасяне

# 4
  • Мнения: 2 534
При мен има ефект , а го ползвам само един път седмично .
Най-много ми допада цената

# 5
  • Мнения: 289
Преди 5-6 години бях прихванала ужасен пърхот, придружен с косопад. Майка ми ми донесе въпросния себорал форте. Вместо препоръчваните 2-3 пъти седмично, аз си впръсквах по едно малко шишенце от 10мл всеки ден. Косата ми се оправи за отрицателно време. Оттогава пърхот не съм имала. Аз ти препоръчвам да го използваш по същия начин ако имаш много пърхот. След като ти се оправи косата можеш да го слагаш веднъж седмично за известно време.

# 6
  • Мнения: 521
ami az da vi kaja nqmam mn pyrhut,no imam neshto kato lishei koito se luspi i ponqkoga izachezva.hodila sim na lekar i toi mi kaza che taka shte byde.zatova i reshih da opitam pyk i nali zasilva rasteja na kosata Flutter

# 7
  • Мнения: 5 317
ami az da vi kaja nqmam mn pyrhut,no imam neshto kato lishei koito se luspi i ponqkoga izachezva.hodila sim na lekar i toi mi kaza che taka shte byde.zatova i reshih da opitam pyk i nali zasilva rasteja na kosata Flutter
Опитай,мисля че ще ти помогне.

Аз съм доволна и от-стимуланта за коса на Икаров.
За растеж на косата се мажа и с хининова вода.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз го ползвам 2 пъти седмично вече от около месец и определено има ефект. Мисля, че няма смисъл по - честа употреба, да не се прекалява все пак. Wink

# 9
  • sofia
  • Мнения: 97
sladinka сестрами има същите лишеи и и казаха че са на нервна основа. Но все пак и тя се маза със Себорала и ефект има макар и само докато се мажеш с него. Така че пробвай може да помогне. Успех.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 779
Приятелят ми има такъв проблем - не само че има като лишеи по главата но има и малки ранички, които постоянно го дразнят. Себорал форте помогна само докато се мажеше с него. Досега не сме намерили нещо по-добро, но при него не е само пърхот както казах има и ранички.. така че би било логично с пърхота да се справя чудесно.

# 11
  • Мнения: 1 798
За мъжо го бях купувала, но впоследствие почнах да си мажа скалпа всяка седмица, косата ми расте по-бързо и явно не си въобразявам, защото има аналогични постинги. Flutter

# 12
  • Мнения: 302
Аз лично нямам пърхут, но се мажа със себорал за да ми расте по бързо косата и има ефект, както и хининовата вода

# 13
  • Мнения: 1 612
Съпругът ми го ползва от 1 година.
Мога да кажа смело, че това е единствения препарат против пърхут, който му действа.
През първия месец го ползваше 2 пъти в седмицата след като се измие и подсуши се намазва.
Втория месец се ползва веднъж седмично.
А след това 1 път на 2 седмици - като поддържаща терапия.
Лошото е, че ако се спре поддържащата терапия пърхута пак се появява.

# 14
  • Мнения: 1 232
 Flutterможе ли повече инфо,себорал форте,лекарствен препарат ли е какква е цената и големината на опаковката?

# 15
  • Мнения: 5 317
Flutterможе ли повече инфо,себорал форте,лекарствен препарат ли е какква е цената и големината на опаковката?
СЕБОРАЛ е козметичен препарат за отстраняване на пърхот, стимулиране регенерацията и растежа на косата и лечение на гнездов косопад. Предлага се в две модификации - СЕБОРАЛ и СЕБОРАЛ-ФОРТЕ. Втората модификация е с по-висока концентрация за по-тежки случаи.

                                                         СЪСТАВ:

      Воден извлек от корени на чемерика и добавки.

                                                       СВОЙСТВА:

Външен вид жълто-кафява прозрачна течност
Относителна плътност 0,975 - 1,000
pH 4,8 - 6,5

                                                    ПРИЛОЖЕНИЕ:

      ЗА ОТСТРАНЯВАНЕ НА ПЪРХОТ И СТИМУЛИРАНЕ РАСТЕЖА НА КОСАТА Препаратът се втрива в кожата на главата без да се измива след това. При липса на лекарско предписание, третирането се извършва 2 до 3 пъти       
         
             
         
         
           
      седмично. В зависимост от случая лечението продължава 10 - 30 дни - по преценка на лекар. За поддържане на ефекта прилагането на препарата може да продължи 1 път седмично след измиване на косата.

                                            ПРИ ГНЕЗДОВ КОСОПАД:
      Засегнатите участъци се третират ежедневно със СЕБОРАЛ-ФОРТЕ, като втриването се извършва със стегнат памучен тампон в продължение на 5 - 6 минути. Курсът на лечение е най-малко 30 до 60 дни, в зависимост от появата на ефект - по преценка на лекар.

 
Опаковката е-125 мл.
Цената е около 1,50-2,00лева.

# 16
  • София
  • Мнения: 166
А може ли да се ползва САМО за стимулиране растежа на косата? В смисъл аз нямам пърхот, но искам косата ми да порастне по-бързо...

# 17
  • Мнения: 5 317
А може ли да се ползва САМО за стимулиране растежа на косата? В смисъл аз нямам пърхот, но искам косата ми да порастне по-бързо...
Може,но ти препоръчвам да си купиш и хининова вода.
Тя е точно за  стимулиране растежа на косата

# 18
  • Мнения: 429
И аз го използвам, защото получих т. нар. лишей - лекаря при който ходих ми каза, че това е сабореен дерматит. Имаме го със съпруга ми. Ползвам Себорал, но използвам и съответните шампоани на Фито, Виши и др.
На мен също ми казаха, че е на нервна почва, но кофтито е, че ми излиза и на веждите  в ушите ми. Много странно, че се намира в ушите ми, но дерматолога каза, че и там може да ги има, въпреки че аз нямам там косми, много е неприятно чудя се с какво ли не да ги мажа. Ползвам и Клотримазол.
Това са някакъв вид гъбички и са много упорити, направо ужасни.

# 19
  • Мнения: 1 798
А може ли да се ползва САМО за стимулиране растежа на косата? В смисъл аз нямам пърхот, но искам косата ми да порастне по-бързо...
Може,но ти препоръчвам да си купиш и хининова вода.
Тя е точно за  стимулиране растежа на косата
ПРеди година и нещо след баня задължително правех масаж със хининова вода, но откакто открих `Себорал форте` Hug само с него правя фрикции и косата ми расте много.Хининова вода не съм купувала вече дълго, дълго време....

# 20
  • Мнения: 4 546
какво ще рече гнездови косопад? на мъжо му капе косата на определени места, но е оплешивяване, наследствено. за такова нещо ли става впърос?  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 2 309
какво ще рече гнездови косопад? на мъжо му капе косата на определени места, но е оплешивяване, наследствено. за такова нещо ли става впърос? Rolling Eyes

Мисля че става въпрос за алопеция /тежко автоимунно заболяване на кожата под косата/ и значи точно това - косата ти пада на гнезда, не мисля че в твоя случай ще помогне.

Иначе Себорала го ползвам от 2-3 години и само той ми оправя тиквата, но трябва да се ползва периодично. Тия лишеи , които споменавате са себореен дерматит, при повечето хора е на нервна почва или поради понижена имунна система. В по-развитите си форми засяга не само лицето /около носа, веждите и ушите/, но и по гърба и корема.

# 22
  • Мнения: 4
Съпругът ми го ползва от 1 година.
.....
Лошото е, че ако се спре поддържащата терапия пърхута пак се появява.

това не ми изглежда много надеждно  Embarassed .. постоянно да си третира човек главата Sad
чувала съм че с Низорала се решава проблема веднъж за винаги понеже е доста силен.
Има ли нещо вярно .. или ?

# 23
  • Мнения: 3 777
Не няма такова нещо за Низорала, щом го спреш след време пак идва пърхота.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
И аз се мажа от 1 седмица със себорал форте, защото косата ми пада на кичури. Минаха 3 месеца от раждането. Имам въпорс - щипе ли ви като с енамажете?Мен много ме щипе и кога започва да става косата гъста, защото много ми пада. МНОГО!

# 25
  • Мнения: 429
И аз се мажа от 1 седмица със себорал форте, защото косата ми пада на кичури. Минаха 3 месеца от раждането. Имам въпорс - щипе ли ви като с енамажете?Мен много ме щипе и кога започва да става косата гъста, защото много ми пада. МНОГО!
Деяна3, аз мисля, че при теб косатата ти пада от бременността и затова си я подхранвай с някоя маска. Аз имах много дълга коса и при мен на 3 месец започна да капе, купих си шампоан на Фитоциан и така си разреших проблема, много е ефикасен.
Себорал-а поизсушава косъма, докато Фитоциан-а я прави мека и гладка.

# 26
  • България
  • Мнения: 224
Аз съм много доволна от Себорал Форте!!!Там където има поразен участък на кожата най-много щипе препарата.Ако не усещаш щипене,значи мямаш разранявания от пърхут и може само профилактично да си слагаш.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз се мажа от 1 седмица със себорал форте, защото косата ми пада на кичури. Минаха 3 месеца от раждането. Имам въпорс - щипе ли ви като с енамажете?Мен много ме щипе и кога започва да става косата гъста, защото много ми пада. МНОГО!

Да, и мен ме щипе като го втривам, но изчезва след 2-3 минути.Значи аз се мажа 1 път седмично от месец и нещо и определено има ефект.Ти си започнала скоро, но ако много ти пада косата се мажи 2-3 пъти седмично, позволено е. Ще се сгъсти, но трябва да мине още време. Аз чак след месец видях видим ефект. Laughing

# 28
  • Мнения: 1 232
бриана мерси за инфото

# 29
  • Мнения: 3 248
Включвам се в темата, за да не отварям напразно нова...надявам се да получа и тук отговор. Praynig Използвам вече редовно Себорал Форте, но е твърде рано за резултати. Мен изобщо не ме щипе, нямам проблеми като вашите...просто с годините прекалено си увредих косата...боядисване, всеки ден сешоар и по-рядко преса.

Днес си купих и хининова вода...
Та искам да ви питам, тъй като имам само едно шише с помпичка, дали мога да смеся и двете и да си ги впръсквам едновременно? newsm78 Или да продължавам както досега...с памуче да се мажа със Себорала...а хининовата вода да я пресипя и впръсквам? Или Себорала да впръсквам, а хининовата вода да мажа с памуче? И на какъв интервал? Например 2-3 дни седмично Себорала, а в останалите дни хининовата вода? Thinking

Ох, стана много объркано, дано ме разберете?! Blush

# 30
  • Мнения: 5 317
 Luminosa ,по- добре не ги смесвай двете.Двете неща имат различен състав.
Аз ги използвам така-
на всяко миене на косата се мажа със Съборала(тоест през 3-4 дена),а през другите дни с хининова вода.
Защо искаш да ги пресипваш в шише с помпичка,не ти е удобно да ги нанасяш ли?

# 31
  • Мнения: 3 248
Luminosa ,по- добре не ги смесвай двете.Двете неща имат различен състав.
Аз ги използвам така-
на всяко миене на косата се мажа със Съборала(тоест през 3-4 дена),а през другите дни с хининова вода.
Защо искаш да ги пресипваш в шише с помпичка,не ти е удобно да ги нанасяш ли?

Брианна, благодаря ти за отговора. И аз, след като писах тук, взех решение...както това, което ме съветваш! Peace Реших на 3-4 дни да се мажа със Себорала, защото косата си я мия по-често. А преди същинското пране на косата с хининовата вода, пише, че се употребява преди миене!
Вече си пресипах Себорала в шишето с помпичка и си го нанесох на косата - ден ми е Mr. Green...струва ми се, че така ми е по-удобно и усещам, че повече попива в кожата. Thinking Надявам се да не съм направила грешка с пресипването! Praynig


Поздрави! Hug

# 32
  • Мнения: 5 317
Luminosa ,по- добре не ги смесвай двете.Двете неща имат различен състав.
Аз ги използвам така-
на всяко миене на косата се мажа със Съборала(тоест през 3-4 дена),а през другите дни с хининова вода.
Защо искаш да ги пресипваш в шише с помпичка,не ти е удобно да ги нанасяш ли?

Брианна, благодаря ти за отговора. И аз, след като писах тук, взех решение...както това, което ме съветваш! Peace Реших на 3-4 дни да се мажа със Себорала, защото косата си я мия по-често. А преди същинското пране на косата с хининовата вода, пише, че се употребява преди миене!
Вече си пресипах Себорала в шишето с помпичка и си го нанесох на косата - ден ми е Mr. Green...струва ми се, че така ми е по-удобно и усещам, че повече попива в кожата. Thinking Надявам се да не съм направила грешка с пресипването! Praynig


Поздрави! Hug
Каква хининива вода използваш?На мойта пише да не се отмива.

# 33
  • Мнения: 3 248
Luminosa ,по- добре не ги смесвай двете.Двете неща имат различен състав.
Аз ги използвам така-
на всяко миене на косата се мажа със Съборала(тоест през 3-4 дена),а през другите дни с хининова вода.
Защо искаш да ги пресипваш в шише с помпичка,не ти е удобно да ги нанасяш ли?

Брианна, благодаря ти за отговора. И аз, след като писах тук, взех решение...както това, което ме съветваш! Peace Реших на 3-4 дни да се мажа със Себорала, защото косата си я мия по-често. А преди същинското пране на косата с хининовата вода, пише, че се употребява преди миене!
Вече си пресипах Себорала в шишето с помпичка и си го нанесох на косата - ден ми е Mr. Green...струва ми се, че така ми е по-удобно и усещам, че повече попива в кожата. Thinking Надявам се да не съм направила грешка с пресипването! Praynig


Поздрави! Hug
Каква хининива вода използваш?На мойта пише да не се отмива.

 smile3555 smile3555 smile3555 Много съм зле...наистина пише, че след миене и не се отмива...добре, че ми обърна внимание, защото в противен случай нямаше да го прочета друг път и щях да си го карам по неправилния начин! ooooh! ooooh! ooooh!

Благодаря ти!  bouquet

# 34
  • Мнения: 5 317
Luminosa ,по- добре не ги смесвай двете.Двете неща имат различен състав.
Аз ги използвам така-
на всяко миене на косата се мажа със Съборала(тоест през 3-4 дена),а през другите дни с хининова вода.
Защо искаш да ги пресипваш в шише с помпичка,не ти е удобно да ги нанасяш ли?

Брианна, благодаря ти за отговора. И аз, след като писах тук, взех решение...както това, което ме съветваш! Peace Реших на 3-4 дни да се мажа със Себорала, защото косата си я мия по-често. А преди същинското пране на косата с хининовата вода, пише, че се употребява преди миене!
Вече си пресипах Себорала в шишето с помпичка и си го нанесох на косата - ден ми е Mr. Green...струва ми се, че така ми е по-удобно и усещам, че повече попива в кожата. Thinking Надявам се да не съм направила грешка с пресипването! Praynig


Поздрави! Hug
Каква хининива вода използваш?На мойта пише да не се отмива.

 smile3555 smile3555 smile3555 Много съм зле...наистина пише, че след миене и не се отмива...добре, че ми обърна внимание, защото в противен случай нямаше да го прочета друг път и щях да си го карам по неправилния начин! ooooh! ooooh! ooooh!

Благодаря ти!  bouquet
За нищо.  love001

# 35
  • Мнения: 1 798
И аз пресипвам Себорпал във флакон с помпа,и така пръскам само скалпа, после масажирам известно време.
Хининовата вода не се отмина,но бях писала една маска  за косопад , сгъстяване и въобще подхранване  във форума-ще я повторя, защото е лесна , не мирише, не цапа и най-важното е , че укрепва косата.
Смесвате равни части хининова вода и ракия+шишенце вит.А.Мажете първо колените,после -по дължината.Увивате, стоите час-да и миете с шампоан.Аз го знам от фармацевт, а колко народ си оправи косопада ...Заради витамина не е препоръчително повече от веднъж в седмицата да се прави и то -в случаи, че има косопад
За подхранване само си я правя 2 пъти в месеца.

# 36
  • Мнения: 3 248
И аз пресипвам Себорпал във флакон с помпа,и така пръскам само скалпа, после масажирам известно време.
Хининовата вода не се отмина,но бях писала една маска  за косопад , сгъстяване и въобще подхранване  във форума-ще я повторя, защото е лесна , не мирише, не цапа и най-важното е , че укрепва косата.
Смесвате равни части хининова вода и ракия+шишенце вит.А.Мажете първо колените,после -по дължината.Увивате, стоите час-да и миете с шампоан.Аз го знам от фармацевт, а колко народ си оправи косопада ...Заради витамина не е препоръчително повече от веднъж в седмицата да се прави и то -в случаи, че има косопад
За подхранване само си я правя 2 пъти в месеца.


Благодаря ти за хубавата маска, всъщност още не знам как ще ми подейства на мен, но тези дни ще я пробвам! Пък и не страдам точно от косопад, по-скоро искам да "поглезя" косата си, че през последните години само я мъча с разните неща, които май писах по-горе...единствените ми грижи са разни серуми за връхчетата и маски без отмиване, а това не е достатъчно според мен! Naughty

# 37
  • Мнения: 521
momicheta vchera hodih na vrizior i mi podrqzaha vryhchetata,posle sle izkapah v kyshti i si slojih seborala,do vecherta kym12.00  kosata mi besha kakto predi
vyzmojno li e tova? #Shocked

# 38
  • Мнения: 1 232
momicheta vchera hodih na vrizior i mi podrqzaha vryhchetata,posle sle izkapah v kyshti i si slojih seborala,do vecherta kym12.00  kosata mi besha kakto predi
vyzmojno li e tova? #Shocked
в какъв смисъл както преди,станала ти е по-хубава ли?Ами да след всяко постригване косата се освежава все пак.По принцип себорала едва ли действа толкова бързо,аз също вчера си го купих и очаквам ефект поне след първата опаковка.

# 39
  • Мнения: 521
ne stana tolkova dylga kakto predi,e tq vriziorkata me vze samo dva prysta

# 40
  • Мнения: 215
Моля, момичетата, които ползвате Себорал форте при пърхот, да ми  кажете, освен него, друго средство ползвате ли? Имам предвид, косата си като я миете противопърхотен шампоан ли ползвате, или какъвто и да е и след измиването нанасяте Себорал?  bouquet

# 41
  • Мнения: 5 317
Моля, момичетата, които ползвате Себорал форте при пърхот, да ми  кажете, освен него, друго средство ползвате ли? Имам предвид, косата си като я миете противопърхотен шампоан ли ползвате, или какъвто и да е и след измиването нанасяте Себорал?  bouquet
Аз използвам само"Себорал"против пърхота.Шампоана не ми е противопърхотен.Ползвам го от около месец и още през първата седмица не се забелязваше пърхот.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Когато има пърхот, втривам в скалпа след всяко измиване на косата от лосиона.
През другото време го ползвам в маски.

# 43
  • Мнения: 1 022
При мен има ефект , а го ползвам само един път седмично .
Най-много ми допада цената


колко струва?

# 44
  • Мнения: 5 317
При мен има ефект , а го ползвам само един път седмично .
Най-много ми допада цената


колко струва?
1,50-2,00 лева.

# 45
  • Мнения: 1 022
А постоянно ли се ползва, като започнеш или само докато ти се махне пърхота?

# 46
  • Мнения: 3 248
momicheta vchera hodih na vrizior i mi podrqzaha vryhchetata,posle sle izkapah v kyshti i si slojih seborala,do vecherta kym12.00  kosata mi besha kakto predi
vyzmojno li e tova? #Shocked
в какъв смисъл както преди,станала ти е по-хубава ли?Ами да след всяко постригване косата се освежава все пак.По принцип себорала едва ли действа толкова бързо,аз също вчера си го купих и очаквам ефект поне след първата опаковка.


Цял ден го мисля...и ме е срам да го напиша, защото е равно на внушение и наивност, но и моята коса доста добре възприема Себорала + Хининовата вода...само, че не от веднъж. Преди 2 дни си я мих, а днес ми е доста обемиста и несплескана, което досега не ми се беше случвало. Обикновено след като я изпера и на следващия ден за нищо вече не става! Rolling Eyes Ще бъда стриктна в употребата им и обещавам да не забравям да ги ползвам след време...както стана преди година! Embarassed

# 47
  • Мнения: 5 317
А постоянно ли се ползва, като започнеш или само докато ти се махне пърхота?
В началото е добре да се мажеш след всяко миене на косата.След като ти изчезне пърхута се мажи на 2-3 миенета веднъж.

# 48
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Себорал-а поизсушава косъма, докато Фитоциан-а я прави мека и гладка.

Ами моята коса е много суха, а мислех да си го взема за бърз разтеж Rolling Eyes Сега какво да правя?  Thinking   А това Фитоциан, какво е? За какво се препоръчва?

# 49
  • Мнения: 3 248
Себорал-а поизсушава косъма, докато Фитоциан-а я прави мека и гладка.

Ами моята коса е много суха, а мислех да си го взема за бърз разтеж Rolling Eyes Сега какво да правя?  Thinking   А това Фитоциан, какво е? За какво се препоръчва?


Иренка, защо не си купиш стимуланта за коса на Икаров? Тук момичетата много го препоръчват... Преди седмица, когато си накупих всичко, което мога за укрепване на косата...мислех и него да си взема, но видях, че съдържа бадемово масло и само, заради това не си го взех - реших, че ще ми омазни косата?! Rolling Eyes Така, че предполагам на теб ще ти се отрази добре...ако разсъжденията ми са във правилната посока, де! Peace

# 50
  • Мнения: 1 798
Бадемовото масло е най-мощния стимулант за коса, не омазнява косата, ако се измива добре.Казвам го, защото на леля мии й е ужасно мазна/не съм виждала по-мазна коса от нейната/, но със стимуланта или само с бадемово маслво се маже, измива добре с шампоан после и косата й е станала даже по-гъста и хубава ,  преди беше една сплескана перушина...
Аз себорала не бих заменила с нищо, днес ще си купувам нова опаковка, старата отиде Hug.

# 51
аз също съм го ползвала като стимулант за коса, а не заради пърхут. От него косата ми стана по-лъскава и след няколко месечно мазане започна да ми расте нова коса първоначално под формата на мъх. В началото ефекта е малко смешен , защото новопоникналите косми стърчат доста очевидно и се отличават /аз съм с дълга коса/, но като цяло ефектът е страхотен. Успех - бъдете търпеливи и резултатите ще ви смаят. Laughing

# 52
  • Мнения: 3 248
аз също съм го ползвала като стимулант за коса, а не заради пърхут. От него косата ми стана по-лъскава и след няколко месечно мазане започна да ми расте нова коса първоначално под формата на мъх. В началото ефекта е малко смешен , защото новопоникналите косми стърчат доста очевидно и се отличават /аз съм с дълга коса/, но като цяло ефектът е страхотен. Успех - бъдете търпеливи и резултатите ще ви смаят. Laughing


Ох, чул те Бог...от твоите пръсти написано, в неговите уши! Praynig Praynig Praynig
Ще чакам с нетърпение подобен резултат, спазвам стриктно и редувам хининова вода и Себорал форте! Peace

# 53
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Момичета, и аз днес си купих Себорал Форте, обаче незнам как да се мажа.
Мия си косата пред ден, суха към нормална е. Кажете ми след миене ли се слага и с пръсти ли го втривате? Абе опишете ми как се мажете с него?

п.п.Взех си го за 1,30.

# 54
  • Мнения: 3 248
Момичета, и аз днес си купих Себорал Форте, обаче незнам как да се мажа.
Мия си косата пред ден, суха към нормална е. Кажете ми след миене ли се слага и с пръсти ли го втривате? Абе опишете ми как се мажете с него?

п.п.Взех си го за 1,30.


Иренка, предлагам ти два начина:
1.) Сипваш го в шишенце с помпичка и през 2-3 дни впръскваш с корените, след което масажираш!
2.) Взимаш едно памуче, тампонче или нещо такова...напояваш го с течността и втриваш в корените.

Аз преди време пробвах като си сипвах по малко в шепичката и бам на косата, но горните два начина са доста по-ефикасни! Peace

А потече ли ми струйка по челото или шията изпадам в ужас как на тези места ще поникне коса! hahaha hahaha hahaha

# 55
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Момичета, и аз днес си купих Себорал Форте, обаче незнам как да се мажа.
Мия си косата пред ден, суха към нормална е. Кажете ми след миене ли се слага и с пръсти ли го втривате? Абе опишете ми как се мажете с него?

п.п.Взех си го за 1,30.


Иренка, предлагам ти два начина:
1.) Сипваш го в шишенце с помпичка и през 2-3 дни впръскваш с корените, след което масажираш!
2.) Взимаш едно памуче, тампонче или нещо такова...напояваш го с течността и втриваш в корените.

Аз преди време пробвах като си сипвах по малко в шепичката и бам на косата, но горните два начина са доста по-ефикасни! Peace

А потече ли ми струйка по челото или шията изпадам в ужас как на тези места ще поникне коса! hahaha hahaha hahaha

Ами трябва ли да е след миене на косата? Нямам помпичка та ще е с памуче.


Това последното нали е шегичка? Laughing Аз като знам колко нескопосано се мажа, ще обрасна цялата. Blush

# 56
  • Мнения: 3 248
Момичета, и аз днес си купих Себорал Форте, обаче незнам как да се мажа.
Мия си косата пред ден, суха към нормална е. Кажете ми след миене ли се слага и с пръсти ли го втривате? Абе опишете ми как се мажете с него?

п.п.Взех си го за 1,30.


Иренка, предлагам ти два начина:
1.) Сипваш го в шишенце с помпичка и през 2-3 дни впръскваш с корените, след което масажираш!
2.) Взимаш едно памуче, тампонче или нещо такова...напояваш го с течността и втриваш в корените.

Аз преди време пробвах като си сипвах по малко в шепичката и бам на косата, но горните два начина са доста по-ефикасни! Peace

А потече ли ми струйка по челото или шията изпадам в ужас как на тези места ще поникне коса! hahaha hahaha hahaha

Ами трябва ли да е след миене на косата? Нямам помпичка та ще е с памуче.


Това последното нали е шегичка? Laughing Аз като знам колко нескопосано се мажа, ще обрасна цялата. Blush


Хахахх, предполагам, че е невъзможно...за да ни поникне коса на главата ще се убием от мазане и разтриване...какво остава за другото! Peace

Аз лично впръсквам с помпичка Себорала...а с памуче - хининовата вода! И мисля, че този вариант с памучето е по-успешен! Peace

Между другото, аз от няколко месеца съм с бретон, който поддържах на нивото на веждите и малко под тях, защото го топирах. Но преди месец, два, реших че вече не го искам и ще си го пускам...та, не знам - не си втълпявам, защото е видимо...за този месец и нещо, от опоменатото място бретона ми е стигнал до началото на ноздрите. newsm78 Честно казано, най-много мажа именно там - началото на темето... Sick
Не мога да си обясня по друг начин такъв засилен растеж! Thinking Praynig

# 57
  • Мнения: 1 798



А потече ли ми струйка по челото или шията изпадам в ужас как на тези места ще поникне коса! hahaha hahaha hahaha
JoyАко беше така нямаше да имат проблеми с косата хората.Но ,че стимулира растежа-стимулира го.С памуче откачам докато се намажа , затова помпичка-лесно,чисто, ефикасно, само на скалпа, накрая-масажче Party.
Иренка,нямаш ли някое пулверизаторче от нещо използвано, аз така си използвам помпичките на лакове,серуми и прочие нещица .  bouquet

# 58
  • Мнения: 3 292
Преди години в един период ми капеше сериозно косата. Не знам колко мазила си накупих, но си спомням, че май единственото, от което имаше ефект, беше Себорал форте. Тогава се мажех с него всяка вечер.

# 59
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894

Иренка,нямаш ли някое пулверизаторче от нещо използвано, аз така си използвам помпичките на лакове,серуми и прочие нещица .  bouquet

Ами аз освен този за прозорците да използвам Mr. Green- друг нямам. Confused

Кажете нещо евтино с пулверизатор, което купя и да изсипя, за да го ползвам. С памука не си е работа. Той се напоява много, трудно се мокри косата.

# 60
  • Бургас
  • Мнения: 5 930
Иренка, влез в някой "Всичко за 1 лв", квартална парфюмерия или в домашни потреби и ми се струва че все ще намериш нещо на символична цена. Аз също се мъча с тампонче, а и аз като теб си имам коса в повече та ми е доста трудно Rolling Eyes. Иначе флакони имам няколко и що ли не ги ползвам (от някакъв сантимент не изхвърлям течността на тоник за коса с някаква билка дето смърди гадно, серум на Орифлейм дето хич не ми допада, слънцезащитен спрей за тяло от лято 2004 ooooh!)

# 61
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Момичета, да попитам. След като се намажа със Себорала и косата ми става на клечки, ужасна просто. Вече спрях да се мажа след миене на косата, че то после не си личи, че съм я мила. Confused Само при мен ли е така? И колко често се мажете? Има ли проблем да се мажа всеки ден?

Яна ( 2 в 1 ) благодаря за идеята. Ще проверя, че с тоя памук не си е работа.

# 62
  • Мнения: 5 317
Момичета, да попитам. След като се намажа със Себорала и косата ми става на клечки, ужасна просто. Вече спрях да се мажа след миене на косата, че то после не си личи, че съм я мила. Confused Само при мен ли е така? И колко често се мажете? Има ли проблем да се мажа всеки ден?

Яна ( 2 в 1 ) благодаря за идеята. Ще проверя, че с тоя памук не си е работа.
При мен не е така.Аз се мажа само след като си измия косата и никога не ми е ставала на клечки.
Мисля че ако нямаш сериозен проблем с косата не  е хубаво да се мажеш всеки ден.
Да не би да си слагаш по много и затова да ти става на клечки?

# 63
  • Мнения: 3 248
Иренка, Себоралът май се впръсква в корените! Rolling Eyes Ти цялата коса ли си мажеш? newsm78 #Crazy
Много странно...мойта вече не мазнее в корените още на втория ден след прането й, твойта на клечки. Thinking

# 64
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Иренка, Себоралът май се впръсква в корените! Rolling Eyes Ти цялата коса ли си мажеш? newsm78 #Crazy
Много странно...мойта вече не мазнее в корените още на втория ден след прането й, твойта на клечки. Thinking

Не бре хора. Shocked Как цялата коса..? Втривам в корените с памуче. brianna с това памуче и да искам не мога да сложа много, щото всичко попива в памука и малко остава за косата.
Въййй, само при мен ли е проблема. Тюх.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
а на мен косата зазпочна още повече да ми пада от този себорал. стана и много суха

# 66
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
а на мен косата зазпочна още повече да ми пада от този себорал. стана и много суха

Възможно ли е да не ми понася и на мен тогава? Ама при толкова положителни думи... newsm78. А сърби ли ви кожата след като се намажете? Confused

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
не, не ме сърби, а ме щипе

# 68
  • Мнения: 3 777
Себорала щипе.
Аз го слагам ден преди да си измия косата, иначе и моята става на клечки, още повече че аз не го слагам с памук а направо си поливам корените.

# 69
  • Мнения: 3 248
Мен пък нито ме щипе, нито ме сърби. Thinking Мисля, че по назад някой беше споменал, че ако има проблемно място - там щипе. newsm78 Но все си мислех, че това е само при гнездовия косопад. Confused

# 70
  • Мнения: 5 317
Първите 4-5 пъти като се мажех със Себорала ме щипеше,но сега не.

# 71
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Себорала щипе.
Аз го слагам ден преди да си измия косата, иначе и моята става на клечки, още повече че аз не го слагам с памук а направо си поливам корените.

 Embarassed Е да де, щипане имах в предвид. Embarassed

Значи не е само при мен, че става на клечки. Явно просто си е до коса.

# 72
  • Мнения: 6 155
Нито ме щипе, нито става на клечки  newsm78


Иренка, в магазините "Всичко по 1лв." има със сигурност пулверизатори  Peace

# 73
  • Мнения: 215
И моята коса става на клечки, ама то и аз направо си поливам корените, та може и от това да е.
Освен това става много суха. Абе, ще продължавам въпреки всичко, но да ви питам- след колко време употреба изчезна при вас пърхота? На шишето пише до 30 дни, а дали е така?

# 74
  • София
  • Мнения: 1 621
И мен в началото като започнах да го слагам ме щипеше, ама след една опаковка вече не го усещам. Laughing Иначе не ми става косата на клечки, а напротив бухва. Винаги го слагам на измита и подсушена коса.
Иренка, май е много всеки ден да се мажеш.Пише си 2-3 пъти седмично като за начало.Да не стане обратен ефект. newsm78

# 75
  • Мнения: 5 317
Абе, ще продължавам въпреки всичко, но да ви питам- след колко време употреба изчезна при вас пърхота? На шишето пише до 30 дни, а дали е така?
Пърхута ми изчезна след около петото мазане,т.е. след около 15 дни.

# 76
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894

Иренка, в магазините "Всичко по 1лв." има със сигурност пулверизатори  Peace

Мерси, ще проверя, но сега няма как да излизам по центъра, а тук около нас няма. Sad


Иренка, май е много всеки ден да се мажеш.Пише си 2-3 пъти седмично като за начало.Да не стане обратен ефект. newsm78

М, да. То си пише, ма кой да чете. Мажа се през ден, даже през два, горе-долу. Ама нали пусти мерак да ми порастне косата по-бързо... Embarassed

# 77
  • Мнения: 521
да ви кажа първата опаковка на себорала замина.......косата ми си възвърна дължината след пострижката,сега чакам само още повече да ми порасне.на мен не ми щипе мн но ако имам някоя обелена кожичка на нокатя като м,асажирам главата си и мн ми щипе Flutter
дано сте ме разбрали че как го написах ooooh! hahaha

# 78
  • София
  • Мнения: 1 626
Аз го ползвам Себорала от около година може би, с цел да си намаля омазняването на корените. Станало ми е традиция вече, след като си измия косата, което ще рече 2 пъти в седмицата, задължително си втривам в корените Себорал.
А за начина на нанасяне - аз го правя така - слагам си пръста отгоре на шишенцето и си капвам по колкото искам. С пръста си регулирам количеството.

# 79
  • Мнения: 175
Изчетох всики отговори.Ще взема и аз да го пробвам.

# 80
  • Мнения: 5 317
Пробвай.
 PeaceМисля,че няма да съжаляваш.

# 81
  • Мнения: 1 254
И аз го ползвам 2 пъти седмично вече от около месец и определено има ефект. Мисля, че няма смисъл по - честа употреба, да не се прекалява все пак. Wink

Да, правилно Simple Smile Не използвайте по-често от назначето върху етикета! Чемериката е силно отровна и в превишени концентрации може да проникне в по-дълбоки слоеве! По принцип, по закон е забранена за влагане в козметични продукти, но Господ да ги благослови тези, дето го предлагат на потребителя!  Hug
 Mr. Green

# 82
Здравейте момичета.
Знае ли някой,ако всеки ден си мажа косата със себорал,и отделно 1 път в седмицата слагам маслото на Икаров,в продължение на 2 МЕСЕЦА,и отделно пия хранителни добавки(специално за растеж и сгъстяване),в продължение на 2 месеца с колко см точно щте ми порастне косата?? Hug Hug Hug

# 83
  • Мнения: 5 317
Здравейте момичета.
Знае ли някой,ако всеки ден си мажа косата със себорал,и отделно 1 път в седмицата слагам маслото на Икаров,в продължение на 2 МЕСЕЦА,и отделно пия хранителни добавки(специално за растеж и сгъстяване),в продължение на 2 месеца с колко см точно щте ми порастне косата?? Hug Hug Hug
Не е ли прекалено да си слагаш всеки ден от Себорала?Пише,че само при гнездови косопад се използва всеки ден и то само на засегнатите места.
Използвай Хининова вода.Тя стимулира растежа на косата.
А колкото до това за два месеца колко ще ти порасне косата мисля,че е индивидуално.
Аз използвам хининова вода и себорал и за  месец и половина косата ми е пораснала около два сантиметра.

# 84
  • Мнения: 1 237
Аз искам само да кажа,че моят мъж страдаше от пърхут и какво ли не използва - ефект за малко и после пак пърхут.Последно си взема Кетозал и пърхута изчезна.Много е доволен,а и цената е добра.

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Последно си взема Кетозал и пърхута изчезна....

Шампоан или лосион е това?

# 86
  • Мнения: 1 237
Последно си взема Кетозал и пърхута изчезна....

Шампоан или лосион е това?


Шампоан.

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Последно си взема Кетозал и пърхута изчезна....

Шампоан или лосион е това?

Шампоан.

Сори, моята работа стана, на час по лъжичка, но да питам още нещо: В аптеките ли го продават и каква му е цената?

# 88
  • Мнения: 1 237
Миленика,продава се в аптеките,60 мл и струва около 5-6 лв.Но за ефекта,който има си струва.Шампоана е български.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
ТенкЮ  bouquet

# 90
  • Мнения: 18 542
Кажете нещо евтино с пулверизатор, което купя и да изсипя, за да го ползвам. С памука не си е работа. Той се напоява много, трудно се мокри косата.
Аз имам пулверизаторче от една тоалетна вода , която е на 100 години. Друго което можеш да ползваш е помпичка от слънцезащитно мляко.

# 91
Моля ви само да ви попитам нещо Sad !!!
Днес с икупих себора-а обаче много ме притеснява дали след нанасяне косата не се омазнява прекалено бързо! Мерси предварително Simple Smile

# 92
  • Мнения: 5 317
Не, Naughtyне се омазнява по-бързо.Поне при мен е така.

# 93
  • Мнения: 205
Може да ви се стори тъпо, но за всеки случай: като си измиете косата чакате ли да изсъхне напълно или още на мокра коса нанасяте себорала и хининовата вода?А ако след нанасянето изсуша със сешоар има ли опасност да се загуби ефекта?
Ще съм благодарна ако можете да помогнете!

# 94
  • Мнения: 5 317
ariell ,аз ги нанасям на суха коса,защото ми е по-удобно.Сестра ми ги използва също,но ги нанася на мокра.Мисля,че няма значение кога ги нанасяш и ефекта от изсушаването не се губи.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт