На море в Турция - тема 19

  • 154 777
  • 738
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 284
Аля Иванова, няма чартър от Бургас, но пък има от Варна. Направлението е Анталия, мисля че няма полети до другите курорти от Варна.
Сега за хотела. Първо да попитам - почивали ли сте до сега в Турция и в кои хотели сте били? В кой район на Анталия предпочиташ да е хотелът? За кой период става въпрос? Каква бюджет сте определили?

Марги,
благодаря за отзивчивостта. От курортите в Турция съм била само в Кушадасъ. Искам да почиваме в другата посока малко, т.е. в посока Анталия. Нямам идея къде точно. Това очаквам като съвет. Става въпрос за края на септември, след 20-ти. Дали става за плаж тогава? Бюджетът, който съм определила за момента е 500-600 евро на човек, разбира се при хубаво предложение веднага ще преосмисля нещата Simple Smile
Още веднъж благодаря.

# 106
  • Мнения: 1 286
В неделя се прибрахме от Кушадасъ, хотел "Атлантик" , с прекрасни впечатления и хубави спомени. Хотелът е много добър, с огромен парк с палми и много цветя, плажът е хубав, чудесно място за почивка. Доволни сме от всичко, храната беше разнообразна, анимацията много забавна, с две думи- не се колебайте, ако сте решили да отидете там. Е, имам и някои забележки: Автобусите на Партнер Травел- (на фирма "НЕШЕВ" от Троян) изобщо не са удобни за нощен преход-бяхме като заклещени, не ми се приказва. Не ни предлагаха топли и газирани напитки , което според мен е много голям минус. Но оживяхме, все пак:) Хотелът беше пълен с руснаци, които се наливаха с коктейли от бира и водка, но предполагам, че навсякъде е така. За да си запазим шезлонги, ни се налагаше да пращаме някой ранобуден в 6 ч., но май и в петзвездните хотели се е случвало това.като чета коментарите на тези, които са се върнали от петзвездна почивка, май няма голяма разлика- аз поне не съжалявам, че избрах този хотел. Ако някой иска да пита нещо, ще му отговоря с удоволствие!!!

# 107
  • Мнения: 10 604
Аз се надявам natali754 да се включи с отговор на въпросите на Марги, защото те имат значение.
Смомням си миналата година как ние тръгнахме с огромни очаквания към хотела, заради рейтинга му тук и в други сайтове. Бях настроена, че всичко ще е идеално. Разочаровах се като видях стаята и банята - не, че бяха лоши, но просто аз очаквах някакъв невероятен лукс. Когато човек е платил много пари (по собствените си критерии) за почивка очаква наистина всичко да е уникално. Тази година ще пътуваме с приятелско семейство, аз пращах хотели като замаяна, а на тях всичко им харесваше и недоумяваха аз какви кусури намирам. И аз им казах - когато си платил такава сума искаш всичко да е идеално и дори най-малките неща могат да ти избодат очите. Ако идеш на бунгало няма да ти пречи нищо, но нагласата, че си в 5 звезден хотел носи други очаквания.
Когато си написах поста тук миналата година се оказа, че той звучи доста негативно, а всъщност ние бяхме доволни от почивката си и пак бихме се върнали там. Но аз се бях престарала в описването на дребни негативни детайли, за да бъда обективна.
Пък и както някой беше написал - усмихвайте се и времето ще ви е слънчево и ще прекарате добре Simple Smile

# 108
  • Мнения: 262
  grinning039Здравейте.Преди 3 дена се завърнахме от Мармарис-Blue Bays Platinum. Човек трябва да е голям оптимист за да се съгласи че хотела е 5*. Като интериор,храна и стаи приемам тази оценка,но като територия,плаж, обслужване бих дал не повече от 4*.Имам сериозни забележки за концепцията на хотела,като скоро ще опиша всичко и ще се обоснова. Иначе Мармарис от година на година/за 3 път почивам тук/ става по-красив ,кмета е много амбициозен човек,личи си. От месец е пуснат и новия площад в центъра с пеещите ,цветни фонтани .Всяка вечер има 20 минутно уникално шоу-феерия от цветове и водни струи.Заслужава си огромната инвестиция която са направили. Откъм Ичмелер крайбрежната алея е променена,разширена.Нощния живот както винаги е страхотен,града кипи и предразполага към активна почивка. Температурите бяха прекрасни:въздух-33,34 гр. + вода-24 гр. Лошото сега е че от цветното,сега е трудно да се аклиматизираш в сивото ни ежедневие. Човек се убеждава колко сме изостанали и трудно живеем. Желая на тези от Вас ,на които предстои почивката в Турция бързо да се изнижат дните до тръгване и да гребете с пълни шепи от живота в прекрасните курорти на южната ни съседка. А аз вече мечтая и планувам следващия си досег до Средиземноморското крайбрежие на съседите. travel newsm44

# 109
  • Мнения: 1 710
Иво, да качиш снимки и тук, в албума към темата Simple Smile Чакаме подробен разбор на хотела Simple Smile

# 110
  • Мнения: 242
Добре дошли на всички, завърнали се! smile3501 А останалите - ще броим дните Thinking

# 111
  • Мнения: 242
Аля Иванова    , има програми с полети от Варна на Астрал холидейз, Алфатур и др. Прегледай условията и цените и си избери няколко, а тук ще получиш конкретно мнение. След 20 септември цените падат малко, така че ще имаш избор.

# 112
  • Мнения: 1 710
Аля Иванова, ако взема за база цена около 500-600 евро на човек, без летищните такси, мога да ти дам следните предложения:
Алания - LONG BEACH RESORT - има безплатен лунапарк, хубав аквапарк с интересни детски водни пързалки. Плажа е през пътя.
Сиде - CLUB HOTEL TURAN PRINCE WORLD - този е маааалко по-скъп. Има безплатен лунапарк, много басейни и водни пързалки, огромна и доста зелена територия.
Кемер - MIRADA DEL MAR - Има доста зеленина и току-що обновен детски клуб.

И трите хотела са отдалечени от летището и се пътува най-малко час - час и нещо, а до LONG BEACH около два часа и половина. По близо разположените хотели са доста скъпи. В Белек има хубави хотели за около 700-800 евро на човек.

# 113
  • Мнения: 20
Здравейте,
предстои ни почивка в Ephesia Holiday Beach Club-Кушадасъ от 15 юни. Избрах хотела заради подробните и добри отзиви на пишещите тук, за което благодаря.

Интересуват ме обаче и отзивите от този сезон. Моля, ако има сред вас вече завърнали се пишете какви са ви впечатленията тази година, че започвам леко да се притеснявам!

Тези дни изчетох последните отзиви от май и юни в tripadvisor и те определено не са ласкави – споменава се еднообразна и ограничена храна, мръсни басейни и най-вече мръсен плаж. Мненията са само на английски туристи - възможно е те да имат съвсем различни очаквания и виждания, но все пак може да има и нещо вярно в техните критики. В holidaycheck пък няма въобще отзиви за тази година.

Затова ще съм много благодарна ако някой сподели и   тазгодишни  отзиви!  
Интересува ме и още нещо – надявам се някой да си спомня от миналите години: дали е възможно ползването на плажа пред хотел Ефесия и от почиващите в Ефесия Холидей Бийч Клуб? Някъде по интернет четох отзиви, че това е възможно защото хотелите са от една верига, а пък плажа пред хотел Ефесия бил по-добър. Дали наистина е възможно?

Ще се радвам ако някой се включи с мнение! Аз също ще споделя когато се върнем (живот и здраве).

Последна редакция: ср, 13 юни 2012, 18:28 от donkat

# 114
  • Мнения: 1 710
donkat, мисля, че никой от пишещите в темата не е бил тази година в Eftalia Village, но ако разбираш руски, можеш да погледнеш техните сайтове. Аз прочетох на две, на три няколко мнения от тази година и повечето даваха добра оценка на хотела.

# 115
  • Мнения: 20
Благодаря за идеята, Марги - не се бях сетила да чета по руските сайтове, но ще го направя.   bouquet

# 116
  • Мнения: 2 134
донкат, различните групи /националности/ туристи имат различни
очаквания и изисквания. Престанах да чета подобни сайтове ,
защото мненията се разминават ,напр. относно храната - англичаните
бяха недоволни от храната,защото нямало спагети и няколко вида чай ?!!!
Точно това ме учуди в Дидим - огромни опашки около 16.00ч , а то било за спагети.
Смело мога да кажа,че всичко друго може да ти се случи в Турция -
но няма да останеш гладен така,че много е важно от кого е информацията.
Предпочитам мнения на сънародници, но всеки с предпочитанията си.

# 117
  • Мнения: 5
Очакванията ми за Ботаник бяха най-човешки,като например да ми изчистят супер тъмната стая,да нямам счупен душ,ваната беше много захабена и нямаше тапа на канала т.е. неизползваема .Като за сравнение-след почивката ни се отбихме за 2 дена до Истанбул за концерта на Мадона и стаята ни се чистеше още  докато закусвахме,имахме интернет-тризведен хотел!!!Може и да е до късмет ,затова пожелавам на всечки само хубави емоции!

# 118
  • Мнения: 0

Радвам се, че попаднах на темата, успях  вече да прочета няколко страници.
Ще помоля за съдействие  при избора на хотел,защото информацията е доста като обем.
Няколко човека сме, без деца.
Предпочитаме пътуване със самолет въпреки,че е възможно и с колите.
Обичаме морето и търсим хубав плаж пред хотела.
Като период-или сега да края на месеца, или началото на септември .
Ще съм благодарна на идеи и предложения.

# 119

Общи условия

Активация на акаунт