С какво ви дразнят свекървите-15

  • 53 687
  • 751
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 618
                                                                            


Тъй като не всички свекърви са като моето злато ,давайте .....

                                                                              


Линк към предната тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=648447.0

Последна редакция: вт, 10 апр 2012, 13:24 от Tatti

# 1
  • Мнения: 172
Срам не срам признавам,че изпуснах цялата предишна тема Blush
За имената четох говорите...
Нали ви споменах в предишни теми,че моят мъж е наследник на известна възрожденска фамилия, заради която си имахме много проблеми и продължаваме да имаме.Та,сега е на дневен ред бебе Георги,който се явява последната издънка на рода WhistlingНа погачата на бебето се държаха речи и благодарствени слова към геройчната майка т.е.аз ooooh!,която,видиш ли,родила продължителя на рода!И като се изправи кака ви Рони и заяви на всеослушание,че всъщност Георги носи името на единствения за мен достоен човек,който го заслужава-съпруга ми-и че хич и не съм се сетила,че това име носи и дядото на съпруга ми,от когото идва фамилията,щяха да ме линчуват Mr. Green
И за капак,онзи ден свеки заяви,че бебето трябвало да е с друго име-на нея или на свекър ми,но не и на съпруга ми #Cussing outДобре че вече съм бяла и добра и мъжо ме държеше за ръката Crossing Arms

# 2
  • Мнения: 12 663
А сега две теми. Записвам се в по-шарената. Моят принос

# 3
  • Мнения: 439
О, за имената няма угодия. Peace Мъжът ми остави изцяло на мен избора на име, и аз разбира се бях избрала такова, което е различно от имената и на моите, и на неговите родители. Обаче в последствие в родилното, докато си чаках разкритие реших да използвам първата буква на "свекър ми" и избрах друго име. Еми пак не бяха доволни. Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Дъщеря ми е с две имена, на двете баби /първото е на свекървата/. Предложението беше на баща ѝ, аз се съгласих. Това обаче изобщо не предивика бабински чувства у свекървата.

# 5
  • Мнения: 172
Аз винаги съм била против да се кръщават децата на роднини Naughty
Все има сърдити и угодия няма ooooh!

# 6
  • Мнения: 8 805
В тази тема ли ще пишем? Настана малко объркване с новата тема... newsm78

# 7
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Гледам, че тук има отговори, предполагам, че другата ще бъде изтрита, та да се впиша овреме Wink
Това за имената, всеки си го разбира както му е угодно. Има свекъри и тъстове, дето грам не държат на името на внука, и такива, дето ще ти вгорчат живота, щото не си го кръстил на тях.
Аз държах сина ми да носи името на свекър ми, защото това за мен е традиция. Никой не го оспори, всичко беше точно. Но, ако някой си беше отворил устата да ми обяснява как да си кръстя МОЕТО дете, сигурно щеше да настъпи война.

# 8
  • Мнения: 662
Дъщеря ми е кръстена на майка ми, тя почина малко преди да забременея и за мен това беше най-естественото решение.В един момент дори се колебаех, тогава точно мъжът ми, категорично настоя, детето да носи името на починалата си баба.
Не съм робувала на никакви суеверия, че не е хубаво да се кръщава на починал, а и да беше жива-пак нямаше детето да носи името на някой от родителите на половинката.Името на майка му въобще не ми харесва, да не говорим, че нямаме никакви контакти с нея, за да правя такива жертви.Името на баща му го харесвам, но също не бих кръстила детето си на него.

За да си кръстя отрочето, на който и да е, този човек трябва да е много уважаван и обичан от мен, и да ми идва от вътре това желание.Подобни обяснения, че така трябвало, така било прието, еди кой си щял да се обиди, не ги приемам, не ги разбирам и не ме вълнуват.

# 9
  • Мнения: 2 779
Ние с моят съпруг искахме първото ни дете да го кръстим на свекървата, когато разбра тя ни помоли да не е на нея, а на свекъра. Взехме само буквичката / не искахме да е Тошко - все се сещам за Тошко Африкански Laughing, кръстихме го Теодор/. За второто дете бяхме намислили, ако е момиче да е на майка ми, ако е момче на баща ми. Тогава майка ми пък се намеси и каза каквото и да е детето кръсти го на баща си. Роди ни се второ момче - пак взехме първата буква /вместо Динко, кръстихме го Даниел/. Дори децата да не бяха кръстени на дядовците или бабите си в нашия случай няма абсолютно никакво значение. Те обичат внуците си заради самите тях, а не заради имената които носят. Винаги когато сме имали нужда от помощ и двата комплекта баби и дядовци са били насреща.Децата не са делени, защото едното е кръстено на единия род, а другото на другия. Това могат да направят само   ограничени в мисленето си хора.Дали внучето ти се казва Драган или Петкан то си е твое внуче, частица от твоето дете. Щом не обичаш него заради едното име, за мен означава, че не обичаш и собственото си дете.
Аз ще ставам два пъти свекърва/ дай боже, че броят на самотните ергени расте ужасно/.Ще се радвам да имам внучета и хич не ми дреме на кого ще ги кръстят. Моите надежди ще са дечицата да са здрави, а пък ние с каквото можем ще помагаме. 
 

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
според мен бабите и дядовците се ласкаят от това, че внучето е кръстено на тях. Слава Богу не всички са сърдити, ако не е кръстено на тях.

# 11
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 767
Благодаря за новата тема   bouquet

# 12
  • Мнения: 662
според мен бабите и дядовците се ласкаят от това, че внучето е кръстено на тях. Слава Богу не всички са сърдити, ако не е кръстено на тях.

О, да, в което няма и нищо лошо, ако не се стига до крайности и изнудвания.А още по-необяснимо е, как се говори за уважение, когато е намесена и принудата.
Затова мисля, че говорим за по-ограничени хора.

# 13
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
не искахме да е Тошко - все се сещам за Тошко Африкански Laughing, кръстихме го Теодор
 
И ние имахме такава дилема, но хайде щастието да е пълно.

# 14
  • В уютен дом! Елените
  • Мнения: 59
Кръстих детето на баща ми, името ми харесва (звучно, мъжко име).С мъжа ми бяхме решили ако не дойде с името си да е на татко.Свекърите по техни думи, нямаха нищо против.Дъщеря им си кръсти детето на свекър ми, така че дано няма обидени.Ама като гледам как ги няма никакви да се обадят да питат как е, камо ли да го видят  newsm78  може и да греша. Не бяхме споменавали пред баща ми и когато разбра не мога да си представя какво е почувствал. Почти съм сигурна за себе си, че ще имам само това дете, но ако се реша друго, то няма да е кръстено на никой. Свеки като се роди момче и чу името, само каза: "Другото ще е момиче и ще е на мен сигурно, а? "  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт