На море в Турция - тема 19

  • 154 771
  • 738
  •   1
Отговори
# 300
  • Варна
  • Мнения: 187
Ние като бяхме на Турция, един ден след обед такава буря беше, набързо пребраха шезлонги,шалтета,дори чадърите,а те бяха едни такива тежки сламени. Много дъжд, а на другият ден все едно не беше валяло. Тогава в БГ се разсипваше да вали.

# 301
  • Мнения: 100
На тази тема дължа това, че научих за хотел Palm Wings Beach Resort в Дидим и затова ми се иска да споделя пресните си впечатления от там, може би биха били полезни на някого.
Като цяло съм много доволна от престоя си там, дотолкова, че искрено се натъжих, че си тръгваме. Големи разочарования нямаше, а по-малките се губят из цялосното очарование. Но по същество:
Комплексът: състои се от бунгала / вили и основна сграда. Аз много исках да бъда настанена именно в бунгало и по съвет на някои съфорумки (Аlleisha, благодаря  bouquet) заявих писмено желанието си. По-късно вече на място разбрах, че бунгалото несъмнено е по-добрият вариант!
Посрещането наистина беше 5 звезди, извозването ни до къщичката ни с електромобила - незабравимо! целият комплекс е страшно красив, чувствах се като  в американски филм сред всичките тези красиви къщички и невероятната зеленина. Heart Eyes
Стаята: нашата беше със спалня, мебелите - нищо особено, но напълно достатъчно. Приятна екстра към всяка стая: балконът. Разочарова ме малко, че в банята имаше мухъл в душ кабината, както и че при всекидневното  почистване все намирах нещо по земята: я мравка, я убито насекомо...Не съм се оплаквала, защото случихме на къщичка на стратегическо място и в никакъв случай не исках да я заменям за друга. Къщичката- уютна и красива! Two Hearts
Басейнът: огромен, с 3 пързалки...колкото и хора да имаше, все има място за плуване . Водата изумително чиста и топла. Залезът над басейна- незаменима гледка!
Морето: Също много чисто, останах очарована колко много рибки плуват вътре с теб, също мнгоо приятно. Това, което ме изненада неприятно, беше ивицата камъчета при влизането в морето, поради които трябваше доста да се внимава. Но веднъж преминал това препядствие, можеш да се насладиш на гладко като кадифе дъно, така че не беше болка за умиране.
Плажът е на пръв поглед малък, но напълно достатъчен, винаги се намираха места и то на пясъчната ивица- отделно имаше огромна платформа с още поне 100 места. Малък минус на плажа са стълбите, по които се стига до там и по-скоро стълбите на изкачване- на нас ни идваха в повече и още на втория ден минавахме по заобиколния път - рампа, за да ги избегнем.
Храната: в изобилие! Дали е вкусна е въпрос на вкус, но аз съм много капризна и винаги намирах нещо за ядене. Освен закуска, обяд и вечеря в ресторанта ни изкушаваха невероятни пиzzи и пържени кaртофи в снек бара, както  и сладолед, gözleme, соленки и сладки в следобедните часове. Особено последните няколко неща бяха страшно вкусни!  CrazyНапитките също много вкусни, безалкохолни и алкохолни, каквото поискаш до 23h. А-ла-кaрт ресторантите , както и напитките в тях също са безплатни. Ние ходихме на турски- честно казано поне за моя вкус не беше добър. Но пак казвам, аз съм доста капризна и не ям неща като сланина, суров лук, фрикасе и кадаиф Laughing
За 7 дни имахме 2 тематични вечери, една от тях- турска и само при нея имаше голям избор от прекрасни баклави. През другите вечери това ястие за жалост липсваше, затова пък имаше богат избор от други десерти, много вкусни торти...От терасата на ресторанта (около 100 места) се разкриваше невероятна гледка- морето под краката ти, а залезът...ах, залезът...Само заради изгледa храненията се превръщаха в удоволсвие! Heart Eyes
Единственото, което ми липсваше бяха плодовете! Предлагаха се единствено диня, ябълки и неoгледни на вид кайсии...
Обслужването: любезни, но като за Турция сдържани. Не рядко виждах уморени и намръщени лица, много рядко някоú ни се усмихваше, а предполагах, че едва ли не ще ни носят на ръце. Виж към децата са много мили, но към възрастните са не лоши, просто леко студени.
Анимацията: има понякога повече, понякога по-малко интерeсна show- програма всяка вечер! Хората се стараят, определено ме изненадаха приятно в много моменти. През деня предлагат различни игри, спорт, гимнастика за не много мързеливите. Simple Smile

Под чертата изкарахме една много приятна, незабравима почивка! В много аспекти 5те звезди са заслужени без да има много лукс, но пък имаше уют и онова сладко, специално усещане за лято!
Препоръчвам! bowuu

# 302
  • Мнения: 10 604
Момичета и ние се завърнахме от Шерууд Дриймс Ризорт Белек. Много сме доволни, изкарахме чудесна почивка. Ще пиша подробно тези дни и ще кача снимки в албума.
Не съм доволна от Аква тур обаче - ще си ги оплюя сега - в деня преди тръгване се сетих, че не съм питала безплатни ли са мини бара и сейфа и как стои въпроса с а ла карт ресторантите. Реших да не си безпокоя агента и им се обадих. Идея си нямаха, дрънкаха ми глупости и адски се изнервих от некомпетентността им. Това, което ми казаха след изрично настояване, че аз знам как е по принцип, но искам да знам конкретно за този хотел, се оказа тотално погрешна информация.
Днес не бяха предупредили представителя си, че полетът е променен и си отвисяхме на летището..... Аз си знаех, че не са добри колкото Тез, но вече се убедих...

# 303
  • Варна
  • Мнения: 169
Здравейте,не съм чела цялата тема и се извинявам предварително, ако има отзиви за хотела за който се интерисувам.Моля ако някой е почивал  Pigale Beach Hotel 3* Кушадасъ     да сподели впечатления.
Орертата  за двама човека на база  All Inclusive  е 881 лв ,без включен път и застраховка .Нямам много време  за размисъл и разчитам на ваши впечатления.Благодаря предварително!

# 304
  • София
  • Мнения: 3 611
Здравейте,не съм чела цялата тема и се извинявам предварително, ако има отзиви за хотела за който се интерисувам.Моля ако някой е почивал  Pigale Beach Hotel 3* Кушадасъ     да сподели впечатления.
Орертата  за двама човека на база  All Inclusive  е 881 лв ,без включен път и застраховка .Нямам много време  за размисъл и разчитам на ваши впечатления.Благодаря предварително!

Тук можеш да видиш отзиви от руски туристи, които са били там.
http://www.tophotels.ru/main/hotel/al11507/#votes

# 305
  • Пловдив
  • Мнения: 3 559
Здравейте всички,
Наистина не е за вярване, че всички са доволни от почивката си в Турция. За България няма хотел, от който да има дори 80% доволни клиенти все нещо куца, затова чета и леко не вярвам, но съм сигурна че ме разбирате.
Имам няколко въпроса и ще съм благодарна ако се отзовете.
До сега не сме ходили на почивка в чужбина, и предпочитам поне първият път да разчитам на агенция.
Първият ми въпрос е към коя бихте ме насочили?
Синът ми е на 2г. и 7 месеца (в момента) и предполагам повечето биха препоръчали самолета като по-удобен транспорт, в този ред на мисли в повече ли би ни дошъл пътят с автобус имайки предвид неговата възраст?
Като за последно - искам да почиваме в началото на септември, бихме ли случили на добро време според вас?

Предварително благодаря!

# 306
  • Мнения: 1 765
Решила съм да сменя Гърция с Турция, поне за това лято, цял ден чета оферти и отзиви и ме забоя главата  Crazy.

Исках да попитам дали случайно някой има впечатления от "Grand Yazici Marmaris Palace HV-1 HV (Вилно селище)". Много бих искала да отседнем в стая, която да не е в огромна основна сграда, а в някаква къщичка или бунгало, тип вила. Мисля, че ще ни е по-спокойно, а и не съм фенка на големите туристически сборища и ако мога да избегна стълпотворенията ще съм много щастлива. Надявам се да получа и препоръки от по-опитните любителки на "турското" море, с малко дете сме.

И аз се зачудих как ли се пътува с автобус, може би е въпрос на късмет, дали ще случиш на автобусна фирма с хубави климатизирани автобуси. Пътуването в самолет с малката ни е по-сложно, обвързано с някакви административни глупости, защото не бива да минава през скенети и изобщо да я облъчват магнитни вълни, иска ми се и да облекча таткото от към шофиране...май мисията ще клони към невъзможна... Tired
  bouquet

# 307
  • Мнения: 35
miraluba, аз съм много доволна от Емералд - предлагат едни от най-добрите цени за хотелите в Анталия.

# 308
  • Мнения: 10 604
Ето и подробен репортаж за Sherwood dreams resort:
http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g312725-d2135881-r132 … oast.html#REVIEWS
Хотелът е чисто нов – работи от миналото лято. Основни туристи са англичани, немци, белгийци, португалци. Малко руснаци (не повече от 20 човека бяха) и хървати имаше. Културни и възпитани, нямаше изцепки и простотии.
Територия – не много голяма (сравнявам с Делфин Ботаник) и не много зелена, но това е нормално като се има предвид, че хотелът е само на 1 година. Освен това този има само 300 стаи, а Делфинчето два пъти повече.Постарали са се с палми, банани и цветя – много е красиво. Има един огромен басейн, оформен на отделни кътове, включително 2 джакузита. Един бебешки басейн, един детски с пързалки и още един с големите пързалки. Навсякъде водата е чиста и топла. Шезлонги има достатъчно, ако някой си позволяваше да си запазва рано сутрин – минаваха от охраната и събираха кърпите. Детска площадка и мини клуб. Луна парк с чисто нови 2 въртележки, мини виенско колело, батут, влакче, гондола и страхотни мънички блъскащи се колички.
Стаи – първо ни настаниха на 4 етаж – голяма стая със спалня и отделно легло. Банята е оpen space – няма отделна врата от коридора, стъклени врати имат тоалетната и душ-кабината. Готино беше. Имаше и огромен гардероб. На 2 ден ни преместиха на първия етаж, защото искахме да сме по-близо до приятелите ни, а при настаняване не можаха да се съобразят с това изискване. Там стаята беше една идея по-малка, но пък имахме гледка към морето.
Плаж – пясък. Камъни влачеше морето, но бяха дребни, снимала съм ги.
Ресторанти и барове – един основен и 2 ала карт (италиански и интернационален), баровете бяха 5-6. На 3 от тях се сервираше и храна – пици, барбекю, салати, плодове, дюнер както и гурме-изненади на готвачите, сладолед и всякакви коктейли. Пробвахме интернационалния ресторант – превъзходни салати, сьомга, аржентински стек и паниран сладолед. Перфектно обслужване.
Храна – прекрасна, по-добра от Ботаника миналата година. Всеки ден имаше поне 2 вида риба като ястие и 2-3 като салати, безброй зеленчуци, сирена, плодове, баклавички, кремове... Отядохме си на гриловани зеленчуци и безместни ястия тип рататуи. Уникални хлябове имаше – със семена, подправки, различни видове брашна, баници, пурички, пролетни рулца....На закуска имаше фреш портокал. Морски дарове имаше само една вечер и бяха много вкусни.  Всяка вечер скара, шишове, кюфтета и т.н.
Анимация – добра, много се стараеха, наистина много – комедийна вечер, мис хотел, мюзикъл Аладин, танцово шоу – хип хоп и балет, бразилска самба и капоейра, парти на плажа. Плажното парти беше супер – огън, джетове в морето, мноого пяна и танци – разбихме се направо последната вечер. Бяхме група 20 българи, като другите 14 бяха без деца и страшни купонджии – винаги бяха ядрото на купона. През деня имаше аеробика, танци, водна гимнастика, водна топка, футбол, баскетбол, степ аеробика, дарц, плажен волейбол и тн.
Обслужването беше перфектно, работеха като роботи по 12-14 часа на ден и не спираха да се усмихват и да са любезни с всички. Никой не досаждаше – предлагаха разни масажи, пътувания и т.н., но като кажеш, че не се интересуваш те оставят на мира. Спа центърът беше чудесен, но и доста скъп. Фитнесът беше много добър за ваканционен тип хотел.
Не е вярно, че хотелът е в нищото. На 600м. от него има магазини – хранителни стоки, сувенири, локум, кожи, бижута, дрехи, а селището Богазгент или нещо подобно също е много близо. Има автобуси до Сиде и Белек, който също спират много близо.
С едно изречение – бих препоръчала хотела с чисто сърце на приятелите си!
Ето и линк към снимките в албумчето ни:
http://turkey.snimka.bg/sea/sherwood-dreams-resort-belek.685588.27625934

