На море в Турция - тема 19

  • 154 768
  • 738
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 242
Да, ходили сме след влизане на забраната за пушене на закрито  и затова искахме да знаем -да не се окаже, че трябва да се храним в закрит ресторант или местата на открито са ограничени, и т.н.
/за протокола пушим легален тютюн/.

Моля, който е бил в някой от тези хотели, да каже какъв стил музика е в сет листа.
В такива големи хотели няма проблем с местата на открито. Не съм била в никой от посочените хотели, но там където съм била ,музиката в баровете, асансьора и фоаетата е приятна и ненатрапчива. Когато има забавления, музиката се определя от темата на забавлението, а в дискотеките пускат хубава музика на известни изпълнители /без чалга/. В никакъв случай не налагат турската музика.

# 226
  • Мнения: 4 785
Ами към момента не ни е фиксиран бюджета, просто искаме да се спрем на хотели, после ще видим. Мислим да пътуваме със самолет.

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
След 2-но обикаляне по агенциите сме се спряли на 3 хотела и моля за пресни впечатления и евентуални негативи, които можете да споделите:
1. AMARA CLUB MARINE NATURE HV 1 - Кемер
2. Club Konakli, 5* Конаклъ/Алания
3. Cristal admiral resort - Сиде
Трябва да решим до утре така че Вашето мнение ми е важно. Благодаря!

# 228
  • Мнения: 2 199
steli-ssd аз съм почивала в Кристал Адмирал в Сиде, но през 2010 бях писала впечетления тогава:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=529659.msg16522844#msg16522844

Дано някой се включи в по-пресни. Приятна почивка.   bouquet

# 229
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
steli-ssd

1. AMARA CLUB MARINE NATURE HV 1 - Кемер - любим мой хотел - много добра кухня; една от най-добрите анимации, както за деца, така и за възрастни; лично аз харесвам джунглата и бунгалата, който представлява хотела. Минуси - плажа; клбен хотел без лукс в стаите - чисто, приятно, но не и луксозно.
Влошени отзиви най-вече заради руските туристи. Но пък чудесна цена на ласт минит в момента например.

2. Club Konakli, 5* Конаклъ/Алания - не си спомням да съъм ходила в него....
3. Cristal admiral resort - Сиде - стаите са доста прилични, по-луксозно като сравнение с Амарата; хубава, компактна територия; чудесен, пясъчен плаж; Лично аз го харесвам и като цена е доста добре.
Минус - насред нищото е; плажът е през пътя, което обаче не е проблем има тунел.
Бих препоръчала стая море, а не Land view. Ако сте повече хора имат чудесни фамилни стаи. Допълвам - не знам с кой ТО ще пътувате, но проверете за Кристала цената при Тез тур, защото те са им партньори.

# 230
  • София
  • Мнения: 350
След 2-но обикаляне по агенциите сме се спряли на 3 хотела и моля за пресни впечатления и евентуални негативи, които можете да споделите:
1. AMARA CLUB MARINE NATURE HV 1 - Кемер
2. Club Konakli, 5* Конаклъ/Алания
3. Cristal admiral resort - Сиде
Трябва да решим до утре така че Вашето мнение ми е важно. Благодаря!

AMARA CLUB MARINE NATURE HV 1 е доста поовехтял "Построен през 1991 год,. Последно е реновиран през 2005 г. ", но лично не съм го посещавала.

Cristal admiral resort  е с по-малка територия, но с много забавления и басейни. Виждала съм го и ми направи добро впечатление като са 5*, но среден клас.

Club Konakli мисля, че е далеч от плажа и е с доста малка територия, но е най-нов.

Аз бих избрала или Кристал или Амара, вече зависи и от цената.

# 231
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Galactic Voyager , какви са кусурите на плажа, на снимките не може да се прецени?!Как са ала-карт ресторантите?! Влошените отзиви  за стаите ли се отнасят или за друго?!
Харесва ми на Амарата,че е близо до летището, а ние ще сме с дете и това също ми е важно, особено с този убийствен сутрешен полет като за държави от третия свят.
Цените са доста близки /през различните агенции,които продават на Тез Тур се ползват различни отстъпки/, затова ми е по-трудно да реша.
За мен басейните не са толкова важни, аз държа на плажа.

# 232
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Плажът е каменист, влошени - отзивите по холидей чек и т.н., но това което аз четох е оплаквания на западни туристи от руснаците, което носи лош имидж и за хотела.

Ако въпросът е плажа по-добре Кристала. Peace

# 233
  • Мнения: 1 710
Харесва ми на Амарата,че е близо до летището, а ние ще сме с дете и това също ми е важно, особено с този убийствен сутрешен полет като за държави от третия свят.

Амарата е много готин клубен хотел и има много положителни отзиви от българи почивали в него, но ако го избирате само заради близостта до летището, имай предвид, че въпреки че километрите са доста по-малко, като времетраене се пътува повече от очакваното. Това е така, защото за да се стигне до Кемер се минава през целия град Анталия, което малко или много забавя пътуването. Абе при всички случаи се пътува по-малко, отколкото до Адмирала, но се подгответе за около час и 10-15 минути.

# 234
  • Мнения: 4 422
Момичета препоръчвам ви Папилон Зюгма не с 2 ,а с 18 ръце  Laughing Страхооооооотноооо.Положителните впечатления нарастват.Анимацията е прекрасна,за първи път увлякоха мъжете да играят -футбол,боча,дартс и пр,а мен аеробика  .Детската анимация е перфектна -дъщерята без да разбира езици се оправя с каките и е много доволна,днес сама пожела вместо плаж и басейни в детския клуб без да има с кого дума български да размени ,защото я оставям и изчезвам.Вечерното шоу е много хубаво-снощи Бейджинг акробатично шоу 9 мъже и 3 жени страшни,днес мюзикъла Мама миа,снощи след програмата Уайт сензейшън парти..Храната е уникална-за първи път на шведска маса има такива неща..Десертите ах десертите колоко 30 вида и всеки уникален и различен и пълен набор от сезонни плодове-дини,пъпеши,череши ,праскови ,кайсии ,3 вида сриви,3 вида ябълки.Тематични вечери -снощи китайска ,утре ще е рибна.Китайското наистина е китайско и мноооого вкусно.
За първи път от толкова години от 2007-почиваме на толкова места сме били музиката навсякъде беше турска  Confused беше ми писнало  турско диско турско не знам кво си е за първи път европейска,американска -диско хитове 2011-2012 ,които се слушат и при нас в момента.Много съм доволна,не че е най-важното ,но е допълнителен плюс поне за мен бях я намразила турската музика вече  Grinning

Някой питаше за пясъка ситен като за Турция,тъмен ,няма камъни само обли покрай морето ,рязко става дълбоко обаче.
Едно от най-приятните за мен места е плаваща слънчева платформа закотвена на дълбокото-плува се до там и си правиш слънчеви бани полюшван от вълните.Има бриз и леко вълнение през деня,явно тоя залив е така.Съседния е Глория Верде мъжа ми ходи с детето харесаха го.
Единствено като минус,ама за мен вече не е важно -пързалките са само 2 ,но сега съм само с малката,а за нея дали са 2 или 5 все тая,имаше значени е когато и баткото идваше.Има детски басейн с бебешки пързалки .Релакса е на сянка между двата блока и високи борове или пинии ли е,там цари невероятно спокойствие.Въпреки,че хотела е пълен там е невероятно спокойно и полупразно и детския кът е там с голяма площадка на сянка.Има няколко ала-карт,но едав ли ще ги посетим ,защото основния е невероятен.Всяка вечер на терасата сядаме до сцената с музиката.Певицата е много добра и усещането е като за луксозен ресторант не като ол инклузив.Алкохола с изключение на виното е много хубав и качествен без измишльотини, а в лоби бара и отлежали питиета.

Не на последно място проверете през ТУИ платихме много изгодна цена със собствен транспорт,на лични ще отговарям да не пиша тук за подробностите.Летяхме от Истанбул,че Варна-София и Варна Истанбул ни е еднакво ,дори второто по-бързо и на по-хубав път  Grinning

# 235
  • Мнения: 242
Момичета, в сайтовете за колективно пазаруване има доста примамливи оферти за 23.06, който се интересува. http://www.lapni.bg/offer/3568/VIP-23.06.-ТУРЦИЯ-със-САМОЛЕТ-АНТАЛИЯБелек-ADAM-EVE-HOTELS-5-6-нощувки-ULTRA-ALL-INCLUSIVE-само-за-1603-лв.-на-ЧОВЕК-с-вкл.-самолетен-билет-от-ТРАВЕЛХЪБ

# 236
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 15
Мимоза,може ли малко повече подробности как точно организирахте полета от Истанбул до Анталия.От кое летище:Ататюрк или Сабиха,колата на какъв паркинг я оставате,как резервирахте хотела.Ние сме 3ма вазрастни и аз искам да резервирам за този хотел,но във Варна само Астрал го предлагат.Обаче нещо не съм много сигурна в тях.Благодаря!

# 237
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 356
С молба,ако някой е бил вече в Кушадасъ, в х.Сюрмели, може ли да разкаже как е. Имаме предложение за септември,но досега не сме били в този район.Благодаря предварително.

# 238
  • Мнения: 242
С молба,ако някой е бил вече в Кушадасъ, в х.Сюрмели, може ли да разкаже как е. Имаме предложение за септември,но досега не сме били в този район.Благодаря предварително.
Не съм била там, но Galactic се беше изказала не много ласкаво за този хотел. Плажът наистина е хубав. Ходила съм на него /по плажната ивица/преди години, когато бях в Ефесус Принсес

# 239
  • Мнения: 4 422
С молба,ако някой е бил вече в Кушадасъ, в х.Сюрмели, може ли да разкаже как е. Имаме предложение за септември,но досега не сме били в този район.Благодаря предварително.
Не съм била там,но мизерно и скъпо с 2 думи,бяхме в съседния и представителката ни го описа така-мухъл,миризма,канал-рекичка покрай него и комари и и миризма..
атмосвер ще ти пиша довечера,че ме викат на басейна  Heart Eyes Отиди в Руал травел Варна и питай за нашия хотел ние го купихме от тях  Peace За самолета и останалото ще ти пиша.
Момичета само да ви кажа,че по качество на напитки бие с много дори Делфина,където марков алкохол имаше само в Лобито,а тук и в Бийч бара уискито е Чивас  Heart Eyes Ние понеже консумираме и се кефим,джина си е Бийфитър,а Маргаритата е божествена.Пък гузлеметата и пълнените картофи си ги знаете.В лобито вече минавате на др ниво-Дъмпъл и подобни  Heart Eyes за който има значение какъв е алкохол.Защото сме плащали по-скъпа почивка в Белек и алкохола беше гнусен турски и мизерен.Музиката е Адел в момента ,а анимацията невероятна-дори и стрелба с възд. пушка.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт