Отговори
  • Мнения: 10
Привет усмихнати момичета  Hug
Предварително се извинявам, ако темата не е пусната на правилното място  Peace
Казвам се Катерина (Кат), на 17, 11 клас съм и живея и уча в София.
Много съм амбициозна и имам върховната мечта да постигна големи неща в живота си.
В момента се подготвям за кандидатстване в чужбина и съм много развълнувана, направо не мога да опиша състоянието си  Crazy
Имам нужда от помощ. Знам, че повечето жени тук са майки или хора, които са минали по моя път, за това се надявам да открия подкрепата ви.
Решила съм да кандидатствам в 5 университета във Великобритания (5, тъй като не е позволено повече на човек). Това лято ще изкарам курс за сертификат TOEFL, съответно ще мога да кандидатствам и в САЩ.
Интересува ме всиииичко, свързано с кандидатстването в англоговорящите държави и в САЩ.. процедурата, начина на живот там, стандартите... кажете къде е най-трудно за адаптиране, дайте предложения къде е най-приятно за живеене и учене. Споделете опита си. Дайте насоките си. Вашите деца къде учат? Вие къде сте учили? Или все още учите?

Дами, обръщам се към вас с много голям призив. Родителите ми въобще не са в час, опитват да помогнат, но си нямат понятие и в общи линии се налага да се справям почти изцяло сама. Много ми е трудно.
Благодаря ви предварително
 Hug  bouquet

Последна редакция: сб, 02 юни 2012, 15:05 от Kath

# 1
  • Мнения: 1 167
Здравей  Hug

Първо смятам, че темата ти не е на най-подходящото място.  Peace Нека модератор реши, къде ще е получиш най-много полезна информация.

Бих ти препоръчала ето тази фирма http://www.integral.bg/integraleducgi/catalog/catalog.cgi?edu_kind_id=416

Може да отидеш на безплатна консултация там, като изобщо не е задължително да използваш техните услуги за кандидатстване. Все пак на теб ти трябва главно информация.

В Шотландия и Дания образованието е безплатно.  Peace

Ето още един полезен сайт http://www.universities4you.com/index.php?page=home

Аз лично, ако имах финансовата възможност, без да се замисля бих избрала САЩ. Там е меката на абсолютно всичко. Разбира се, си зависи и какво точно искаш да учиш и с какво да се занимаваш, впоследствие. Това е много по важно от това, да учиш просто в чужбина. Разбереш ли какво е то, ще ти е лесно, да си избереш и държава и университет.

Пожелавам ти успех  Hug

# 2
  • Мнения: 5 405
Не съм много запозната, даже въобще, но по коментарите на една съученичка на сестра ми, разбрах че с тоя изпит за език от Интеграл нещо са я прецакали. Не стига, че е платила 300лв за изпита, накрая ѝ няма резултатите. Яд я е, че е проверила прекалено късно, а не още като се е прибрала (имала е профил в някакъв сайт, където да провери още след изпита дали въобще има теста, нейните решения.. или нещо подобно?!) И сега трябва повторно да плаща, да се подготвя и т.н... нищо не можели да направят?! Така че - каквото ще правиш, трябва да ти е точно и ясно всичко на 100%, къде какво може да провериш, какво може да стане и т.н. На друго момиче се било случило същото... 3 пъти. Не искам да те плаша, просто казвам какво е станало и как понякога нещата могат да се прецакат не заради теб, а заради технологиите и онези, които ти взимат  парите "нищо да не могат да направят". Да си знаеш и да проверяваш!
Успех!!  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 167
Да съгласна съм, че трябва да се внимава с всякакви фирми. Но не е казано, че трябва да кандидатства точно с Интеграл(или изобщо с каквато и да е фирма). Просто знам, че може да отиде на консултация и да разбере всичко което я интересува  Peace Пък и самия сайт предлага доста информация.

# 4
  • Мнения: 10
Мерси за мненията  Hug
За сега съм се насочила към специалността PUBLIC RELATIONS, т.е. Връзки с обществеността, или по-познато сред професиите, като PR.
Принципно мразя работата зад компютър, много ми е скучна. Аз съм креативна, обичам рекламата, литературата, журналистиката. Е, журналистика няма да запиша, защото за нея се иска отличен английски, а аз го нямам. Сега проучвам и други професии, свързани с тази сфера. Ако има хора, които са на "ТИ" с тези неща, може да ме посъветват нещо  Hug

# 5
  • Мнения: 1
Мила, ако вашите имат възможност да ти помагат и да те издържат, пожелавам ти успех! Във Великобритания обучението е много скъпо, както и живота.  Едно моя приятелка учи там, но е в нещо като колеж, учи английски и нещо друго, но ще те излъжа. Тя живее с роднини и работи междувременно, за да се издържа.