За тези, които биха искали да почиват без деца – съседният хотел Сенсимар е за такава почивка. Прекрасен е, огромен басейн, малки къщички и тишина. Няма гривни, казаха, че предлагат само soft анимация каквото и да значи това . Ходихме да разгледаме, излязохме на бара на терасата – няма такава тишина – всички си шепнеха по масите... Двама българи почиваха там и казаха, че са много доволни.
http://www.holidaycheck.com/hotel-travel+information_Sensimar+Be … a-hid_292773.html

# 309
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
miraluba ние за поредна година ще ползва ме услугите на Алфа Тур и съответно в Анталия на Тез Тур,много сме доволни от организацията им, трета година ще почива ме началото на септември и времето винаги е било страхотно,водата в морето също много топла,като транспорт предпочита ме самолет,ние също сме с малко дете.

# 310
  • София
  • Мнения: 2 437
zigizagi добре завърнала се Hug Радвам се, че сте си изкарали добре. По едно време го гледах и аз този хотел, но нещо ми се стори малък и не много зелен. Разгледах снимките и на тях не ми изглежда толкова гол Laughing

# 311
  • Мнения: 10 604
Да, малък е, но пък хубав Simple Smile Постарали са се да засадят големи дървета, а другите да са бързо растящи.

# 312
  • Мнения: 1 710
N.Diaz, zigizagi, страхотни разкази, благодаря!

zigizagi, аз подхождах малко предубедено към този хотел, за това чаках с голям интерес разказа ти и много се радвам, че ви е харесал и почивката ви е била чудесна. Снимките ви са супер. Ако ги сравниш с някои правени миналата година, ще видиш, че се е появила доста зеленина, което е много добре.

# 313
  • София
  • Мнения: 783
Здравейте, моля, да ми препоръчате хотел в Бодрум, също и агенции, които ползвате, защото до миналата година пътувах само с Алма тур и не съм запозната с други агенции. Иначе в Бодрум съм ходила преди години, по време на една ученическа екскурзия го разгледахме за един ден. Имам много хубави спомени оттогава и ми се иска да отида пак там.

Ако някой се интересува за хотел в Лара, Анталия, горещо препоръчвам Barut Lara Resort Spa&Suites. Хотелът е невероятен, ходили сме 3 пъти там и не бихме го сменили, ако имахме възможност, но си е скъпичко, а тази година е поограничен бюджета  Cry

# 314
  • Мнения: 299
 grinning039Вече се замислям за втора почивка есента и искам да питам някой има ли отзиви за един хотел в Конакли-Arancia Resort@Spa ? Много малко агенции го предлагат ,но това не означава че не е на ниво,нали? Пък и чета че има голяма територия,плаж-300м. и хубава градина,неща много важни за мен.  newsm12

Arancia Resort - само външни наблюдения,тъй като ние бяхме в Евталия резорт,който е зад Arancia.Като отиваме на плажа минаваме покрай него.Отвън всичко изглежда много добре,наистина както е по снимките - много красиво,може да прочетеш отзиви в холидейчек,тук и аз не съм срещала някой да говори за този хотел.
Нашия плаж и техния бяха едни до друг, и те имат бар на плажа.Там ивицата е широка, пясъчна.Изобщо този район - Конакли , ми се струва има добра плажна ивица.Като чета тук някои доста скъпи 5-звездни хотели или нямат плаж, или много камъни,та трябвало обувки.Тук си е много добре плажа.

Общи условия

Активация на акаунт