Учителската заплата

  • 55 632
  • 610
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 475
Здравейте.

Имате ли представа колко е учителската заплата месечно, имам предвид нето?
Касае се за гимназия, с достатъчно ученици и пълен норматив с часове, възможни са лекторски, освен това според сайта има учащи също във вечерна и задочна форма на обучение, а моят предмет се изучава винаги.
Стаж по специалността имам съвсем малко.
Как би ми се изчислила заплатата?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Различно е - в зависимост от това как директорът си е разпределил бюджета и колко пари е отделил по Параграф 1 (това е за заплатите). В училището, където работя - горе-долу е нормално заплащането - чисто около 500 лева, за 6 години стаж.

Най-добре е да се говори в самото училище - нещата са много различни дори в едно и също населено място и дори за училища с равен или почти еднакъв брой ученици.

# 2
  • Мнения: 109
 БРАВО! То излиза, че учителите работят за жълти стотинки. Сега разбирам защо няма образование в България. Кой нормален човек ще се съгласи да работи за тези никакви пари?

# 3
  • Мнения: 148
Столично училище,над 10 години стаж-450 лева. Embarassed

# 4
  • Мнения: 2 898
Централно училище в мноооого голям град,  20г. стаж, чисто - 500 - 550, според лекторските. Младите учители започват с 450 бруто  smile3538.

# 5
  • Мнения: 5 173
Централно училище в мноооого голям град,  20г. стаж, чисто - 500 - 550, според лекторските. Младите учители започват с 450 бруто  smile3538.
За бакалавър ли взимаш толкова?
Леля ми е учителка от над 20 години, но е специалист и заплатата ѝ е такава.
Аз взимах 370-380 чисто, под година учителски стаж. Е, вече не учителствам.

# 6
  • UK
  • Мнения: 4 308
Много, много жалко, и мен само заплатата ме спира.  Tired Наистина са не малко, а прекалено  малко тия пари. Колкото и да го въртя и суча, по никакъв начин няма да се справя с такава заплата, много жалко. 

# 7
  • Мнения: 2 898
Централно училище в мноооого голям град,  20г. стаж, чисто - 500 - 550, според лекторските. Младите учители започват с 450 бруто  smile3538.
За бакалавър ли взимаш толкова?

Разликата между бакалавър и магистър е много малка. Важни са правилата за определяне на заплатата  в конкретното училище.

# 8
  • Мнения: 654
Що да е малка?
Чисто 500.00,я смятайте 350.00 и като махнеш дължимото като данъци.
Най добре говори с колеги от училището което те интересува.

# 9
  • Мнения: 5 173
Централно училище в мноооого голям град,  20г. стаж, чисто - 500 - 550, според лекторските. Младите учители започват с 450 бруто  smile3538.
За бакалавър ли взимаш толкова?

Разликата между бакалавър и магистър е много малка. Важни са правилата за определяне на заплатата  в конкретното училище.
разбира се, но аз говорих за разликата между специалист и бакалавър.

# 10
  • Мнения: 2 898
Що да е малка?
Чисто 500.00,я смятайте 350.00 и като махнеш дължимото като данъци.

Имайки предвид психическата амортизация, шумната и стресираща обстановка и отговорността, е меко казано малка.

# 11
  • Мнения: 2 340
Ниско заплащане ,дори по-малко от това на продавачка в МОЛ-а,колко абсурдно Confused!!!

# 12
  • Мнения: 2 898
Заплащането е унизително. Знам, че доста майки биха тръгнали да го оспорват, но ако не си работил поне малко в училище, не можеш да имаш никаква представа за какво става въпрос. Това е много специфичен труд, и освен всички други изисквания и безумия, отговаряш за живота на поне 25 деца. Само за това би трябвало да се заплаща по-адекватно.
По-големи заплати вземат само колегите със стаж над 25 - 30г., които са пред пенсия. Само един от абсурдите - разликата между учител с IV и V ПКС е 8 лв. А за да вземеш по-високото ПКС се пише и защитава дипломна работа. С години не можеш да си върнеш вложените средства, а за нервите дори не повдигам въпрос.

# 13
  • Мнения: 169
Ужас, какви са тези цифри, леля ми е пенсионерка и за допълване на бюджета си чисти в една банка в средно голям град в Южна България. Hа непълен работен ден, взима 450 лв, без да има психическото напрежение на учителите и без да се разправя с агресивни деца всеки ден. Не са нормални тези заплати, просто е абсурдно за интелектуален труд да се взема толкова малко.

# 14
  • Мнения: 109
 Преди години беше учителите стачкуваха за по-високи заплати. Тогава им се подигравахме /включително и аз/, а сега се вайкаме кой ще ни отглежда и учи децата за жълти стотинки. Сами сме си виновни. Ще внасяме учителки от Афганистан или Индия, както правят в Лондон например.

Общи условия

Активация на акаунт