Автоимунен тиреоидит на Хашимото (24)

  • 69 662
  • 761
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 71
чудя се от вчера дали да не си купя л-тироксин и да пия най-малката доза,докато ми го назначи лекар Rolling Eyes

# 151
  • Мнения: 5
Ох, пак имам куп въпроси. Имам едни съмнения Heart Eyes, още си мълча, но ще се спукам!!! Имам един спонтанен аборт миналата година, когато ми откриха болестта и успоредно със забременяването започнаха да ме лекуват. Всички доктори казаха, че аборта не бил във сръзка с Хашимотото, то не бяха мнения за радиация от Япония и какви ли още не предположения. Но като чета тук много момичета са с по няколко спонтанни. Наистина ли няма връзка или ме баламосват, така повече се притеснявам.

# 152
  • Мнения: 8 927
lady_Vi, с притеснения не си помагаш. Успокой се, следи си заболяването, поддържай подходящи за забременяване нива на ТСХ, правете любов и секс Laughing... А винаги може и друго лекарско мнение да потърсиш. Peace

# 153
  • София
  • Мнения: 8 035
чудя се от вчера дали да не си купя л-тироксин и да пия най-малката доза,докато ми го назначи лекар Rolling Eyes

Организирай си частен преглед, докато чакаш направленията и пр. Кога TSH е било 4.5-5? Преди забременяването ли или след като си констатирала, че си бременна? Имай предвид, че при бременност хормонът често отива нагоре.   

# 154
  • София
  • Мнения: 1 970
lady_Vi, аз също съм с един аборт и на мен ми твърдят уж, че нямало общо, но така като гледам доста момичета тук сме на това положение. Сега вече като са под контрол нещата бебка съвсем нормално си се развива  Grinning Успокой се, то това ако ти е проблема съвсем лесно се оправя и поддържа, дано скоро да се похвалиш с успех  Hug

Мери, и според мен най-добре отиди междувременно някъде на частно, ако имаш възможност.

# 155
  • Мнения: 272
Здравейте, бременна съм в 26 г.с. Имам хашимото.
Изследванията ми от днес са:
TSH: 0.46  при реф. ст-сти  (0,27 - 4,2)
fT4: 12.14  при реф. ст-сти (9,30 - 17)
 TSH е малко по-високо от миналия път, а пък fT4 малко по-ниско. Утре съм на преглед при Начев.

# 156
  • Мнения: 71
утре имам час при някакъв доктор,да видим какво ще каже.иначе ТСХ ми беше мисля 4.8 преди да забременя.правих изследванията точно защото планувахме второ дете и да знам какво е положението.моята ендокриноложка(която сменям)ми каза няма проблем без хормони,докато забременя.тогава гинеколога или личната щели да ми кажат какво да правя.доста несериозно според мен да ме праща други специалисти да ми изписват лекарства за гуша Shocked

# 157
  • Мнения: 71
и да питам има ли разлика между л-тироксин и еутирокс и как се казваше вносното такова лекарство?някой беше сспоменал за него.

# 158
  • София
  • Мнения: 6 010
И двете са едно и също лекарство, но са на различни производители, затова и имената им са различни.
Ти пусна ли си ТСХ откакто си бременна?

# 159
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Момичета, да ви споделя нещо. Преди няколко дни започнах да пия вит.Б комплекс заради възпален нерв. Та, дали заради спокойствието от дъждовното време и почивните дни, дали от б-комплекса - чувствам се по-спокойна и ми изчезна гадното сърцебиене. Някоя от вас имала ли е подобен опит?

# 160
  • Мнения: 71
не съм пуснала още изследвания.аз на 25май разбрах.утре д-ра ще каже.то при всички случаи ще пускам,ма да видя ще си плащам ли или мога да мина и по здравна каса.

# 161
  • Мнения: 11 779
Момичета, да ви споделя нещо. Преди няколко дни започнах да пия вит.Б комплекс заради възпален нерв. Та, дали заради спокойствието от дъждовното време и почивните дни, дали от б-комплекса - чувствам се по-спокойна и ми изчезна гадното сърцебиене. Някоя от вас имала ли е подобен опит?
Аз. Simple Smile Няколко пъти съм карала невралгия и съм пила Неуробекс и Милгама. Милгамата е по-скъпа, но казват, че е по-качествена. Виж това не мога да определя. Неуробекса е евтин, но милгамата я продават и на блистер. Пила съм и двете по няколко пъти. И на мен така ми действат. Принципно, ако ми се наложи да пия АБ взимам и неуробекс или пробиотици, за чревната флора и предпазване от гъби, но последния път я карах на обикновени витамини и ... резултатът е ясен.

# 162
  • София
  • Мнения: 8 035
не съм пуснала още изследвания.аз на 25май разбрах.утре д-ра ще каже.то при всички случаи ще пускам,ма да видя ще си плащам ли или мога да мина и по здравна каса.

Горещо те съветвам да пуснеш утре сутринта трите хормона, ако може да ги погледне доктора, при който ще ходиш. Тръгнала си с висок ТСХ, който вероятно се е увеличил от бременността. Не пиеш нищо и това не е добре. Ендокриноложката, при която си била, е за бой, но не чакай направления и пр., защото трябва веднага да се определи дозата и да започнеш да пиеш лекарства.  

# 163
  • Мнения: 15
не съм пуснала още изследвания.аз на 25май разбрах.утре д-ра ще каже.то при всички случаи ще пускам,ма да видя ще си плащам ли или мога да мина и по здравна каса.

Горещо те съветвам да пуснеш утре сутринта трите хормона, ако може да ги погледне доктора, при който ще ходиш. Тръгнала си с висок ТСХ, който вероятно се е увеличил от бременността. Не пиеш нищо и това не е добре. Ендокриноложката, при която си била, е за бой, но не чакай направления и пр., защото трябва веднага да се определи дозата и да започнеш да пиеш лекарства.  
Peace Подкрепям съвета с две ръце.
mery1978 действай възможно най-скоро.

# 164
  • Мнения: 346
Здравейте сладурчета, чета ви редовно, но не съм писала тези дни. За онези, които са забравили да припомня, че съм бременна в 6г.с. и няколко дни . Не смея наистина да се зарадвам предвид хашимотните истории. Както бях писала преди седмица-две когато видях двете черти на теста за бременност ТСХ ми се беше вдигнал на 5.6. Веднага вдигнах дозата на л-тироскина от 0.25. на 0.50 както бяхме говорили с Начев. Чух се и по тел. с него и той каза след 30 дни контрола. Тъй като имам сърцебиене в опр. моменти и доколкото съм чела тук това се получава когато ТСХ спада или както ми се случи преди няколко месеца когато бях отишла от хипо в хиперфункция, а именно 0.07, бих искала да ви попитам има ли опасност от аборт при хиперфункция?

Притеснява ме да не би пък ТСХ да ми е паднало много, въпреки, че предвид бременността ми се струва невъзможно , а от друга страна се успокоявам с мисълта, че д-р Начев си знае работата. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт