Майчинство за безработни 2

  • 66 167
  • 762
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 613
Става само с фирма.Намери фирма да те водят на работа,отработи един ден и излез в болничен.Колко осигурителен стаж имаш до момента?



Грубо сметнато по трудовата книжка имам 3 години стаж + 8 месеца на трудова борса. Това е за всички години досега.
А във фирма кога трябва да постъпя, сега или точно преди 45 дневния болничен?

# 751
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А във фирма кога трябва да постъпя, сега или точно преди 45 дневния болничен?

И двата варианта стават.Имаш си достатъчно стаж и един ден преди 45 дневния да те назначат,ти върши работа,за да взимаш 2 г по 310 лв на месец

# 752
  • София
  • Мнения: 613
А във фирма кога трябва да постъпя, сега или точно преди 45 дневния болничен?

И двата варианта стават.Имаш си достатъчно стаж и един ден преди 45 дневния да те назначат,ти върши работа,за да взимаш 2 г по 310 лв на месец


Чудесно! Звучи успокоително! Още един въпрос имам- избирам втория вариант, направо преди 45 дневния,  две години ли трябва да се водя на работа във фирмата? И какво ще дължа на фирмата за този период?

# 753
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
А във фирма кога трябва да постъпя, сега или точно преди 45 дневния болничен?

И двата варианта стават.Имаш си достатъчно стаж и един ден преди 45 дневния да те назначат,ти върши работа,за да взимаш 2 г по 310 лв на месец


Чудесно! Звучи успокоително! Още един въпрос имам- избирам втория вариант, направо преди 45 дневния,  две години ли трябва да се водя на работа във фирмата? И какво ще дължа на фирмата за този период?

Да, двете години.Ще дължиш по 20,16 лв. на месец...

# 754
  • София
  • Мнения: 613
А във фирма кога трябва да постъпя, сега или точно преди 45 дневния болничен?

И двата варианта стават.Имаш си достатъчно стаж и един ден преди 45 дневния да те назначат,ти върши работа,за да взимаш 2 г по 310 лв на месец


Чудесно! Звучи успокоително! Още един въпрос имам- избирам втория вариант, направо преди 45 дневния,  две години ли трябва да се водя на работа във фирмата? И какво ще дължа на фирмата за този период?

Да, двете години.Ще дължиш по 20,16 лв. на месец...


Благодаря много за отзивчивостта!

# 755
  • Мнения: 119
Здравейте. Имам бебе на 9 месеца,  родено в чужбина. Към момента живея в  България от два месеца. Безработна съм,  съпругът ми също. В годините назад имам над 6 г.  трудов стаж в страната. Възможно ли е да получавам някакво майчинство?

# 756
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Възможно ли е да получавам някакво майчинство?

Да,ще взимаш по 310 лв на месец до втория рожден ден на детето,ако те назначат на работа някъде.Отработваш един ден и излизаш в майчинство.
Като безработна и ако доходът ви е под 350 лв бруто на човек,имаш право на социално майчинство-100 лв на месец до първата година на детето

# 757
  • Мнения: 119
Благодаря за много бързия отговор. Hug

# 758
  • Мнения: 13
Здравейте! На 29 год. съм и нямам никакъв  трудов стаж до момента, тъй като до сега съм била студентка в 2 факултета - редовно обучение (общо 9 год.)  Дипломирах се преди 10 дни, а съм в 5 м. бременна. С таткото живеем заедно , но нямаме брак. Бих желала да разбера от каква финансова помощ мога да се възползвам и колко време. Другото което ме интересува е ..дали може таткото да взема майчинство ако аз нямам право на същото- платено.

Благодаря Ви предварително.

# 759
  • Мнения: 6
Здравейте!
 Изпаднах в следната ситуация и търся съвет:  бременна съм в 9-ти месец и в момента съм в майчинство – първият 45 дневен болничен. Тъй като съм  на срочен трудов договор, работодателя  прекрати договора  след края на срока, но обеща да внася всички болнични и нужни документи в НОИ, касаещи майчинството ми до 410-я ден. Има ли право да прави това, тъй като явно той(вече бившият работодател) няма да има никакво касателство с мен? Какво правя със здравните и социални осигуровки – на самоосигуряване ли е желателно да минавам? Имам ли право да предявя някакви претенции към него понеже би трябвало да съм защитена докато съм бременна.
Благодаря

# 760
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! На 29 год. съм и нямам никакъв  трудов стаж до момента, тъй като до сега съм била студентка в 2 факултета - редовно обучение (общо 9 год.)  Дипломирах се преди 10 дни, а съм в 5 м. бременна. С таткото живеем заедно , но нямаме брак. Бих желала да разбера от каква финансова помощ мога да се възползвам и колко време. Другото което ме интересува е ..дали може таткото да взема майчинство ако аз нямам право на същото- платено.

Благодаря Ви предварително.

Помощ за бременност 45 дни преди термин 150 лв,социално майчинство 100 лв на месец за една година,детски 35 лв на месец,помощ за раждане на първо дете 250 лв.Първите 3 са с изискване на доход-350 лв бруто на човек от семейството.Доходите на бащата не влизат,защото нямате брак.Намери фирма,в която да те назначат,отработваш 1 ден и излизаш в болничен.Така ще взимаш майчинство и втората година-310 лв на месец

Dani Yordanova

Кога изтече срока на договора ти-преди 45 дневния или след като почна 45 дневния.


Новата тема 

Последна редакция: сб, 02 ное 2013, 18:46 от ♥Elfita♥

# 761
  • Мнения: 6
По време на 45 дневния преди термин

# 762
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!
 Изпаднах в следната ситуация и търся съвет:  бременна съм в 9-ти месец и в момента съм в майчинство – първият 45 дневен болничен. Тъй като съм  на срочен трудов договор, работодателя  прекрати договора  след края на срока, но обеща да внася всички болнични и нужни документи в НОИ, касаещи майчинството ми до 410-я ден. Има ли право да прави това, тъй като явно той(вече бившият работодател) няма да има никакво касателство с мен няма право,а е задължен да го прави   Wink? Какво правя със здравните и социални осигуровки – на самоосигуряване ли е желателно да минавам? докато си безработна и получаваща обезщетение за бр и раждане от НОИ не си осигурена здравно и трябва сама да си ги внасяш.Като безработна няма как да се осигуряваш социално Имам ли право да предявя някакви претенции към него понеже би трябвало да съм защитена докато съм бременна.-не може да имаш претенции,защото нямаш защита за бременни,защото си била на срочен трудов договор,а не на постоянен
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт