На море в Турция - тема 19

  • 154 788
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
nory аз съм ходила в Delphin Botanik и Silence Beach Resort,и двата хотел ми харесаха,но везните клонят към Ботаник,щом тази година ще повторим хотела,през 2010година в Ботаник посетих ме и 6 ала-карт ресторанта направих ме си резервации за всичките,а В Сайленса не сме ходили,и в двата хотела има по 8 пързалки и лунапарк,Сайленса е огромен хотел,към комплекса има страхотни къщички със басейни отпред,но пък от друга страна Ботаник е райска градина ,страхотно обслужване.Delphin Deluxe Resort също ми харесва там може да се включи със отзиви Марги,а в Mirada del Mar почиваха едни познати и останаха много доволни.

# 676
  • Варна
  • Мнения: 974
Здравейте, след като прочетох темата, се спрях на тези два хотела:
PALOMA CLUB SULTAN OZDERE 5 *
Onyria Claros
Клоня към първия. Исках да ви питам, за времето и забавленията от 30.09 до 07.10. Дали става за плаж, и всички неща ли работят?
Ще съм благодарна на всякакви коментари:)  bouquet

# 677
  • Мнения: 242
Здравейте, след като прочетох темата, се спрях на тези два хотела:
PALOMA CLUB SULTAN OZDERE 5 *
Onyria Claros
Клоня към първия. Исках да ви питам, за времето и забавленията от 30.09 до 07.10. Дали става за плаж, и всички неща ли работят?
Ще съм благодарна на всякакви коментари:)  bouquet

Аз съм ходила последната седмица на септември /до 3.10/ и всичко си работеше и в двата хотела на пълни обороти. И за плаж е чудесно.

# 678
  • Мнения: 20
Доста лоши отзиви пише тук за Ephesia Holiday Beach http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g297972-d618494-Review … oast.html#REVIEWS

Включително и ставането най-късно в 7 за запазване на шезлонг, което пък предполага доста посетители и съответно гмеж от народ. Аз се бях насочил натам, но се зачетох в тези мнения и съм разколебан. newsm78 При това хотелът е 4*, а не 5.
Здравейте, включвам се за да опровергая напълно написаното по-горе, което се базира изцяло на стари отзиви. Бях тази година в края на юни в Ephesia Holiday Beach Club и останах очарована. Публикувала съм моите снимки тук още преди месец- http://turkey.snimka.bg/travel/ephesia-holday-beach-club-kusadasi-2012.686827
Аз също бях чела разни негативни отзиви от миналата година за липса на щезлонги и ранно запазване на места, но действителността се оказа друга. Тази година е пуснат и новия басейн и нямаше никакъв проблем да се намери шезлонг в 10.30/11 около всички басейни. Имаше допълнително много струпани свободни шезлонги.

Понеже стаята ни беше с изглед към морето и съответно към басейна до плажа сутрин към 8.-8.30 специално наблюдавах дали има запазени шезлонги. До 9 часа нямаше никакви поставени хавлии и изрично си пишеше, че всички хавлии оставени без надзор край басейните се събират.  Единствено трудно се намираха места след 9.30 край басейна с пързалките, но там шезлонгите са доста по- малко. До този басейн обаче се намира другия басейн с с предостатъчно места.

Накратко мога да обобщя - останах приятно изненадана от наличието на предостатъчно места край басейните и най-вече от липсата на усещане за претъпканост на мястото.

 На връщане към България в автобуса аз бях единствената, която не се оплака от хотела. За сметка на това почиващите в Батихан въпреки,че като цяло бяха доволни от престоя си там, се оплакаха от липсата на места покрай басейните и твърде ранното запазване на шезлонги. И това е разбираемо като се има в предвид територията на Батихан.
Понеже Батихан беше съседния на нашия хотел имах възможност няколко пъти да минавам през него. Определено построяването на новото крило е отнело доста от свободната територия и там на мен лично ми се струваше доста претъпкано. Допълнително там се провеждат доста организирани почерпки (сватби, кръщенета) точно върху част от тревните площи, където иначе се поставят част от шезлонгите.
 
Надявам се ,че съм била полезна с мнението си. Когато имам възможност ще напиша и по-подробни отзиви за Ефесия Холидей Бийч клуб в Кушадасъ.

# 679
  • София
  • Мнения: 350
Здравейте любители на почивката в Турция.
 Четох коментарите за някои хотели, но понеже почти всички са хвалени ми е трудно да избера най- добрия, като държа общо взето да има детски аква парк  и луна парк, за предпочитане безплатно и сравнително новичък. Много ще съм благодарна да ми помогнете да избера между Делфин Резорт, Делфин Ботаник и  Silence beach. Други които ми бяха препоръчани от агенцията са Алхамбра и MIRACLE RESORT,  CRYSTAL ADMIRAL, MIRADA DEL MAR, Клуб Фелисия вилидж. Виждате, че при толкова предложения се ошашавих вече и добре че става въпрос чак  за октомври...
 Така и така съм почнала да питам, за ресторантите а ла карт ми казаха,че имаш право на 1 за целия престой, а за Ботаник когато четох, някой писа, че предложили и трети, но нямало кога да отидат.
 Виждам, че някой хотели имат фамили рум с 2 стаи, а други само стандартни двойни, последните достатъчни ли са за 2 възрастни и 2 деца на 6 и 11 години?
 Много станаха въпросите, но ни е за 1ви път и искам да всичко да е ок.
Ами те са изброили половината хотели на Анталия. Laughing Делфините ги препоръчвам, имат много зеленина и са с чудесна репутация. Важно е да прецениш бюджета, защото като цена не са равностойни. CRYSTAL ADMIRAL е с не голяма територия, но е по-ефтин. Но ако ще търсите от веригата CRYSTAL има по-добри предложения. Silence beach има голям лунапарк, но стаите не ме впечатлиха. Аз предпочитам Делфините пред него. Алхамбра е супер нов, всичко е ново и лъскаво. От юни тази година. Но там е още доста голо. Залесили са с палмички, но бих го пропуснала този сезон. MIRADA DEL MAR ми хареса, но ако е за по-ниска цена и е далеч от класата на Делфините. MIRACLE RESORT е хубав хотел в Лара, т.е. е близко до летището, на около 30-40 мин. Добра кухня. Като цяло трябва да прецените съотношението качество - цена. Ако цената не е най-важния фактор препоръчвам Rixos Premium в Белек. Там е най-големия атракцион на региона - Аква парк Троя.

# 680
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Не видях много отзиви за хотели в Бодрум или Мармарис, но да попитам...

Колебая се дали да се възползваме от самолетната програма от.4.09 от Бургас.
С 2 деца сме и сме били  3 пъти в Анталия - Клуб Али бей в Белек и Сиде и Амара Клуб Марина.
Ще ми се приличен 5 зв.хотел със собстен плаж и зеленина... но нещо не мога да избера newsm78 Цена около 2000е. Мисля да разгледаме Ефес, Родос и ако има време и Памуккале...

# 681
  • Мнения: 237
Момичета,здравейте, чета ви от тема 17, и сега искам да ви попитам, някой има ли отзиви за хотел Vera Santa Maria в Кушадъсъ, имаме хубава оферта за там и искам допълнително мнение. Ако някой може да се включи с коментар ще съм ви благодарна!

# 682
  • София
  • Мнения: 112
 Благодаря, момичета.   bouquet
 Лора и на мен къщичките ми хареса на снимките на Сайлънс, но там лунапарка не е изцяло безплатен( не мога да преценя до колко има значение това). Мъжа ми пък някъде прочел, че има ограничение в броя спускания на пързалките.
 Diana_Don, Rixos Premium е почти двойно от Делфините като цена. В описанието на Делфин делукс не пише за детски пързалки, само басейни и луна парк. newsm78

# 683
  • София
  • Мнения: 350
Благодаря, момичета.   bouquet
 Лора и на мен къщичките ми хареса на снимките на Сайлънс, но там лунапарка не е изцяло безплатен( не мога да преценя до колко има значение това). Мъжа ми пък някъде прочел, че има ограничение в броя спускания на пързалките.
 Diana_Don, Rixos Premium е почти двойно от Делфините като цена. В описанието на Делфин делукс не пише за детски пързалки, само басейни и луна парк. newsm78

На последните 2 снимки от галерията на ACTIVITIES на Делфин делукс  са снимани пързалки с деца.
http://www.delphindeluxehotel.com/deluxe/en/index.html
Дано съм била полезна!

