6 ОУ - предимства и недостатъци. И съвети за първолаци.

  • 31 662
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! След суматохата къде и как да запишем децата си, ето че предстои първи клас. И колкото по-малко време остава, толкова повече се панирам Simple Smile И сигурно не съм изключение. Затова предлагам /и се надявам/ да споделяме в тази тема опита и съветите на родители с деца в 6-то ОУ "Граф Игнатиев" София. Разбира се опитът на всички родители ще бъде полезен, но дъщеря ми тръгва точно в това училище и наистина ще се радвам, ако споделите впечатленията си.

# 1
  • Мнения: 10
Училището е супер, в центъра има занималня до 18,00. Дъщеря ми го завърши сега. За тези седем години там, нямам забележки никакви, нямаме загубено нищо, като се започне от ръкавички,  шапки, мобилни телефони - всичко се намира. Директорката е много авторитетна личност, децата имат респект от учителите. Много добро училище.

# 2
  • Мнения: 3
aniili, много благодаря, че се включи! А занималнята в училището добра ли е? Мисля си, че за първокласниците е по-добре да се подготвят в училището, при същите преподаватели. Дали съм права?

# 3
  • София
  • Мнения: 403
И синът ми тази година завърши училището. През всичките седем години се е чувствал комфортно, а и аз съм била спокойна за него. Не съм видяла деца да пушат, да не говорим да пият около училището. Нищо не съм чула и за наркотици. Все още не е завършил и ремонта, смениха дограмата, ламперия и т.н. От есента въвеждат униформи. До четвърти клас имахме чудесна учителка, за жалост се пенсионира. След пети клас обаче не съм много доволна от обучението. Някак си учителите не можаха да заинтересуват децата по определени предмети, съответно и дисциплината и резултатите не бяха на особено ниво. По мой съвет и племенничката ми учи в това училище, но сега малко се чудя дали е правилен избор след четвърти клас.

# 4
  • Мнения: 3
margo98, говорила съм с приятелки с по-големи деца. Всички казват, че обучението след четвърти клас е голям стрес за децата, заради пренатоварената програма и тромаво написаните учебници. Стискам палци да променят програмата, нали чакаме и нови учебници. Дано!

# 5
  • София
  • Мнения: 403
Не е от програмата, не съм доволна от учителите. Въобще не бяха заинтересовани да научат децата на нещо. Липсваха допълнителни занимания, никакъв училищен живот.

# 6
  • Мнения: 10
aniili, много благодаря, че се включи! А занималнята в училището добра ли е? Мисля си, че за първокласниците е по-добре да се подготвят в училището, при същите преподаватели. Дали съм права?
Коя занималня е добра, най-добре си е в къщи, ама ние нямахме възможност и щем не щем трябваше да ходи на занималня. Преподавателите са други, не е госпожата която ги води 1 клас. Занимават ги, уж пишат домашните, ама то на всякъде е едно и също. Ако си мислиш че вечер няма да учите - няма такова училище, трябва контрол.

# 7
  • Мнения: 10
И синът ми тази година завърши училището. През всичките седем години се е чувствал комфортно, а и аз съм била спокойна за него. Не съм видяла деца да пушат, да не говорим да пият около училището. Нищо не съм чула и за наркотици. Все още не е завършил и ремонта, смениха дограмата, ламперия и т.н. От есента въвеждат униформи. До четвърти клас имахме чудесна учителка, за жалост се пенсионира. След пети клас обаче не съм много доволна от обучението. Някак си учителите не можаха да заинтересуват децата по определени предмети, съответно и дисциплината и резултатите не бяха на особено ниво. По мой съвет и племенничката ми учи в това училище, но сега малко се чудя дали е правилен избор след четвърти клас.
Абсолютно съм съгласна с теб  bouquet След 5 клас и учебния материал беше много и децата влязоха в специалната възраст. Но като цяло училището е добро

# 8
  • Мнения: 272
И моята дъщеря ще бъде първокласничка там. Избрахме го, защото беше най- спокойното от всички /обиколихме 6 училища/ и тоалетната беше в най-добро състояние  Laughing Включително освободихме място в 133, откъдето ми се обаждаха 3 пъти да ме питат дали съм сигурна. Аз самата съм завършила 133, но вече не е това, което беше. Надявям се да не съжаляваме.

# 9
  • Мнения: 3
margarithen, дано да се справят бързо децата ни с новото предизвикателство! Simple Smile
 

# 10
  • Мнения: 272
Дано! Вие в кой клас сте?

# 11
  • Мнения: 3
В клас, доколкото видях на списъците. Но, нямаше имена на учителите.

# 12
  • София по рождение
  • Мнения: 322
Моят син завърши тази година и от 1 клас беше там. Искам да благодаря на изключително организираната диркторка г-жа Спасова и особено на учителката по МАТ г-жа Соколова, която успя да заинтригува сина ми в най-важния етап до момента!  bouquet
Мисля, че във вясо училище може да се намерят слабости, но като цяло това е едно от най-добрите столични училища, особено в центъра. Първоначално се двоумих дали м 6 ОУ или в 20 ОУ да запиша детето тогава. Тогавашната директорка на Френската гимназия бе избрала за внучето си именно 6-то, а и тъй като беше най-близкото ни училище, спрях да се колебая.

Сега, в 7 клас особено бях доволна, че бяхме там. Ще ви кажа защо. Както знаете в края на 7 клас е великото кандидатстване за елитните гимназии и хубавото при нас беше, че с промяната на формата не се наложи да се смесват НВО на малките с тези на 12-то класниците. Децата в СОУ-тата доста зор са видели. В 6 ОУ всичко мина перфектно, макар квесторите да бяха външни учители. Причината е, че г-жа Спасова е обиграна, дългогодишна директорка, работи тази работа с любов и разбиране и беше във всеки момент до притеснените родители със съвет и подкрепа. Беше провела инструктажа към квесторите така, че нямаше нито едно опракване, нито едно нарушение...а, вярвайте ми тази кампания беше доста тежка, изпълнена с много гафове и нарушения.
Извинете ме за дългия пост, но исках да ви ориентирам и най-вече да благодаря на хората, които винаги ще уважавам. Много ми е тъжно и училището ми липсва. Там учеше и брат ми, сигурно и по-малкия ми син.

# 13
  • София
  • Мнения: 501
Споделете моля впечатленията ви за 6-то училище.

Интересуват ме мнения за учителките , които сега водят трети клас и след две години ще поемат първи .

Има ли ред и дисциплина в училището  ................

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 113
Здравейте, Сarlinka05! Баткото е първи клас в 6-то училище и засега съм доволна от организацията в училище. Според мен е добро училище за малки деца от 1 до 4 клас. Има ред и дисциплина, малко училище е и малчовците не тичат между големите ученици от гимназията. Относно госпожите, които водят в момента 3 -ти клас нямам информация и смятам, че е рано за проучване, т.к. има две години до започването на първи клас. Смятам да запиша и малкия син в същото училище и виждам, че са набори с вашето дете. Когато правих проучване за баткото беше пролетта/лятото, предхождащи първи клас, тогава вече се знае кои госпожи ще поемат първи клас.

Последна редакция: пн, 19 ное 2012, 12:26 от Baby2005

Общи условия

Активация на акаунт