На море в Турция - тема 19

  • 154 786
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2
Здравейте!Моля,ако някой има пресни впечатления от VISTA HILL (ex CANDE ONURA ) 5* - Кушадасъ да сподели.Четох не много добри отзиви за него,но от чуждестранни туристи.Бих искала,ако някой е ходил скоро да чуя и български впечатления.Интересувам се най-много и от плажа и басейните(детските).
И аз чакам мнения за този хотел, ама никой не споделя нещо конкретно. Като че ли "заобикалят" темата VISTA HILL (ex CANDE ONURA )  Simple Smile  Ние пътуваме на 14.09. Като се върна ще разкажа.

# 661
  • Варна
  • Мнения: 52
Здравейте,

За първи път ще почиваме в Турция, Кушадасъ в периода 12.09-22.09.2012, с две деца - на 10 г. и 4 г. и ще пътуваме със собствен транспорт. Спряла съм се на следните хотели:
Onyria Claros
Batihan
Paloma Club Sultan
Ephesia Holiday Beach
Искаме да има достатъчно забавления за децата и хубав плаж. Моля за Вашето мнение и съвет кой от хотелите да предпочетем. Приемам и други предложения.

Благодаря предварително за отделеното време!
Моята класация за така изброените хотели, съобразявайки се със вашето семейство е:
1.Paloma Club Sultan
2.Onyria Claros
3.Batihan
4.Ephesia Holiday Beach
Като 3 и 4 са почти равностойни.
Аква Фентъзи е с много забавления, но е и доста шумно.
Много благодаря за мнението!  bouquet

# 662
  • Мнения: 320
Здравейте,
В началото на май бяхме на почивка в Алания, в Beach Club Doganay 5*. Искам да споделя, че останахме много доволни - стаята беше чудесна, голяма и просторна за 3-ма възрастни, дете на 12 и две бебета на 1+. Бяхме на 4-тия етаж. Единствено бих препоръчала ако имате възможност да поискате стая в новото крило (където бяхме и ние) определено там стаите са по-добри. Храната беше разнообразна и вкусна. Обслужването като цяло го оценявам като много добро! Ако редовно оставяш бакшиши ще е още по-добро, но работата ми в туризма показва, че навсякъде е така. Развлечения за децата има много - детски клуб, мини лунапарк, пясъчник, пързалки (водни и не).. Всяка вечер имаше мини-диско, за което децата полудяваха. В Алания е скучно... магазини и будки тип Слънчев бряг, които по мое лично мнение са ужасни.
За тези, които предпочитат плажа пред басейните бих посъветвала да си носят обувки за вода, доста е неприятно усещането от чакъла.

# 663
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!
Чудим се за хотел в Кушадасъ ... бяхме си избрали Pine Bay Holiday Resort, но четохме някъде, че през Октомври работели само хотелската част и основния ресторант, което не е много гот при положение, че има Аквапарк ...
Имате ли някаква идея дали това е вярно ...
Също как е времето през началото на Октомври - става ли все още за плаж?
Благодаря предватително за всякакви мнения и коментари  Peace   bouquet


Аз съм била от 03.10 за една седмица през далечната 2008 в Аква Фентъзи и беше УНИКАЛНО яко,по цял ден на аквапарка и в безбройните им басейни Peace

Много то благодаря esstela   bouquet
Имаше в разните форуми коментари, че трябвало да се купи някаква предплатена карта за храната и напитките в комплекса ... Малко странно ако си на all inclusive ...  #Crazy

# 664
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Цитат
Много то благодаря esstela  
Имаше в разните форуми коментари, че трябвало да се купи някаква предплатена карта за храната и напитките в комплекса ... Малко странно ако си на all inclusive ...  


Карен,така е защото аквапарка не е в хотела,а извън него и ходят и други посетители,но това не се усеща,понеже е огромен,а и там можеш да отидеш след като се наобядваш в хотела,няма да ти дойде наум за нищо друго освен забавленията вътре Peace

И да добавя,че е близо,а за хотела не се колебай,ходила съм и в Сайлънс бийч Резорт,губи по точки пред Аквата,във Фентъзито бяхме повече по екскурзии и видяхме много неща,но там си беше тип екскурзия,а в Сайлънса се намързелувах за година напред и си беше тип почивка Grinning

Последна редакция: пт, 03 авг 2012, 19:54 от esstela

# 665
  • Мнения: 54
[/quote = Прекрасен фото репортаж, върнах се и аз в хотела!
Би ли написала няколко думи за храна, чистота и анимация, защото в началото на сезона една потребителка не се изказа ласкаво за хотела и се чудех дали има промяна.  bouquet]
____________________
Извинявам се за късния отговор...
За храната - беше изключително разнообразна и денонощно имаше какво да се хапва - няколко вида месо, включително и свинско, скара, готвени ястия, 2 вида супи в които можеше да се добавят пресни зеленчуци, плодове, десерти, сладолед на корем, гюзлемета, салати пресни и със сосове, спагети или паста, вегетариянски и диети4ни ястия, детски ястия..... какво ли не Simple Smile След обяд минаваха с коли4ки покрай басейните и разнасяха диня, симид и ориз с орехи, на 1я бар имаше пе4ени картофи, които си пълнехме с царевица, грах и др. подобни, а на друг гофрети, хамбургери, пица или тостове; а ве4ер имаше хапки. За соковете, коктейлите и ледените 4айове е излишно да споменавам Laughing
За 4истотата - стаята я 4истеха всеки ден и 3ти с,мениха 4аршафите; при басейните, алеите, тоалетните, и въобще цялата площ непрекъснато сновеше някои с парцал да мие, събира отпадъци и пепелници, или да пръска с освежител.
За анимацията не мога да кажа много, понеже предпо4итахме пове4е спокойствието, а и щерката не можех да я изкарам от водата. Единият ден имаше за децата яздене на коне, олимпиада, правеха пиратски шапки. Ве4ерното шоу беше 2 ве4ери руски танци и нещо като мюзикъл; бразилска група танцуваха, акробати4но шоу от Кения и Мис Делфин Ботаник. На мостика ве4ер можеше да се пушат наргилета или да се отпуснеш на маси4ките и да слушаш как се плискат вълните. За по-енерги4ните палеха огън и танцуваха около него Joy
Не мога да разбера какво не би му харесало на 4овек, но всеки си има собствено мнение. Семейството ми иска пак да отидем там другото лято, а аз като 4ета вашите отзиви, ми се иска да видим и другите хотели. Но имаме 1 година да се спазарим Laughing
Моля ви продължавайте да разказвате - толкова е интересно, забавно и полезно  bouquet

# 666
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
de4ko19 и на нас първият ни допир със Турция беше В хотел Делфин Ботаник,останах ме очаровани от всичко,моя мъж искаше и следващата година да ходим пак там,но аз надделях и почивах ме в друг също много хубав хотел Silence Beach Resort макар ,че в Делфина повече ни хареса,но за тази година не можах ме да се разберем с него и отново се връща ме от 1 септември в Ботаник,но и не оспорвах много ,защото ще бъдем още с 8 семейства които ще им е за първи път там  :
Между другото ние когато бях ме през 2010година,нямаше свинско месо.

# 667
  • навсякъде
  • Мнения: 348
миналата година също имаше свинско

# 668
  • Мнения: 5
Здравейте,

За първи път ще почиваме в Турция, Кушадасъ в периода 12.09-22.09.2012, с две деца - на 10 г. и 4 г. и ще пътуваме със собствен транспорт. Спряла съм се на следните хотели:
Onyria Claros
Batihan
Paloma Club Sultan
Ephesia Holiday Beach
Искаме да има достатъчно забавления за децата и хубав плаж. Моля за Вашето мнение и съвет кой от хотелите да предпочетем. Приемам и други предложения.

Благодаря предварително за отделеното време!
Моята класация за така изброените хотели, съобразявайки се със вашето семейство е:
1.Paloma Club Sultan
2.Onyria Claros
3.Batihan
4.Ephesia Holiday Beach
Като 3 и 4 са почти равностойни.
Аква Фентъзи е с много забавления, но е и доста шумно.
Много благодаря за мнението!  bouquet

Изобщо не могат да се равнопоставят Батихан и ЕфезияБийч Клуб. Първият е с малка площ и пързалките не работят през целия ден, а сутрин 2 часа и следобед още 3. Ефезияотговаря на 5 звезден хотел с огромна площ и много повече атракциони ( вкл. и луна парк), докато Батихан е пренаселенповечето време и не забравяйте, че е 4* освен плюса, който е турска измишльотина. Почивала съм 3 години поред в Ефезия, и тринощувки в Батихан на връщане от Бодрум миналата година. И разликата е огромна. Колкото до Онирия минусът принего, лично според мен, е че е разположен под наклон и вилите са отдалечени, което си е важен фактор с деца. Палома Султан е уникален и от тази година е пет звезди, миналата беше четири звезди незнайно защо.

# 669
  • Варна
  • Мнения: 52
Rosalinda123, много благодаря за включването.  bouquet

# 670
  • Мнения: 262
Напълно съм на едно мнение с Rosalinda123.Имах щастието да пребивам 3 дена/2 нощувки/ в Paloma Club Sultan,наистина е уникален хотел с голяма площ и прекрасни 2 плажа. Горещо го препоръчвам,дано да има места защото още април беше пълен до горе. А за храната....просто нямам думи! Хубава 5-ца в Йоздере . За Батихан също мислим еднакво.Супер пренаселен е,с новия корпус вече не достигат места на плажа и около басейните.Иначе е бил избран за хотел № 1 за 2011г. Очаква се догодина да получи и пета звезда,въпреки че според мен ще е пресилено. Ефесия Холидей Бийч е за предпочитане.Там минуса му е тясната плажна ивица,иначе е на високо ниво като забавления и обслужване. За Онурия Кларос вече е писано много,няма какво да добавя ,пък и имам само бегли впечатления. Paloma Club Sultan-това е хотела за мен. Peace

# 671
  • София
  • Мнения: 2 437
Привет!
Няма ли завърнали се вчера от почивка? Четат ми се отзиви и снимки ми се гледат Grinning

# 672
  • София
  • Мнения: 112
 Здравейте любители на почивката в Турция.
 Четох коментарите за някои хотели, но понеже почти всички са хвалени ми е трудно да избера най- добрия, като държа общо взето да има детски аква парк  и луна парк, за предпочитане безплатно и сравнително новичък. Много ще съм благодарна да ми помогнете да избера между Делфин Резорт, Делфин Ботаник и  Silence beach. Други които ми бяха препоръчани от агенцията са Алхамбра и MIRACLE RESORT,  CRYSTAL ADMIRAL, MIRADA DEL MAR, Клуб Фелисия вилидж. Виждате, че при толкова предложения се ошашавих вече и добре че става въпрос чак  за октомври...
 Така и така съм почнала да питам, за ресторантите а ла карт ми казаха,че имаш право на 1 за целия престой, а за Ботаник когато четох, някой писа, че предложили и трети, но нямало кога да отидат.
 Виждам, че някой хотели имат фамили рум с 2 стаи, а други само стандартни двойни, последните достатъчни ли са за 2 възрастни и 2 деца на 6 и 11 години?
 Много станаха въпросите, но ни е за 1ви път и искам да всичко да е ок.

Последна редакция: нд, 05 авг 2012, 23:51 от nory

# 673
  • Варна
  • Мнения: 52
Напълно съм на едно мнение с Rosalinda123.Имах щастието да пребивам 3 дена/2 нощувки/ в Paloma Club Sultan,наистина е уникален хотел с голяма площ и прекрасни 2 плажа. Горещо го препоръчвам,дано да има места защото още април беше пълен до горе. А за храната....просто нямам думи! Хубава 5-ца в Йоздере . За Батихан също мислим еднакво.Супер пренаселен е,с новия корпус вече не достигат места на плажа и около басейните.Иначе е бил избран за хотел № 1 за 2011г. Очаква се догодина да получи и пета звезда,въпреки че според мен ще е пресилено. Ефесия Холидей Бийч е за предпочитане.Там минуса му е тясната плажна ивица,иначе е на високо ниво като забавления и обслужване. За Онурия Кларос вече е писано много,няма какво да добавя ,пък и имам само бегли впечатления. Paloma Club Sultan-това е хотела за мен. Peace
С Ваша помощ, за което още веднъж благодаря, се спряхме на Paloma Club Sultan. Сега остава от агенцията да потвърдят дали има места за искания от нас период.

# 674
  • Мнения: 2
Доста лоши отзиви пише тук за Ephesia Holiday Beach http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g297972-d618494-Review … oast.html#REVIEWS

Включително и ставането най-късно в 7 за запазване на шезлонг, което пък предполага доста посетители и съответно гмеж от народ. Аз се бях насочил натам, но се зачетох в тези мнения и съм разколебан. newsm78 При това хотелът е 4*, а не 5.

Общи условия

Активация на акаунт