Каква е вината на Фатмагюл? (Fatmagül'ün Suçu Ne ?) След финала - Тема 138

  • 60 414
  • 743
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 34 093







 

ПРЕВЕДЕНИ ЕПИЗОДИ - ПЛЕЙЛИСТИ

(1 eп)  (2 еп)  (3 еп)  (4 еп)  (5 eп)  (6 еп)  (7 еп)  (8 еп)  (9 еп)  (10 еп)  (11 еп)  (12 еп)  (13 еп)(14 еп)  (15 еп)  (16 еп)  (17 еп)  (18 еп)  (19 еп)  (20 еп)  (21 еп)  (22 еп)  (23 eп)  (24 еп)  (25 еп)  (26 еп)  (27 еп)  (28 еп)  (29 eп)  (30 еп)  (31 еп)  (32 еп)  (33 еп) (34 еп)  (35 eп)  (36 еп)  (37 еп) (38 еп)  (39 еп)  (40 еп)  (41 еп)  (42 еп) (43 eп)  (44 еп)  (45 еп)  (46 еп)  (47 еп)  (48 еп)  (49 еп)  (50 еп)  (51 еп)  (52 еп)  (53 еп)  (54 еп)  (55 еп)  (56 еп)  (57 еп)  (58 )  (59 еп)  (60 еп)  (61еп)  (62 еп)  (63 еп)  (64 еп)  (65 еп)  (66 еп)  (67 еп)  (68 еп)  (69 еп)  (70 еп)  (71 еп)  (72 еп)  (73 еп)  (74 еп)  (75 еп)  (76 еп)  (77 еп)  (78 еп)  (79 еп)  (80 еп - Финал)
 



Клипове направени от фенове в темата

       

Тема 71 Тема 72 Тема 73 Тема 74 Тема 75 Тема 76 Тема 77 Тема 78 Тема 79 Тема 80 Тема 81 Тема 82 Тема 83 Тема 84 Тема 85 Тема 86 Тема 87 Тема 88 Тема 89 Тема 90 Тема 91 Тема 92 Тема 93 Тема 94 Тема 95 Тема 96 Тема 97 Тема 98 Тема 99 Тема 100 Тема 101 Тема 102 Тема 103 Тема 104 Тема 105 Тема 106 Тема 107 Тема 108 Тема 109 Тема 110 Тема 111 Тема 112 Тема 113 Тема 114 Тема 115 Тема 116 Тема 117 Тема 118 Тема 119 Тема 120 Тема 121 Тема 122 Тема 123 Тема 124 Тема 125 Тема 126 Тема 127 Тема 128 Тема 129 Тема 130 Тема 131 Тема 132 Тема 133 Тема 134 Тема 135 Тема 136 Тема 137




   



АКО БЯХ ОБЛАК с български субтитри


   





ВАЖНО: НА КОЙТО МУ Е ТРУДНО ДА СЕ ОРИЕНТИРА-ДА ПИШЕ НА ЛИЧНИ.








В ПОМОЩ - ДА ПРЕЖИВЕЕМ НАСИЛИЕТО!




Н О В И Н И  

ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМАТА

Последна редакция: ср, 27 юни 2012, 15:13 от mariana51

# 1
  • В Града на Липите
  • Мнения: 5 073
 wavey Май имам шанс този път да ви изпреваря. Благодаря за темата.  newsm51

Тази вечер канал Д се обърка и вместо в четвъртък пусна епизод 81 във вторник. Едва смогнах да го запиша и да ви го разкажа.
П.п. И отсега ви казвам. Ако имате някакви оплаквания, обърнете се към Едже. Тя обикновено виси в Туитър. Аз каквото можах, направих. Събирам куфара и заминавам на почивка в Бодрум. Доматите, ако може обелени и нарязани на ситно, затворени в буркани с винтова капачка 0.330гр и да ми се изпратят на адрес: града на Липите, под най-кривата Липа № 33, етаж – точно под кръглата луна, леко вляво.


Репортаж № 1 и единствен /еп.81

Епизода започва със сцената от предишния. Керим и Фатмагюл вървят по улицата в Ълдър. Тръгнали са от хотела и отиват към еко-мандрата на Мукадес и Рахми. Държат се за ръце. По пътя срещат Сердар с някаква девойка. Той спира да ги поздрави и им казва, че се е сгодил. Поздравяват ги и отминават.
На Фати й се завива свят и Керим й помага да седне на една пейка. Носи й вода и шоколад. Явно й е паднало кръвното.
Реклами. Кенан реди в един куфар студен чай обут в бански на лалета + тенджери +устатата мацка.
В мандрата, Рахми постоянно наднича през прозореца от нетърпение да види сестра си. Мурат тича по улицата с някакви деца.
- Рааахми, стига си надничал, ще объркаш рецептата – сопва се Мука и си оправя забрадката.
- Тамам, Муко, тамам, ама много съм се затъжил за сестричката ми.
Мука измърморва нещо средно между обида, коментар и проклятие и продължава да мие един голям казан. Дочувам нещо като „ресторанта ти да изгори, с камъни от бъбреците си, друг да построиш, цял живот с мазоли да ходиш, Керим да те разлюби, косата ти да окапе... Ама не съм съвсем сигурна, знаете, че имам проблеми с езика. Може и някоя благословия да е казала.
Фати и Керим се задават по улицата. Мурат ги вижда и надава боен вик. Втурва се към леля си и едва не я събаря на земята. Керим реагира бързо и адекватно. Хваща Мурат и го подхвърля във въздуха, по-далеч от Фати. Рахми притичва да ги посрещне, Мука се прави, че не ги вижда. Докато се настаняват на една маса под асмата в двора, Мука все пак се появява да ги поздрави с половин уста и носи чай, запарен от вчера. От сърцето й са се откъснали и няколко курабийки в чест на Керим.
Следваща сцена. Хотела в Ълдър, където отсядаха по време на делото. Мерием и Кадир закусват и обсъждат продажбата на земите й с някакви инвеститори. Приближава се около десет годишно русоляво момиченце, което се сгушва в Мерием. Казва се Мелиса и са я осиновили преди месец. Мерием прекъсва разговора и се извинява за да я заведе до тоалетната.
Реклами. Кенан рекламира новия си сингъл „Пукнете се, Берен е моя” + тенджери + Фърат Челик ближе сладолед с рекламни очила, обут в маркови жапанки, не разбрах кое от трите рекламира.
Докато Рахми се радва на гостите, Мурат се е сврял в леля си, а Керим си отмята косата, Мука довежда Елиф. Фатмагюл я прегръща и й се радва. Мука се опитва да не гледа Керим, ама не й се удава много. Навежда се да разгони няколко мухи около курабийките и залита драматично върху него. Получава един отровен поглед от Фати и сяда в другия край на масата.
Затвора. Преди време Решат е написал молба до директора да го преместят в килията на сина му, но го местят при Мюнир. Когато го вижда, Мюнир много му се радва и се втурва да го посрещне с възглас: Аби, как се затъжих за теб, аби. Решат измърморва една псувня през зъби и веднага започва да го командори. Мюнир е открил кантора в единия ъгъл на килията и дава правни съвети. Приема всяка сутрин от 9 до 12.30. От услугите му се ползва и персонала на „заведението”, който му плаща с дребни привилегии, като право на телефон, интернет и допълнително свиждане. От последното Мюнир няма как да се възползва, тъй като никой не го посещава. Вечер той организира покер турнири в килията и допечелва от комисионни.
Хаджер и Сами са се върнали от Германия. Решили са да отгледат сина си в Турция. Сами пристига с таксито пред дома им за да отведе Хаджер и бебето на консултация. Тя е с нова прическа. Пуснала си е косата по-дълга. Сами е с мустаци и е започнал да се окръгля около ханша. Съвсем леко.
В затвора Ердоан диктува мемоарите си на Селим, който усърдно пише и задрасква. Работното заглавие е: „Летопис на вината” с под заглаве: „Пагубното въздействие на зависта и дрогата”. На Ердо мисълта му се губи от време на време тъй като е стигнал до историята с д-р Нил. Всеки път, когато Селим понечи да възрази или да се оплаче, батко му го перва с един куп листи по главата.
Реклами. Кенан рекламира следващия си сингъл „Сърцето ми е като лачена обувка” или „Обувката ми стиска”, едно от двете, не разбрах точно + тенджери+Есра рекламира сутиени уондърбра.
Ранна сутрин. Хотела в Ълдър. Фати умира от глад и отива да закуси без да буди Керим, тъй като той е заспал само преди час. Двамата са прекарали нощта в упражнения за предстоящото раждане, като са наблегнали на задъханото дишане и различните методи „как се успокоява и разсейва бъдеща майка от черни мисли”. Фати изяжда набързо две три мекици и се понася обратно за да си доспи. Когато влиза в стаята заварва камериерката да чисти прах около спящия й съпруг и да точи лиги по черния му нощен потник. Един смразяващ поглед на благоверната отказва камериерката от чистене и тя се изнизва на пръсти от стаята.
Истанбул. Седмица по-късно. Керим е назначил единия си калфа за майстор и контролира работния процес по телефона. Решил е да не се отделя от жена си до раждането. Двамата прекарват повечето време в спалнята, в разходки и по магазините. Пристрастили са се към гъделичкането сутрин и купуването на бебешки дрешки и аксесоари. Докато Фати си подремва следобет, Керим се е заел с изработката на детското легълце. Съседа чукундур Шукрю бей, който се е поправил съвсем, му прави компания и му дава ненужни съвети.
Перихан и Хилмие с помощта на Ядигар са открили фирма за набиране на персонал. Предишните им приятелки не са ги забравили и им помагат да развият бизнеса. Всеки месец, двете ходят на свиждане на родата.
Реклами. Кенан рекламира айрян + тенджерите + пак Кенан с нов сингъл „Гледайте ме само с тъмни очила, за да не ви заслепя”
В края на декември пристига австралийското фемили, и всички заедно отпразнуват Нова година в дома на Мерием и Кадир. Фати е в напреднала бременност и Керим не й позволява да припарва в кухнята. Това леко я изнервя, но накрая стигат до консенсус, той й разрешава да плете новата му жилетка, но само половин час за да не й се изморяват очите. Подарява й нова рокля на цветя с размер палатка. Тя се разплаква от умиление. Освен роклята, получи ново лилаво палто, и нови кубинки страстоубийки. Оказва се, че на него не му убивали страстта, а му действат точно наобратно. Тя се разплаква още веднъж, от символиката и от хормоните.
В Ълдър семейство Кетанджи едва успяват да празнуват, тъй като са получили много голяма поръчка. Имат наети работници и Мука цял ден ги навиква. Един й се опълчва и веднага е уволнен. Все пак Рахми е успял да й купи подарък и й го поднася точно в полунощ, когато започват фойерверките. Мука с треперещи ръце разопакова кутията и просълзена открива розов говорящ папагал. Тъй като предишния е изчезнал безследно, Рахми е решил да й го замени с друг. Ретроспекция от главата на Мука. Тя опитва да си спомни под кое дърво е погребала зеления папагал, за да положи до него и този.
Януари минава в подготовка на стаята за бебето. Керим я боядисва и двамата купуват мебели. Дениз и майка й, все пак успяват да го накарат да ходи и на работа и те наглеждат Фати. Трите по цял ден клюкарстват.
Реклами. Кенан рекламира обувки с жълти токчета. Есра го избутва и грабва обувките от него. Настава бой. Реклмите прекъсват.
Есма и Емре имат дребно разногласие. Тя иска да останат да живеят у тях, той се опъва. Накрая решават да купят къща в съседство с Керим и Фатмагюл. Есма продължава да работи с майка си и Мерием в Кухнята на Розата и работата върви с пълна пара. Датата на сватбата им е определена за април.
Мелтем е много щастлива с новия си съпруг. Двете с майка й са открили нова фирма и са се заели да осъществят енергийния проект на Решат. Привлекли са и г-жа Ляле. Из финансовите среди са ги кръстили - Трите Харпии или трите Грации, едно от двете, пак не разбрах.
През януари излиза книгата на Синем. Фати и Керим присъстват на промоционалното парти, което по идея на Ф. е в Кухнята на Розата. Дошли са много журналисти, които отразяват събитието и няколко от тях си изгризват ноктите от яд, че не са на мястото на Синем. Синем получава предложение за работа от канал Д, където ще е водещ на предаване, в което ще се представят различни криминални случаи, в които разследването е потулено и виновниците не са си получили заслуженото.
Реклами. Кенан рекламира отново чай. Окото му е странно насинено + тенджерите + Есра с жълтите токчета. Не успях да видя марката на обувките.
