На море в Турция - тема 18

  • 112 669
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
# 676
  • Мнения: 242
Здравейте, приятно изкарване на тези които заминават. Ние  утре заминаваме за Фетие. newsm44 newsm44 newsm44
newsm10 smile3501

# 677
  • Варна
  • Мнения: 187
В ала кат ресторанта на Батипан,Кушадасъ може да се храните ако желаете и всяка вечер. Трябва да си направите предният ден резервация. Има една руса дама на едно бюро до рецепцията тя записва за ала кат. Там се плащат питиетата.
Относно пътуването и ние когато пътувахме беше голям дъжд. На дъщеря ми каретата незная къде беше в багажника ,но дрехите и бяха мокри.

# 678
  • София
  • Мнения: 4 446
Много благодаря, Естера.  Peace

# 679
  • Мнения: 262
Дудинка,няма защо да се притесняваш за Голфа в  Кушадасъ.
Имам лични впечатления от там и е класен хотел. Трансфера до плажа не е проблем,Ейми ще го потвърди предполагам. Не вярвай много на трипа. А за почитателите/ките на Мармарис утре пътувам и ако някой нещо го интересува ,като се завърна ще дам обективна информация. /Може би с Гори 70 ще се засечем/ .Хубави дни на всички.Турция е приказка и е супер да се почива там!!! newsm44

# 680
  • Мнения: 242
liv1892, сега ще питам и теб. Защо на снимките се вижда море, а се пътува до плажа с транспорт? Или това е някакво езеро? Къде точно се намира този хотел /говоря за Голфа/ териториално?

# 681
  • София
  • Мнения: 4 294
Дудинка,няма защо да се притесняваш за Голфа в  Кушадасъ.
Имам лични впечатления от там и е класен хотел. Трансфера до плажа не е проблем,Ейми ще го потвърди предполагам. Не вярвай много на трипа. А за почитателите/ките на Мармарис утре пътувам и ако някой нещо го интересува ,като се завърна ще дам обективна информация. /Може би с Гори 70 ще се засечем/ .Хубави дни на всички.Турция е приказка и е супер да се почива там!!! newsm44
бях се стреснала от коментарите в трипа, че персонала бил муден, неподготвен за толкова голям хотел, че храна не е хубава, че  е лоша изолацията в апартментите и се чувало как си пускат казанчето съседите, как слушат музика от този род неща, че не работят всички съоръжения - басейни и барове .....

