Вярвате ли в извънземни?

  • 36 968
  • 877
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 7 006
А каква ще е кожата ще зависи от химичния състав на атмосферата до някъде,
А цвета на кръвта пък зависи от металите на които е богата палнетата.Например,ако е богата на мед,кръвта може наистина да е синя Simple Smile
В този ред на мисли..една от теориите за пшеницата,е,че е внесена от друга планета.Тя е изключително богата на мед.И никъде не е открита в диво състояние.

# 481
  • Мнения: 448
А каква ще е кожата ще зависи от химичния състав на атмосферата до някъде,
А цвета на кръвта пък зависи от металите на които е богата палнетата.Например,ако е богата на мед,кръвта може наистина да е синя Simple Smile
В този ред на мисли..една от теориите за пшеницата,е,че е внесена от друга планета.Тя е изключително богата на мед.И никъде не е открита в диво състояние.

И тогава и те ще са синкави, а не розови кат нас Wink

# 482
  • Стара Загора
  • Мнения: 10
Ако вземем за пример типичните сиви, които са най-често срещани като описания и като срещи /всъщност почти никакви други видове не се описват, когато се описват такива срещи/, то от външния им вид наистина може да се каже много, разбира се, изхождайки от нашата физиология. А може да се изходи от нашата физиология, защото вида е подчертано хуманоиден като нас.

И тъй като засегнахте цвета на кожата, мога само да добавя, че цвета на кожата може да се промени, ако липсва слънчева светлина в достатъчно количество, т.е появява се точно този бяло-сивкав цвят. За доказателство мога да посоча пещерни видове животни, които в следствие на това, че предпочитат живота в тъмнина, са загубили своята пигментация /поради липсата на вит.Д/, напр. сляпата рибка. Ако тези сиви са подчертано нощни "животни" /като се вземе впредвид, че разните му там свидетелства описват всички срещи със сиви, без изключение, през нощта/, то тогава не е чудно, че недостига на слънчева светлина е направил кожата им такава.

Така че може спокойно да се предположи, че това са нощни същества. Смятам, че формата на очите и тяхната големина пък свидетелстват, че те се "оправят" доста добре в тъмното и че през еволюцията си са развили именно тази своя сетивност много добре. Също така съм чела, че при сивите очите имат и друга функция, освен чисто зрителната. Те са начин за установяване на контакт. Смята се, че чрез тях съществото буквално "прониква" в мозъка на човека /в случая давам пример с човек, но е много вероятно и помежду си да комуникират по същия начин/ и му предава мисли, а по всяка вероятност и разбира неговите мисли.

И ако приемем, че начина на контакт при тях е телепатичен, това обяснява например прекалено малките уши /слуха при такава комуникация не е необходим в такава степен/, както и по всяка вероятност налице би могло да е отсъствие на гласни струни.

Друг извод, който може да се направи от външния вид на тези същества е малката уста и почти отсъствието на зъби. Това говори, че съществата определено не са хищници.

Малкият нос пък може да означава, че обонянието не е добре развито, както и че дишането се извършва основно по друг начин, а не през носа /например през кожата/.

Голямата глава /и многото мозък в нея/, не означават непременно по-голям интелект. Ние хората сме живия пример за това, тъй като използваме една нищожна част от мозъчния си потенциал. Та многото мозък не означава непременно по-умни, но определено потенциала е по-висок. Можем да приемем, че са по-умни и по-интелигентни, единствено, ако допуснем предположението, че те са тук. А щом те са при нас, а не ние при тях, значи интелектуално определено ни превъзхождат.

Слаботесното тяло и слабо развитата мускулатура пък могат да говорят, че съществата не извършват тежки физически дейности и определено не са пригодени за тях. Което пък означава, че екстемните условия на живот не са подходящи за вида им.

Мога да продължа до утре така...Сега вие сте на ред да ме оборите, но аргументирано, разбира се  Naughty

# 483
  • Мнения: 1 788
Всъщност малкият нос, сам по себе си, нищо не означава със сигурност.  Peace
На котките носовете са мънички, но имат 250 хил. рецептори в тях, за разлика от нашите носове, които са големи, но имат само 50 хил. рецептора...
Сетих се нещо, което срещнах преди години в и-нет и ужасно много ми хареса: "Най-голямото доказателство, че не сме сами, е това, че никой не се е опитал да осъществи контакт с нас."  Mr. Green

# 484
  • Мнения: 448
Само това че липсата на светлина, ще означава само планета извън "Зоната на Русокоска" Тогава проблема няма да е сивата кожа, а развитието на живот въобще. Та ако са далеч от своята звезда, как биха еволюирали на температури по-ниски от на полюсите. Ако е тъмно, няма да е от липсата на ден, а от липсата на Звезда и енергия за образуване на разумен живот. Според мен е малко куцащо това, но нали искаш оборване. Опитах само.


Някой гледа ли БТВ Документите снощи в 1:30 някъде? Дали наистина пилота на бойния самолет, Подполковник Генковски е преследвал НЛО. Твърдял до смъртта си, че преследвал обект, който е летял на над 30 000м височина и после за 10 мин изчезнал от радарите, заедно със самолета на офицера. Обяснението му било, че самолета зависнал под обекта, двигателите спрели, но той не падал. Не могъл да помръдне и не помни много, защото не бил в състояние да мисли. После обекта заминал, а самолета полетял отново. Не го повишили никога, защото не дал обяснение, защо изчезнал. За мен е възможно, но не го приемам за чиста монета.

http://www.otbrana.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8_790

# 485
  • Стара Загора
  • Мнения: 10
Всъщност малкият нос, сам по себе си, нищо не означава със сигурност.  Peace
На котките носовете са мънички, но имат 250 хил. рецептори в тях, за разлика от нашите носове, които са големи, но имат само 50 хил. рецептора...
Сетих се нещо, което срещнах преди години в и-нет и ужасно много ми хареса: "Най-голямото доказателство, че не сме сами, е това, че никой не се е опитал да осъществи контакт с нас."  Mr. Green


Аз пък се сещам за нещо, което четох наскоро: ако някой иска да оцелее след 2012г.  да дойде в България. Ние сме с 20 години назад  Mr. Green


А що се отнася до котките, техните носове са съразмерни с главата им. И при човека носа е съразмерен с главата му и преди хиляди години е притежавал обонянието, което му е било необходимо за оцеляването му, т.е. да надушва плячката си. С течение на хиляди години обаче този орган в голяма степен е изгубил тази си способност. Може би процеса е започнал по времето, когато човека е станал скотовъд и вече не му се е налагало да ловува за прехраната си.

# 486
  • Стара Загора
  • Мнения: 10
Само това че липсата на светлина, ще означава само планета извън "Зоната на Русокоска" Тогава проблема няма да е сивата кожа, а развитието на живот въобще. Та ако са далеч от своята звезда, как биха еволюирали на температури по-ниски от на полюсите. Ако е тъмно, няма да е от липсата на ден, а от липсата на Звезда и енергия за образуване на разумен живот. Според мен е малко куцащо това, но нали искаш оборване. Опитах само.


Някой гледа ли БТВ Документите снощи в 1:30 някъде? Дали наистина пилота на бойния самолет, Подполковник Генковски е преследвал НЛО. Твърдял до смъртта си, че преследвал обект, който е летял на над 30 000м височина и после за 10 мин изчезнал от радарите, заедно със самолета на офицера. Обяснението му било, че самолета зависнал под обекта, двигателите спрели, но той не падал. Не могъл да помръдне и не помни много, защото не бил в състояние да мисли. После обекта заминал, а самолета полетял отново. Не го повишили никога, защото не дал обяснение, защо изчезнал. За мен е възможно, но не го приемам за чиста монета.

http://www.otbrana.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8_790

Не говорех за липса на светлина по принцип, а само че съществата предпочитат нощния живот. Едното не изключва непременно другото. Сигурно има светлина на планетата им, все пак те трябва да се хранят.

А за подполковник Генковски и аз го знам случая. Това сигурно е повторение на предаването. Между другото и други български пилоти са свидетелствали за подобни изживявания. И астронавти също.

# 487
  • Мнения: 1 788
А що се отнася до котките, техните носове са съразмерни с главата им. ...

Това е така, но пак не може да се каже със сигурност същото за извънземните - т.е. може и в техния, несъразмерен нос да са струпани дори повече рецептори, щом в толкова малко по размери земно, котешко носле, са успели да се поместят цели 250 хил. ...  Mr. Green Peace
Но може и да е така, както ти предполагаш - да не залагат на миризми, а на зрение...
Може и да усещат вибрациите в заобикалящата среда чрез кожата си - като китовете, примерно.
И тук всичко може...  Mr. Green

# 488
  • Мнения: 448
А що се отнася до котките, техните носове са съразмерни с главата им. ...

Това е така, но пак не може да се каже със сигурност същото за извънземните - т.е. може и в техния, несъразмерен нос да са струпани дори повече рецептори, щом в толкова малко по размери земно, котешко носле, са успели да се поместят цели 250 хил. ...  Mr. Green Peace
Но може и да е така, както ти предполагаш - да не залагат на миризми, а на зрение...
Може и да усещат вибрациите в заобикалящата среда чрез кожата си - като китовете, примерно.
И тук всичко може...  Mr. Green

Не точно с кожата си. Въпреки че имат малки ушни отвори от всяка страна на главата, предполага се, че под вода чуват - ако не изцяло, то предимно - посредством долната челюст, снабдена със специална кухина пълна с мазнина, която препраща звуковите вибрации към средното ухо. Слухът им служи също така за ехолокация. Направих сверка за да съм по точен. Така с тези теми допълваме знанията си нали? Дали не измислим някоя тема специално за това?

# 489
  • Мнения: 1 788
Да, прав си, не бях особено точна с примера си.  Peace
По-скоро се обърках с акулите и техния начин на "опитване" на жертвата - именно с цялото тяло, с кожата...
И главата на акулата е покрита с малки "дупчици", в които има косъмчета, които улавят електрически сигнали (от движението на мускулите на други животни и т.н.).

# 490
  • Мнения: 448
Да, прав си, не бях особено точна с примера си.  Peace
По-скоро се обърках с акулите и техния начин на "опитване" на жертвата - именно с цялото тяло, с кожата...


Да тяхната странична линия улавят вибрациите на водата и ги предават до вътрешното ухо, а електро-рецепторите по кожата усещат електричеството което произвежда нервната система на жертвата. Относно за нова тема дайте идеи или пуснете направо Wink

# 491
  • Стара Загора
  • Мнения: 10
Ехе.........направо си стана за нова тема  Grinning

Можем да поразсъждаваме и върху дългите им до коленете ръце. Лично аз не мога да се аргументирам тук защо трябва да са с такава дължина. Може би за да се компенсира донякъде липсата на бързина  newsm78

Също така от нещата, които съм чела, излиза, че това са същества, на които са чужди всякакви емоции и чувства. Счита се, че това също може да е причина да се занимават с нас. Всъщност те са само един гол интелект. Поради тази причина може би не могат да си изяснят кое е добро и кое е лошо /ако е истина това, че отвличат хора, те може и да не го смятат за нещо лошо/ поради простата причина, че им липсва чувствителност за нещата. Поради същата причина те едва ли са агресивни и импулсивни, тъй като знаем, че това са категории, при които водещи са чувствата в конкретния момент. Т.е. това са същества, които не могат да изпитат съчувствие, състрадание към някой, любов, омраза и съпричастност. Или с две думи: ако ви отвлекат, не очаквайте разбиране от тях  Mr. Green

# 492
  • Стара Загора
  • Мнения: 10
2pac, направо пускай новата тема, няма какво да се чудиш  newsm10

И дай линк да цамбурнем в нея....  newsm44

# 493
  • Мнения: 448
Когато ние правим опити с животни заради научни цели, също не изпитваме състрадание. Дори и със себеподобни като шимпанзета. които са до някъде разумни същества. Сега ние сме на тяхно място и не мисля че не изпитват състрадание едни към други. Просто ние сме шимпанзетата в случая. А и им трябват нашите анти-тела, за това ни отвличат. Правят си защитен серум, иначе как да оцелеят в среда на вируси и бактерии, за които нямат защита. Организма им не може да се бори сам, с непознати болести. Е сигурно имат и по други начини все пак за да стигнат до тук, всяка тяхна наука ще е по-развита включително и медицината им, но те не искат да се лекуват, а да не се заразяват, и единствения начин е да вкарат наши анти-тела.

# 494
  • Мнения: 448
2pac, направо пускай новата тема, няма какво да се чудиш  newsm10

И дай линк да цамбурнем в нея....  newsm44

Не знам какво ще е интересно. За мен всичко свързано с някаква наука би ме привлякло затова търся идеи. Подобна тема няма да стане ей така. Например викам си питам нещо което ме интересува и така, но мога да видя отговора и директно в търсачката. Затова е трудно. Продължаваме тук и като се отклоняваме, както с акулите, може да изкочи темата сама. Но ако някой се сети за нещо нека казва.

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 23:15 от 2pac

Общи условия

Активация на акаунт