Избор на столче за кола

  • 417 919
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 44 122
матрикса не е по-голям като кошница от другите, те всички са до 13 кг, т.е. до към 18 месец и не е с особено добри показатели като цяло.
Моят син преди 7,6 години беше с пег перего, не беше върха на сладоледа от към тестове, но умаля на година..на дължина... моят беше хърбав и дълъг, т.е. на година беше 81 см.
Принципно бебето не би трябвало да е с нещо дебело в  стола, тип космонафт или пухено яке, т.е. стола не е умалял, ако детето с такова го изпълва... напротив, всъщност създаваш риск за детето, понеже не може през тези дрехи да го стегнеш добре с коланите.
За да си измъква ръцете през колана, явно не са стегнати достатъчно + има едни допълнителни скобички, които да пречат допълнително на това да си измъква бебето ръцете.
Това с  презрамките ми е странно, при нашата кошничка не съм го виждала това, дори когато му щръкна подобаващо главата Wink

# 826
  • Мнения: 6 295
Матрикса за пръв път чувам да е до 18 кг мисля, че това е печатна грешка нещо... Чувала съм често, че бързо умалява обаче и че е тежичък. Сега има и версия Light, но пак не е май много по-просторен newsm78 Ние бяхме с Pebble и Family Fix база и ги ползвахме до 14 месеца. В тестовете резултатите са отлични. Детето е пътувало по 10 часа в него след 9-ия месец. Освен това с тази база има възможност кошницата да се издърпа назад и да остане повече място за крачетата, като бебето се издължи. Има дръжка и може да се разнася. Група 0+ се води от 0-13 кг.

# 827
  • Мнения: 1 023
Това с  презрамките ми е странно, при нашата кошничка не съм го виждала това, дори когато му щръкна подобаващо главата Wink

Получава се когато презрамките са твърде ниско, затова има обикновено две и повече степени на презрамките, ако са много ниско се измъкват лесно, защото се получава една голяма дъга. Не знам дали обясних добре, трябва да се види.

Ще се насоча към кошници 0-13кг значи.
Мнения за това: http://www.mothercare.com/Britax-Baby-Safe-Plus-SHR-II-Car-Seat- … 4,default,pd.html , докато има 15% намаление в mothercare, това ли му е адак теста : http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz- … D=143&nc=True ? Ако е това изглежда доста добре.

Matrix-a го дават навсякъде 0-18месеца, даже продавача гордо се похвали, като го попитах дали събира изобщо бебе над 3 месеца  Mr. Green. И на мен ми се стори ужасно малък и тесен - light версията гледах точно.

Последна редакция: пт, 24 май 2013, 23:07 от malina07

# 828
  • София
  • Мнения: 44 122
Не точно, т.е. стола е същият, но  в мадъркеър е без изофикс базата.
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz- … D=144&nc=True това е без изофикса всъщност. http://www.mothercare.com/Britax-Baby-Safe-Isofix-Base---Black/4 … ml?singlehit=true това е и базата.

Гледам, че са излязли тазгодишните на адак тестове има го и сироната и нов на макси кози 0-18
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz- … D=251&nc=True

KLIPPAN Triofix  никак не е с добри оценки от адак Simple Smile

Последна редакция: пт, 24 май 2013, 23:13 от Angel_Dust

# 829
  • Мнения: 1 023
Не точно, т.е. стола е същият, но  в мадъркеър е без изофикс базата.
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz- … D=144&nc=True това е без изофикса всъщност. http://www.mothercare.com/Britax-Baby-Safe-Isofix-Base---Black/4 … ml?singlehit=true това е и базата.

Мерси много, аз и изофикс база искам  Peace
Цените и в амазон и в mothercare изглеждат доста по-ниски от тукашните  newsm78 Стол + база + транспорт ще излезе колкото стола само тук  Shocked

# 830
  • Мнения: 2 719


KLIPPAN Triofix  никак не е с добри оценки от адак Simple Smile
Видях. Не съм изненадана честно казано. Столът си има недостатъци и особености. Но доколкото виждам, няма никакви забележки по сигурността.

Сега видях, че са посочили проблем със страничните удари. Интересното е, че Бритакс макс уей е с още по-лоша оценка.

Последна редакция: пт, 24 май 2013, 23:37 от Хеликаза

# 831
  • Мнения: 5 173
Angel, а кога излизат резултатите от плюс теста?

# 832
  • Мнения: 2 719
Ами уж трябваше март или май, с "м" беше месеца. Но няма резултати...или аз не съм ги намерила.

# 833
  • Мнения: 6 295
Кошницата на Britax е много хубава поне по-това, което съм чела и как изглежда  Party

# 834
  • София
  • Мнения: 533
malina07 - ако искаш да разнасяш детето със стола - кошче друго няма какво. столовете не омаляват така бързо те са до 13 кг, 8 кг бебе няма как да му е малък стола, освен ако не е много дълго и да стане късо просто.

Angel_Dust столовете са до 18кг а кошниците са до 13кг.
За кошниците е много относително, моят син е на 2г и 9м и още няма 13кг, значи ли че трябва още да го нося в кошницата- не разбира се? Ние кошницата я махнахме на 8м защото започна супер много да рита в гърба на седалката и главата му започваше да изстърча от кошницата, затова преценихме че е време да я сменим, нищо че беше 9кг тогава.
Иначе може и да ме оплюят повечето тук, обаче аз мисля и сега с бебето да си ползвам кошницата от количката, както правех с баткото - няма такова удобство бебето като е заспало просто да го пренесеш с кошницата и да го сложиш на рамата на количката и да си ходиш където ти е кеф. Е вярно че тази кошница я няма по краштестовете, но пък има исофикс и смятам че е много хубава и здрава (Giordani Ethos).

# 835
  • София
  • Мнения: 44 122
Аз кога съм казала че кошницата е до 18 кг? Писах, че 13 кг ги водят до 18 месеца.
А че има слаби деца, които на 3-4 години са 13 кг и отдавна не се возят в кошници ясно, все пак  освен кг, се гледа и ръста. Това, че едно бебе ритало седалката, не значи че кошницата е станала малка и принципно не е причина да се обърне детето с лице към движението.


Шушулче - идея нямам, трябваше пролетта да ги публикуват.. но не съм и проверявала.

# 836
  • София
  • Мнения: 533
Angel_Dust не се заяждам бе мила, що така, прочети просто цитата на твоя коментар "столовете не омаляват така бързо те са до 13 кг" това имах предвид че може би си се объркала и си искала да кажеш че кошниците са до 13кг а столовете до 18кг. Както и да е.
А това че детето рита знам че не е предпоставка да се вземе друг стол, но съм написала че при това ритане главата му излизаше от кошчето и нямаше дефакто никаква защита на главата, затова сметнах за наложително да махна кошницата.

# 837
  • София
  • Мнения: 44 122
кошницата си е стол за кола за бебе...с дръжка Wink дали ще се нарича стол0-13 или кошница, няма никакво значение, 0-18 си друга категория стол просто... но все едно. Иначе това вашето не мога да си го представя, когато детето е добре хванато с коланите как ще се мести така нагоре-надолу из столчето, при мси, че коланите не се разтягат.
И аз не се заяждам.

# 838
  • Sofia
  • Мнения: 179
Здравейте! Предстои ми закупуване на столче за кола, четох темата, но само се обърквам, а вие сте много компетентни и ви моля за съвет.   bouquet Дъщеря ми е на 7 навършени месеца, 8 кг, 68 см, може да седи стабилно. Бюджетът ми е около 300 лв. Тотално неориентирана съм, ще съм благодарна на сякакви предложения и съвети.   bouquet

# 839
  • Мнения: 6 295
Здравейте! Предстои ми закупуване на столче за кола, четох темата, но само се обърквам, а вие сте много компетентни и ви моля за съвет.   bouquet Дъщеря ми е на 7 навършени месеца, 8 кг, 68 см, може да седи стабилно. Бюджетът ми е около 300 лв. Тотално неориентирана съм, ще съм благодарна на сякакви предложения и съвети.   bouquet

Здравейте,
Най-добре е да продължите да седите обърнати обратно на посоката на движение до 1,5 г. или 13 кг. Най-препоръчително е да си купите стол група 0/1, който може да се ползва обратно на посоката на движението. Най-добре се защитава по този начин детето в случай на инцидент. С този бюджет от 300 лв мога да препоръчам Britax First Class Plus има ги в Продавалник чисто нови по около 300 лв или по интернет да се поръча...


Друга алтернатива са столчетата обърнати наобратно или столче с т.нар възглавница отпред от типа на:
 Concord Transformer Pro - цена 495 лв


или Cybex Pallas 2 - цена 459 лв


По-скъпи са, но се ползват от 9 до 36 кг и излизат по на сметка.

Последна редакция: вт, 11 юни 2013, 14:59 от drago_2008

Общи условия

Активация на акаунт