Великденски пости - 2012

  • 61 084
  • 675
  •   2
Отговори
# 420
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Охх, за рибата и аз се точа от кога ( аз и без това консумирам доста риба, нямате си на идея как ми липсва ) Wink
Аз пък вчера реших да правя палачинките и се оказа, че олиото ми свършило, палачинки нц...

На някой може да му се стори странно това, но аз пазаря само 1 път седмично от около 2 години насам, защото живея в малко селце и има само 1 магазин,, който не е добре зареден, та си пазаря само веднъж от някой голям хипермаркет. Трудно ми беше да свикна, имайки предвид че съм живяла доста време над хранителен магазин, както обикновенно се прави в Бг, магазин в жилищна кооперация, но сега ми е доста добре ( не губя излишно от времето си в хр.магазини) Simple Smile

# 421
  • Мнения: 508
"Аз пък това животно калмара така и не можах да му свикна. Стои ми като ластик."

Дядо Хаджия, тайната на калмарите е в много краткото време за приготвяне за да не стоят жилави и по възможност след термична обработка, ако са за салата да постоят в лимон или оцет да се овкусят и да станат по- крехки. Стават фантастични и не жилави.  Peace

# 422
  • Мнения: X
"Аз пък това животно калмара така и не можах да му свикна. Стои ми като ластик."

Дядо Хаджия, тайната на калмарите е в много краткото време за приготвяне за да не стоят жилави и по възможност след термична обработка, ако са за салата да постоят в лимон или оцет да се овкусят и да станат по- крехки. Стават фантастични и не жилави.  Peace

Аз не съм опитвала това чудо да го готвя, но продават готови салати - овкусени с олио, сол, малко копър и черен пипер. Накиснати добре в олиото са прекрасни.

# 423
  • На топло...
  • Мнения: 584
Зорничка, голям срам Embarassed, ама като съм правила палачинките съм изпуснала олиото ooooh! и снощи се кьорах-кьорах, с олио са по рецепта, а аз даже при 90ДД без съм я постнала... На нас така много ни харесаха, може би защото самото кокосово мляко е мазничко доста newsm78.

# 424
  • София
  • Мнения: 1 456
На нас така много ни харесаха, може би защото самото кокосово мляко е мазничко доста newsm78.
  Точно така е.

# 425
  • София
  • Мнения: 792
 Здравейте:) И за мен постите минават неусетно. Нищо не ме изкуши,  а за рождения ден на малкия имаше куп вкусотии..освен руската салатка, дори я сънувах и трябваше да изчакам да ми донесат соева майонеза и добре си хапнах.
 Нану, от къде купуваш кокосово мляко? Да не би да става въпрос за това в консервните кутий, май съм го виждала в Карфур..

# 426
  • Мнения: 1 591
Ах как ви завиждам за соевата майонеза, тук никъде не намерих.  Може би трябва да потърся в интернет инфо как се казва и тн  Thinking

# 427
  • На топло...
  • Мнения: 584
Соева тофу-майонеза
(от един вегански форум), горчицата да не е люта или без евентуално, става много добре Wink, носи още аромати, примерно чесънче...
120 г. меко тофу
2 ч.л. лимонов сок
1 ч.л. горчица
2 с.л. олио
сол на вкус

Ели, не живея за жалост в България. Иначе си купувам тук от биомагазина за най-изгодно кокосов крем, който се разрежда и става на мляко, наистина огромен процент е маслото вътре Peace.

Пушеното тофу било убиец Grinning.

# 428
  • Мнения: 1 591
Данке Нану!  Hug

# 429
  • Мнения: 1 777
Ах как ви завиждам за соевата майонеза, тук никъде не намерих.  Може би трябва да потърся в интернет инфо как се казва и тн  Thinking

Не завиждай ,тук имаме една много вкусна с олио от семки от грозде е.Става и за пости ,защото е без яйца и мляко и е глутен фрее.Аз не купувам друга майонеза,другите ми идват много мазни а тази ми е супер.
В холфудс я продават.Казва се  Vegenaise ,ето така изглежда


# 430
  • Мнения: 1 591
Pety, мерси много!  Ще пробвам първо домашната на Нану, после ще купя и от тази.  Холфудс имам на час път от тук и не ходя често  Tired

П.С. Етикетът малко прилича на гроздовото сладко на смукърс, спокойно бих го объркала  hahaha

# 431
  • Мнения: 1 263
Те и охлюви се ядат по време на постите  Laughing но предпочитам да гладувам, отколкото да трябва да ги ям.  Grinning Виж миди не бих отказала, но да съм сигурна откъде са.

# 432
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Единствено ме изкушава като  отворя хладилника и видя сиренето.  Wink
Напълняла съм в момента,а все съм гладна Laughing Почти винаги така се получава при мен по време на пости. Хубавото е че после ги свалям излишните килограми. Peace

# 433
  • Мнения: 61
И мен ме изкушава много сиренето. Обичам сирене, кашкавал,
и участието им в разни рецепти. Сега като се появи копривата
колко обичам копривена каша със сирене, но постите не го допускат.
Сготвих си копривена супа. Изплзвах коприва, картоф, морков,
пащърнак, лук, подправки. Сготвих я следвайки следната рецепта:
http://www.babapena.com/?p=3115. Получи се много приятна
копривена супа. Хапвам повече хляб. Препичам си филийките. Останалата
част от семейството не спазва пости. Аз с всяка изминала година, увеличавам
времето за постене. Не постя през цялото време до Великден. Започнах скоро.

# 434
  • София
  • Мнения: 1 456
 lulu7, пробвала ли си соеви продукти, тофу, кашкавал?
Днес ще правя калцоне от бутер тесто. Ако имам повече време си приготвям сос от пресни доматки.
Ако ли не, мажа с лютеница или кетчуп единия лист тесто, отгоре слагам печени червени чушки и кисели краставички, нарязани на жулиени. Добавям нарязани маслини без костилка и гъбки. Слагам рендосания кашкавал. С другия лист тесто захлупвам, мажа с зехтин или малко лютеница размита във вода, надупчвам на няколко места с вилица и пека до готовност. Когато искам да е по- представително правя няколко малки пици.

Общи условия

Активация на акаунт