За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 30

  • 27 984
  • 785
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 831
Колко дни трябва да са изминали за поставянето на редовните ваксини? На Йоан му сложиха две на 09.02.2012 г. Педиатъра каза да дойдем  след 30 дни, на 09.03., но февруари е само 29 дни. Знам, че ваксина по- рано не се слага. Един ден от значение ли е?

# 91
  • Мнения: 2 216
Трябва да са минали поне 30 дни, но нас винаги ни викат седмица по-късно. Според мен по-добре др седмица идете

# 92
  • Мнения: 1 897
Чери,благодаря,ще звънна,но и другата изчезна,все пак ще се обадя да каже какво е.

# 93
  • Мнения: 15 379
Съншайн, щом има гной, значи има бактериален агент. Вероятно е да посъветва лекаря да ги третираш локално. Дано не излизат повече.
Ако пъпките продължат да излизат е вероятно да пуснат и кръвни изследвания.

# 94
  • Мнения: 1 897
Да,каза да мажа с Фусидин ако излязат пак и ако се задълбочи да ходя за по-подробни изследвания.
Да чукна на дърво няма никъде вече,пу-пу.


Честит 8 март мили дами!Бъдете винаги желани,обичани и красиви!

# 95
  • Мнения: 696
Момичета, с какво свързвате зелените аки?

От три дни аките са по малко зелени, но днес даже повече.Не мисля, че е от охлаждане, не сме излизали никъде, няма нова храна, на АМ сме.

При вашите бебета от какво предполагате, че са били, когато са имали?

# 96
  • Мнения: 2 809
Момичета, с какво свързвате зелените аки?

От три дни аките са по малко зелени, но днес даже повече.Не мисля, че е от охлаждане, не сме излизали никъде, няма нова храна, на АМ сме.

При вашите бебета от какво предполагате, че са били, когато са имали?

От млякото и желязото в него, което пиеше.
И от колики. При нас това беше.

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Някое детенце имало ли е задна хрема? И как се справяте с нея? Усещам я че има сополки в нослето,но не излизат през носа,а се стичат в гърлото. С помпата не мога нищо да извадя. И като легне само кашля от тази хрема,а права ли е - нищо няма. Слагам клеева т-ра + физиологичен р-р и Тетрисал засега. Ще звънна на педи след малко,ама реших и тук да питам за съвет.... ?

p.s.Весел празник !  Hug

# 98
  • Мнения: 15 379
Съни, повдигни матрака на около 30-тина градуса при главата, за да се стича свободно секрета и да може да спи.
Коларгол е за задна хрема, има подсушаващо действие. Добре е и сироп за кашлица да се включи.
Заведи детето на преглед.

silvanchence, млеката с повишено съдържание на желязо правят зелени изпражненията. Отделно, че стават зелени при по-дълго задържане на фекалните маси в червата.
Не се получават от настиване - това е някаква измислица.

# 99
  • София
  • Мнения: 44 337
Sunny Sky - с много промивки, физ.р-р, надигнат матрак....и най-често капки за нос.(какви ще помогнат е относително, според хремата, организъм и т.н.) Освен това предна, задна няма значение, може да е и бактериална, така че може и локален аб да се наложи, това лесно се разбира с носен секрет

# 100
  • Несебър
  • Мнения: 195
Честит 8-ми март newsm51.Аз също искам да попитам нещо свързано с нослето.От както се е родила Габи прехърква.Педиатърката ни успокои,че като порасне ще го израсте и на уши-нос-гърло я водихме-там ми го потвърдиха същото.Доктора каза,че просто нослето и е по-малко и с времето хъркането ще изчезне.Наистина прихърква сравнително по-малко,но не е изчезнало.Дали не трябва да и се направят някакви изследвания?

# 101
  • София
  • Мнения: 1 455
 Sunny Sky, при моят син винаги се оправя с Hepar sulfur 9 CH.
 
 
 

# 102
  • Мнения: 2 809
Честит празник, момичета   bouquet

Да сме обичани, здрави и щастливи и дечицата ни и близките ни!  Hug

# 103
  • Мнения: 4 831
Честит празник момичета   bouquet

Започнах да слаган възглавница под гърдите на Йоан и забелязвам, че така повече се справя да си изправи и задържи главата. Искам да попитам и за друго- не успява добре да си извърти главата наляво и надясно когато е легнал по корем. Това също с времето ли ще научи или е необходимо да правя някакви упражнения, с които да му помогна? Предполагам тези неща се дължат на това, че никога не е спал по корем.

# 104
  • Мнения: 3 241
Ето значи има напредък Simple Smile
Ще се научи и главата да си върти, ти само го оставяй по корем от време на време Peace

Нормално е да не е спал по корем, тази поза не е препоръчителна за малки бебета.

Общи условия

Активация на акаунт