Имам приятели и познати, които учат в Германия, където е по-евтино, но живеят в мизерни квартири или им се налага да работят.

Чесно казано, ако нашите имаха по-големи възможности бих се лишила от добрите ми условия тук, но да знам че ще си завърша наистина едно добро образование с бъдеща реализация и успехи. В България просто всичко е много зле. За жалост моите родители не могат да си позволят такова нещо, затова в момента съм си в Бълария и "УЧА" висше тук.

Дано да ти провърви и да сбъднеш мечтата си и заради мен, защото беше и моя мечта едно време Hug

А тези Пъблик Рилейшънс и на мен ми се искаше да ги уча, защо не пробваш в Софийския университет, една моя позната е тази специалност и каза, че не било чак толкова зле, не преподавали много добре, но пък все пак е по-престижно от Винса във Варна  Laughing

# 6
  • Мнения: 10
Мила, ако вашите имат възможност да ти помагат и да те издържат, пожелавам ти успех! Във Великобритания обучението е много скъпо, както и живота.  Едно моя приятелка учи там, но е в нещо като колеж, учи английски и нещо друго, но ще те излъжа. Тя живее с роднини и работи междувременно, за да се издържа.

Имам приятели и познати, които учат в Германия, където е по-евтино, но живеят в мизерни квартири или им се налага да работят.

Чесно казано, ако нашите имаха по-големи възможности бих се лишила от добрите ми условия тук, но да знам че ще си завърша наистина едно добро образование с бъдеща реализация и успехи. В България просто всичко е много зле. За жалост моите родители не могат да си позволят такова нещо, затова в момента съм си в Бълария и "УЧА" висше тук.

Дано да ти провърви и да сбъднеш мечтата си и заради мен, защото беше и моя мечта едно време Hug

А тези Пъблик Рилейшънс и на мен ми се искаше да ги уча, защо не пробваш в Софийския университет, една моя позната е тази специалност и каза, че не било чак толкова зле, не преподавали много добре, но пък все пак е по-престижно от Винса във Варна  Laughing

В никакъв случай не искам да оставам в България  Sad ... Иначе, относно парите..след като съм стигнала до там, че да търся вече университет, значи съм го измислила някак си. Нашите ще ми помагат, аз, разбира се, ще работя, и така... Надявам се да успея и много съжалявам, че не си постигнала мечтата си  Sad
Много благодаря за мнението  Kissing Heart

# 7
  • Мнения: 10
Здравей  Hug

Първо смятам, че темата ти не е на най-подходящото място.  Peace Нека модератор реши, къде ще е получиш най-много полезна информация.

Бих ти препоръчала ето тази фирма http://www.integral.bg/integraleducgi/catalog/catalog.cgi?edu_kind_id=416

Може да отидеш на безплатна консултация там, като изобщо не е задължително да използваш техните услуги за кандидатстване. Все пак на теб ти трябва главно информация.

В Шотландия и Дания образованието е безплатно.  Peace

Ето още един полезен сайт http://www.universities4you.com/index.php?page=home

Аз лично, ако имах финансовата възможност, без да се замисля бих избрала САЩ. Там е меката на абсолютно всичко. Разбира се, си зависи и какво точно искаш да учиш и с какво да се занимаваш, впоследствие. Това е много по важно от това, да учиш просто в чужбина. Разбереш ли какво е то, ще ти е лесно, да си избереш и държава и университет.

Пожелавам ти успех  Hug

За Интеграл съм чувала доста противоречиви мнения. Аз иначе, със сигурност ще се запиша в някоя консултантска къща, но още не съм решила коя. Сега проучвам и в "Дарби" как е...
Благодаря за инфото   bouquet

# 8
  • Мнения: 1
Е щом си измислила начин, значи ще успееш, не е толкова трудно, щом толкова хора успяват  Hug

http://www.universities4you.com/index.php?page=select_country

Тази фирма помага с кандидатстването и подготовката на документите. Наистина са сериозни и можеш да разчиташ.
Според мен минеш ли с ТОЕФЛ, от там нататък е лесно, особено ако си завършила поне първото С на английски.  


// хахах съжалявам, не видях, че вече са го споменали bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 4 253
Темата въобще не е затук.
В подфорум "Деца в училищна възраст" има няколко теми, където пишат родители, чиито деца учат в чужбина.
За Англия може да са ти полезни тези линкове:
http://www.bghelp.co.uk/forums/%CE%E1%F0%E0%E7%EE%E2%E0%ED%E8%E5-%E2-uk/
http://www.ucas.ac.uk/
http://zaedno.de/forums/
както и сайтовете на всеки университет, към който проявяваш интерес.
Там информацията е безкрайно подробна и изчерпателна, така че посредническа фирма не е необходима.
Може да съм крайна, но какво ще правиш в чужбина, ако не можеш сама да се оправиш се обработката на елементарна информация?
П.П. Имам дъщеря, но в Германия и не мога да помогна с личен опит от САЩ и Англия.

# 10
  • Мнения: 10
Темата въобще не е затук.
В подфорум "Деца в училищна възраст" има няколко теми, където пишат родители, чиито деца учат в чужбина.
За Англия може да са ти полезни тези линкове:
http://www.bghelp.co.uk/forums/%CE%E1%F0%E0%E7%EE%E2%E0%ED%E8%E5-%E2-uk/
http://www.ucas.ac.uk/
http://zaedno.de/forums/
както и сайтовете на всеки университет, към който проявяваш интерес.
Там информацията е безкрайно подробна и изчерпателна, така че посредническа фирма не е необходима.
Може да съм крайна, но какво ще правиш в чужбина, ако не можеш сама да се оправиш се обработката на елементарна информация?
П.П. Имам дъщеря, но в Германия и не мога да помогна с личен опит от САЩ и Англия.

Ами, всъщност, нали това е идеята, да се науча  newsm78 Мисля, че е невъзможно да съм се родила с тези неща в главата си и просто проучвам на всяко възможно място  Peace
Мерси за сайтовете, ще ги погледна, ще прегледам и раздела в бгмама, който ми препоръча    bouquet

# 11
  • Мнения: 2
Разгледай и университети в Холандия. Много мои приятели са там и имат добра финансова програма за чужденци, които учат и работят.

А за Интеграл, не вреди да отидеш на консултация, безплатна е и можеш да си вземеш каталог с университетите, с които те работят..да сравниш...и така Peace

В Шотландия знам, че също е или безплатно или можеш да теглиш кредит, а и живота там не е толкова скъп, колкото в Англия Simple Smile

Успех Peace

# 12
  • Мнения: 10
Да, в Шотландия е безплатно за всички ученици от ЕС. В Холандия не искам да ходя, много им е гаден езика  ooooh!   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 479
Веднага ти пиша!
Синът ми учи в Ковънтри - Англия, отиде след първи курс, учеше в УНСС - Политически науки с испански! Имаше конкурс в УНСС за стипендия , яви се и го взеха, стипендията плаща само таксата за унито. Много е доволен от обучението, взема си изпитите ,даже сега ще учи 3- курс по Еразмус в Мадрид. Иначе издръжката в Ковънтри не е много, след първи курс работи, но се чака разрешително за работа.
Дъщерята завърши магистърска в Германия - там е безплатно, има много и бакалавърски и магистърски програми на английски. Виж Хумболтовия университет в Берлин, виж университета в Констанц, както и този в Карлсруе. Горещо ти препоръчвам Германия, много по-лесно стават нещата там и много по-лесно се намира работа!В Германия не се искат никакви разрешителни за работа, а и има повече работа! Дъщеря ми се е издържала сам сама, без един лев от нас , така че става! Ще успееш!

# 14
  • Мнения: 1 479
... на 17, 11 клас съм и живея и уча в София.
Много съм амбициозна и имам върховната мечта да постигна големи неща в живота си.   Това лято ще изкарам курс за сертификат TOEFL, съответно ще мога да кандидатствам и в САЩ.
Интересува ме всиииичко, свързано с кандидатстването в англоговорящите държави и в САЩ.. процедурата, начина на живот там, стандартите... кажете къде е най-трудно за адаптиране, дайте предложения къде е най-приятно за живеене и учене. Споделете опита си. Дайте насоките си. Вашите деца къде учат?
Дъщеря ми завърши средното си образование в САЩ и сега следва там.
Според мен за следване в САЩ е вече късно - нямаш време да се подготвиш. Освен отлична диплома за САЩ ти трябват и добри постижения в ученически състезания тип олимпиада най малко на републиканско ниво. Освен това се изисква блестящ английски, който се придобива изключително с четене на класическа литература. В допълнение на тези изисквания е много желателно да имаш извънкласни дейности - например да участваш в  благотоворителни мероприятия и пр.

Ironic ти е дала отлични линкове !!! Когато прочетеш материала ще си запозната отлично.

Виж и  темата "Скъпите университети" - там има някои интересни неща за теб.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=510385.0

Най важният въпрос на който трябва да си отговориш след като знаеш възможностите си е струва ли си да следвам в чужбина за бакалавър ако университета там не е добър ?

Последна редакция: пн, 04 юни 2012, 12:47 от plamenhk

Общи условия

Активация на акаунт