Великобритания - тема 40 Зимно-Пролетна

  • 52 215
  • 737
  •   1
Отговори
# 405
  • Лондон
  • Мнения: 3
Мари съжалявам за това което сте преживяли.Като се замисля аз не съм имала лоши преживявания с NHS-a защото изобщо не разчитам на GP -то.Ако имам притеснения звъня на NHS Direct или направо ходя в болницата.
ev:)  Моето лично мнение за гърнето е че колкото по късно толкова по лесно.Мойте и двамата  бяха на почти 3 и отне няколко дни,че и нощните пампи свалихме скоро след това .А проговарянето е пак строго индивидуално-това го казвам и от личен опит -големия ми син не благоволи да говори  до към 3 -казваше разни думи ама дотам.И аз се притеснявах особено след като на моя приятелка момиченцето говореше чист правилен  български  на 2 и нещо,че и стихотворения рецитираше Laughing.Ама след това така се отпуши на приказване- не можем да му вземем думата- и на български и на английски.Малкия- пълна противоположност-от около 2 годишен плямпа и на двата езика -ясно и разбрано,като английския само от брат му и от TV-то.
Аз много се разписах напоследък -не е в мой стил (чукча читател  Simple Smile).
Хубав ден на всички !

# 406
  • Мнения: 0
Eva_82 благодаря ти ,че сподели рецептата за козуначените кифлички.Аз досега никога не съм правила козунак(тъй като мъжът на сестра ми е майстор баничар и той ни прави козунаците),но тая година аз май ще трябва да се помъча да сътворя нещо, че няма да могат да ни пратят от Бг  Joy

# 407
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Мери съжалявам за случилото се, може би е добре да обмислиш и варианта да пуснеш оплакване. Иначе не виждам как ще се променят нещата. Аз преди време имах подобно неадекватно поведение, но от страна на болницата със София 7м. и затруднено дишане, след случката го споделих с HV и тя ми каза, ако не се оплачеш няма как да се разбере и няма как да се променят нещата. Peace
Eva_82 - сезона на козунаците идва ще пробвам.
Преди време Биляна (за съжаление вече не се разписва тук, но ако се разпише няма да се разсърдим Wink) даваше много свежи идеи за тестени вкусотии.
beninna - пиши пиши има нужда от свежо мастило Laughing
ev:) ето малко инфо дано е от помощ
It’s helpful to pick a good time for training-and if you and your child can tick three or more signs of readiness, then you’re good to go!
Your child stays dry for two ours or more at a time or dry after a daytime nap.
Your child tells you in words or by behaviour that wearing a wet nappy is uncomfortable and needs changing.
Your child asks to use the potty or the toilet.
You usually know when your child is likely to have a poo.
Your child asks to wear potty training pants or normal underwear.
Your child can understands and follow simple instructions (like” bring me the potty please”)
Your child can show in behaviour or can words, to let you know they need a wee or a poo.
Your child can put on some of their clothes on their own.







# 408
  • Мнения: 57
здравейте мами,
на мъжа ми му предстой интервю за работа в Лондон - заплата щяла да бъде в интервала 30 000 - 40 000 паунда годишно. Дали тези пари ще ни стигат, като искаме да живеем сами (без съквартиранти) - жилище с една спалня ще ни върши работа (имаме бебе и котка, които мислим да вземем с нас).  накрая да спомена, че имаме и ипотека в бг, която искаме да плащаме (около 500 евро на месец) ...

До колкото сме чели в Лондон е доста скъпо, но пък това е шанс да се махнем от бг ...
Здравей !! Зависи-30000 или 40000? Преди или след данък ?Ако е 30000 ще трябва малко да икономисвате. Ако е 40000-напълно комфортно можете да си живеете и да спестите даже малко. Най-големия разход в Лондон е наема. За котката-няма проблем. И ние сме с бебе и котка.
 

# 409
  • Мнения: 57
Здравейте мами на английска земя !

Сигурно има между вас мами с дечица, които  посещават местните училища. Бих искала да ви попитам-доволни ли сте? Как децата се чувстват? Имате ли проблеми с местните социални служби,за които съм слушала че са много неадекватни -правят забележки че детето било пълно и  съм чувала че много се бъркат в семейните отношения. Имате ли проблеми да възпитавате децата си в праволсавното християнство и да ходите на църква с тях ? МНОГО БЛАГОДАРЯ на всички отговори.

# 410
  • Мнения: 1 959
здравейте мами,
на мъжа ми му предстой интервю за работа в Лондон - заплата щяла да бъде в интервала 30 000 - 40 000 паунда годишно. Дали тези пари ще ни стигат, като искаме да живеем сами (без съквартиранти) - жилище с една спалня ще ни върши работа (имаме бебе и котка, които мислим да вземем с нас).  накрая да спомена, че имаме и ипотека в бг, която искаме да плащаме (около 500 евро на месец) ...

До колкото сме чели в Лондон е доста скъпо, но пък това е шанс да се махнем от бг ...
За котката-няма проблем.
 

Не е точно така тези неща са упоменати в договора при наемане на къщата и ако наемодателя каже че не може няма да ви даде да наемете къщата.За тези неща се пита предварително.

# 411
  • Мнения: 57
Винаги може да се споразумеете -и в моя договор пишеше че не искат домашни любимци....Но аз настоях от агенцията да я питат пак-и тя каза-няма проблем !!! Две къщи смених-без проблем за котката.

# 412
  • Мнения: 245
Да, но в случая говорят за жилище с една спалня, което ще рече апартамент. В повечето апартаменти, които са leashold, лизингодателят налага ограничение за домашни животни и в този случай не можете да се споразумеете с наемодателя. Някои и деца не искат. Най-добре за да няма недоразумения и изгубени депозити и неври предварително си казвайте, че сте с котка и дете. Така няма и да ви губят времето с неподходящи оферти.

А относно заплатата зависи какво очаквате като начин на живот и с колко можете да се примирите. Ако е чисто 40'000 може и да се справите, пак зависи колко ще харчите. Ще трябва да се свивате. Ако е 30'000 на мен ми се вижда мисия невъзможна, но пак зависи колко сте спестовни. Ето ти тук лесен калкулатор, за да изчисляваш колко ще е чистата заплата: http://www.thesalarycalculator.co.uk/salary.php

# 413
  • Лондон
  • Мнения: 449
Моите наблюдения са, че заплатите в обявите се дават бруто за година. В този ред на мисли 30 К и 40 К е едно и също като нето на година, защото 30 К се облагат с 22%, а 40К - с 40%... Според мен за Лондон за цяло семейство това са малко пари...

edamianova, за разлика от БГ, тук не съм чула и видяла някой да се меша в гледането на детето или в семейните отношения, нито на мен ми се е случвало. Дори ми се иска т.н. Health visitors да бяха по-активни, не точно с моето дете, а по принцип... щеше да има по-малко пребити и малтретирани деца, но уви  Confused БГ църква в Лондон няма, само параклис към посолството Confused Господинът, който се представя за свещеник, е меко казано... представителна извадка на БГ свещеник Grinning, все едно е излязъл от "Мисия Лондон". Искало ми се е да запаля свещ, но няма как да стане точно там. Някои познати ходят в руски черкви...

Някой празнува ли днес "ден на майката"? На мен някак си ми непривично с тези местни смешни празници, днес ще правим обичайните неща за неделя, които винаги са приятни, вкл. да гледаме мач на Ман Ю Heart Eyes


Толумбата, къде се покри, напиши нещо вдъхновяващо, че затънахме в битовизми Heart Eyes

# 414
  • Мнения: 1 673
Момичета, а нас ни взеха втори път в болницата - този път изкарахме само 3 дни, от петък до неделя. Смениха лечението, сега сме на 3 аб. Тази вечер ще ходим само да сложат венозния аб на Али, после още 10 дни на аб у дома само. Пневмонията е тежка, двустанна, много бавно се подобрява, макар че детето е много смело, всичко приема, не прави номера за лекарства и много сздейства, а ние се побъркваме как да помогнем с добра храна, грижи, игри и занимания.

Благодаря на всички, които ни пожелаха да се оправяме бързо.

Елл, оплакване определено ще има. Аз по принцип не обичам дандании, разправии, обяснения, но не бива този лекар да допуска същата грешка с друго дете. На излизане от болницата първия път ни дадоха една брошура за пневмониите, написана като за неграмотни малоумници, с по 2 думи симптоми, какво е и как се лекува. Вътре са изборени 5 симптома, от които ние описахме 4 на неделния доктор, също изразихме и загриженост, че детето боледува цяла зима и че е изтощено от това и напълно възможно да е нещо сериозно и засукано като пневмония. Както ви казах - педиатрите от България по телефона на минутата се зачудиха да не е пневмония. Но той каза - нищо няма, вирусче, ще се оправи. В болницата също казаха ясно, че с тези симптоми е трябвало веднага да ни препрати към тях и ако бяхме попаднали 30 часа по- рано при тях, щяхме да си спестим усложненията, Али щеше много по-бързо да се повлияе от лекарствата и т.н Но нека първо да оздравеем напълно, в момента не искам да се товаря с още негативизъм от непрофесионализма му.

Ние се чувстваме като пълни глупаци у дома. Защо послушахме и повярвахме на съвета на непознат човек, лекар уж, не знам. Определено съм на мнение, че доболничната здравна помощ е пълна глупост тук. С мен и детето не могат да се оправят, не могат да диагностицират, изписват слаби и неправилни медикаменти, не се подхожда индивидуално към случая на пациента, не се предлага адекватна профилактика за респираторни проблеми. Няма и желание за проследяване, няма и желание за по-обстойно преглеждане на картината. Болничната помощ получихме точно от Сток Мандевил до Ейлсбъри. Там мога да кажа добри неща, гледаха ни само педиатри, работи се с изследвания и доказателства. Наложи се да се консултират със специалисти в Оксфорд за Али, не си пожалиха труда, но и пневмонията е сериозна и трябва да го сторят. На излизане дават право 2 или 3 дни да си в директен контакт с персонала, който проследяваше случая в болницата, ако те тревожи нещо. Точно по тази пътечка се озовахме обратно там. Но сме до половината засега с лечението, като се надяваме да прескочим големите сложнотии. Миналото лято за счупена ръчичка пак ходихме там и беше добре.

Сега съм наплашена от джипитата тук. Просто се чувствам сама и неподкрепена за зимните вируси и очевидно слабото ни място на мен и Али - респираторни проблеми. И трябва да измисля някакъв план. С всичко друго мога да се примиря някак си тук, но си искам детето здраво на първо място.

Цвета, Мери и Аниджи, благодаря за споделеното за частните застраховки. Цвета, драсни ми, моля те, на лични с още подробности. Ние тепърва ще поискаме предложения от Бупа и други като самостоятелни граждани, ще питаме и през работата на мъжа ми какви са възможностите. Но мен ме интересува най-вече варианта да ходим на преглед при педиатър и да бъдем лекувани и обгрижени по друг начин за обикновените си прегледи. Чакане от 2 - 3 седмици при силен вирус не е това, което искам. Искам просто джипитата от нашата поликлиника да не са ми здравната помощ, а да мога да ходя при педиатър за детето. В Мадрид плащахме за нещо като доброволческа допълнителна здравна вноска и имахме ежедневен достъп до педиатри (в местната поликлиника един етаж си е само с педиатри), за всички киханици и кашлици ходихме там. А доколкото се ориентирам вие казвате, че тук частната застраховка е по-силна за скъсяване времето за чакане при специалист (т.е. вече при нужда от специалист) и дава избор измежду определени места, където може да се осъществи прегледа. За наблюденията на Цвета съм съгласна, и на нас се е случвало да надпишат диагнозата с цел източване на застраховката, макар и в друга държава. Мери, болницата е добра до нас, има детско отделение, спешното към болницата обаче не е с педиатри, минаваш през общ лекар по спешност и само ако той прецени, влизаш в коридора с педиатрите. Аз май прекалелено много се старая да играя по правилата. Да започна да ходя до там за температура и кашлица ли– т.е. през деня нарочно да не ходя при джипи в поликлиниката, за да отида в 7 вечерта в спешното? Ама на вратата питат колко пъти сме посещавали спешното досега и се тревожа, че ще ни се накарат.

Просто не знам как да си подредя нещата да се получават добре в тази част. В момента съм и разтревожена и агресивна и сигурно не е и правилният момент, но ви благодаря за всяко споделено мнение.

Натрупах и много образ и звук от съжителството ми 24/7 с английски майки под един покрив. Но искам да преброя до 10 преди да го кажа, да не е непремислено. Не че може да е достоверно 100 %, но все пак едни са картините и звукът за 15 минути пред училището, за 2 часа на детски РД, а съвсем друго е под един покрив една до друга. И няма да е красив постинг, да знаете.

И сега, цялата Мара втасала, да кажа и аз за гърненцето - изчаках Али да стане на 2, да мине РД, за да нямам оплескано дете на празника му, и за 5-6 дни се научи. Беше много лесно, разбираше, беше в шок от напишканите гащички 2 пъти и се приучи лесно. При други деца отнема повече време, а има и деца, които по-бързо се научават. Преди това опитвахме за голяма нужда на гърненце, имахме частичен успех.

Не ми се сърдете за огромния постинг, просто имам нужда да споделя и да се насоча към решение, да имам насъбрани и други мнения за детските лекари.

Хубава седмица на всички! Слънчева и усмихната!  Hug

# 415
  • Мнения: 0
Здравейте мили дами,
обръщам се към всички вас и по-специално към тази част от вас,която имат деца студенти и вече са минали по този път.
Аз съм ученичка в 11 клас и ми предстои важно кандидатстване.
Вече съм решила да продължа образованието си в Англия.
Първоначалната идея беше да уча медицина,но ми изискват бал 5.90 - 6.00.
За съжаление бала ми се оформя около 5.60 - 5.70,а това не е достатъчно,затова ме посъветваха
да кандидатствам в някоя от следните специалности:
biomedical science (биомедицински науки)
genetics (генетика)
immuniology (имунология)
mollecular biology (молекулярна биология)
Не ми е много ясно,обаче какво точно се изучава в тези специалности и каква професия мога да практикувам след завършването им.
Затова сърдечно Ви моля,ако сте се интересували,имате някаква информация или сте в тази сфера,да се свържете с мен и да ми помогнете да направя правилния избор.
Благодаря предварително!
Адриана
(оставям и един имейл за обратна връзка faith_disease@abv.bg)

# 416
  • Мнения: 645
Гледате ли новините?!

# 417
  • UK
  • Мнения: 1 334
какво е станало?
аз не гледам тв тези дни, пазя се за сряда за бюджета  Laughing

# 418
  • Лондон
  • Мнения: 449
Шу, чета, но не зная кое точно събитие имаш в предвид? Аз изумях от поредната стрелба на изкуфял по деца #Cussing out

Мари, сега ще спретна един майл, че нещо много се отнасям тези дни


Толумбата става на ... Laughing 18 днес... да е жива и здрава й желая от все сърце Hug

# 419
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Гледате ли новините?!


Кое по точно?

Терористична заплаха в Тулуза?
Лавина в Норвегия?

или пропускам нещо...

ааа, и утре спешно заседание за NHS реформата.

Общи условия

Активация на акаунт