С какво ви дразнят свекървите-15

  • 53 697
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 020
Моят мъж никога не е имал претенции за имената /освен, че отхвърли Николета като вариант, свързвал това име с някаква си...сега пък аз го свързвам с друга  Mr. Green/.

Не приемам обаче тази крайна позиция, че майката избира сама името....айде сега, големи феминистки станахме  Wink
То не че не го избираме ние жените, ама умеем тънко да си прокараме своето мисля аз  Heart Eyes

# 31
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
То, че името го избират и двамата-така е. Но, в повечето случаи, мнението на майката е с малко по-голяма тежест от това на бащата...

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е точно така.Аз от всичко написано до тук разбрах,че родителите са тези,които избират името и никой не е длъжен да се съобразява с претенциите на баби и дядовци.Естествено,че само майката и бащата имат това право.....
Грешно си разбрала! Оказа се, че майката избира името на бебето.....по биологични и физиологични предимства. hahaha
Andariel, много първосигнално. В родилното не вярвам само майката да определя името - аз като раждах искаха подписите и на двамата родители, но все пак инфото ми е от преди 20 г. Grinning

Че аз и най-първосигнално (ей, няма такова чудо като първосигнално!) си го износвам и раждам това дете, следователно най-първично но ще му дам аз името, защото всички други хора мога да изчезнат от живота му и да не се сетят повече за него, но аз ще съм до него цял живот, докато съм жива.

В родилното никой друг не се е подписвал, освен аз. Искаха данните от паспорта на бащата, защото сме в официален брак. Той дори не присъстваше, коато дойде длъжностното лице да попълва документите. Ако бях решила да кръстя бебето  Юрдечка, никой нямаше да ми попречи, най-много щеше да разбере на свиждането или като вземем акта за раждане. Хич не ми е феминистко, оставаше и това решение да не мога да взема като майка!

# 33
  • София
  • Мнения: 5 884
unadaptable, не намекна ли ти, че може да им осигуриш жилище на младите, ама може и да не, пък да си го пуснеш под наем?
Цитат
че някой е искал да им създаде душевен комфорт да изберат което им харесва
Т.е. че ти си им разрешила да изберат име?
Не, честно, плашещо е. Laughing

# 34
  • Мнения: 6 634
То, че името го избират и двамата-така е. Но, в повечето случаи, мнението на майката е с малко по-голяма тежест от това на бащата...
Не че бащата няма тежест ,а по скоро за него не е ЧАК толкова важно си мисля аз.

# 35
  • Мнения: 18 020
То, че името го избират и двамата-така е. Но, в повечето случаи, мнението на майката е с малко по-голяма тежест от това на бащата...
Не че бащата няма тежест ,а по скоро за него не е ЧАК толкова важно си мисля аз.


Точно  Peace

# 36
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
в една от предните теми споделих как докато бях бременна свеки ми сподели, че другите ѝ внуци ревнували от бебето и тя ги успокоила, че няма да обича повече бебето от тях, то така или иначе бебето рядко щяло да я посещава  Joy

та посетихме я ние уикенда - 5 мин. отдели на бебето bowuu
бебо ревеше, а тя искаше да обядваме - не може да се чака  Naughty, то бебето все ще реве, яденето изстива...
взех го на ръце на масата и все да си боцкам салатата. мъжът ми каза: дай ще го взема да се наядеш...
обаче свеки веднага гракна: как, ти така не можеш да си режеш от пържолата, аз ще го взема за малко  Crazy
та 5 мин, докато си изядах салатата... стига толкова  Mr. Green
иначе като си тръгвахме заръча лятото пак да я посетим  Joy

То, че името го избират и двамата-така е. Но, в повечето случаи, мнението на майката е с малко по-голяма тежест от това на бащата...
Не че бащата няма тежест ,а по скоро за него не е ЧАК толкова важно си мисля аз.

зависи.
ние не можахме да се споразумеем за име, на бащата му беше важно явно  Mr. Green
та сега е с 2 имена, от всеки по едно Wink

# 37
  • Мнения: 2 457
Как се казва детето - Тим - Матия ли е?

# 38
  • Мнения: 6 634
Естествено ,че зависи хората са различни ,мъжете също  Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 346
При положение, че детето ще носи презимето и фамилията на бащата, защо пък майките да не са с една идея предимство в избора на име! За протокола съм с двама младежи на по 20-ина години.  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 25 793
... защото всички други хора мога да изчезнат от живота му и да не се сетят повече за него, но аз ще съм до него цял живот, докато съм жива.

Или докато каже снахата.  Mr. Green
Сериозно ли вярваш, че цял живот децата ти ще са до задника ти?
Нали затова е тази тема, че някои майки не се усещат кога стават излишни.  Laughing

# 41
  • Мнения: 2 457

Нали затова е тази тема, че някои майки не се усещат кога стават излишни.  Laughing
Ауу, това е болна тема на мъжките майки, недей така Whistling

# 42
  • Мнения: 21 623
При положение, че детето ще носи презимето и фамилията на бащата, защо пък майките да не са с една идея предимство в избора на име!

  Точно така Laughing
 Абсолютно съм убедена, че право на майката е да реши как ще се казва детето. Ако желае да го кръсти с име, предложено от някого от останалите заинтересовани - окей. но ако има спорове - решава майката. И толкоз.

# 43
  • Мнения: 12 680
А ако мъжът каже Аз печеля парите, та си трай там.

# 44
  • Мнения: 2 457
А ако мъжът каже Аз печеля парите, та си трай там.
Joy Да, добре. Ти отиде назад в 90 г. и селските мутри. Никой мъж, който обича жена си не говори така. Иначе, да си остане само с парите.

Общи условия

Активация на акаунт