На море в Турция - тема 18

  • 112 674
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
# 661
  • Етрополе, България
  • Мнения: 27
От Aytur Beach Club  ни преместиха в друг хотел. Има проблем с туроператорската фирма. Добре че новия хотел Ayvalik Beach Club е по-добър. В една горичка е. И храната е по-добра. И добре, че сме с колата, защото хората които дойдоха с автобуса за преместването чакаха дълго....
С коя фирма пътувате, ако не е тайна? Надявам се времето да се оправи. В БГ сега поне сутрин е слънчево за разлика от предните дни. Simple Smile.

# 662
  • Мнения: 1 525
hris.q, а защо ви преместиха  newsm78

# 663
  • Бургас
  • Мнения: 126
 Пътуването към Голфа беше най-неприятната част от всичко-токлова студ и през зимата не съм брала.Нито автобуса,нито шофьорите бяха за готови за такъв преход.Автобуса прокапа,не се стоеше от студ вътре,по едно време не можа да запали,в 10-11 пристигнахме в Кушадасъ ,а ние се настанихме в 14.В промеждутъка търсихме като гламави хотелите и се въртяхме из града..За капак като си отворих сака в хотела-всички дрехи бяха мокриВръщнето беше ок..добре че не ни пратиха същия автобус-разминахме го по пътя с друга група и разбира се ,закъсал посреднощСега към по-интересната част...Настаниха ни много бързо.Багажа го качиха на една количка за голф и ни повозиха до нашата зона.Апартамента беше страхотен-спалня,голяма стаяс кухня,2 бани(една с вана и една с душ кабина),и още една спалня с две легла и голяма тераса-всичко новичко и обзаведено с вкусгледката от терасата също беше невероятна.Като пристигнахме много барове покрай басейните още не бяха отворени,ала карт ресторантите също.Анимацията никаква я нямаше..В средата на престоя ни направиха сцената за NightShow,а последната ни вечер организираха вече и транфер до диско клуба Jade,който е на плажа…В 24 часовия бар всяка вечер се опитваха да правят някакви занимания-музика на живо,бинго игри.Успяхме да пробваме ала карт ресторанта с турска кухня.На нас ни хареса,малко гурме бяха порциите,но ние не сме от най-ящните.Имаше по 2 вида от всичко-супи, салати,предястия,основно и десерт.За хранат :отначало нямаше кой знае какво разнообразие-особено при десертите.Постепенно си оправяха нещата.Имаше 4 вида супи винаги,няколко вида риба,много салати,различно приготвени меса-пилешко,агнешко,телешко.Дроб на плоча...за всеки вкус имаше по нещо.За закуска правеха омлети,палачинки ,гофрети ...Има 2 SNAK BARове в комплекса и 1 на плажа-там ми беше най –вкусна храната.Невероятно пилешко на грил и спагети-обаче на плажа беше по-добър готвача.За обслужването:Доста има да учат още като се струпваха хора на рецепция или в ресторанта настава една суматохааа...с по-малко хора се справят долу горе,но важното е че имат желание да се научат.Сервитьорите уж записват ,но все нещо забравят-да ги питаш какво толкова записват В общи линии мисля че след някой друг месец вс.ще е ок.Единственото дразнещо за нас като цяло беше времетренето на вечерята от 19-21 ч.Ние докато се приберем от плаж към 18.30 и за 20.30 отивахме на вечеря ,а барът затваря в 21,и се налагаше мъж ми да си взима по 2 раки наведнъжтертипа ни е друг-със салатката да си кажем по някоя дума с компанията,а не да ми е притеснено, че вече започват да отсервират.Двата асансьора в главната сграда ту ги пуснат,ту се развалят.За нас не беше проблем,но семействата с малки деца трябваше да мъкнат количките по стълбите.Всеки ден се чистеше стаята,но си слагайте резето,4е чукат на вратат и влизат..ако сте във банята или ...става непрятно.Simple Smileи не знаят дума на английскиЗа плажа:
Това,че до плажа се пътува около 20 мин-за нас не беше никакъв проблем...автобусчето ни вземаше от една спирка пред рецепцията ,единствено не бяха помислили за последния курс в 18.00 наобратно към хотела-винаги имаше много хора и местата понякога не стигаха.Иначе много ни беше на сърце да одим там.
Едно от най-хубавите неща бяха хората с които се запознахме,в това число и главния мениджър на комплекса,който се оказа българинневероятно топло отношение от негова страна...Има закуска от 7-9,после късна закуска.,обяд,после снак баровете,сладолед от 16-17,бисквитки и соленки от 17-18,вечеря от 19-21,и късна супа до 1.10 (нея не успяхме да я уважим)Полезни съвети:
В предната част на комплекса и на плажа се хваща Космоте гръцки оператор,малко слаб сигнал но достатъчен за да се свържете на европейски цени
За ол инклусива-има включена турска баня уж-но всъщност може да постоите в сауната или парната стая.Мини голфа не беше отворен още –и той е в пакета.И един път ала карт ресторант-турски и рибен .Резервация на рецепция.За децата забравих-започната да правят диско за тях и пързалки има
Голф Спа е удивително място-много ни хареса и наистина си прекарахме чудесновъпреки че не в§ сичко беше отворено още...въпреки че анимацията не беше силната им страна...въпреки малките проблемчета ,които се появяваха...Мисля че вс.ще си дойде на място с времето...
Извянявам се ако съм досадила,че стана дългичко.Ако имате въпроси ,насреща съм.
Поздрави от Бургас!

Последна редакция: ср, 30 май 2012, 10:01 от natalito78

# 664
  • Мнения: 262
 PartyСлед 10-ти очаквайте топли новини и отзиви от Мармарис. На всички които ще пътуват на 1/2.06. хубава почивка и незабравими спомени от прекрасната Турция. Peace

# 665
  • София
  • Мнения: 4 294
Натали благодаря ти за подробния разказ, откога го чаках  Laughing
ще очаквам подробности още на лични

# 666
  • Мнения: 7 605
Чудесни снимки гледах, радвам се за всички, прекарали една страхотна ваканция!  Peace

Ние до преди 2 дена бяхме в БГ и замръзнахме, сега се стоплим в Германия (тук е доста горещо!) и другата седмица летим за Анталия  Party

# 667
  • София
  • Мнения: 1 173
hris.q, а защо ви преместиха  newsm78

От Aytur Beach Club  ни преместиха в друг хотел. Има проблем с туроператорската фирма. Добре че новия хотел Ayvalik Beach Club е по-добър. В една горичка е. И храната е по-добра. И добре, че сме с колата, защото хората които дойдоха с автобуса за преместването чакаха дълго....
С коя фирма пътувате, ако не е тайна? Надявам се времето да се оправи. В БГ сега поне сутрин е слънчево за разлика от предните дни. Simple Smile.

Не е тайна - пътувахме с Юнион Ивкони. Мисля, че турският туроператур не бил платил на хотела ли, или нещо подобно. Няма значение. Важното е, че сега сме добре... Нилюфер тур се казва турският туроператор. Днес времето, поне до обяд, става за плаж...

# 668
  • София
  • Мнения: 4 446
Batihan Beach Resort § Spa, Кушадасъ

 В а ла кат ресторанта се хранихме на обед скарата е хубава но доста люта.

Здравейте момичета.
И на нас ни предстои почивка в хотел "Батихан", но чак през септември. Тъй като от туристическата агенция не можаха да ми дадат конкретен отговор относно храненето в ала карт ресторанта, бих искала да попитам как става всъщност?
Казаха ми, че за престоя можем да заменим само едно хранене от ресторанта на хотела с ала карт ресторанта, като за това дадем предварителна заявка от предния ден и си изберем предварително ястията от менюто. Thinking
Моля за разяснение. Praynig
Предварително ви благодаря!

# 669
  • София
  • Мнения: 121
Здравейте, приятно изкарване на тези които заминават. Ние  утре заминаваме за Фетие. newsm44 newsm44 newsm44

# 670
  • Мнения: 2 134
Здравейте, приятно изкарване на тези които заминават. Ние  утре заминаваме за Фетие. newsm44 newsm44 newsm44
Супер ! И после да разкажеш !
На всички - приятно изкарване и хубаво време !

# 671
  • София
  • Мнения: 121
Благодаря непременно ще пиша.

# 672
  • Мнения: 327
Слънчеви поздрави и от мен-Голфа Кушадасъ.Времето е разкошно,до сега сме нямали дъждовен ден.
Само ще допълня към разказа на  natalito78
вече всички барове на басейните работят.Всяка вечер има програма за децата.
Ние също сме много доволни,предполагам ,че това ще е топ хотела за следващата година на Кушадасъ.
Ако някой е платил за джакузи на терасата,трябва да знае,че се плащат 20 евро еднократно за дезинфекция.
Като се върнем ще разказавам с подробности.И снимки ще пусна.
Приятна почивка на всички  Hug

# 673
  • София
  • Мнения: 4 294
Слънчеви поздрави и от мен-Голфа Кушадасъ.Времето е разкошно,до сега сме нямали дъждовен ден.
Само ще допълня към разказа на  natalito78
вече всички барове на басейните работят.Всяка вечер има програма за децата.
Ние също сме много доволни,предполагам ,че това ще е топ хотела за следващата година на Кушадасъ.
Ако някой е платил за джакузи на терасата,трябва да знае,че се плащат 20 евро еднократно за дезинфекция.
Като се върнем ще разказавам с подробности.И снимки ще пусна.
Приятна почивка на всички  Hug

разказа на Натали и твоя ми действат успокоително, че толкова негативни мнения прочетох в трипа  ooooh!
направо по едно време съжалих за резервацията, Еими ще чакам с нетърпения по-подробен разказ  Peace

# 674
  • Мнения: 1
gory70 къде във Фетие ще бъдете?много ми се искаше септември да сме там ,но избрахме IC GREEN в Анталия..........но за догодина съм го замислила Simple Smile .....ще 4акам с интерес отзивите ти Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт