Лято, море, планина ..., а на есен ЯСЛА :) - 5

  • 36 285
  • 738
  •   1
Отговори
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327



За да си помагаме ...

Пожелавам ви здраве, шумни вълни, високи и слънчеви планини ..., а на есен ... пак тук  Joy

# 1
  • София
  • Мнения: 4 560
Ла вида, много си бърза Simple Smile
Само здрави дечица да има тук Simple Smile

# 2
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Хайде и аз в новата тема  Grinning

За плюшени играчки не знам доколко е уместно да се даряват. Поне в домовете за деца отказват да приемат заради забрани от ХЕИ (или каквото там му е сегашното съкращение).  Peace

Аз затова (трудно почистване) питах сестрата предварително преди време дали ще вземат и тя каза "Ние почти нямаме играчки, донесете". Но това беше преди повече от месец и днес като реших първо две (че лесно се носят) ако ги вземат и още ще занесем. Гледам има като украса сложени по-големи плюшени играчки в коридорите, но дали има в групите не знам. То по същата логика са и книжките, винаги до сега моите като ми се покажат на врата с играчка, то тя е била книжка от тези картонените. Тях как ги почистват не знам  newsm78

# 3
  • Мнения: 614
В нашата градина има много плюшени играчки. А Вики всеки ден си носи и от вкъщи другарче Simple Smile Гледам и другите си носят, а един сладур, дори, си носи възглавнички  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 350
 1swing и аз пльок, в новата тема Simple Smile
ние на есен сме в нова ясла, ОДЗ яслена група, де, пак ще има адпатация.
Дано бързо се адаптират всички малчовци, и весели летни месеци за всички Simple Smile

А вчера тъкмо се зарадвахме на слънцето, днес пак облаци над София, дано поне не вали след яслата да се поразходим навън повечко!

# 5
  • Мнения: 3 114
Здравейте и от мен. Встрани от темата - https://www.facebook.com/groups/336277686445409/?notif_t=group_r2j. Заповядайте, ако харесвате Метин Енимехмедов.

# 6
  • София
  • Мнения: 721
 Heart Eyes Мерси за новата тема  Heart Eyes
Пожелавам си само здрави ясленчета в нея  Heart Eyes
В нашата ясла (21 СЯ) на 1 юни ще има тържество и искаха някаква окраса да занесем или надуваеми играчки  smile3545 и да бъдели официално облечени (каквото и да значи това).
Дано имат куклен тетър, че Криско много обича и да им е весело на зайчетата.

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз поне не знам за тържество за 1-ви юни при нас. Снимаха ги преди седмица, но кога ще дадат снимките нямам идея таблата си стоят празни. Иначе аз се подготвих с подаръците отдавна. Купих им и по една пола и смятам точно на 1-ви да са с полички на ясла.

# 8
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 836
Хайде и аз тук  Simple Smile
Мерси, la vida loca , за новата тема  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

la vida loca , много добре се е насочило детето. Стискам й много силно палци!!! Ако има след това нужда от помощ по фр. език - тук съм и ще помагам  bowuu


Хайде пратете малко варицела и към Варна  Crossing Arms

# 9
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Явно не е толкова лесно заразяването с варицела. Племенничката имала контакт с дете с обрив (в заразния период) преди месец и нищо.

# 10
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Привет и от мен!
Не съм писала от много време, ама то няма и какво. Кати си ходи на ясла. Че и за първи път ще платим пълна такса за месеца Simple Smile То и преди е имала месеци без да се разболее, ама тогава не е ходила по други причини Simple Smile
Днес в яслата сестрата каза, че съществува варианта и  през новата учебна година поне първото полугодие да си остане при тях. Заедно с други деца. Изброи ми и децата, които евентуално ще останат в яслената група, и то се оказаха точно тези, с които Кати най - обича да си играе. Та съм в лека чуденка, макар че принципно им дадох разрешение да си я оставят, ако ще е с тези деца. Ще видим, ще поговорим още веднъж утре сутринта. Ако варианта е да останат в яслата само до пролетта и след това да си отидат в първа група кат че ли може да се съглася. Обаче ако ще искат да изкара още една година в яслата, и на 4 години да е в първа група - няма да се съглася. То така и предучилищната ще е с една година закъснение, и в първи клас да тръгне на 8 години - еми не ме кефи тази идея. Та сутринта нов разговор ни чака...

Последна редакция: ср, 30 май 2012, 17:51 от Aлекcандрa

# 11
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
В яслата ще имат тържество по случай края на учебната година на 19.06, с костюми (от сега настръхвам да не лепнем пак нещо  Confused ) ще ги снимат с камера и ми предложиха да си поръчам диск. Стана ми странно че питаха една друга майка детето и прието ли е в детска градина и кога ще тръгва а мен не, но допускам че другото дете е навършило вече 3 години затова.
Предложих играчките, което зарадва сестрата и дори тя предложи момичетата да влязат в групата и да ги оставят сами на другите деца вътре. Не знам как са вашите деца с даването, ние сме много трудни в тази насока, за всяко нещо което те си решат обявяват "Мое е" и не си го дават като това може да е и чужда играчка или пък нож или чиния в кухнята. Общо взето труден период си е за мен главно  ooooh! Затова с много обяснения ги карам да дават както днес с мечовците, за утре избрахме заедно да занесем по едно слонче  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 350
а аз мисля утре, живи здрави, да отнесем 5-6 балона в групата Simple Smile
тържество не са споменавали, може и да има нещо.
не се сещам друго какво мога да отнеса да е малко празнично. Rolling Eyes идеи, мами, където няма тържество?

# 13
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Идеята за балоните ми хареса  Peace Ако балоните са пълни с хелий мога да забравя с часове за моите девойки много им е забавно  Laughing Знам че утре ще има пусната и музика на празниците пускат, а как ми се иска да е всяка сутрин. Като минаваме покрай първата градина (две са една до друга и след това е яслата) там понякога и сутрин а вечер си е нещо като ритуал се чуват детски песни.
Ние си продължаваме със сутрешните номерца вкъщи. Един час ми трябва да облека и изведа 2 деца сутрин. За най-малкото нещо се тръшкат и пищят. И като им казаха тази сутрин вече в яслата "Виждате ли колко е лошо да се плаче (едно детенце плачеше като го водеха)" ми се хилят. Там поне не ми правят номера, но и вкъщи си ми стигат.

# 14
  • Мнения: 1 350
Desitoo, със сигурност не Ви е лесно Simple Smile
само като си помисля, че мойта вече иска да се обува/събува сама, да се облича Simple Smile избира си с кое яке да ходи сутрин (все пак се съгласява като й дам по-топлото като е студено сега), вече може да си облиза якето сама, слага си шапка, но с чорапите и обувките сме големи смешки.
Аз я оставям сама да се помъчи малко с тях, щом иска. После поне е разумна все още да ме чуе и да се съгласи с аргумените ми, че ще закъснеем и т.н.
И аз помня, че като малка ровех в гардероба да си избирам с коя рокличка да отида на градина Laughing
деца, живи и здрави да са Simple Smile
а за балоните, нямам къде да ги напълня с хелий, иначе са голяма забава, да Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт