Съвети за университети в Шотландия

  • 126 784
  • 822
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 106
Аз пък снощи се зачетох в бг хелпа и попаднах на едно момиче, което пише ,че Стюдънт Финанс е одобрил за отпускане само половината от сумата, която иска университета за обучението и. Та се замислих какво става, ако тези финансови институции не те одобрят за заем / спонсориране ? Тъй като и през СААС за всяка година от обучението се кандидатства наново. Хайде в Шотландско таксите на година все още не са толкова големи, но който е записал в Английско, какво прави. Май и за още непредвидени неща човек трябва да има едно на ум / от финансова гледна точка /.


Ние резервирахме билет за автобус Хийтроу- Глазгоу, оказа се че 72 часа преди пътуването можеш да го отмениш и ти връщат парите. Мисля, че още някой щеше да ползва и питаше  newsm78


Благодаря за информацията за автобуса! Ние на 8 ми септември вечерта ще пътуваме с него. Още не съм резервирала, но поръчах карта за намаление и тя вече дойде. През уикенда ще резервирам. В момента има много хубава промоция, ако пътуват 4 човека 15 лири струва автобуса от Хийтроу до Глазгоу. Ама май никой няма да пътува от вас с него....

# 301
  • UK
  • Мнения: 958
Получил ли е някой хартиено писмо от университета, че е приет безусловно? Питам, защото на мен ми казаха, преди две седмици и нищо не съм получила, а някои мои съученици, заминаващи за Англия, са получили хартиени писма с разни работи освен това, дори карти за телефони?

И между другото, ако има летящи за Абърдийн на 14.09. да се обаждат, аз ще съм тогава.  Simple Smile

# 302
  • Мнения: 106
Ние получихме писмо от UCAS в което имаше карта за мобилен телефон. Нямам представа дали е с изгодна тарифа. От университета май не сме получили хартиено писмо за безусловен прием.                                       

# 303
  • Мнения: 8 220
Ние нищо хартиено не сме получавали, освен от одобрението от SAAS. Карта също не сме получавали.

# 304
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Ние получихме писмо от UCAS в което имаше карта за мобилен телефон. Нямам представа дали е с изгодна тарифа. От университета май не сме получили хартиено писмо за безусловен прием.                                       

И ние го получихме това.


Получил ли е някой хартиено писмо от университета, че е приет безусловно? Питам, защото на мен ми казаха, преди две седмици и нищо не съм получила, а някои мои съученици, заминаващи за Англия, са получили хартиени писма с разни работи освен това, дори карти за телефони?

И между другото, ако има летящи за Абърдийн на 14.09. да се обаждат, аз ще съм тогава.  Simple Smile


От университета в Глазгоу казаха ,че ще пращат някакви неща август месец , не знам точно какво.    Картите за телефона всъщност пристигнаха от УКАС .

bvelikova72, каква карта за намалениеи сте поръчали ?

# 305
  • Мнения: 106
Поръчах карта на national express - автобусни линии, има намаление за младежи до 26 години. Не е необходимо нищо да се показва, поръчва се онлайн и струва 10 паунда за една година и 1,50 лири е доставката. За десетина дни дойде, има и опция откога да бъде валидна според желанието на клиента. Около 30 % отстъпка се получава от обичайните цени, без промоциите.

# 306
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Поръчах карта на national express - автобусни линии, има намаление за младежи до 26 години. Не е необходимо нищо да се показва, поръчва се онлайн и струва 10 паунда за една година и 1,50 лири е доставката. За десетина дни дойде, има и опция откога да бъде валидна според желанието на клиента. Около 30 % отстъпка се получава от обичайните цени, без промоциите.


Мерси, ще го имаме предвид за по -натам . Да видим колко често ще пътува   bouquet

Хм, а картата поименна ли е , дали може да се ползва и за други хора като пътуват  newsm78

# 307
  • Мнения: 106
Поръчах карта на national express - автобусни линии, има намаление за младежи до 26 години. Не е необходимо нищо да се показва, поръчва се онлайн и струва 10 паунда за една година и 1,50 лири е доставката. За десетина дни дойде, има и опция откога да бъде валидна според желанието на клиента. Около 30 % отстъпка се получава от обичайните цени, без промоциите.


Мерси, ще го имаме предвид за по -натам . Да видим колко често ще пътува   bouquet

Хм, а картата поименна ли е , дали може да се ползва и за други хора като пътуват  newsm78
Поименна е и не може да се ползва от друго лице, макар че пише само фамилията на нея.

# 308
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Надявах се да може да се купуват билети за повече хора и да се ползва отстъпката, но чак такива екстри няма явно  Crazy

# 309
  • Мнения: 5
Имате ли някаква информация за приети в Единбург?  И евентуално с какви дипломи и извънкласни дейности, че явно ще е мноого тежко положението...

# 310
  • Мнения: 106
Надявах се да може да се купуват билети за повече хора и да се ползва отстъпката, но чак такива екстри няма явно  Crazy
Не, но често има хубави промоции, абонираш се в сайта и  получаваш  информация. По-нагоре в темата бях писала по въпроса.

# 311
  • Мнения: 8 220
Имате ли някаква информация за приети в Единбург?  И евентуално с какви дипломи и извънкласни дейности, че явно ще е мноого тежко положението...

На синът ми съученичка, единствената приета там с китайска филология. Ще питам какви са били условията. За моят син бяха 6.00 за всичко Simple Smile

# 312
  • Мнения: 92
Днес и нашия син получи безусловна оферта от Глазгоу.Сега,ще чакаме отговор от общежитията.Той кандидатства в тези към университета.Дано да е вярно,и че ще ги посрещне на летището някой от университета,след което да се настанят.Вчера му платих здравните осигуровки за юли и август.Тази седмица ,ще му е готова и ЕЗК.За малко оставяме" горещия" Пловдив и се отправяме към Варна.Море,море... Joy

# 313
  • Мнения: 106
Днес и нашия син получи безусловна оферта от Глазгоу.Сега,ще чакаме отговор от общежитията.Той кандидатства в тези към университета.Дано да е вярно,и че ще ги посрещне на летището някой от университета,след което да се настанят.Вчера му платих здравните осигуровки за юли и август.Тази седмица ,ще му е готова и ЕЗК.За малко оставяме" горещия" Пловдив и се отправяме към Варна.Море,море... Joy
За горещо не ми отнемайте първенството! Все пак всяка вечер обявявят Русе за най-горещият град! Какво е това за посрещането? На летището в Глазгоу ли? От познати в други университети съм чувала, за тук не бях.

# 314
  • Мнения: 3 200
.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2012, 04:59 от cool_witch

Общи условия

Активация на акаунт