Професионални серии за коса - 29

  • 52 593
  • 732
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 875
a.l.e.n.a , става дума за Joico Body Luxe volumizing shampoo /и балсама е със същото pH/.
Т.е. е слабо измивен, така ли? Не става да измия маслена маска, например, с него?
Има и още едно обозначение на шишето: MWS  150-2500  Rolling Eyes

# 661
  • Мнения: 616
Airborne означава, че балансира косата до оптималното й ПХ. "Измивността " му зависи от това какви и колко пенители има. ПХто отговаря не за това колко и какво ще се отмие от косъма, а дали ще се затворят или отворят люспиците на косъма. Т.е. ако слагаш ампула или друг терапевтичен продукт, който искаш да проникне в косъма СЛЕД измиване, този шампоан няма да е подходящ. Но за останалото време ще е за предпочитане.

# 662
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
a.l.e.n.a от кои продукти с колаген си доволна? Аз мисля, че до сега не съм ползвала или поне  не съм разбрала  newsm78. Определено ефекта ми хареса и бих пробвала нещо  Grinning

едната терапия е на Шварцкопф -  от серията  Schwarzkopf BC Bonacure Repair Rescue

тя е в няколко стъпки

1. шампоан
2. ензимен продукт - преди терапията, който подготвя косата за колагена, почиства, изглажда, ексфолира, отстранява увредени участци - в голяма разфасовка  Cry
3. същинската колагенова терапия - флакончето е 100 мл, на мен ми стига за 2 пъти, общо взето на 1 измиване ползвам около 50 мл маска  Confused
4. финиш

ето картинки първо на ензимния продукт (след шампоана и преди терапията) и после и на терапията (Schwarzkopf Bonacure Collagen Therapy )



вместо ензимния ексфолиант - ползвах друг подобен продукт и резултатът беше отличен, ползвала съм и без такъв продукт, малко по-слаб е ефектът, но е разкошен - много гъвкава и здрава коса, без сухота



другият продукт е La-Brasiliana Dieci All-In-One Instant Hair Treatment with Keratin & Collagen



това е финиш, като крем, но през пулверизатор - много хубаво омекотява косата, без да я прави мазна  Peace

# 663
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
a.l.e.n.a , става дума за Joico Body Luxe volumizing shampoo /и балсама е със същото pH/.
Т.е. е слабо измивен, така ли? Не става да измия маслена маска, например, с него?
Има и още едно обозначение на шишето: MWS  150-2500  Rolling Eyes



не знам колко е измивен, обикновено измивните в-ва, пенители и т.н. са алкални, но все пак - не съм в този бизнес да съм наясно с всичко

ако се миеш всеки ден или по 2 пъти на ден (конкретни причини) - то не ти е нужен много измиващ продукт

също след боя - косата не е точно мръсна и такъв шампоан - ще изчисти остатъците от боя, които само с вода не са паднали, а косъмът трябва да се затвори  Peace

аз след боя ползвам шампоана бейн хрома рич, после ботокс и/или протеин - примерно САТ протеина и после ботокс или ботокс и дийп кеър маската ..... или запечатката .....

нямам такива шампоани (кисели )  Blush или не съм обърнала внимание  Blush

# 664
  • Мнения: 616

нямам такива шампоани (кисели )  Blush или не съм обърнала внимание  Blush

Шампоана не е кисел, а неутрален  Peace

# 665
  • Мнения: 0
MissNellie исках да попитам, дали е удачно да добавя нещо кисело в запечатката на Лореал? Така или иначе я имам ,дали така ще има по-голем ефект като запечатка? Имам предвид малко лимонов сок или от L2 newsm78

# 666
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427

нямам такива шампоани (кисели )  Blush или не съм обърнала внимание  Blush

Шампоана не е кисел, а неутрален  Peace

ph 5.5 e кисело, защото 7 е неутралното (нито кисело, нито основно), но ph 5.5 е киселинността на кожата - обичайно, затова и бебешките продукти за кожа са с ph 5.5

# 667
  • Мнения: 616

нямам такива шампоани (кисели )  Blush или не съм обърнала внимание  Blush

Шампоана не е кисел, а неутрален  Peace

ph 5.5 e кисело, защото 7 е неутралното (нито кисело, нито основно), но ph 5.5 е киселинността на кожата - обичайно, затова и бебешките продукти за кожа са с ph 5.5

Ако навлизаме в подробности на теория, но от въпроса съдя, че това само ще обърка дамата. В случая се пита за конкретен продукт и конкретна употреба -  за кожата и косата е с неутрална киселинност. Да стиснем ръце на 'балансирана'?

angelina_kkk в самия продукт - не, в  никакъв случай! защото няма как да контролираш крайното пХ на продукта. Може да сложиш над запечатката - слагаш запечатката, и със спрей отгоре й слагаш нещо кисело. Но щом се води запечатка, този продукт няма ли съответното оптимално ПХ?

# 668
  • Мнения: 2 843
a.l.e.n.a , става дума за Joico Body Luxe volumizing shampoo /и балсама е със същото pH/.
Т.е. е слабо измивен, така ли? Не става да измия маслена маска, например, с него?
Има и още едно обозначение на шишето: MWS  150-2500  Rolling Eyes


Шампоанът е много хубав, ползвам го в момента, както и балсама. И всяка терапия след шампоана прониква добре в косъма, нали даже го продаваха в комплект с реконструктора.

# 669
  • Мнения: 1 875
Airborne означава, че балансира косата до оптималното й ПХ. "Измивността " му зависи от това какви и колко пенители има. ПХто отговаря не за това колко и какво ще се отмие от косъма, а дали ще се затворят или отворят люспиците на косъма. Т.е. ако слагаш ампула или друг терапевтичен продукт, който искаш да проникне в косъма СЛЕД измиване, този шампоан няма да е подходящ. Но за останалото време ще е за предпочитане.
Благодаря за изчерпателното разяснение  bouquet


a.l.e.n.a , благодаря за мнението и на теб.


Аглая, хубав е да, много ми харесва даже Peace  Но понеже не съм  наясно с понятията - се интересувах как би измивал масла, например.
Аз не съм го ползвала с реконструктора още. Бих предпочела в комплекта да е Еликсира от серията, но.. Simple Smile

# 670
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
...се интересувах как би измивал масла, например. ...

пробваш и ако мислиш, че не се справя добре, на 1 миене можеш да ползваш някой по-силен и на второ миене този  Peace

# 671
  • Мнения: 1 875
Да, без проба няма как да разбера. Не съм пробвала  различни шампоани на едно миене, благодаря за идеята!

# 672
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
аз често ползвам различни шампоани и освен това - един за скалпа и друг за дължините  Blush

# 673
  • Мнения: 681
И аз го правя този трик, като в корените мия с по-силно измиващ за да има повече обем, а надолу с някой по-омекотяващ. Peace

# 674
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
аз в корените ползвам някой, който е за скалп - грижа за скалпа  Peace

Общи условия

Активация на акаунт