ама след отзивите на Натали и Ейми си поех дъх  Sunglasses

Последна редакция: чт, 31 май 2012, 13:25 от Дудинка

# 682
  • Мнения: 2 577
Long Beach Resort Hotel & Spa
http://www.longbeach.com.tr/

Пристигнахме в хотела около 15.20ч и ни настаниха веднага. Пиколото ни взе багажа, за да го качи в стаята докато аз попълвах регистрационната карта. Дадоха ни карта за стаята, ние си поискахме и втора такава – нямаше проблем. Освен това от рецепцията веднага ни приготвиха и 4 карти за хавлии, както и две брошури за хотела с подробни описания на Ultra All Inclusive –ва.
Ние бяхме настанени в стая Family Duplex Room,  която представлява около 40кв.м мезонетче с изглед към морето. На първия етаж стая със спалня, отделена от коридора с врата, от коридора по стълби се качва в просторна стая с две единични легла. Санитарния възел е на първия етаж, заредено е със всичко. Иначе гардероби, шкафчета, бюра и телевизори имаше във всяка стая. Тераса на спалнатя, а горе детската с прозорец-капандура. Мини барът беше зареден с вода, две бири, две сокчета, Пепси и нещо като Миринда. А на бюрото имаше кана за приготвяне на топли напитки и заредена табла с кафе, чай, сметана, захарчета и бъркалки. Всичко си влиза в цената на стаята. Всеки ден едно момче между 9 и 10ч. минаваше и допълваше изконсумираното. Паролата за интернета я дават на рецепция срещу паспорт, тъй като тя представлява номера на самия паспорт, но го регистрират в системата за достъп. Всеки ден сменяха хавлиите в стаите и току като се приберем сварваме различни лебедчета – по едно или повече, пеперудки и т.н., а бельото сменяха през ден.
Хотелът е голям, има достатъчно басейни и шезлонги. Ние обикновено към 11 се отпрявахме към тях, но никога не сме оставали без шезлонг , може малко по-дълго да сме търсили, но винаги сме намирали. Нямам навика да ходя да мятам в 9ч кърпи, а и времето беше такова, че не беше сигурно и дали няма да сме само на вътрешния басейн. Два дни ползвахме само закрития басейн / в помещението има също и отделен детски и едно джакузи/. Но беше нормално пълно и със свободни шезлонги и там.
Почиващите – предимно от руските републики, имаше и датчани, германци, шведи и доста турци. Българите бяхме много малко – околко 25-30 човека най-много. При капацитет на хотела над 1800 души.
Басейни – доста като количество и площ, единият е с морска вода.
Аквапарк – добър, доста са пързалките доволни са и най-малките и по-големите. Работи до 17.30, като на обяд почива само от 13 до 14ч. не се образуват опашки, като на други места...
Лунапарк – пет са забавленията там: Виенско колело, Блъскащи колички, Въртележка от ония със седалки на въжета, въртележка Чайник с чашки и Влакче. Лунапаркът работи по два пъти на ден за по един час /16.45-17.30 и 19.30-20.30/. Аниматорите са пред всяко съоръжение.
Анимация
През деня се организират различни неща – гимнастики, аеробики, танци, плажен волейбол, футбол, дартс, боча, водна топка, стрелба с арбалет някаква имаше, «тюркиш клас» и т.н. Това, което не ми хареса на мен, че програмата е налична само до рецепцията, не са я пръснали по баровете и около басейна. Трябваше да се запомни и естествено изтървавахме някои неща макар, че аниматорите ходят и събират уж хора, но няма как преди всяко нещо да обикалят хотела и територията около него.
Мини клуба работи цял ден с малка обедна почивка. На входа му си има и неговата програма. Няколко аниматора се занимават с децата и творят различни неща или просто си играят, рисуват лица, скачат на батути. Като екстра предлагат рисуване с пясък като 5Е е за картина и часовници, а 10Е за тениски и чантички, които после децата-творци си получават в края на дискотеката.
Направи ми впечатление, че в Миниклуба има и една отедлна стая с кошари и легълца. Но не се сетих да разпитам дали и вечер като екстра гледат деца.
Детската дискотека е от 20.30 до 21.30ч. Обикалят Мини и Мики Маус с две или три аниматорки и събират уж децата. Да ама се оказа, че не ги събират, а само информират и родителя трябва да ги води. За първи път ми се случва. Обикновено досега все са правили нещо като влакче и така се събират децата от масите и се водят на дискотека. Ние като се навечеряме отиваме да я взимаме малката 5-10мин. преди края. Но тук не е така.
От 21.30ч до 22.30ч. след мини дискотеката пак в амфитеатъра започва вечерното шоу – едната вечер беше комедийно, друга имаше поканен бразилски състав и танцуваха цял час, поканени за друг ден имаше някакво дуо и правиха фокуси /Маджик Шоу беше/, имаше турска вечер и т.н. Всеки ден – нещо различно.
22.30-23.30ч. – на бара до басейна с морска вода –  няколко пъти жива музика - всяка вечер различен състав, един път караоке, след турската вечер пък конкурс за танци /кючек/ и после танци турски за всички. И така от там се прехвърляме в Дискотеката, която отваря в 23.30 и купона продължава до 2.30ч.   
Храна – нормално в изобилие и вкусна. Има обособени маси с детски и диетични менюта в основния ресторант. Детски столове за хранене има много и навсякъде, стерилизатор за шишета, уред за затопляне, микровълнова има.
В общи линии от като си отвориш очите до 01.00ч можеш да си хапваш непрекъснато. Пет жени на различни места правят гюзлемета от 10 до 17ч. В кафето и детския кът има сладки, кексчета и соленки.
На някои барове се предлагат и коктейли – алкохолни и безалкохолни и детски.
Сладолед се предлага на 3 места, като някъде е по един час, някъде по два.. Понякога са различни видовете в различните колички Simple Smile
На едната алея има количка и се предлагат но вече срещу 1Е или 2Е пуканки, царевица, захарен памук, петлета и др.
А ла карт ресторантите са 5: рибен, турски, италиански, мексикански и китайски. Резервация от предния ден правят на рецепцията, а пред всеки ресторант си има изнесени вариантите на менютата.
Плажът – почти празен, хората са около басейните. В сравнение с нашия пясъкът е по-едър, а в морето има камъчета малки и големи, аз лично не можах много на вътре да вляза.  Установих се на едно местенце уж добро, но пак ми прерязаха стъпалата. На магазинчета в хотела има едни обувки за море по 5Е, турско производство и с тях друга работа. Нооо на мен и водата ми беше доста студена, аз съм си по принцип зиморничава, но и мъжът ми реши да плува и каза: "ами не е топла".
Освен доста магазини, на които пише че цените са фиксирани и не върви пазарлък има боулинг, детски кът с игри и забавления, билярди и т.н. Киното към хотела има програма и всеки ден дават по 2 различни филма, единия от 15, другия от 19 май беше. Ние така и не го посетихме.
Спа центъра разгледах, но не се възползвах от нищо.   
Хавлиите – дават всеки ден срещу карта, връщането става мисля от 16 до 18ч беше и ако не свариш си я ползваш и на другия ден.
До хотела се намира Делфинариума – на 400-500м. Другите българи се разходиха още на първия ден и докладваха, че е скъпичко и не били влезли. Цените почвали от 25Е, ние така и не стигнахме до там.
Точно до хотела, на главния път има и спирка на техните маршрутки. Минават през 10 минути и може да се ползват да се разходите из Аланя, Конакли или в обратната посока. 3.50ТРЛ беше билета до Аланя, 2ТРЛ до Конакли. Във всяка маршрутка има ценоразпис и е закачен до шофьора.

