Въпрос за фитнес, тае бо, аеробика и всички подобни?

  • 29 574
  • 78
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 743
Момичета, не ми се смейте моля ви!
Искам да знам кое от всички е най- подходящо за отслабване и то за такива с доста наднормено тегло.В смисъл такъв,че :
1. Няма да мога да се впусна в нещо много натоварващо.(килата ми пречат  Embarassed )
2.Не искам да трупам мускули, а да отслабвам.
Искам мнения на всички вас които сте се занимавали и сте пробвали различните спортове от този тип.
Записах се на фитнес.От утре започвам.
А ме е срам и ми е кофти.Не познавам инструкторката.Дали ще ми обърне внимание?Дали няма да ме гледат съжалително и да ми се присмиват зад гърба?Аз дори не знам какво да искам от нея и освен да кажа ,че искам да отслабвам...
Не знам, защо ми е толкова неспокойно и притеснено?! Blush Blush Blush
И друго искам да питам Люлинските момичета - къде има пилатес или тае бо в квартала?
Е, аз си приказвам, ама утре няма връщане - започвам. Hug

# 1
  • Мнения: 643
Ох аз страха, да отида немога да го преодолея, и това си е. Единият път ходих да видя, ама като ме изгледа инструктурката, и се отказах. Не се отказвай бъде по смела, иначе ще следя темата с интерес, да видя какво ще препоръчат мамите.

# 2
  • Мнения: 191
фитнес ходих 2 пати не е за мен Naughtyаеробика също на най -много ми допадна тае бо е натоварващо е ама то навсякаде си има натоварване.Аз от Тае бо-то свалих най-барзо 7 килограма то и толкова ми трябваха Peaceуспех при избора

# 3
  • Мнения: 174
Аз с такива работи не се занимавам- не че нещо ама просто нямам такова време Tired А моя домашен фитнес е, като си пусна любима музика и един час скачам и танцувам, може дето викаш да е смешно, ама поне никой не ме вижда, от никой не се срамувам а резултат несъмнено има Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз с такива работи не се занимавам- не че нещо ама просто нямам такова време Tired А моя домашен фитнес е, като си пусна любима музика и един час скачам и танцувам, може дето викаш да е смешно, ама поне никой не ме вижда, от никой не се срамувам а резултат несъмнено има Peace
Проблема е, че на мен ми трябва някой който да ме насочва какво да правя.Не може просто безцелно да си подскачам.А и си мисля , че така ще имам стимул да спазвам по-стриктно хранителния режим. Peace
А фитнеса е 3 пъти седмично.Нищо не ми пречи в останалите дни да правя упражнения и в къщи или да танцувам!

# 5
  • Мнения: 5 228
Изобщо не се притеснявай - винаги има първи път. Инструкторката нищо, че не я познаваш - нали това й е работата; ако не ти обръща внимание, в което се съмнявай, ти й обръщай внимание  Wink - питай всичко, което те интересува.
Имам колежка фитнес-маниачка, с която все се консултирам по тези въпроси (за сега обаче си оставам само с консултациите  Embarassed). Та тя ми каза че най-добре е да се започне със спининг- това е много натоварващо, но много се отслабвало. Примерно първите 2 месеца, два пъти седмично, не повече, защото след това започвало да се трупа много маса. Спинигът представяла натоварващи тренировки с велоергометър на различни режими - със седалка, без седалка (не се смейте).

# 6
  • Мнения: 191
Аз с такива работи не се занимавам- не че нещо ама просто нямам такова време Tired А моя домашен фитнес е, като си пусна любима музика и един час скачам и танцувам, може дето викаш да е смешно, ама поне никой не ме вижда, от никой не се срамувам а резултат несъмнено има Peace

не е смешно и аз го правя това Peace

# 7
  • Мнения: 5 140
Аз съм ЗА тае бо-то.

# 8
  • Мнения: 6 243
Мила, отслабването е проста функция от съотношението приети калории - изразходвани калории. Ако се спортува, се изразходват повече калории, тъй че колкото повече е физическото усилие, толкова по-добър е окончателния баланс. Ако се яде по-малко, също. Отслабва се, когато си на калориен минус. Само по себе си спортуване не е равно на отслабване, за съжаление.

Мускули ти няма да натрупаш от какъвто и да е спор, по простата причина, че нямаш достатъчно тестостерон в организма си - това е хормонът, отговорен за растежа на мускула. Тестостерон поначало имаш, като всяка жена, но недостатъчно, за да добиеш вид на батко Арни. Жените правят обемни мускули само и единствено с помощта на анаболни стероиди, другото са глупости на неинформирани хора.

Понеже си в началото на отслабването си, моят съвет е да не започваш с таебо или аеробика, защото тия двете причиняват доста сериозно натоварване на ставите при хората с по-голяма телесна маса. Та има опасност вместо да изпишеш вежди, да избодеш очи. Започни с нещо, което не натоварва ставите - например фитнес, комбиниран с каране на велоергометър. Велоергометърът ще ти донесе бързо изгаряне на калории, а фитнеса (само с опитен инструктор, недей самодейности, моля те), ще повиши издръжливостта и силата ти. След някой и друг месец, като се стопли времето, а ти си посвалила повечко килца - бягане в парка, аеробика с приятелки - ако копнееш за групови занимания...Но сега още недей.

Това, че си се записала на фитнес, е едно чудесно начало. Естествено, че ще кажеш на момичето целите си. Поговорете си с нея за режима ти на хранене, тя вероятнно ще ти даде полезни съвети. Можеш да я питаш за прием на добавки - не се притеснявай от това, не става дума за химия и няма да ти пораснат мустаци Wink И не се притеснявай кой как щял да те гледа в залата - всеки е там заради себе си, а ако има хора, дето се занимават с останалите, със сигурност не трябва да ти пука от такива. Никой не е влязал в залата запознат с уредите, упражненията...а като цяло момчетата по залите са много любезни и услужливи, особено ако потърсиш помощта им. Има един момент, че много от тях си знаят, че повечето хора не обичат да им се месят, и дори да те виждат, че грешиш, няма да се втурнат да те поправят, ако ти не потърсиш съвет или помощ.

Отпусни се, въоръжи се с търпение, защото в залата нещата стават убийствено бавно и с много труд (цитат от моя треньор) и не се съмнявай, че след 3 месеца ще бъдеш изумена от резултата. Говоря от позициите не на първа спортистка, а на една нормална, лесно напълняваща и обичаща сладкото жена с много опит в тия занимания. Дано с нещо съм ти била полезна.

# 9
  • Мнения: 2 006
Ако инструктора е професионалист няма да ти се присмива и ще ти обърне необходимото внимание!
Най добре започни фитнес по програма 3 пъти седмично и ако имаш възможност се запиши и на плуване, упражненията във вода вършат чудеса със целулита+ антицелулитен гел (задължителен е, ако имаш да сваляш повечко килца)
Успех Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 019
Дамаянти, аз ти препоръчвам каланетика. При нея не се натоварва сърцето както при другите гимнастики и е много ефективна.

# 11
  • Мнения: 310
Аз с такива работи не се занимавам- не че нещо ама просто нямам такова време Tired А моя домашен фитнес е, като си пусна любима музика и един час скачам и танцувам, може дето викаш да е смешно, ама поне никой не ме вижда, от никой не се срамувам а резултат несъмнено има Peace

И аз съм така  Grinning. Пробвах с аеробика,ама не ми хареса.Незнам, реши сама.Ако не можеш  да си измислиш какво да танцуваш можеш да практикуваш нещо като аеробика,но не точно.Например-танцуваш си,но включваш повече клякане,лягане и др.
Пробвай  bowuu

# 12
  • Мнения: 6 155

Подкрепям съветите на Сладка Хапка.  Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969

Присъединявам се Peace

# 14
  • Мнения: 1 493
Началото е трудно, каквото й да избереш!
Не се отказвай при първата мускулна треска, вземи един аспирин и на другия ден отново тренировка !
Не се притеснявай, инструктурката трябва да ти помогне, не само в залата, а да ти даде и съвет за храненето. Важно е минусовия баланс между приетите и изразходваните калории.
Много хубаво е да плуваш 2-3 пъти седмично. Изразходват се много калории !
Успех !

# 15
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
аз от 3 дни правя упражненията по системата пилатес.Много добре ми действат,няма такова натоварване и сам можеш да си подбереш за кои мускулни групи да е по-натовармащо в зависимост от това къде е необходимо да се стегнеш.Та в тази връзка изтеглих си Пилатес от Датабг,обаче защо като се отвори Winamp и нищо,същото е Таебо.
Помогнете ми,най-вероятно липсма някаква програмка-коя ли е? newsm78Софтуера е Windows XP .Благодаря ви предварително Hug

# 16
  • Мнения: 3 371
Аз също съм фен на тае-бо.Натоварват се всички групи мускули, движенията не са еднообразни и не ти доскучава.Отслабнах с осем килограма и се чувствам като новородена след тренировки! Успех и не се отказвай!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 743
Много ви благодаря !Благодаря специално на сладка хапка Heart EyesИ аз точно от това се притеснявах, защото с тези килограми сега не съм онова припкащо момиче което бях ,ами съм станала по-тромава и наистина ми тежи.Да не говоря,как ме болят всички кости , а сутрин болката в гръбначния стълб не ми дава да спя!За това и се амбицирах толкова да отслабвам.Просто не се чувствам добре физически  Cry и знам, че това е заради натрупаните килограми!Естетиката е друга тема която не е без начение, но здравето е по-важно от всичко!Започвам фитнес  runningот довечера и ще пиша тук какво ми е препоръчала и какво всъщност правя!
Благодаря на висчки  newsm20 lovekiss

# 18
  • Мнения: 1 455
Сладка Хапка, браво за подробното инфо,  аз като аеробик инструктор съм напълно съгласна с мнението ти!
Дамянти, браво и на теб за решението да започнеш да спортуваш - това не е малка стъпка напред!
Фитнес заниманията имат добър ефект, но САМО АКО ИНСТРУКТОРЪТ СИ РАЗБИРА ОТ РАБОТАТА. За съжаление има много инструктори, които и хабер си нямат какво правят, но все пак са в залата, колкото да се каже, че правят нещо. Дано не попаднеш на такъв, защото не само, че тренировките няма да имат желания ефект, но може и да ти навреди. Изключително важно е да отидеш при препоръчан и "изпробван" инструктор. Може да се свържеш с Милко и Галя, които са страхотни професионалисти и могат доста да помогнат. Ще ти обяснят и подробно за храненето! Може да се свържеш с тях ето тук www.spidersport.com . Ако не можеш да се срещнеш с тях, спокойно ще ти обяснят какво трябва да правиш и по интернет. Много са готини и със сигурност могат да ти помогнат, поне с достоверна информация.
Ако решиш, че фитнеса ти е скучен или просто не ти харесва, тогава започни занимания в някоя от вече многото аеробик зали. Има почти из цяла София, така че няма да ти е трудно да намериш около вас. Започни с по-леки занимания като каланетика или Пилатес. На мен лично каланетиката ми е бавна и мудна, Пилатес е много по-добро. В каланетиката се правят много повторения на дадено упражнение, направо докато не откачиш, в Пилатеса не е така. Там се правят малко повторения, много различни упражнения, но е изключително важно да правиш упражненията както трябва. Не е целта просто да се махат крака и ръце докато се умориш.  Ако и инструкторът знае какво прави - целнала си десятката, защото ефектът идва много бързо с този вид гимнастика.
След като напреднеш малко, задължително пробвай и малко по-интензивни тренировки. Аеробика не ти препоръчвам, много се скача и набива, обърни внимание на физиката на повечето инструктори, които водят аеробика. Аз съм фен на тае-бо, смятам, че има невероятен ефект, стига естествено пак да попаднеш в добри ръце. Мога да препоръчам инструктори и зали, но те са все в центъра, поне тези, които познавам и зная, че си разбират от работата. Все пак и сама можеш да се справиш в избора на инструктор. Започваш да посещаваш различни занимания и ще прецениш какво точно ти харесва, както в тренировката, така и в човека , който я води. Инструкторът трябва да е информиран, нахъсан, усмихнат, да умее да създава настроение в залата, ДА СИ ВОДИ ЧАСА С ЛЕКОТА! Тренировките трябва да са ти удоволствие, ако искаш да постигнеш каквото и да било. На сила не става!
Аз съм водила доста часове, докато се спра на това , което най ми харесва и от което смятам, че има най-добър ефект. Постигнах идеални резултати с тае-бо и Пилатес, но се иска постоянство! Смело мога да твърдя, че изглеждам добре, въпреки че съм родила 3 деца. Храненето и тренировките са в основата!!! Забрави за диетите, те само влошават нещата. Когато знаеш как да се храниш и какви тренировки да правиш няма да имаш проблеми с килограмите.
айде, че стана дълго
поздрави и успех
Дани

# 19
  • Мнения: 877
Дамаянти, почвай фитнеса и аз се боря с килцата така. Да ти кажа имам напредък, както казва Дани прави от време на време и нещо друго с инструктор.
А ти си толкова готина и излъчваш толкова позитивизъм, че веднага ще станеш любимка в залата. Ще видиш с колко народ ще се запознаеш Party
Аз лично препоръчвам за Люлин Сиконко, залата е правена от професионалисти спортисти. Мъжът ми ходи в Арес, там си е за мъже. Най-изгодни са картине в Сиконко за една година, вярно че даваш повечко пари на куп, но тренировката ти излиза около левче  Sunglasses Аз лично ходя в един клуб след тунела, защото имам приятелка, но е малко далеч.
Можеш към месец да правиш само аеробно натоварване, ще видиш резултати бързо.
Поздрави от мен за решението!!!Пиши тук какво става и къде ходиш!!!

