За правата на децата ни! - тема 6

  • 87 769
  • 746
  •   1
Отговори
# 495
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
 В тринайсет годишната ми практика със "социално безгрижните"  ни служби са ми искали какво ли не.  Минали сме три пъти на ТЕЛК до сега, но винаги е подпечатван с мокър печат. Докато беше дете веднага, сега чакахме да мине четиринадесет дневния срок. Подпечатвали са ми само оригинала и никога копия. Никога не са ми и искали копие подпечатено с мокър печат и и на него пишещо вярно с оригинала. В детския ТЕЛК някога ми давах два екземпляра на решението, като и двата бяха оригинал. Сега е само едно и е пожизнено. Подадох за интеграционни добавки, 8д и двойни детски преди да сме подпечатили с мокрият печат, след това занесох копия от подпечатеното решение и ги подмениха. Това за да не  ми изплащат със задна дата, а да няма прекъсване.

пп за двойните детски само молба от тях и копие от ЕР на ТЕЛК никога не съм подавала друго. Акта за граждански брак ъсщо никога не ми е искан. Л.К. безброй пъти. А там има досие по-дебело от болничното му и то с едни и същи документи.

# 496
  • Добрич
  • Мнения: 757
На нас за първа година ни дадоха два оригинални екземпляра на ЕР, мокрия печат го сложиха още там след като минахме комисията.

# 497
  • Русе
  • Мнения: 571
имам въпросче: Като занеса решението за телк след 14 дни за поставяне на мокър печат, само оригинала ли се подпечатва или трябва да си направя предварително копия на ЕР на ТЕЛК и тях също да ги подпечата. Или след подпечатване на оригинала, се правят копия?

Задължително си направи поне 10 копия преди печата. После на оригинала ти ще има печат, а на останалите ще има и още един печат "вярно с оригинала". Когато после ти се наложи да го даваш в разни служби преснимай си оригинала и си пази другите за всеки случай. Не се знае къде какво ще ти поискат. Защото като подаваш във социалните ти искат копие за интеграционните, отделно искат и за винетка, отделно и за самата помощ. Ако пък подавате и за талон за паркиране и там ти искат. В Закрила на детето също ми искаха, както и копие при личният лекар.

А защо се ходи в Закрила на детето?

# 498
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
А защо се ходи в Закрила на детето?

Там се подава молба за социална оценка.

# 499
  • Мнения: 15 281
....... А там има досие по-дебело от болничното му и то с едни и същи документи.

Това е нещото, което не мога да разбера. Имат база данни, в която е отбелязано абсолютно всичко /вкл. и помощните средства, давани през годините/. Имат тонове хартия със същата информация.
Нямат обаче връзка с ТЕЛК-овете, с които са като куче и котка и ние обираме плюн....
Изобщо всяка Д"Социално подпомагане" - в различните градове, е като самостоятелна държава /царство/, имат си собствени правила и изобщо не ги интересува нито нормативна база, нито причините поради, които хората са стигнали до тях, ..абе нищо. На всичко отгоре имат и некомпетентни и невъзпитани служители.



# 500
# 501
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462

Преди десетина дни го намирах, но все още беше само предложение.

# 502
  • Мнения: 2 394
Здравейте, предполагам , че сте го обсъждали, но нямам време да търся назад и затова ще питам.
В социалната ни оценка имаме ДА на рехабилитация и балнеоличение, което никога до сега не съм ползвали. Сега искам да запиша детето на плуване - може ли то да се включи в тази група и да искам пари от социалната служба и как точно става това?

# 503
  • Мнения: 165
Ние до сега плащахме за плуване,но се включихме в проект,който е спечелила треньорката от "Параспорт",тя ни включи ,за да не плащаме.Иначе за балнеолечение мисля ,че е един път в годината в специализиран Балнеоцентър.

# 504
  • Мнения: 2 140
Копирам от FB:

https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B6%D0 … D/256763671040156

Цитат
Здравейте!

Обръщаме се към всички родители от гр. София!
В момента водим разговори с представители на басейна "Спартак", НСА, Министерствата на спорта и Софийска община за инициирането на проект за обучение по плуване на деца със СД и други СОП. Идеята на проекта е специално подготвени от НСА треньори да ръководят занимания по плуване за нашите деца в детски басейн /с топла вода/ на Спортен комплекс "Спартак". Борим се заниманията да са безплатни, но ако не спечелим пълното финансиране на проекта, то поне да ползваме преференциални цени и еднократно посещение в групата по този проект да струва 6.50 лв.
Следващата среща е на 20.2.2013 г и до тогава трябва да сме готови с бройката на желаещите и предложение за разпределение по групи.
Ръководители на проекта са Тони и Габи, и за да улесним максимално работата им ви молим до края на седмицата, т.е. 17.2.2013 г. да изпратите на е-мейл t.marinova@dir.bg следната информмация:

Желая детето ми да посещава заниания по плуване.
име на детето:
години на детето:
име на родителя:
тел. за връзка:
ел. поща:

При успешно реализиране на проекта в гр. София, той такива занимания ще бъдат организирани и вдруги градове.

Ако мечтаете да видите вашето дете като шампион по плуване на Спешъл Олимпик, трябва да започнете да тренирате от сега.
Ще се видим край басейна

С поздрав,
Сдружение на родителите на деца със Синдром на Даун

# 505
  • Мнения: 165
Цитат
еднократно посещение в групата по този проект да струва 6.50 лв.
Ние плащахме по 5лв.за час плуване,три пъти в седмицата....бях питала колко ще е да запиша каката на плуване-40лв.на месец пак три пъти в седмицата.Или при нас е много евтино или в София е много скъпо,как с намалението ще е 6,50 Shocked или зависи от броя на децата,но с моето се занимаваха индивидуално...

# 506
  • София
  • Мнения: 3 249
В София е скъпо - минимум 10 лв на час е. Карта 70 лв на месец...затова и все го отлагам. Хм, сега като сметнах - знам за едно място, където без намаление е по-евтино...

# 507
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
А във Варна има ли плуване за малки деца, ние сме на 2г.?

Може ли някой да ме светне какво право точно ми дава този талон за паркирането? И някой с опит да сподели как да снимам 2годишното си зверче-водолейче за този талон  Embarassed Rolling Eyes #Crazy newsm78?

# 508
  • Мнения: 1 070
А във Варна има ли плуване за малки деца, ние сме на 2г.?

Може ли някой да ме светне какво право точно ми дава този талон за паркирането? И някой с опит да сподели как да снимам 2годишното си зверче-водолейче за този талон  Embarassed Rolling Eyes #Crazy newsm78?

Талона за паркиране ти дава безплатен престой на общински паркинги. Трябва да видиш обаче в сайта на общината, защото примерно за София мисля имаше ограничение до 2 часа в синя зона, а друг град това време може да е неограничено, всяка община си има изисквания.

С талона можеш също да паркираш на местата обозначени за инвалиди.

Моят син е също на 2 годинки, аз също мислех че ще има проблем със снимката, но във фотото като отидохме фотографката му показа един балон и той докато го зяпна, тя за 1 секунда вече го беше снимала. Ако не стане в едно фото, опитайте в друго, всичко зависи как ще отклонят вниманието на детето, нали все пак това им е работата.
Друг вариант е ти да опиташ да го снимаш в домашна обстановка и после с флашка в някое фото да извадиш снимките в паспортен формат.Също има в магазините Кауфланд самоснимачки, където ако не можеш да го напъхаш да седи в кабината мирно, то можеш от телефона ти да прехвърлиш там снимките и пак да ти ги изкара в паспортен формат.

За плуването във Варна можеш да попиташ във варненската тема във форума.

# 509
  • софия
  • Мнения: 756
Здравейте,
знаете ли дали децата с ТЕЛК, които ще започват училище имат някакви "привилегии" при записването. За детската градина има доста информация, но не намирам такава за първолаците и изобщо за учениците.

Общи условия

Активация на акаунт