Дете без колан изхвърча от кола при лека катастрофа

  • 11 058
  • 200
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17 596

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4737591


Дете без колан изхвърча от кола при лека катастрофа
3-годишният малчуган не е пострадал сериозно. Майката на детето го качила на задната седалка на колата, сложила го в столче, но е забравила да му сложи колана


Тригодишно дете е излетяло през прозореца на автомобил, в който се возило, при леко пътно произшествие.

Причината е забравен колан на детската седалка.

Инцидентът се е случил вчера на столичния бул. "Скобелев", съобщи Агенция "Фокус", като се позова на главен инспектор Богдан Милчев, началник на КАТ – СДВР.

Детето е без сериозни наранявания.

Майката на детето го качила на задната седалка на колата, сложила го в столче, но е забравила да му сложи колана.

При сблъсъка между автомобила, в който се вози детето, и друг автомобил детето изхвърча през прозореца.

"Ако детето имаше колан, това нямаше да се случи. Слава Богу, детето има само порезни рани, няма счупвания, няма наранявания", коментира Милчев.

"Самият факт обаче е показателен - да извършиш пътнотранспортно произшествие, което е абсолютно леко, но затова, че не си закопчал колана на детето си, то да изхвърчи през прозореца, представете си за какво говорим”, добави той.

По думите му гражданите трябва да бъдат по-отговорни и към самите себе си и към другите, когато се движат по пътищата.

Поради дъжда и усложнената обстановка в столицата вчера, в КАТ е имало много обаждания за леки катастрофи.


Последна редакция: чт, 19 апр 2012, 15:12 от katiABV

# 1
  • Мнения: 361
колко такива родители съм виждала #Crazy
моята девойка се е научила сама да си слага коланите, аз само я закопчавам. Даже напомня и на други в колата да си сложат коланите

# 2
  • Мнения: 2 457
Много  такива тъпаци  има. #Cussing out Имаме тук едни съседи, снобари, с една супер скъпа кола - возят си детето отпред на предната седалка, право стои между краката на майката Rolling Eyes. Мъжът ми всеки път като ги види и казва, че му идва да изкара бащата  от колата и да му размаже физиономията Whistling

# 3
  • София
  • Мнения: 17 596
Не мисля, че тук става въпрос за снобария. По- скоро за "ами то така иска, ами на него така му харесва, ами то не обича в кошчето / столчето, не обича закопчано, плаче, хленчи, дразни ме, досажда"...  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 457
Не мисля, че тук става въпрос за снобария. По- скоро за "ами то така иска, ами на него така му харесва, ами то не обича в кошчето / столчето, не обича закопчано, плаче, хленчи, дразни ме, досажда"...  Rolling Eyes
Не, нямам предвид че са снобари, защото така си возят детето. Laughing
Просто наистина са снобари, неприятно парадират с благосътояние, което мене лично не ме дразни, но ми е смешно, смешни са ми Simple Smile

# 5
  • На топло...
  • Мнения: 584
Страшно е просто ooooh!...
Аз съм падала от кола в движение като дете и беше ужасно преживяване и за мен, и за родителите ми.
Струва ми се, че много хора изобщо не се замислят какво може да се случи, а смятат, че това е излишна мярка и не носи никакви предимства...

# 6
  • Мнения: 403
чета и не мога да повярвам, щом е на три тр НИЕ да го проверяваме дали е обезопасено...като се замисля и аз не проверявам редовно дали е закопчан малкия, но сега ме достраша

# 7
  • София
  • Мнения: 5 079
Тези тъпаци точно, едва ли четат форуми, и едва ли изобщо четат нещо.
Като видя така откопчано и разхождащо се дете, свободно на задната седалка, изправено м/у предните, зле ми става.
Ама и да се възмущаваме и да цъкаме с език.. все тая. Поредната "положителна" черта на народо-психологията ни:" За каквото не ме гонят, и не ми взимат пари, не ме е**!" ooooh!

# 8
  • Мнения: 1 050
Ние с мъжът ми все още не сме си купили кола, но отдавна сме купили столче за кола за детето като се вози при дядо му. Никога не ми е минавало през акъла да го пускам да си се вози така. Родителите трябва да са отговорни, но подобни статии ни показват, че в България има доста хора, които нямат връзка с главния мозък.

# 9
  • София
  • Мнения: 17 596
Страшно е просто ooooh!...
Аз съм падала от кола в движение като дете и беше ужасно преживяване и за мен, и за родителите ми.
Струва ми се, че много хора изобщо не се замислят какво може да се случи, а смятат, че това е излишна мярка и не носи никакви предимства...


Което ми напомня на друго: повечето коли (да не кажа всички, дори жигулките навремето го имаха) имат система за защита от отваряне от деца на задните врати. Това са обикновено едни лостчета отстрани на вратата, които я "заключват" - т.е. вратата не може да се отвори отвътре изобщо. Добра идея е който не е сигурен, че е включил тази защита когато малчуганът е бил още в бебешко кошче и не е можел, очевидно, да достига изобщо дръжките и да прави бели, да провери - порасналите дечица са напълно в състояние да отворят врата в движение ... просто понеже са открили дръжка, или да изхвърчат от колата в посока улицата, непосредствено след спирането й... Това е чудесна превантивна мярка - вярно, че е досадно в редките случаи, когато на тази седалка ще се озове възрастен човек или младеж / голямо дете, но по- добре тази досада, отколкото риск за малкото дете.

# 10
  • Кърджали
  • Мнения: 10 373
О, да, тази защита я включихме след като веднъж племеника на мъжа ми успя в движение да отвори вратата на колата. Досадно е, после да, че възрастен човек от вътре не може да отвори тази врата, ама като знаеш какви бели возиш в тая кола, се преживява...щерката и тя все ес пъне да отваря вратата в движение, ама закъсня, мерките са взети.
Иначе по самия случай... Явно и всеки ден да стават такива инциденти, все ще има хора, дето няма да си вземат поука.Безотговорност ли, вяра в безсмъртието ли не знам, но все още поне около мен са рядкост децата които се возят в столчета.Друг въпрос, че и някои от тези които са "в столчета" или не са закопчани с колана на столчето, или самия стол си се разхожда свободно из задната седялка, тоест не е монтиран изобщо, сложен е просто за красота....

# 11
  • n/a
  • Мнения: 3 341
От вайкане и тюхкане файда няма.
Кажете, ако ей сега видя кола, в която
детето не е обезопасено, какво мога да
направя? На кого да се обадя? Понеже
преди борени дни видях, секунди след
като станах неволен свидетел на ката-
строфа, да профучава кола, в която де-
те на видима възраст до 2 години, беше
в скута на баща си, който караше ...

# 12
  • Мнения: 916
Добре де, ама може просто да е забравила жената. На мен ми се е случвало веднъж. Не знам как. Свалям детето и виждам, че не съм го закопчала. Защо и как нямам идея, бяло петно, явно нещо ме е разсеяло. В смисъл, никой не е безгрешен.
За блокирането на вратата не се бях сетила - така че за мен беше полезна с тази идея темата.
Лоана, вероятно КАТ?

# 13
  • София
  • Мнения: 17 596
Абе то никой не е имунизиран п/в разсеяност. Е, на 3 дресираните деца сами си казват, че не са закопчани, ама на 2 може и да пропуснат. И да, в крайна сметка, може да се случи. Но факт е, че в повечето случаи е съзнателно... а дори и за разсеяните ситуации е полезно човек да се постресне.
И тук изобщо не намеквам, че аз съм безпогрешна - само че видях информацията и бях потресена... и пуснах темата, понеже дори и 1 родител, на когото се е случвало да вози дете без колан, да се откаже от тази практика, ще е 100% успех.

# 14
  • n/a
  • Мнения: 3 341
КАТ? На кой номер? 112 е за спешни случаи.
Да приемем, че има номер - казвам, че по
улица еди-си-коя съм видяла кола (марка,
номер) ... Вариант е, но лошото е, че едва
ли някой по този повод ще хукне да гони
и да търси тази кола - не е банков обир,
все пак.
Не виждам как с една такава тема нещо
можем да променим. Единствено работе-
що е сами да предизвикваме разговор с
шофьорите. Обаче колко души ще се ре-
шат на подобно мероприятие?

Общи условия

Активация на акаунт