# 20
  • Мнения: 1 355
Тае бо и Йога има в спортен център R5 в Люлин 6 (на Добринова скала). Tам има и други групови занимания. Аз съм ходила само на Йога. Пилатеса има доста елементи от Йога. Нямаше много хора и беше приятно. Тренировката е 4 лв.
Аз лично предпочитам груповите занимания пред фитнеса. Любимите ми тренировки за сега са при Ива (fat burning yoga) в ТК "Малееви". Ходя през уикендите (но не много често) заедно с малка групичка, в която е и една друга люлинска мама. Ако искаш, можеш да се присъединиш Simple Smile

# 21
  • Мнения: 433
Аз също съм фен на тае-бо.Натоварват се всички групи мускули, движенията не са еднообразни и не ти доскучава.Отслабнах с осем килограма и се чувствам като новородена след тренировки! Успех и не се отказвай!

От любопитство да те попитам, 8-те кг. за колко месеца ги свали? Аз ходя от два месеца, но съм свалила 1 кг.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 743
Тае бо и Йога има в спортен център R5 в Люлин 6 (на Добринова скала). Tам има и други групови занимания. Аз съм ходила само на Йога. Пилатеса има доста елементи от Йога. Нямаше много хора и беше приятно. Тренировката е 4 лв.
Аз лично предпочитам груповите занимания пред фитнеса. Любимите ми тренировки за сега са при Ива (fat burning yoga) в ТК "Малееви". Ходя през уикендите (но не много често) заедно с малка групичка, в която е и една друга люлинска мама. Ако искаш, можеш да се присъединиш Simple Smile
Къде се намира този център в Люлин 6.Аз съм близо до Силвър център???

# 23
  • Мнения: 1 355
Тае бо и Йога има в спортен център R5 в Люлин 6 (на Добринова скала). Tам има и други групови занимания. Аз съм ходила само на Йога. Пилатеса има доста елементи от Йога. Нямаше много хора и беше приятно. Тренировката е 4 лв.
Аз лично предпочитам груповите занимания пред фитнеса. Любимите ми тренировки за сега са при Ива (fat burning yoga) в ТК "Малееви". Ходя през уикендите (но не много често) заедно с малка групичка, в която е и една друга люлинска мама. Ако искаш, можеш да се присъединиш Simple Smile
Къде се намира този център в Люлин 6.Аз съм близо до Силвър център???
R5

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 779
А някой би ли ми обяснил каква е разликата между пилатес и каланетика? И кое за каква цел е по-подходящо? Благодаря. Flutter

# 25
  • Мнения: 3 211
Лично на мен тае-бото и аеробиката ми действат много зле. Вдичгам кръвно от подскачането, същата работа е и с бягането. Затова аз препоръчвам фитнес + каланетика, аз така правех, ходех при една мацка инструктурка, ама сега нямам време Embarassed
Преди имаше много добър ефект, накрая завършвах с 30мин. велоергометър.
Не мисля, че само с фитнес можеш да отслабнеш, мисля, че трябва след упражненията, много каране на колело+хранителен режим.
Успех и не се отказвай!

# 26
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте и от мен! Радвам се, че я има тази тема, защото и аз реших да започна да свалям /ама вече сериозно/ килограми. И на мен ми тежат, пък и в магазините трудно си харесвам дрехи. Преди години имах една видеокасетка с аеробика, каланетика и самомасажи /всъщност само бяха обяснени как се правят/. Сега вече нямам видео и затова започнах по книги да правя упражнения. Упражнявам се и с йога и смятам, че това много помага за гъвкавостта, не толкова за свалянето на килограми.
А някой би ли ми обяснил каква е разликата между пилатес и каланетика? И кое за каква цел е по-подходящо? Благодаря. Flutter
И мен това ме интересува, а също така и какво е пилатес и какво е тае-бо?

# 27
  • София
  • Мнения: 6 743
Хайде да се отчета.Simple Smile
Бях на фитнес и ми хареса - много  Hug.Даже имам и компания - още една форумка Simple Smile ,ама няма да я издавам,ако реши ще си каже сама Wink Инструкторката също ми хареса!Даде ми инструктаж за хранителния режим!Правих комплеск неща които прадполагам ще правя и следващият път.Тренировката беше час.Като за начало достатъчно.По едно време си мислех, че ще умра.Яко съм се обездвижила  Blush
Накрая ми хареса като седнах за "награда" в масажния стол със списание в ръце Wink
Момичета чувствам се стимулирана да продължавам!
Купих си карта за месец, а после и още!
Ако сте решили идете още утре, а не отлагайте като мен!!!   bouquet

# 28
  • Мнения: 6 243
 newsm10
Само така!!!
Според мен едночасова тренировка е повече от достатъчна. Що си решила да гориш калории, сигурно инструкторката ти те кара да правиш сериите с малки почивки между тях, както и минимални почивки между упражненията. Тъй че продължителността е оптимална. А това за масажния стол много ми хареса. Искам а ааааааааааааааз!

# 29
  • Мнения: 1 455
Браво, Дамянти!
Спорта е супер, както за тялото, така и за душата!
Каланетиката е гимнастика за отделните мускулни групи и упражненията се правят с много, ама много повторения (от 50 до 150). Това я прави доста мудна и малко скучна гимнастика, но има хора, които я обожават, така че всичко си е до темперамент. Пилатес е малко по-различна гимнастика, въпреки че има доста елементи от каланетиката, а също и от йога и балет. Разликата с каланетиката е, че повторенията при Пилатес са малко, залага се на качественото изпълнение, а не на количественото. В един час по Пилатес се правят доста разнообразни упражнения и може да се натоварват повече мускулни групи. Например - работи се за корем, но едновременно може да се натоварват и бедрата, а също и горната част на тялото. Не се изолира определена мускулна група, както е при другите видове гимнастики. Също, когато се натоварват бедрата - може да се стяга и корема. Интересно е, поне на мен ми допада. Натоварващо е, но има и много упражнения за разпускане и релакс, така че след тренировката да се чувствате тонизирани и заредени с енергия.
При редовни занимания ефект се забелязва доста бързо, но не в килограми, а в намаляване на обиколките в сантиметри. Ханша се събира, оформя се фигурата. Естествено, както вече се каза - ХРАНЕНЕТО Е В ОСНОВАТА!
поздрави
Дани

# 30
  • Мнения: 1 455
Мира, тае-бо е интензивна аеробна тренировка с елементи от бойни изкуства. Малко по-агресивна тренировка е, но пък и много интересна и разнообразна.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 743
Мира, тае-бо е интензивна аеробна тренировка с елементи от бойни изкуства. Малко по-агресивна тренировка е, но пък и много интересна и разнообразна.
Да, точно това е.За това моята инструкторка ми препоръча ако искам да се занимавам с тае бо, да изчакам до като смъкна поне 10 килограма, защото не е ясно как ще се отрази на костната ми система цялото това подскачане и натоварване! Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 17 285
Даже имам и компания - още една форумка Simple Smile ,ама няма да я издавам,ако реши ще си каже сама Wink


Ей ме на, признавам си без бой  bowuu
И най-официално благодаря на Дамаянти, че ме завлече. Много хубаво беше, отидох с намерение да го пробвам и си тръгнах с карта.

# 33
  • Мнения: 3 576
Дамаянти,
в R5 ли се записа на фитнес?
По кое време ходите?
Може и аз да се включа ако намеря кой да ми гледа дребния Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 6 743
Дамаянти,
в R5 ли се записа на фитнес?
По кое време ходите?
Може и аз да се включа ако намеря кой да ми гледа дребния Wink
Записахме се в "Адмирал".Клуба е изключителни и САМО за жени  Laughing.Не се шегувам - на вратата пише "Забранено за мъже!"
Намира се до 33 СОУ .Една арка между два блока изрисувана като египетските пирамиди!
Салона е много хубав - поне на мен ми хареса!Картата е 20 лева за 7 посещения.
Записахме се  и се разбрахме с Birdy да ходим в сряда събота и неделя.
Ако имаш кю включи се и ще се разберем  Peace
Както казва мечо Пух - Колкото повече,толкова повече  Hug
А, забравих да допълня.В самия комплекс има солариум, масаж,козметик и такива хубавинки.Правят и антицелулитни процедури .Виждала съм (аз ходя в този салон и на козметик!)
Хайде Люлински майки - включвайте се  Peace Laughing

П.С. Надя 79 - ако това на аватара си ти - като гледам нямаш нужда от фитнес  Wink

# 35
  • Мнения: 1 616
Първо да поздравя Дамаянти и всички, решили да спортуват, за ентусиазма! Желая ви успех!  Hug Извинявам се, че наспамвам темата, но искам да ви помоля за помощ! Търся "Pilates - Buns And Thigh Sculpting", но никъде не мога да намеря филмчето. Преди го имаше в дата.бг в папката на Админа, но сега го няма (или аз нещо не мога да го намеря). Моля ви, ако някоя от вас знае адрес, откъдето мога да си дръпна тази гимнастика, да ми го напише. А ако има и други начини - казвайте, че най-накрая се навих и аз да направя нещо за тялото си, а ударих на камък...

# 36
  • Мнения: 1 355
Първо да поздравя Дамаянти и всички, решили да спортуват, за ентусиазма! Желая ви успех!  Hug Извинявам се, че наспамвам темата, но искам да ви помоля за помощ! Търся "Pilates - Buns And Thigh Sculpting", но никъде не мога да намеря филмчето. Преди го имаше в дата.бг в папката на Админа, но сега го няма (или аз нещо не мога да го намеря). Моля ви, ако някоя от вас знае адрес, откъдето мога да си дръпна тази гимнастика, да ми го напише. А ако има и други начини - казвайте, че най-накрая се навих и аз да направя нещо за тялото си, а ударих на камък...
Филмчето на Клаудия Шифър също е много добро за тази част.

# 37
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Даниспорт,
Аз също сега ходя на пилатес и на тае- бо. Споменаваш, че можеш да препоръчаш инструктори в центъра- мен това ме устройва идеално, т.к. и сега ходя в центъра на тренировки.  Hug

# 38
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Искам да си сверя часовника, както се казва. Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 6 798
Даниспорт,
Аз също сега ходя на пилатес и на тае- бо. Споменаваш, че можеш да препоръчаш инструктори в центъра- мен това ме устройва идеално, т.к. и сега ходя в центъра на тренировки.  Hug

Аз също искам инфо за тае-бо ли аеробика в центъра.

# 40
  • Мнения: 3 371
Аз също съм фен на тае-бо.Натоварват се всички групи мускули, движенията не са еднообразни и не ти доскучава.Отслабнах с осем килограма и се чувствам като новородена след тренировки! Успех и не се отказвай!

От любопитство да те попитам, 8-те кг. за колко месеца ги свали? Аз ходя от два месеца, но съм свалила 1 кг.
Свалих ги за 6 месеца, но и с подходящ хранителен режим към тренировките.Инструкторът ни е състезател и шампион по таекуондо и още в началото ни наложи много яко темпо.Тренирам още преди тае-бо да така популярно, както е сега-вече 5 години, а групта ни е като добре смазан механизъм-много сме добри!За съжаление, по здравословни причини, ще трябва да премина към нещо по-леко. Tired

# 41
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Много ми е чудно какви са тези хранителни режими, които правите?!? Нещо като диета ли е, че аз не бих могла да се справя. Много мразя диетите, а и когато се реша да правя някоя диета обикновенно съм най-гладна!

# 42
  • София
  • Мнения: 6 743
Ами НВД е много подходящо за случая.Аз поне това започнах да прилагам  Hug
Красотата изисква жретви Simple Smile

# 43
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ами НВД е много подходящо за случая.Аз поне това започнах да прилагам Hug
Красотата изисква жретви Simple Smile
Чувала съм за това НВД, ама не ми е много ясно за какво става въпрос! Ако може някой да ме просветли?!?

# 44
  • Мнения: 287
Малко със закъснение да допълня и още един плюс за пилатеса-след заниманието, въпреки натоварването трябва да се чувстваш освежен /това се дължи на йога елементите/, а не изцеден и капнал от умора Simple Smile


А НВД-то е ниско въглехидратна диета. Най-общо казано, се набляга на храните съдържащи белтъчини /месо, яйца и други подобни/. Има си цяла тема за това. Най-добре там питай момичетата Simple Smile
Много ми е чудно какви са тези хранителни режими, които правите?!? Нещо като диета ли е, че аз не бих могла да се справя. Много мразя диетите, а и когато се реша да правя някоя диета обикновенно съм най-гладна!
Идеята на хранителния режим е да свикнеш да се храниш правилно-т.е така, че да не се налага да пазиш диети.
Според мен правилният хранителен режим е да ядеш по-малко, да е качествена храната, да се наслаждаваш на това, което ядеш, последното ти хранене да е към 18 часа и разни такива неща Simple Smile
Поздрави от мен!

