София Тур

  • 26 622
  • 22
  •   1
Отговори
  • Canada
  • Мнения: 649
Реших да споделя мнението си за тази т.нар туристическа агенция, за да не се подведат и други хора като нас.
Моля ви, преди да запазите места за тяхна екскурзия, потърсете в Гугъл мнения на други препатили... Имайте предвид, че тези хора се възползват от приликата на наименованието си с известната агенция София Турс, както и София Тур и Ко.
За първи път отидохме на екскурзия с тях в Милано. Разочарованието ни е голямо, най-вече заради подвеждащата от тяхна страна информация. Ето линк към организираната от тях екскурзия, която продължават да предлагат: http://www.sofiatour.net/екскурзии-до-италия/екскурзия-и-шопинг-в-милано-промоция-до-6-декември.html
Като казвам подвеждаща информация: 2 ден -туристическа обиколка - такава няма организирана, т.нар екскурзовод ви праща да си купите билетчета за трамвая и правите разходка с градския транспорт. Възможността за екскурзия до Верона съществува при две условия - ако вие си я организирате и цената е минимум 60 евро. Така и не ми стана ясно откъде са измислили тези 30 евро. Т.нар екскурзовод по целия маршрут бе един господин, на който уж екскурзията му била възложена предния ден, съответно той изобщо не бе подготвен, не знаеше даже забележителностите в Милано; не говореше нито италиански, нито английски?!?!? Да неговорим, че през цялото време наричаше италианците жабари и т.н.
Единственото, което мога да призная на фирмата е добрият избор на хотел - Ню муун Ризорт, който беше 3-звезден и макар че имаше някои недостатъци, беше изключително чист, а персоалът - много любезен.
В заключение: екскурзията ни беше чудесна, понеже зарязохме екскурзовода и сами си организирахме посещенията въз основа на пътеводител, който купихме на място.

# 1
  • Мнения: 119
Благодаря , че сподели ! Всички измамници трябва да се знаят.

Точно за Италия пък да се ползва агенция ...това е най-достъпната  ,  лесна и елементарна за независимо пътуване дестинация от България.

# 2
  • Canada
  • Мнения: 649
Малката, напълно си права. Голяма наша грешка, която повече няма да повторим. За съжаление, майка ми беше купила ваучери за екскурзията, и съответно изобщо не се беше сетила да провери фирмата.

# 3
  • Мнения: 119
Това със "жабарите" винаги ми е било смешно... по тая логика ние българите "шкембеджии" ли сме Simple Smile

# 4
  • Мнения: 14
Искам и аз да споделя мнението си за София Тур. Използвах услугите на фирмата за екскурзия до Париж. И в крайна сметка благодарение на изключително благия ми нрав не се стигна до насилие. Иначе със сигурност щях да набия водача.
1. Водача на групата Георги Панов не владееше нито английски, нито френски език. Тук повече няма какво да коментирам.
2. Групата беше разделена в два хотела, което със сигурност създаваше известни неудобства.
3. Това неудобство в комбинация с езиковата бариера доведе до явно объркване при шофьора, който ни превози до Версай и обратно. На връщане човекът просто не знаеше при кой хотел да спре.
4. Цялата екскурзия беше едно диво почти безцелно препускане
5. Непростима грешка на водача на групата беше, че не е наясно аджеба в кое крило на Лувъра е Мона Лиза (а твърдеше, че посещава Париж три пъти месечно, по мои сметки поне по веднъж месечно да отделя час-два за Лувъра, досега наизуст да го е научил)
И още куп дребни неща, които сега не виждам смисъл да споменавам.
Та, с две думи ако имате възможност за избор - не пътувайте със София Тур.
Но ако все пак нямате избор, поне стискайте палци Георги Панов да не е водач на групата Simple Smile

# 5
  • Мнения: 175
Някой може ли да сподели впечатления от екскурзията до Рим със София Тур?

# 6
  • Мнения: 97
Е, най-после да открия темата, където исках да пиша.
Въпросната фирма имаше пуснати ваучери за екскурзия до Валенсия. Закупих 3 ваучера и се свързах с фирмата за договор по имейл т.к. не съм от София. След като не одобрих първият вариант и поисках корекция, не само че не последва пореден имейл с нови условия, а само гробно мълчание от страна на колежката на горе цитирания Георги Панов. Той "милият" вдигаше един от телефоните за връзка, и ни лук ял, ни лук мирисал, обещаваше на 3 - 4 пъти да предаде. Естествено се свързах с фирмата посредник и бяха достатъчно лоялни за да ми възстановят парите. След като междувременно се бяхме разтърсили за по-подробна информация, стана ясно, че в посочените дни изобщо няма полети на Wizzair. Друго по несъответствията в офертата им, които не бях доогледала, не искам да коментирам.
И понеже все едно ние аз, дъщеря и зет, се бяхме настроили да ходим във Валенсия, та си спретнахме собствено пътуване за почти същите дати, посочени в офертата от която имахме късмет да се отървем.

Явно те все повече загиват, т.к. вашите екскурзии все пак са се състояли, а ние щяхме да сме от т.нар. "Ужилени". Пътуването ни беше за дните около 20 октомври.

МОЛЯ ПАЗЕТЕ СЕ ДАЛЕЧ ОТ ТАЗИ ФИРМА!


И върхът на наглостта, няколко човека от същата фирма, са пътували с нашият самолет на връщане от Валенсия и са се базикали с фактите как не трябва да се угажда на клиенти. Това го е чул зет ми, т.к. са били редом до неговата седалка. Той го сподели, но аз няма да коментирам понеже седях назад.