Недостатъци – за мен са улицата и някакси имам забележка към анимацията. Улицата е близо и движението е интензивно, съответно не мога да си изкривя душата – шумничко е. На мен по принцип не ми пречи, свикнала съм. Но спахме при затворени врати и прозорци. Иначе сред шумотевицата и музиката през деня около басейните не се чуват толкова. Докато пътувахме установих, че те повечето хотели са на тази улица и в които и да си пак ще е така.
Анимацията – в крайна сметка не разбрах аз колко са аниматорите и стажант-аниматорите. Според сина ми са повече от 25 общо. Само от Самарския университет имаше поне 8 студента на стаж, от Истанбулския имаше и т.н. Има си някои, които са на работа повече от година там. При тази бройка и толкова млади хора имах може би по-големи очаквания и ме разочароваха. Някакси действат хаотично, не са се стиковали още, виждах от време на време отегчение в лицата на някои. Не бяха подготвени за анимация вътре в хотела при дъждовно време..
С английски и руски няма да имате никакви проблеми. Говорят иначе и немски, но не съм в състояние да преценя колко...  Hug
     
p.s. съжалявам много дълго стана  Embarassed дано е от полза поне

Последна редакция: чт, 31 май 2012, 21:22 от Ками*

# 683
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Ками, чудесен разказ. За мен е важен мерси  bouquet

# 684
  • Мнения: 80
Момичета как се пресичат тези улици пред някои хотели -  има надлез, подлез или светофар?

# 685
  • Мнения: 2 577
Ами в хотела, в които бяхме ние се минаваше през подлез, които е осветен и озвучен денонощно, а от едната страна има магазинчета. Улицата по никакъв начин не пречи.
Видях обаче хотели - комплекси големи, на които стаите са точно в/у улицата , на един пък водната му пързалка граничи с улицата. Не са малко хотелите, през които минава тази улица. Там където няма надлез със сигурност ще има пак подлез.
Самата улица не се пресича, няма светофари, пешеходни пътеки има околко спирки и по-големи магазини

п.с. качих вече снимки - има и снимка на подлеза

Последна редакция: чт, 31 май 2012, 23:43 от Ками*

# 686
  • Мнения: 327
liv1892, сега ще питам и теб. Защо на снимките се вижда море, а се пътува до плажа с транспорт? Или това е някакво езеро? Къде точно се намира този хотел /говоря за Голфа/ териториално?

Хотела се намира между Кушадсъ и Соке.На снимките се вижда море,защото хотела е на доста високо.За плажа не го мислете,има постоянно бусчета.
Със всеки изминал ден минусите намаляват,така,че спокойно.
Жалко,че в събота си тръгваме  Cry

# 687
  • Мнения: 242
Благодаря Еими! За съжаление всички хубави почивки имат край. newsm45, но пък остават спомените от преживяното smile3501

# 688
  • Мнения: 2 577
http://turkey.snimka.bg/travel/long-beach-resort-hotel-amp-spa-a … a.680857.27402395

така дали се отварят снимките?
уж се постарах да ги поизчистя, но май пак ще редактирам

Еими, наслаждавай се на макс последните часове.... и не плачи - пак ще отидем Simple Smile Димитрова и ти не рони сълзи Simple Smile

Натали 78 , ти с коя фирма пътува?

Последна редакция: чт, 31 май 2012, 22:22 от Ками*

# 689
  • Мнения: 242
Ками*, успя да ме успокоиш. smile3525

Общи условия

Активация на акаунт