Програмата "Личен асистент"

  • 96 970
  • 749
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 39
    И аз така го виждам....ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО!
    Но аз съм борбена и ще се справим с дъщеря ми  и без ЕВРОПЕЙСКАТА ПРОГРАМА ЛА.

   И призовавам всички ,които не са подписали ОТВОРЕНОТО писмо-  НАПРАВЕТЕ ГО !!!
 

# 661
  • Мнения: 384
Това писмо тря6ва да иде в Европейския парламент и на всяко място, където да попитаме, дали за това се дават парите от Еврофондовете, заедно с писмото, за което сега съ6ираме подписи.
Мен лично ме интересува точно това, дали наистина хората дават пари за това - "ПОДОБРЯВАНЕ КАЧЕСТВОТО НА ЖИВОТ НА САМОТНОЖИВЕЕЩИ ВЪЗРАСТНИ ХОРА, ДЕЦА И ВЪЗРАСТНИ С РАЗЛИЧНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ ЗА СОЦИАЛНОТО ИМ ВКЛЮЧВАНЕ."
Нямам нищо против възрастните хора, всеки, който има документ има нужда от ЛА, независимо с какво увреждане е, възрастен или дете и т.н. След като има документ от ТЕЛК, как така някакви социални ра6отници ще си измислят допълнителни критерии или изисквания. Тря6ва да се изнесе навън този въпрос, тук и да питаме ще наливаме от пусто в празно.

# 662
  • Мнения: 176
Това писмо тря6ва да иде в Европейския парламент и на всяко място, където да попитаме, дали за това се дават парите от Еврофондовете, заедно с писмото, за което сега съ6ираме подписи.
Мен лично ме интересува точно това, дали наистина хората дават пари за това - "ПОДОБРЯВАНЕ КАЧЕСТВОТО НА ЖИВОТ НА САМОТНОЖИВЕЕЩИ ВЪЗРАСТНИ ХОРА, ДЕЦА И ВЪЗРАСТНИ С РАЗЛИЧНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ ЗА СОЦИАЛНОТО ИМ ВКЛЮЧВАНЕ."
Нямам нищо против възрастните хора, всеки, който има документ има нужда от ЛА, независимо с какво увреждане е, възрастен или дете и т.н. След като има документ от ТЕЛК, как така някакви социални ра6отници ще си измислят допълнителни критерии или изисквания. Тря6ва да се изнесе навън този въпрос, тук и да питаме ще наливаме от пусто в празно.

Напълно съм съгласна с това Simple SmileСъмнявям се,че от тия еврофондове знаят как се усвояват техните средства,и как масово отхвърлят децата по тези програми.Отпускат средства,добре,правят програми,ама и представа си нямат какви условия и критерии "измислят" нашите социални тук за да влезеш.Аз като писах жалбата до министерството и какво,точно това ми казаха,че дирекциите решават кой се нуждае и кой не и "преценяват"кого да назначат-интересно ми е по-какъв начин го правят Mr. Green
За писмото мисля,че трябва да побързаме,от юли месец ще има отпуснати  допълнителни бройки,така че може поне да настояваме тогава да вкарат само деца.И да пишем и до Европейския парламен,както е споменала kreizi1972,за да могат да отреагират и те.Не мисля,че трябва да се спасяваме поединично,а да го правим заедно

# 663
  • Мнения: 144
Това писмо тря6ва да иде в Европейския парламент и на всяко място, където да попитаме, дали за това се дават парите от Еврофондовете, заедно с писмото, за което сега съ6ираме подписи.
...."ПОДОБРЯВАНЕ КАЧЕСТВОТО НА ЖИВОТ НА САМОТНОЖИВЕЕЩИ ВЪЗРАСТНИ ХОРА, ДЕЦА И ВЪЗРАСТНИ С РАЗЛИЧНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ ЗА СОЦИАЛНОТО ИМ ВКЛЮЧВАНЕ."
Напълно съм съгласна с това Simple Smile ...точно това ми казаха,че дирекциите решават кой се нуждае и кой не и "преценяват"кого да назначат...
За писмото мисля,че трябва да побързаме....Не мисля,че трябва да се спасяваме поединично,а да го правим заедно
Съгласна с това. Идеята с писмото е много добра   bouquet
По тези социални служби и програми е почти невъзможно да се пробие. И аз се съмнявям се, че от тия еврофондове знаят как се усвояват техните средства... Ние сме се опитвали  и все не им пасваме  на измислените условия и критерии на  нашите социални. Преценката им е обикновено негативна.
Подкрепям писмото  Hug и нека наистина всички да се обединим в борбата и да се побърза!

Последна редакция: сб, 10 апр 2010, 11:04 от Sega

# 664
  • Ямбол
  • Мнения: 248
Здравейте,мили мами!
Детето ми  с 80% инвалидност от ТЕЛК.Мога ли да стана негов личен асистент,как и кога?Ще бъда много благодарна,ако някой ми отговори!
Поздрави на всички

# 665
  • Мнения: 176
    Майчета вижте това.Като чета тук наистина ще отпуснат още места от юли месец по оперативната програма Simple Smile
  http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=02 … &n=399&g=

# 666
  • Мнения: 144
Детето ми  с 80% инвалидност от ТЕЛК.Мога ли да стана негов личен асистент,как и кога?Ще бъда много благодарна,ако някой ми отговори!
Отиваш в социални в твоя град и там ще ти кажат как, за коя програма ставате и дали имат изобщо имат свободни  места за личен асистент. Но едно е ясно предварително - трябва да си безработна  (регистрирана в бюрото) за да си асистент и куп други условия.

# 667
  • Мнения: 174
Здравейте.Ние бяхме в Германия за десет дни,тъй като там се лекуваме.И сега прочетох,че сте получили  185 лв .В мойта карта бяха преведени 159лв.и аз съм назначена на 6 часа.Моят договор е от 05,03,2010.От къде се получава разликата.Да не би затова,че аз не съм от първи, а от пети.

# 668
  • Мнения: 46
нанси 83 на мен също ми приведоха толкова като на теб  обадих се и ми казаха че точно от тези 5 дена идва разликата но пак мисля че всички сме назначени от 5 но не съм сигурна поне при нас е така  не знаеха кога ще се привеждат заплатите очаквали ги до края на април а те дойдоха на 6 и не се знае следващите кога ще бъдат

# 669
  • Мнения: 239
нанси83 и кани  аз съм назначена от 1вимарт и наистина може да идва от там разликата във парите.А за заплатите нашата счетоводителка каза че ще ги получаваме месец  за месец.

# 670
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Днес ни минаха на проверка и ............. Mr. Green
времето прекарано в училище със сина ми не ми се зачита за работно време. Има ли и други в подобна ситуация? Незнам какво пише във вашите индивидуални планове, но в моя пише следното:
1.текущо почистване на жилището
-поддържане на лична хигиена на обитаваното от потребителя помещение- ежедневно
2.основно почистване
-измиване на прозорци, врати,баня, кухня и други- ежеседмично
3.поддържане на лична хигиена
-помощ при ежедневен тоалет и обличане
-помощ при къпане
-сресване
4.хранене
-приготвяне на храна
-доставка на продукти
-подготовка и подпомагане при хранене-ежедневно
5.битови услуги
-закупуване на вещи от първа необходимост-ежедневно
6.помощ при общуване и поддържане на социален контакт
-разходка
-осигуряване на компания
-полагане на грижи за осигуряване на психически
комфорт на потребителя-ежедневно
-честване на празници-при нужда
7административни услуги-при нужда
8. поддържащо и медикаментозно лечение и медицинска рехабилитация
-закопуване на лекарства
-придружаване на лекар-при нужда
9.педагогически услуги
-подпомагане при развиващи игрови дейности
-
развитие на способностите за четене и писане- ежедневно.

Е питам се трябва ли да представям в отчетите сина си като бавноразвиващ се, че да ми признаят времето прекарано в училище за работно време. Mr. Green


# 671
  • Мнения: 516
Не знам,ама от миене на врати и прозорци дали ще ти остане време за детето newsm78
Извинявам се ,че спамя, но всичко около тази услуга звучи абсурдно. Ако детето ми посещава детска градина,няма право на личен асистент,нали?

# 672
  • Мнения: 174
Аз не смея да ги питам за детска градина.След толкова скандали ,за да ме включат сега остава и това да им кажа.Ако толкова са се загрижили за прозорците - да дойдат да ги измиятл Wink

# 673
  • Мнения: 144
...
Извинявам се ,че спамя, но всичко около тази услуга звучи абсурдно. Ако детето ми посещава детска градина,няма право на личен асистент,нали?
Правилата им са строги. Точно така е. И както и мамаРаче е писала и за училището, че времето прекарано в училище не и зачели за работно време.

# 674
  • Мнения: 375
Чудя се как може да не го зачитат това време прекарано в училище.Нали детето има нужда от интеграция и обучение.Личния асистент е този, който трябва да го заведе до мястото ,да го чака и да го обслужва докато е там .

Общи условия

Активация на акаунт