# 45
  • Мнения: 1 547
Извинявам се, че наспамвам темата, но искам да ви помоля за помощ! Търся "Pilates - Buns And Thigh Sculpting", но никъде не мога да намеря филмчето.

Нимфетка, и аз спамвам, но имам филмчето, което ти трябва. Измисли как да си го получиш.  Wink Нямам торенти.

# 46
  • Мнения: 122
Току що се връщам от комбинирана гимнастика в Славия фитнес и се чувствам отлично.Преди да забременея спортувах доста, но след като родих започвах и отлагах във времето. Но според мен трябва да ходиш с някоя приятелка и някъде в група да тренираш.Това е мое мнение.В къщи все отлагаш, а като се разбереш с някой е по-друго.Бих ти препоръчала каланетика отначало.

# 47
  • Мнения: 1 455
Красим, съгласна съм напълно с теб, но това се касае за всяка тренировка, не само за Пилатес. Дори и най-интензивната тренировка да играеш, след като приключиш трябва да се чувстваш сякаш можеш още и още. не съм фен на тренировките до пълно изтощение, но това си е само мое мнение. Аз след тае-бо-то правя доста стречинг и малко йога и определено след това се чувствам нов човек, мисля че и клиентките ми са на същото мнение, поне така казват  Wink . Доколкото разбирам и ти си инструктор, така че ще се радвам, ако обменяме опит и информация.

момичета,  ето тук http://aero-bg.com/index.html  може да си изберете зала и определена тренировка и след като знаете къде и какво точно искате да играете, пишете ми на лични, ако мога с удоволствие ще препоръчам инструктор. Естествено, всеки е с различен вкус, но аз единствено мога да ви насоча към няколко колеги, за които знам, че наистина си разбират от работата.
поздрави

# 48
  • Мнения: 1 455
забравих да кажа, че няма да е лошо и тези от вас, които са ходили на няколко места и имат впечатления, да пишат къде и при кого са играли. Информацията ще е от ползва за всички, които се чудят къде да играят.

# 49
  • София
  • Мнения: 9 483
Аз играя  Пилатес при Елиа във Фитнес център Младост. Simple Smile
Страхотна жена! Страхотно излъчване и чар има!
Страхотен инструктор! Винаги свежа, винаги готина, а и много внимателна. А, бе, само суперлативи мога да пиша за нея! Grinning
Така ме надъхва за още и още... Simple Smile
Пък и всеки път се чувствам страхотно добре по време и след тренировка. Някак си страшно се зареждам при нея. Simple Smile
Сега покрай прзниците малко му отпуснах края Embarassed, ама сега се впукам пак с нови сили Mr. Green.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 743
забравих да кажа, че няма да е лошо и тези от вас, които са ходили на няколко места и имат впечатления, да пишат къде и при кого са играли. Информацията ще е от ползва за всички, които се чудят къде да играят.
Това е много добра идея според мен.Все пак е по-добре когато имаш инфо от личен опит!Моля наистина който се занимава - нека се включи с инфо за различните клубове,видове спорт и инструктори също.
danisport казаха ми,че за мен сега не е много подходяща аеробиката ,както и тае бо-то, защото е много "набиване", а с тези килограми които съм в момента ......... Blush - сещаш се.Какво е твоето мнение.
Исках да те питам какво мога да правя и за мускулната треска  newsm78.Странното е , че имам такава само на кореме и от вътрешната страна на бедрата. newsm78

# 51
  • Мнения: 1 493
забравих да кажа, че няма да е лошо и тези от вас, които са ходили на няколко места и имат впечатления, да пишат къде и при кого са играли. Информацията ще е от ползва за всички, които се чудят къде да играят.
Това е много добра идея според мен.Все пак е по-добре когато имаш инфо от личен опит!Моля наистина който се занимава - нека се включи с инфо за различните клубове,видове спорт и инструктори също.
danisport казаха ми,че за мен сега не е много подходяща аеробиката ,както и тае бо-то, защото е много "набиване", а с тези килограми които съм в момента ......... Blush - сещаш се.Какво е твоето мнение.
Исках да те питам какво мога да правя и за мускулната треска newsm78.Странното е , че имам такава само на кореме и от вътрешната страна на бедрата. newsm78

За мускулната треска най-доброто е аспирин, по възможност разтворим и много витамин С !
Много е важно да не спираш с тренировките - клин, клин избива !
Плувай, колкото можеш повече ! Прочети това : http://www.tialoto.bg/article.php?cat=28&id=2307
Колкото до зали и басейни аз лично предпочитам клуб Малееви и Спартак - близо са ми и са добре оборудвани.

# 52
  • Мнения: 287
Красим, съгласна съм напълно с теб, но това се касае за всяка тренировка, не само за Пилатес. Дори и най-интензивната тренировка да играеш, след като приключиш трябва да се чувстваш сякаш можеш още и още.
Доколкото разбирам и ти си инструктор, така че ще се радвам, ако обменяме опит и информация.

Наистина след всяка тренировка трябва да се чувстваш така, но моите наблюдения са, че не се обръща подобаващото внимание на последната част от заниманието и за това се губи този ефект.
Много ще ми е приятно да обсъждаме подобни теми тук с теб и момичетата Simple Smile

# 53
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
забравих да кажа, че няма да е лошо и тези от вас, които са ходили на няколко места и имат впечатления, да пишат къде и при кого са играли. Информацията ще е от ползва за всички, които се чудят къде да играят.

На пилатес ходя в Боди арт Кали- над Боевски 2000 при Галя. Доволна съм много. Упражнения има всеки ден с изключение на неделя.
На тае бо съм ходила в Изи, в Спортната палата, пак в Боди Арт Кали. В последното ми беше прекалено натоварващо, в спортната палата- супер мизерия!!!  ooooh! В Изи беше добре, но вече ми е доста далечко от нас, а и не знам, там продължават ли тренировките.
Търся си подходящо място за тае- бо в момента.
Щях да забравя- всичко това го съчетавам с хранителен режим, абе то си е направо диета, съставена ми от диетолог. Ефект определено има. Laughing Целта ми е да си стегна тялото като цяло, но за това ще ми трябва повечко време.
Но и желанието също е налице- все пак пролет се задава, няма да се излагаме пред чужденците, я!!! newsm68

# 54
  • Мнения: 3 371
Аз играя  Пилатес при Елиа във Фитнес център Младост. Simple Smile
Страхотна жена! Страхотно излъчване и чар има!
Страхотен инструктор! Винаги свежа, винаги готина, а и много внимателна. А, бе, само суперлативи мога да пиша за нея! Grinning
Така ме надъхва за още и още... Simple Smile
Пък и всеки път се чувствам страхотно добре по време и след тренировка. Някак си страшно се зареждам при нея. Simple Smile
Сега покрай прзниците малко му отпуснах края Embarassed, ама сега се впукам пак с нови сили Mr. Green.
Копче, кога са тренировките, които води Елиа, в кои дни имам предвид?Ако ме устройва като дни и часове, можем да се запознаем при нея!  bouquet

# 55
  • Мнения: 1 455
Копче, Ирче, ами вие сте направили страхотен избор, не ме изненадва, че сте доволни. Елиа и Галя са дългогодишни инструктори и бих казала истински професионалисти. Въпреки, че не се познавам лично с тях - добрите инструктори се знаем  Wink .
В Кали Арт мога да препоръчам и Тони, а също е тае-бо -то при Ники не е лошо. За МД по-добре да не споменавам, лично аз не бих се доверила на доста от инструкторите там. От зала Актив - определено ми харесва Дани, води много добре и като човек е адски готина.
От колеги съм чувала за Венци, тае-бо - то при него е доста интензивно, но не съм сигурна къде има часове в момента. Аз лично не съм играла при него, обаче.
Друг инструктор, който прави добри тренировки е Боряна от Юлива, но е адски намръщена и много хора се натоварват психически при нея. Иначе, прави наистина добри тренировки.
Поли (води на Спарта, също и в the gym и в моята зала - Даниспорт) и е страхотен инструктор, както по тае-бо, така и по каланетика. Само , че при нея има малко промени, та се налага да води само каланетика вече, тае-бо няма да играе.
От спортната палата - Силвия води добре, но за мизерията сте прави.
Естествено, има и други добри инструктори, но не познавам всичките.
За Даниспорт ще отговоря само на лични на тези, които се интересуват, за да не става като реклама тук.
Дамянти, аз също съм на мнение, че ако ти тежат килцата в момента, по-добре не се хвърляй на интензивни тренировки, а избери между Пилатес, каланетика, танци, фитнес, иначе може да си направиш доста бели.  Когато свалиш малко килограми и си вече по-тренирана, пробвай нещо по-интензивно.
За мускулната треска - нормално е да имаш в началото, но после не трябва. Вредна е и когато имате мускулна треска не означава, че сте се натоварили както трябва! С повече стречинг мускулната треска се елиминира и да, с повече тренировки. Дамянти, упсарина помага, но е хубаво да се вземе веднага след тренировката, сега може и да не ти помогне много. Но не се притеснявай, ще отмине.

# 56
  • София
  • Мнения: 9 483
Копче, кога са тренировките, които води Елиа, в кои дни имам предвид?Ако ме устройва като дни и часове, можем да се запознаем при нея! bouquet
Всеки вторник и четвъртък от 17.30-18.30ч. Simple Smile
Ама аз ходя само във вторник. Wink

# 57
  • Мнения: 3 405
Кажете във Варна къде да отслабвам. По принцип не съм от най - подвижните и имам 5 килца да сваля, основно от ханша и бедрата (ееех, що не ми пораснаха други някои части толкова Mr. Green) И нямам свободно време, ще трябва да е по обед за около час, час и половина.
Мисля си за фитнес и каланетика. Тае-бо ми звучи добре, ама съм леко "дръвце" Mr. Green

# 58
  • Мнения: 433
По колко тренировки тае бо на седмица са необходими, за да има ефект за тялото? Всъщност какъв е минималния брой тренировки седмично?

# 59
  • Мнения: 1 455
Аз тренирам 6 пъти седмично, само неделята ми е почивен. Хубаво е, ако тренираш всеки ден да има един ден почивка, ако тренираш по-малко - прави го през ден или поне 2 пъти седмично. С по-малко от 2 пъти седмично хич и не виждам смисъл, т.е. прекалено е малко дори и за тонус. Естествено , ако не сте тренирали никога, важно е да започнете постепенно и то с по-лека тренировка. След това увеличавате натоварването когато се почувствате готови.
Araceli, какъв ефект точно търсиш? Ако целиш отслабване - не става само с тренировките, но все пак, ако си направиш и някакъв режим на хранене - ефектът идва доста бързо. Индивидуално е, имай предвид, но ако тренираш 2-3 пъти седмично и внимаваш с храненето - до няколко седмици ще забележиш разлика във фигурата. Ама забрави за кантара, използвай шивашки метър, за да отчиташ разликата в сантиметри. Килограмите, особено при жените, варират много.
поздрави
 

 

# 60
  • Мнения: 433
Аз ходя на тае бо 2 пъти седмично и ми се струват малко. По принцип нямам кой знае колко да отслабвам 169 см. съм 56-57 кг.  По скоро имам излишъци в коремната област. Като каза за шивашкия метър, наистина си права. От както съм започнала с тае бо-то килограмите са ми почти същите, но имам малка разлика в мерките. Та целта ми от тренировките е предимно стягане на тялото, не толкова отслабване.

# 61
  • Мнения: 1 455
Щом и ти самата смяташ, че 2 пъти седмично е малко - направи ги поне 3 пъти.
Стягане и олерефяване се постига с тае-бо, при условие, че правиш движенията както трябва. Инструкторът е длъжен да те наблюдава и коригира, ако се налага. Имам клиентки, които са се занимавали дълго време с някакъв вид спорт, но не без да постигнат желания от тях ефект. Защо се получава така? Ами защото не изпълняват правилно дадено упражнение, въпреки че може да са тренирали и всеки ден. Вече писах, че целта не е да се скача или мятат ръце и крака безразборно, но затова трябва да се прави всичко с инструктор. Може и в домашни условия, но с помощта на добре направена касета, от която може да се предобие добра представа за изпълнението на упражненията. Става и с книги и илюстрирани снимки, но пак всичко трябва да е добре обяснено. Последното се отнася за бавни упражнения или фитнес.
Ако имаш още въпроси, не се притеснявай да пишеш, а аз с удоволствие ще помагам, стига да мога.
поздрави
Дани

# 62
  • София
  • Мнения: 17 285
Аз имам въпрос, ако може  newsm78
Много ми е трудно да си преценя яденето, като ходя на фитнес. Ако ям нещо преди това, ми е по-трудно да тренирам, ако не ям или ям нещо по-малко (ябълка, портокал ...), след това като се прибера у нас мога да изям света.
Какъв е правилния подход?

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Birdy,ти кога ядеш преди фитнеса? Мисля,че може да хапнеш нещо засищащо час преди тренировката. за мен поне това е идеалния вариант. аз,ако тренирам на празен стомах,се чувствам ужасно,направо ми е лошо...

и аз ще се включа с въпрос към danisport   bouquet
как ти звучи да редувам един ден тае-бо,един ден пилатес?
като целта ми не е толкова отслабване,колкото раздвижване на тялото,тонус и повечко сила (пък стягането ще е добре дошло).

# 64
  • Мнения: 1 455
Birdy, ще ти кажа какво знам аз по въпроса. Значи, най-лесно се отслабва когато се правят тренировки сутрин на гладно, по-добре само на едно кафе. Това, обаче не се отразява положително на много хора, тъй като нямат сили и може да им стане лошо, точно както става при blekuta. След тренировката може да хапнеш някакъв плод, а след около час или повече може да си закусиш, ако имаш този навик. Аз, обаче не обичам да тренирам сутрин. Като стана пия едно кафе с малко мляко и когато имам тренировка в 12 - играя на празен стомах или най-много на един плод (банан, ябълка). След тренировката обикновено взимам душ, след това оправям най-малкия си син и към 14 часа обядвам (обикновено въглехидратни храни). Това е когато имам тренировка на обяд.
КОгато тренировката ми е чак от 20:00 часа, последното ми ядене е нещо леко и то до 18:00 часа. Ако огледнея непосредствено преди тренировка - само плод или 50г ядки. Като приключа с тренировката - къпя се и за съжаление вечерям след 22:00, но тогава никакви въглехидрати (поне се старая). Така ми е добре на стомаха и по принцип нямам проблеми с килограмите.
Както blekuta те е посъветвала - хапвай си час и половина - два преди тренировката, но не преяждай, че после ще ти тежи, а може и да повърнеш докато тренираш  Sick.  Ако си гладна след тренировката - хапни първо плод, след това изчакай и яж каквото си си наумила. Ако пък плодовете те разяждат още повече - пропускай ги.
Според мен човек трябва да се храни, когато му се яде и да не яде, ако не е гладен. Просто имай едно на ум, че час-два преди тренировка и веднага след тренировка не е желателно да се нахраниш обилно.
blekuta, това с редуването е супер вариант - аз също така тренирам. Пон., сряда и петък играя Пилатес, вторник и четв. играя тае-бо, а събота тренирам на кростренажор. Неделя почивам.
леле, колко дълго стана. Извинете, ако съм досадила  Confused
поздрави
Дани

# 65
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Като приключа с тренировката - къпя се и за съжаление вечерям след 22:00, но тогава никакви въглехидрати (поне се старая). Така ми е добре на стомаха и по принцип нямам проблеми с килограмите.

Ти нарушаваш всякакви правила, но си го знаеш! Направо немога да повярвам, че изглеждаш толкова добре на аватара си! Аз ако се наям след 19 часа немога да заспя!  Sick

# 66
  • София
  • Мнения: 17 285
Извинете, ако съм досадила  Confused
поздрави
Дани


Как ще си досадила, аз на теб разчитам за ум и разум  Hug
И много благодаря!  bouquet

# 67
  • Мнения: 287
Аз имам въпрос, ако може newsm78
Много ми е трудно да си преценя яденето, като ходя на фитнес. Ако ям нещо преди това, ми е по-трудно да тренирам, ако не ям или ям нещо по-малко (ябълка, портокал ...), след това като се прибера у нас мога да изям света.
Какъв е правилния подход?
Големият глад след тренировка би могла да го преодолееш, ако най-рано половин час след нея изпиеш например един натурален сок /не повече/, или както Даниспорт казва, някакъв плод. Можеш да наблегнеш и на водата. След това няма да си толкова гладна и ще можеш да обуздаеш апетита си Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 455
МИра, ама не мога да си легна гладна, а след тренировка мога да изям целия хладилник. Освен това си лягам по нощите (най-рано 1) и няма как да издържа на къркорещия ми стомах.
Иначе, благодаря за милите думи, но ми остават още около 4 килца от последната бременност, но и те ще си отидат, когато спра да кърмя.
Краси, за водата съм съгласна, ама за натуралния сок  Naughty . Пълен е с рафинирана захар, все едно да хапнеш шоколад или сладкиш след като си тренирала. Виж, ако е фреш - ок, но тези купешките...., аз бих ги изключила от менюто по принцип.
поздрави

# 69
  • Мнения: 287

Краси, за водата съм съгласна, ама за натуралния сок  Naughty . Пълен е с рафинирана захар, все едно да хапнеш шоколад или сладкиш след като си тренирала. Виж, ако е фреш - ок, но тези купешките...., аз бих ги изключила от менюто по принцип.
поздрави
Да, съгласна съм за състава на соковете. До скоро не се бях зачитала какво пише по кутиите на натуралните сокове дето ги продават. В крайна сметка се оказа, че няма чак толкова натурални неща в тях.  newsm78 newsm11 smile3506

# 70
  • София
  • Мнения: 2 271

Мускули ти няма да натрупаш от какъвто и да е спор, по простата причина, че нямаш достатъчно тестостерон в организма си - това е хормонът, отговорен за растежа на мускула. Тестостерон поначало имаш, като всяка жена, но недостатъчно, за да добиеш вид на батко Арни. Жените правят обемни мускули само и единствено с помощта на анаболни стероиди, другото са глупости на неинформирани хора.

Ето тук си в сериозна грешка! Ако ме познаваше преди 5 години, нямаше да говориш така. Аз, нито имам мустаци, нито съм пила някога анаболи и стероиди, и каквито и да е препарати. Но спортувах усилено - тренирах карате. Тъй като натоварването на краката в този спорт е много голямо, бедрата ми бяха мускулести и обемни, като на футболистите. Също така от лицевите опори, които задължително правех всеки ден и разни специални упражнения, имах много ясно изразени "перки" (мускула на плешката), абе изобщо, имах си доста мъжка фигура. После, като спрях да тренирам активно, мускулите ми спаднаха  и аз видимо отслабнах.
Просто си има различни видове упражнения за стягане, релеф и обем на мускулите. За това именно са фитнес инструкторите, които, според това какво искаш да постигнеш, да ти кажат как да го направиш.
За отслабване, чрез стопяване на мазнините трябва да се правят аеробни упражнения, тоест такива, които да са активни, свързани с много дишане, защото кислорода в кръвта е в основата на разграждането на мастните депа. За тези натоварвания се ходи на аеробика, тае бо и други такива "подскачащи" спортове.
Фитнеса идва след стопяването на мазнините - за стягане на мускулите. Може да се стягат мускули, без да стават обемни и масивни - чрез многократни повторения на упражненията с малки тежести. За обем на мускулите се вдигат големи тежести в малки серии.
Общо взето това е!

# 71
  • Мнения: 6 243

Мускули ти няма да натрупаш от какъвто и да е спор, по простата причина, че нямаш достатъчно тестостерон в организма си - това е хормонът, отговорен за растежа на мускула. Тестостерон поначало имаш, като всяка жена, но недостатъчно, за да добиеш вид на батко Арни. Жените правят обемни мускули само и единствено с помощта на анаболни стероиди, другото са глупости на неинформирани хора.

Ето тук си в сериозна грешка! Ако ме познаваше преди 5 години, нямаше да говориш така. Аз, нито имам мустаци, нито съм пила някога анаболи и стероиди, и каквито и да е препарати. Но спортувах усилено - тренирах карате. Тъй като натоварването на краката в този спорт е много голямо, бедрата ми бяха мускулести и обемни, като на футболистите. Също така от лицевите опори, които задължително правех всеки ден и разни специални упражнения, имах много ясно изразени "перки" (мускула на плешката), абе изобщо, имах си доста мъжка фигура. После, като спрях да тренирам активно, мускулите ми спаднаха  и аз видимо отслабнах.
Просто си има различни видове упражнения за стягане, релеф и обем на мускулите. За това именно са фитнес инструкторите, които, според това какво искаш да постигнеш, да ти кажат как да го направиш.
За отслабване, чрез стопяване на мазнините трябва да се правят аеробни упражнения, тоест такива, които да са активни, свързани с много дишане, защото кислорода в кръвта е в основата на разграждането на мастните депа. За тези натоварвания се ходи на аеробика, тае бо и други такива "подскачащи" спортове.
Фитнеса идва след стопяването на мазнините - за стягане на мускулите. Може да се стягат мускули, без да стават обемни и масивни - чрез многократни повторения на упражненията с малки тежести. За обем на мускулите се вдигат големи тежести в малки серии.
Общо взето това е!

Благодаря!
Ти преобърна представите ми за физиологията на женското тяло Laughing
Майтапа настрана. Темата касае жена, която се бори с наднорменото си тегло, а не добре тренирани индивиди, които скулптурират фигурите си. И все пак, колкото и да се натоварва един индивид, генита са си гени. Аз съм тренирала доста (да не те подвежда привидната ми скромност в горния пост), но точно прасците ми не мърдат. За сметка на това лесно трупам маса на бедрения мускул. Мъжът ми е като теб - той прави пресци почти без усилие. При мен силна мускулна група е гърбът, а коремните ми мускули са слабото ми място...При теб явно силни са раменните, затова правиш "перки". Ти вадиш от собствената си физиология генерални изводи.

А това за големите серии с малки тежести в женския фитнес е най-разпространения мит, питай която и да е състезателка в бранша. Аз го направих - питах, и знаеш ли какво ми каза една републиканска шампионка: ами така ми е най-лесно. Мятам й на жената да направи три или пет серии с по 50 - 60 повторения и си гледам после моята работа. Ама същата тая като тренира за себе си, вдига с по 12 - 15 повторения. Това какво  ти говори? Аз самата преди да забременея, тренирах с "мъжки" тежести и с малки повторения. По-изчистена от мазнини не съм била никога, а обиколките ми бяха перфектни. Сега не го правя, защото ме мързи и няма кой да ми партнира, а с такива кг. мога да се осакатя ако не ме пази никой. Това беше малко офф.

Съгласна съм единствено с коментара ти за нуждата от инструктор. Това написах и аз. Спрортната програма е работа на специалисти, а не на запалени лаици, колкото и да са начетени (тук визирам себе си, скромната).

# 72
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
момичета,  ето тук http://aero-bg.com/index.html  може да си изберете зала и определена тренировка...
Хм, тези програми и водещите им актуални ли са? 'Щото виждам името на една особа, която води тае-бо на Спарта 2000 и се чудя тази ли е, за която си мисля и още ли е там? Danisport, ако имаш възможност, пиши ми на лични, моля   bouquet, ще ти бъда много благодарна ако си изясня този въпрос.

# 73
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз лично бих препоръчала йога.От йогата не се отслабва много и наведнъж, но освен отслабването се стягат мускулите, без да изпъква, огъвкавява се тялото и се балансират енергиите протичащи през него.
Практикувам йога от две години и до последно преди да родя, не се спрях(е тогава правех специални упражнения за бременни, за да не се натоварвам много, но да си поддържам гъвкавоста)

# 74
  • София
  • Мнения: 1 544
Хайде момичета -споделете резултати след повече от година. Какво направихте и до къде стигнахте със свалянето на омразните килца. Аз пак съм на стартовата линия и за сега единственното което правя е през ден на крос тренажора за 40 мин. с 2 табл. Л-Карнитин. Мислех да си взема карта за Ателетик на Мадрид, но 80.00 лв. за 12 посещения са ми множко.

# 75
  • Мнения: 636
Хайде момичета -споделете резултати след повече от година. Какво направихте и до къде стигнахте със свалянето на омразните килца. Аз пак съм на стартовата линия и за сега единственното което правя е през ден на крос тренажора за 40 мин. с 2 табл. Л-Карнитин. Мислех да си взема карта за Ателетик на Мадрид, но 80.00 лв. за 12 посещения са ми множко.

На мен също ми се струват високи цените за фитнес в Атлетик на "Янко Сакъзов",  а е най-удобната за мен зала. След много чудене и отлагане реших поне нещо да направя - купих си карта за груповите занимания там (сега през април за всяка закупена карта има подарък още 3 посещения) - 50 лв за 12+3 посещения, мисля, че така е добре. Ходя вторник и четвъртък от 8.30 часа. Преди работа, не закусвам, пия само кафе без захар (със сметана обаче). Още съм а спортуваща и за резултати не мога да кажа. Пък по-натам дано и резултати има.  Simple Smile

# 76
  • Мнения: 1 144
А знаете ли къде има пилатес за бременни? Имаше преди в МД Спорт, но тогава не бях бременна и не ми трябваше, а сега проверих в програмата им, но нямаше. Sad Иска ми се да тренирам нещо точно за бременни, за да не рискувам с упражненията, които правя сега.

# 77
  • София
  • Мнения: 6 798
Аз ходя в Атлетик на оборище, 42,50 карта за цял месец /студентска/, до 4 часа. устройва ме идеално, защото е със сауна.

# 78
  • Мнения: 6 958
И аз съм за фитнеса - кардио упражнения - най-вече кростренажор... и килата се топят и мерките ти казват бай бай на сланинките  Peace

Общи условия

Активация на акаунт