Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 31

  • 58 497
  • 706
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 28
Mistik, Невин, Завер ханъм, Ани, прекрасни сте, момичета! Благодаря ви!    newsm51  love001

# 181
# 182
  • Мнения: 14
Аз не се възхищтавам само на филма а и на историята на османците ,благодарение на тях сме запазили БЪЛГАРИЯ ако не щяха да я разграбят Румъния ,Сърбия идр.

# 183
  • Мнения: 14
Благодаря  за преведената серия ,страхотни сте ,бъдете живи и здрави.

# 184
  • до най слънчевия бряг
  • Мнения: 1


 Аз не се възхищтавам само на филма а и на историята на османците ,благодарение на тях сме запазили БЪЛГАРИЯ ако не щяха да я разграбят Румъния ,Сърбия идр.



А можеше  и  да  е точно  обратното

Последна редакция: сб, 25 фев 2012, 22:17 от siren62

# 185
# 186
  • Мюнхен
  • Мнения: 280
Привет ! Hug
Mistik, Невин и всичките завер ханъмки, благодаря ви за поредната доза удоволствие !  Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet
Дръпнах и сядам да гледам.
Много благодаря на Невин и Пенда за интервюто с Бурак !  Hug Hug
Голям чаровник

Аз за себе си вече реших, че няма да отговарям на подобни постове. Няма смисъл. .......
........................
Безсмислено е да си късаме нервите и то за един филм. Чувала съм че в политическите форуми дори имало платени подстрекатели, които да предизвикват останалите. Който има време и желание да се поддава. Аз ще се наслаждавам на филма.

newsm10 smile3501  bggirl22 точно така! Grinning
Толкова си прозорлива за 'първолаче".  Grinning
Аз съм "най-влюбена" в постове, в които се говори в множествено число, към всички в темата със съвети и напътствия и то без да са искани.  


Дори и първолачетата като мен рано или късно се учат от грешките си и разбират, че понякога мълчанието е злато.  smile3504
А иначе и на мен малката Михримах ще ми липсва много, както и малкият Мустафа. Да видим коя хубавица ще я замества. Има ли вече новини по въпроса?
Сега си пускам последната серия да не нарадвам на нахъсаната Хюррем!  smile3508 smile3508

# 187
  • Мнения: 0
Благодаря ви за 48 епизод ... като и за трейлъра към 49 епизод ...продължавайте в същия дух  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 188
# 189
  • Мнения: 683


Със сигурност и на нея ще и липсва участието в сериала.

# 190
  • Мнения: 0
Отлична серия - много съм доволен !  Peace

Добро хрумване на кака Мерал, е да вкара в тактиката на Хюррем някои от постулатите на Сун Дзъ (древен китайски философ - повече инфо в уйкипедията  Laughing ) ,който в "Изкуството на войната" казва :

Цитат
Гл.1 - Предварителни разчети ...
.....
6) Мощ - умението да извлечеш полза.
7) Войната е изкуство на лъжата.Затова показвай на противника своята слабост. Ако имаш някакво предимство, демонстрирай че нямаш предимство. Ако си близко до целта си, покажи че си далеч от нея . Заблуждавай относно своите цели . Въведи съперника си в пълно разстройство и когато си готов - атакувай мощно. Ако противникът ти е по-силен - се възползвай от неговия гняв,така че да го доведе до състояние на разстройство. Приеми смирен вид и му дай да разбере ,че е по -силен от теб - ако е сам - дотегни му , ако е организиран - разедини го . Нападни го , когато не е готов.Настъпвай когато ни най-малко  очаква ! ....

Обаче като скромен османист-любител съм готов да поспоря с Мерал (ако някой от вас има мнение, ще е добре да сподели  Hug ),за това че Харема се използва само и единствено от Султана . И от никой друг,пък било той и принц !
Харемът не е публичен дом .Правото на халвет принадлежи единствено на султана - т.е кърпа има право да хвърля само и единствено, Той ....Последният абзац от поста ми касае сцените свързани с  Мустафа и Нора , и т.нар."халвет" ,които според мен са в разрез с османските харемни постулати .

ПС: Ако Мустафа иска много да разпуска или пък да се усъвършенства в "тънката част", да ходи при Еленике  Laughing ,но е добре да разбере че в тоя "занаят" всички мъже умират чираци  ooooh!... Laughing....    bouquet

# 191
# 192
  • до най слънчевия бряг
  • Мнения: 1
Михайлов И.А.   без да съм османист -любител ,предполагам , че донякъде си прав 
 Едва ли султана и шехзадетата  са си деляли харема ,че тогава е нямало и тестове за бащинство
  Но в някои от материалите в предните теми имаше инфо ,че и принцовете са имали свои хареми .
Нали и те е трябвало да създават поколение .
Може във харема да са живеели , наложниците и на султана и на шехзадето
Отляво са спали едните ,отдясно другите  Joy

И сега сериозно -не мисля ,че Мерал и и консултантите и не са проверили тоя факт

# 193
  • София
  • Мнения: 6 478
Благодаря за новата серия! newsm51 newsm51 newsm51

siren62, това за спането на наложниците вляво и вдясно ми хареса Wink Wink Wink
Може би по този начин принца си прави харем? Като избира от общия? В случая му избраха няколко девойки...но наистина интересно как е ставало? newsm78

# 194
  • Мюнхен
  • Мнения: 280
Отлична серия - много съм доволен !  Peace

Добро хрумване на кака Мерал, е да вкара в тактиката на Хюррем някои от постулатите на Сун Дзъ (древен китайски философ - повече инфо в уйкипедията  Laughing ) ,който в "Изкуството на войната" казва :

Цитат
Гл.1 - Предварителни разчети ...
.....
6) Мощ - умението да извлечеш полза.
7) Войната е изкуство на лъжата.Затова показвай на противника своята слабост. Ако имаш някакво предимство, демонстрирай че нямаш предимство. Ако си близко до целта си, покажи че си далеч от нея . Заблуждавай относно своите цели . Въведи съперника си в пълно разстройство и когато си готов - атакувай мощно. Ако противникът ти е по-силен - се възползвай от неговия гняв,така че да го доведе до състояние на разстройство. Приеми смирен вид и му дай да разбере ,че е по -силен от теб - ако е сам - дотегни му , ако е организиран - разедини го . Нападни го , когато не е готов.Настъпвай когато ни най-малко  очаква ! ....




Благодаря ти за интересната информация. Не го бях чела, но много ми хареса. Абсолютно съм съгласна с теб, че това е тактиката на Хюррем. Тези двамата със Сун Дзъ да не са си папали заедно локумчета и да са обменяли опит!
 smile3533 smile3533

Последна редакция: нд, 26 фев 2012, 06:39 от bggirl22

Общи условия

Активация на акаунт