На море в Гърция - 7

  • 138 138
  • 731
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 381
здравейте,
имам нужда от помощ. Искаме да отидем на Лемнос, обаче ш неделя 15.07. има само един ферибот от 19:30 и се пристига ш 00:15. ш понеделник няма, а не можем да пътушаме в събота. Странно ми е че има само един ферибот. Имате ли опит дали след 01.07 ще има пошеюе шсе пак е хай- сезонът. Ако не стане там мислим за Скиатос, но трудно се ориентирам искаме хотел с плаж или да е доста близо. А ми се струва че пвечето хотели са на хълм. Моля споделете конкретен опит.
Благодаря

# 451
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
lulumba, много ти благодаря за споделеното за Керамоти    bouquet понеже температурата на водата леко ме притесняваше, но преди малко получих потвърждението от хотела и във вторник потегляме Simple Smile

# 452
  • Мнения: 534
зДравейте ние резервирахме в ето този къмпинг http://www.thalattacamp.gr/bg моля ако някой е ходил там да сподели малко мнение  Hug

Ние заминаваме след 2 дена и мислим да пътуваме през Златоград  надоло като чета коментари пътя не е много добър има доста завой а след граница как е  Thinking

# 453
  • Пловдив
  • Мнения: 301
зДравейте ние резервирахме в ето този къмпинг http://www.thalattacamp.gr/bg моля ако някой е ходил там да сподели малко мнение  Hug

Ние заминаваме след 2 дена и мислим да пътуваме през Златоград  надоло като чета коментари пътя не е много добър има доста завой а след граница как е  Thinking

То проблемът е след  границата...Кажи-речи 50-те километра до Ксанти са тежички, особено в началото, точно след границата, пътят е тесен, с остри завои без видимост, а през уикендите е доста натоварен. Ако можете да го избегнетеще е по-добре, ние пътуваме оттам много често и макар, че сме свикнали, идва ми в повече.

# 454
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Започваме 8 ден в Гърция по плажовете.Много е топло и водата бързо се грее

# 455
  • София
  • Мнения: 1 247
peterky2002 сподели моля доволни ли сте от престоя в Лутраки Бийч. Имам спомен, че взехте ваучери за началото на юни. Как са студиата, домакините, хапването, плажа и всичко за което се сетиш. Тествахте ли минералната вода. Благодаря предварително.

# 456
  • Мнения: X
Оказа се, че няма да има достатъчно каравани за цялата компания и в крайна сметка ще ходим на този къмпинг: http://portoelea.com/bg/gallery/index/slug/gallery

Алексче, вие какво резервирахте? Ще чакам с нетърпение отзиви, въпреки, че цената е малко над моите възможности. Говоря за мобилните къщи, защото те ми хванаха окото.
Приятно изкарване!  bouquet


Благодаря.   bouquet Резервирани са бунгала. На нас също ни е малко висока цената, но са само 2 нощувки. Иначе мобилните къщи изглеждат страхотно.

# 457
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
violenza, бъди спокойна - водата в Керамоти е буквално като чай. Прекрасна е. Peace Пясъкът е супер фин, а самата ивица е огрооомна - продължава с километри. В самото селище обаче има много комари (като навсякъде в гръцко де), така че задължително вземете репеленти. Оси няма. Къде ще отсядате в Керамоти? Ако е в Белвю ап. - може да бъдеш много спокойна, негативните отзиви тук-там из нета изобщо не отговарят на истината. Мястото е чудесно, собственичката ни посрещна много мило, подари на децата надуваеми топки за спомен и изобщо целият персонал се държи много приятно. Ние сме заедно с още едно семейство и днес точно това коментирахме - че сме много доволни от избора. Peace

# 458
  • софия
  • Мнения: 25 471
violenza, бъди спокойна - водата в Керамоти е буквално като чай. Прекрасна е. Peace Пясъкът е супер фин, а самата ивица е огрооомна - продължава с километри. В самото селище обаче има много комари (като навсякъде в гръцко де), така че задължително вземете репеленти. Оси няма. Къде ще отсядате в Керамоти? Ако е в Белвю ап. - може да бъдеш много спокойна, негативните отзиви тук-там из нета изобщо не отговарят на истината. Мястото е чудесно, собственичката ни посрещна много мило, подари на децата надуваеми топки за спомен и изобщо целият персонал се държи много приятно. Ние сме заедно с още едно семейство и днес точно това коментирахме - че сме много доволни от избора. Peace
Ние, къде сме били, не е като да не ги е имало, но чак много. Като тук в сезона. Не мога да се съглася, че "навсякъде в гръцко" има много комари.
По-скоро бих казала, че "навсякъде в гръцко" ти осигуряват машинки против комари. А репелент винаги е добре да се взима. Peace

# 459
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
По-скоро бих казала, че "навсякъде в гръцко" ти осигуряват машинки против комари.

Ако ми обясниш къде точно си включваш машинката срещу комари по време на вечерна разходка, обещавам да черпя.  Mr. Green

На местата, където съм била досега (преди време доста пообиколих Гърция, вкл. острови и най-южните точки на Пелопонес) все е имало комари. Може на други, на които не съм била, да няма. Peace И други преди мен в темата неведнъж са споменавали комари и репеленти като съвет, какво толкова те издразни точно моя пост не ми стана ясно.  newsm78 А думата "гръцко", която явно ти бърка в очите е закачка към едни други потребители тук, с които си имаме и друга приказка, затвори си очите за нея. Simple Smile

# 460
  • София
  • Мнения: 13 151
Съгласна съм със Звънче. Има места, където комарите са повече и от местата, които съм посетила са именно в този район - Керамоти и към езерото Вистонида (там са уникално много). И около делтата на Струма има много. На Халкидики не бих казала, че са голям проблем, макар че миналата година не издържахме да стоим дълго на терасата, както обикновено правим вечер. Може и да има нещо общо с кризата. Може би едно време са пръскали.  newsm78

И да ви кажа на село как се справят с тях  hahaha. Слагат метална кутия с кравешки л...а и ги палят под масата.  Mr. Green  Само в началото се усеща, че миришат.  hahaha  После не знам от Митоса ли, от узото ли или  се свиква, но миризма няма.  hahaha

Определено миналата година на Крит нямаше комари. Там дори нямаше комарници на вратите и прозорците. В началото се ужасихме, но се оказа, че наистина не са необходими. На Закинтос също всяка вечер пиехме бира с приятели на голяма тераса над басейна поне до полунощ. Ако е имало щяхме да се скрием вътре. На Корфу също не помня да е имало. Пак си обяснявам това с пръскането заради туристите. И трите острова са твърде туристически.

# 461
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
И аз си мисля, че проблемът е в пръскането или по-точно в липсата му.  Peace
В Керамоти комарите са наистина повечко, така че репелентите по време на разходка са задължителни. Това имах предвид най-вече с поста си.  Peace И той беше напомняне за violenza, на която й предстои да идва тук. Че бях предупредила нашите приятели още в София да си вземат и въпреки това бяха забравили. А иначе на терасата се вечеря без проблем като си палнеш една спирала на райд (но от жълтите, зелените са по-слаби). Simple Smile

# 462
  • Мнения: 11 095
Ето това - запалено, най-удобно е в пепелник - се слага до краката ви на терасата или в ресторанта, и нямаш грижи -

Има го във всеки гръцки минимаркет Simple Smile

# 463
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Точно за такива спирали говорех. Чудна работа вършат. Peace

Забравих да се "похваля", че имах и кратка среща с гръцки "катаджии".  Mr. Green

# 464
  • софия
  • Мнения: 25 471
lulumba, нещо против имаш да споделяме впечатления ли?
Не, че нещо ме е издразнило, но слагането под общ знаменател не е най-коректно и това би могло да подведе.
Тази тема е за всички. Кой с кого си има друга приказка не е мястото тук да се изяснява. Има ЛС. Чета темата от самото начало. Дори съм пуснала първата такава, така, че тонът ти е маааалко ..., абе, карай.

Последна редакция: пн, 11 юни 2012, 15:28 от zvanche

Общи условия

Активация на акаунт