# 684
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
за луна парка в хотел Silence Beach Resort ти дават по три билета на човек,тоес ние бях ме 3 ма и ни дадоха 9 билета,когато ти свършат си заплащат 1 билет е около 2лв., или колкото повече купиш по изгодно ти идва,но нас дори ни останах и ги дадох ме на едно семейство когато си тръгвах ме,луна парка отваряше в 22.00-24.00часа,за пързалките нямаше никакво ограничение за спусканията,единствено на обяд спираха за около 2часа мисля,в Ботаник има 3 детски басейна двата са със малки пързалки слончета и зайчета,а в новият който е построен миналата година има октопод и пак от тези малките , луна парка е безплатен работи от 20.00-22.00часа.Гледах снимки от руски сайтове и се вижда че има детски пързалки и в Делукс.

Последна редакция: вт, 07 авг 2012, 11:29 от lora

# 685
  • Мнения: 0
Цитат
Много то благодаря esstela  
Имаше в разните форуми коментари, че трябвало да се купи някаква предплатена карта за храната и напитките в комплекса ... Малко странно ако си на all inclusive ...  


Карен,така е защото аквапарка не е в хотела,а извън него и ходят и други посетители,но това не се усеща,понеже е огромен,а и там можеш да отидеш след като се наобядваш в хотела,няма да ти дойде наум за нищо друго освен забавленията вътре Peace

И да добавя,че е близо,а за хотела не се колебай,ходила съм и в Сайлънс бийч Резорт,губи по точки пред Аквата,във Фентъзито бяхме повече по екскурзии и видяхме много неща,но там си беше тип екскурзия,а в Сайлънса се намързелувах за година напред и си беше тип почивка Grinning

Здравейте,
На края се спряхме на Pine Bay Holiday Resort. Улучихме някаква луда промоция с Lucky Holiday  за по 465 лв. на човек със собствен транспорт. Девойката от агенцията беше много мила и каза, че е ходила там и било много добре ...
Освен това цените на Аква Фентъзи ни дойдоха малко повечко от предвиденото предварително. Доста коментари изчетох за Pine Bay - повечето положителни - та да видим как ще е ...
Още веднъж благодаря за помощта - супер сте!!!  Hug

# 686
  • София
  • Мнения: 112
 Пак съм аз. Тъкмо бяхме избрали Делфин делукса и гледаме само двойни стаи, а от агенцията казаха, че май ще ни е тясно. Решихме да погледнем клубните фамилни стаи в Сайлънс бийч, пише 2+2 в една стая, обадих се в Астрал холидейз, да питам, защото в сайта на хотела пише, че се състои от 2 стаи. Момичето взе да се чуди и каза, че ще пита.  #Crazy

# 687
  • Мнения: 14 418
Пак съм аз. Тъкмо бяхме избрали Делфин делукса и гледаме само двойни стаи, а от агенцията казаха, че май ще ни е тясно. Решихме да погледнем клубните фамилни стаи в Сайлънс бийч, пише 2+2 в една стая, обадих се в Астрал холидейз, да питам, защото в сайта на хотела пише, че се състои от 2 стаи. Момичето взе да се чуди и каза, че ще пита.  #Crazy

Често ми се случава ,персонала от агенциите да не знае отговора на подобни въпроси.Явно ,че не са били на място,за това на мнения на реални посетители се доверявам. newsm53

# 688
  • Мнения: 237
Момичета хайде помогнете ми, никой ли не е ходил въv Vera Santa Mariq
Момичета,здравейте, чета ви от тема 17, и сега искам да ви попитам, някой има ли отзиви за хотел Vera Santa Maria в Кушадъсъ, имаме хубава оферта за там и искам допълнително мнение. Ако някой може да се включи с коментар ще съм ви благодарна!

# 689
  • София
  • Мнения: 112
Sause baus, въртенето на очи беше по-скоро, защото станах разногледа. Вярно, че не могат да знаят подробности, но момичето беше изненадано, като й казах къде в сайта да погледне... между другото преди малко ми се обади и каза, че наистина фамилните стаи са по 2 вътре, просто в сайта на Астрал малко странно е описано.

Общи условия

Активация на акаунт