Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 96-тa тема

  • 156 796
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 148
Момичета ,влизам със задача.
От тортеният форум организираме изложба след Великден на 17,18 април със благотворителна цел ,ето тук можете да прочетете за какво става дума и подробности.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=637143.0
И тъй като между вас има невероятни кулинарки и аз съм научила много от вас,искам да ви предложа които пожелае да се включи със сладки,мъфини или торти.

# 706
  • Мнения: 23
Здравейте от мен отново! Нямаше как да се включвам при вас и да ви гледам, защото имах много за учене, изпитвания, контролни и т.н. и за това нямаше как да се допра до лаптопа. Сега ще ви покажа друг вид кошнички и се връщам да ви разгледам.

# 707
  • Мнения: 23
Здравейте от мен отново! Нямаше как да се включвам при вас и да ви гледам, защото имах много за учене, изпитвания, контролни и т.н. и за това нямаше как да се допра до лаптопа. Сега ще ви покажа друг вид кошнички и се връщам да ви разгледам.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=135048176621666&set=a … ype=3&theater

Ако може някой да обясни как се уголемява снимка(да не бъде с линк)?

# 708
  • Мнения: 1 306
Привет на всички в прекрасния, слънчев ден  bouquet
Тук, както винаги е пълно със страхотни предложения и изпълнения, разбира се - невероятни сте smile3501
От мен:
Катми за закуска:

Омлет с бекон, гъби и кашкавал, гарниран със зелена салата:

Пиле с гъби, в сметаново-горчичен сос ( много вкусно  Blush )

Благодаря на всички, които споменават с добра дума кулинарните ми импровизации Hug
Мързелив, спокоен уикенд, от мен  kaffeetrmker_2

# 709
  • Мнения: 23
Ния* благодаря ти за хубавите думи. Просто все се въртя около майка ми и тя ме вдъхновява!
А за годините още нямам 14, след около два месеца ще направя

# 710
  • Мнения: 24
Поздравления за всички вкусотии, с които отново сте запълнили страниците на прекрасната тема!

От мен салата от червено цвекло и пилешки дробчета и сърчица на фурна с пресен лук, горчица и доматено пюре.






Прекрасен пролетен ден на всички!   bouquet

# 711
  • Мнения: 23
Може ли някой да ми даде рецептата за еклеровата торта? Търсих, търсих из интернета, но не попаднах на такава каквато тук една дама я беше направила

# 712
  • Мнения: 8 529
Може ли някой да ми даде рецептата за еклеровата торта? Търсих, търсих из интернета, но не попаднах на такава каквато тук една дама я беше направила
Заповядай,аз по тази рецепта правих крема е разкошен
http://yoli-www.blogspot.it/2010/05/blog-post_31.html

# 713
  • Мнения: 7 418
Може ли някой да ми даде рецептата за еклеровата торта? Търсих, търсих из интернета, но не попаднах на такава каквато тук една дама я беше направила
  Тук имаше доста еклерови торти.
  Спомням си,че едната беше по рецептата на Звездев.....
  Ти каква точно имаш предвид?

   ·•Di•·,фантастични катми!  Heart Eyes
    И омлета ,и пилето са приказни!
    Може ли рецепта за последното?  Praynig

   Isabell ,мммм каква салатка!  Crazy Цвеклото вариш ли го?
   kasier,да ти е живо и здраво слънчицето!   bouquet Сигурно се е зарадвало на тортата!  Grinning

# 714
  • Мнения: 1 306
Селма, благодаря Hug
Пиле с  гъби в сметаново-горчичен сос:
Продукти:
100 - 150г гъби
400г пилешко филе
1 глава лук
1 морков
1-2 скилидки чесън
1 ч.ч. бульон ( пилешки, гъбен )
2 с.л. горчица
100мл течна готварска сметана ( в случая е Halta )
3/4 ч.ч. кисело мляко ( от по-гъстите )
Черен пипер, копър.
Приготвяне:
Гъбите, нарязани на едро,  се задушават в по-дълбок тиган, с малко мазнина ( олио+1 ч.л. масло ), изваждат се.
В тигана се слага пилешкото филе, нарзязано на кубчета и се запържва, когато започне да се зачервява се добавят настърганите лук и морков и нарязан на ситно чесън. Разбърква се,  докато се задушат зеленчуците. Връщат се гъбите в тигана, слага се горчицата и се залива с горещия бульон. Оставя се да покъкри няколко минути. След това се добавя сметаната, разбъркана с киселото мляко, подправя се с чер пипер. Оставя се няколко минути на тих огън, накрая се поръсва с нарязан на ситно копър.
Идеално за внезапни гости - сравнително бързо за приготвяне и наистина много вкусно  Wink
Свеки е гледала някъде по телевизиите нещо подобно и де записала, де запомнила - от мен се искаше да попълня пропуските и сглобя "нещото", и то взе, че стана  Joy

Последна редакция: сб, 17 мар 2012, 17:50 от ˙·•Di•·˙

# 715
  • Мнения: 7 418
˙·•Di•·˙,много благодаря за рецептата!   bouquet Ще я пробвам в близките дни. Peace
Каква сметана използваш?

     От мен отново нещо много бързо и неустоимо вкусно Палачинкови кифли (или Соленки) от пекарнята на Джулия Чайлд.

    
    

    labrex,сигурно тулумбичките са много вкусни! Heart Eyes
     megansg,с удоволствие бих опитала от манджата и сандвичите !  Grinning
     Дано ти хареса соденото хлебче!  Hug

     *sve*,как съм пропуснала апетитната ти баничка!Прилича ми на ръчно точена.... Flutter

# 716
  • Мнения: 23
точно на Звездев, но рецептата не мога да я намеря

# 717
  • Мнения: 7 418
точно на Звездев, но рецептата не мога да я намеря
    http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-753/   Hug

# 718
  • Мнения: 8 529
точно на Звездев, но рецептата не мога да я намеря
Заповядай
http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-753/

# 719
  • Мнения: 9 111
Селма, интересни кифли, отивам да ги видя  Peace
maqaami ,  много практичен букет  Peace и останалото ти е много вкусно!

Да си покажа отчета от вчера, а днес и утре по обясними причини мързелувам  Laughing

деня започна със сандвичи със спаначено песто




за обяд - печена риба с картофена салата




и  останалото. Добре, фурната е с вентилатор , а печката е с 4 котлона   Laughing

картофена супа



пак шарено руло с пастет от сирене



руска салата



общо "салата" по чиниите



задушен глиган с кореноплодни



пак глиган - винен кебап



пиле с ориз



пилешки пържоли с картофки-ветрило



печен заек в крок-пот



и пържоли от свинско филе с карамелизиран лук и гъби

Общи условия

Активация на акаунт