Една сутрин през февруари, Фати се буди от силни болки и се опитва да събуди Керим. Той спи дълбоко и не реагира. Тя драпва нервно един кичур от косата си и започва да го гъделичка по носа. Керим веднага отваря очи и я поглежда похотливо.
– Въобще не си го и помисляй – сопва му се тя, – водите ми току що изтекоха и раждането започна.
Керим скача и започва да се върти в кръг от което на Фатмагюл й се завива свят.
- Тамам, тамам, тамам – повтаря той и си оправя косата. – Отивам да си взема душ, после ще направя закуска, ще ти събера багажа, ще си припомним какво ни обясняваха на курса, ще...
- Керим – писва тя. – Вземи се в ръце веднага. Имаш точно две минути да си обуеш дънките и якето и да извикаш такси. В противен случай ти ще израждаш дъщеря си.
Керим спира да се върти и да повтаря тамам и се втренчва в нея втрещено.
Фати става от леглото и започва да диша по правилата, той се втурва към нея и диша в синхрон. Помага й да се облече, грабва чантата зад вратата и хуква навън по поник, джапанки и черното си нощно долнище. Когато стига до улицата, вижда че жена му я няма и се връща да я вземе. Зъбите му почват да тракат и с облекчение вижда, че тя е взела якето му и говори по телефона с Мерием.
В болницата се налага трима санитари да измъкнат Фати от ръцете му, тъй като той не иска да я пусне. Отвеждат я обаче. Пристигат Мерием и Кадир облечени в официалните си неделни анцузи. Фахретин и семейство, които са отседнали при тях притичват по коридора. Тати държи три пури в ръцете си и подсмърча развълнувано. Дениз подскача радостно наоколо, носи кафе за всички, и създава разсейваща суматоха. Мелиса подскача около нея.
Реклами. Кенан рекламира нов сингъл. „Огледалце я кажи, има ли друг с по-съвършенни прасци?” +тенджери+ устатата мацка.
Керим успява да отмъкне лекарски дрехи и се добира до Фатмагюл. Той е с маска и хирургически очила, косата му е прибрана под шапка и когато минава покрай семейството си в коридора никой не го познава освен Дениз, която му смига съзаклятнически. Когато влиза при Фати, тя точно крещи името му и някои доста смущаващи епитети, от които той се изчервява зад ушите. Но бързо преодолява смущението и стисва ръката й за кураж. Когато една сестра го пита кой е, той измърморва – стажант. Бебе Енисе се ражда няколко часа по-късно, през което време Керим е обащал около 56 пъти повече да не докосва жена си и да осиновят следващото си дете. Когато Енисе проплаква, Керим сваля маската, захвърля очилата и шапката и прокарва ръка през косата си от облекчение. Фати се разплаква от радост като го вижда. Той се мята върху нея да я целуне. Две сестри се мъчат да го избутат от нея неуспешно. Налага се да повикат охраната но сред настъпилата суматоха, все пак оставят развълнувания баща на мира. Бебе Енисе е измита, претеглена, проверена и връчена на майка й. Баща й седи до тях на леглото и очите му са пълни със сълзи. Фати му я подава и той с треперещи ръце я поема. Лицето й е миниатюрно и сбръчкано, но за него няма по-красиво нещо на света. Главата й е покрита с тъмни кичури и той внимателно приглажда единия. Тя го поглежда и се усмихва. Е, едва ли се усмихва, но на Керим така му се струва .
-   Прилича на теб – прошепва Фатмагюл.
-   Не, прилича на теб – възразява той.
-   Тц, на теб прилича – настоява тя.
-   Е, вгледай се по-добре – не се отказва той, – одрала ти е кожата.
-   Керим, поне днес не ми противоречи, джанъм. Виж я, дори косата си отмята като теб.
-   Тамам, тамам, на мен прилича – съгласява се Керим. – Обаче следващото ще прилича на теб.
-   Не помниш ли какво обещаваше, докато раждах – усмихва се тя.
-   Не, нищо не помня. Каквото и да съм казал, не съм бил на себе си. Пледирам за невменяемост и пълна амнезия.
Тя се разсмива и го целува над дъщеря им, която отегчено се прозява.
Реклами. Кенан рекламира паста за зъби. Устата му се пени обилно и той се усмихва съблазнително. Подават му студен чай да си изплакне устата + тенджери + Кенан рекламира памперс.
Фатмагюл и Керим продължават да се целуват над дъщеря си, която отмята с досада една къдрица от окото си. Наистина прилича на баща си. Едно към едно.
И КРАЙ!
  

Последна редакция: вт, 26 юни 2012, 23:36 от hrissi_sz

# 2
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 3
  • Мнения: 169

Последна редакция: ср, 27 юни 2012, 00:13 от mireto

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 34 093


Енгин и Берен/на сватбата на К.Чатай

Ето гостите на сватбата на продуцента К.Чатай. И Берен и Енгин с приятелката си са сред тях. В 0,24 м. и 1,36 м.

# 5
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 958
Хриси Hug,браво -страхотен финал си сътворила !Много ми хареса,благодаря ти мила!А как се смях с тия реклами,които си описала Joy Joy Joy...
Специално за теб-виж и чуй на 1.11мин.
http://www.youtube.com/watch?v=XUB8byH3eTo

# 7
  • Мнения: 4 133

Ето я първата фенка от Бодрум, докопала се до Енгин.  Simple Smile Simple Smile


# 8
# 9
  • Мнения: 2 645
Хриси, Невероятна си!

Кенан пак не отсъства,не си го забравила  Joy Joy Joy Joy Joy
Не бях забелязала,че в Ълдър има пейки  Joy Joy Joy Joy Joy
И как точно си преценила Дениз с нейната разсейваща суматоха
Направо си е шедьовър новия епизод.Сега вече със сигурност всички ще са доволни  smile3521
още не мога да спра да се смея  Joy Joy Joy Joy Joy

Добре дошли на всички в новата тема!Прекрасно начало,да ни върви както се казва така!
                                       

Марианче,

# 10
  • В Града на Липите
  • Мнения: 5 073
Димони  newsm78, като се замисля, може и да не е било пейка а някое корито за поене на коне. Или обикновен камък. То от бързане да не изпусна нещо и понякога недовиждам. Пък и съм късогледа.

# 11
  • Разград
  • Мнения: 8 243


Скрит текст:

# 12
  • Мнения: 4 133
Хриси, уникално е, толкова хумор има , направо умрях от смях.  Laughing Laughing Laughing И настина щеше да е един прекрасен епизод, ако бяха заснели нещо подобно за 81 еп.

# 13
  • Мнения: 0
Браво, Хриси! Страхотнен финал! Смях се с глас през сълзи, а котките ми се чудеха какво става посред нощ Joy Joy Joy
Много забавно си развила сюжета, а рекламите са направо трепач. Може да преговаряме с канал Д за твоя сценарий - комедиен сериал по драмата КВФ.
Благодаря, че ми оправи настроението Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 15
Хриси, Хриси - евала! Всичките ти репортажи са супер забавни, но с този репортаж направо ме разби - върха е! Много хубаво би било да бяхме видели поне част от твоя репортаж. За Керим си много точна - точно така го виждам и аз - сладур татко, сбъркан от всякъде smile3501
Керим прочете репортажа ти и виж как се смя - справка пост 3 от І-ва страница smile3532

Общи условия

Активация на акаунт