Последна редакция: чт, 15 ное 2012, 22:17 от vessit

# 7
  • Мнения: 2
НИКОГА В ЖИВОТА СИ НЯМА ДА ПОВТОРЯ С ТЯХ и дъщерната им фирма СКАЙ ХОЛИДЕЙС

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте!  Аз също съм много разочарована от фирма София тур. За Великден 10,04,2015-14,04,2015 г. пътувахме с тях до о-в Тасос.  Водач на групата ни беше Филип - умно, интелигентно и начетено момче, но страшно нагло, лъжливо и дебелокожо. По програма последния ден от пътуването ни трябваше да минем през пещерата Алистрати,  Филипи и през мястото където е покръстена първата европейка Лидия. След слизането от ферибота,  водача Филип ни каза, че за съжаление никой от изброените обекти не работи защото е празник.  Това се оказа обаче пълна лъжа, защото имахме познати пътуващи с други фирми,  Наглия лъжец, който излъга 45 човека, не пожела дори и да се извини, не даде и мобилния телефон на управителя на фирмата. Така че , ако пътувате със София тур, първо проверете дали няма Филип да ви е водач, ако е  - на време се откажете, защото не се знае какво ще ви излъже

# 9
  • Мнения: 3
Здравейте! Този месец пътувах с тях до Корфу и съм много доволна от екскурзията. За трети път съм със София Тур и не съм имала проблеми. Явно всички си представят перфектната почивка, но няма как да стане, защото освен вас има още 50 човека с различно мнение.

# 10
  • Мнения: 940
Благодаря ви,че споделихте!!За 1-ви път чувам за тази фирма!Няма да я наемам! Simple Smile

Аз сега гледам за Рим,оферти из нета! Simple Smile

И Мари27 е права,не мое на всеки да се угоди,но има и такива фирми,на които трябва да им се вземе лиценза! Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 13:58 от Leitenanta

# 11
  • Мнения: 54
Здравейте на всички!Загледах се по офертата на фирмата за Лефкада.Някой бил ли е на нея,ще съм благодарна на някакви отзиви Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте на всички!Загледах се по офертата на фирмата за Лефкада.Някой бил ли е на нея,ще съм благодарна на някакви отзиви Heart Eyes



Мен ме интересува същото Simple Smile Rolling Eyes newsm78

# 13
  • Варна
  • Мнения: 932
В момента сме на екскурзия с тази фирма в Париж и с автобус из Фрранция и Италия. Ужасна организация, екскурзоводите са некомпетентни, променят предварителната програма из цяло, дават невярна информация (да не кажа откровено лъжат). Съжалявам, че се подведох и не проверих фирмата предварително. Ще видим какви изненади предстоят, тъй като сме с въпросния г-н Георги Панов. И мен ме очуди много факта, че не говори изобщо френски, за английски не съм имала възможност да проверя. Чудя се, като се върнем, освен да им пиша гневно писмо, къде другаде бих могла да сигнализирам? Просто да знаете,преди да тръгнете, помислете и проучете много добре.

# 14
  • Мнения: 1
Бях на екскурзия със София Тур от 18.09.2015 г. - 22.09.2015 г. на остров Скиатос - Гърция. Искам да споделя моите впечатления от тази екскурзия:
1. На сайта на фирмата за час на тръгване от София беше обявен - 11:00 ч. По телефона ми заявиха, че автобусът ще потегли в 22:00 ч., а когато отидох до офиса на фирмата да заплатя своята почивка ми казаха за час на тръгване - 20:30 ч. В крайна сметка тръгнахме в 21:00 ч.
2. Първоначално обявената цена на фериботните билети беше около 30 евро на човек. Изненадата в рейса беше огромна, когато установихме, че цената на билетите е 46 евро на човек.
3. На сайта беше обявено, че в гр. Волос ще има престой, закуска и разходка из града, но когато пристигнахме веднага се качихме на ферибота и нищо от посоченото не се осъществи.
4. Оказа се, че хотелът не е три звезди, както беше обявено, а не повече от една звезда, а спирката на рейса за плажа е на 15 минути пеша от него, а самият рейс пътува 30 минути, за да се стигне до плажа с цена на билета 2 евро в едната посока.
5. В хотела бяхме настанени в стая с едно легло 1.20 за двама човека, въпреки че при резервацията излишно осведомихме, че желаем стая с две отделни легла. В стаята нямаше сешоар, простор за дрехи и хавлиите нямаше къде да бъдат прострени, за да изсъхнат. Обзавеждането беше старо, без рафтове за дрехи в гардероба и шкафове за дрехите.
6. При пристигането ни екскурзоводът Филип, който по време на цялото пътуване не ни даде никаква информация за град Волос, за забележителностите, покрай които минахме докато пътувахме с ферибота, както и за самия остров Скиатос, ни излъга, че до плажа на острова се стига само с кораб и не си заслужава да се ходи на него, а ние установихме, че това е пълна лъжа и измама.
7. Обещаната ни гръцка вечеря, така и не се организира, защото екскурзоводът беше некадърен да ни намери таверна с традиционно гръцко изпълнение, не ни върна парите и ни обърка плановете, защото трябваше да похарчим допълнителни пари за последната вечеря.
8. Накрая се оказа поредната лъжа от офертата, тръгнахме сутринта в 07:00 ч., а не в 11:00, както беше заявено.
9. През цялото време единствената работа на екскурзовода беше да сваля момичетата от групата и  си позволяваше дори да ги опипва.

Общи условия

Активация на акаунт