Букурещ

  • 6 700
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Какво задължително или какво просто си струва да се види за два дни в Букурещ ?

# 1
  • Мнения: 119
Съвсем никой ли не е ходил или не е "фешън" ?  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 241
Ходихме миналата година за 3 дни и честно казано никак не съм очарована.
Букурещ се разглежда за един ден, буквално.
Бяхме наели един апартамент в центъра и човекът, който го отдаваше ни даде една карта, за да ни покаже кое къде е. Половината карта скъса и каза, че там няма какво да се гледа (считай гето)  Laughing
Ще се изумиш колко кабели висят по улиците- кошмарно е.
За един ден се разходихме до Синая и разгледахме замъкът Пелеш. Много повече ми хареса от цял Букурещ.
Много хубаво заведение открихме (Caru Cu' bere) с хубава кухня, автентична атмосфера и нормални цени.

# 3
  • Мнения: 485
Бях преди месец и половина! Качих се на туристически автобус - врътна ни из т.нар. забележителности за час и половина и на мен ми стигна. Придобих представа за града, който с нищо не впечатлява. Иначе - Дворецът на народа, Триумфалната арка, един музей на открито на селото или нещо такова, Комплексът на Патриаршията и за друго не се сещам. Подкрепям Диамантче Брашов, Синая и Бран със замъците си заслужават далеч повече.

# 4
  • Мнения: 6 243
И от мен един глас за Кару ку Бере, но не знам дали туристическата нотка не ми идва там вповече. Все пак целия район около заведението е много хубав - има чудни кръчми, барове, кафета... абе за ядене и пиене е супер.

Аз нямах време за музеи и забележителности, но противно на мненията по-горе, на мен градът много ми хареса (с едно излкючение - не бих си губила времето да ходя там по магазините, много зле ми се видяха).

Хареса ми архитектурата, има невероятни примери на сецесион в старата градска част, като цяло центърът е странна смесица от всички архитектурни стилове, за които можеш да се сетиш. Хубавото е, че на доста сгради има обяснителни плакети - кога е строено, от кого и от какъв зор... интересно е.

Препоръчвам манастира Ставрополеос.
Снимки: http://sladkahapka.blogspot.nl/2010/09/blog-post_17.html

# 5
  • Мнения: 119
Аха благодаря ви момичета !
Ще летя от Букурещ и понеже ще пътуваме затам през нощта ми се иска да имаме поне една ношувка , а полетът е на другата вечер . Така , че се събират цели два дни само за Букурещ.
Да разбирам , че е нещо сравнително безинтересно като в София ?

# 6
  • Мнения: 2 241
Нещо подобно, но с пъти повече кабели  Laughing
Бих казала, че София дори е по-красива и чиста.

Има следи от стара, красива архитектура, но не е поддържано и от цялата мръсотия и висящи кабели не може да се отдаде нужното внимание. Доста занемарено...

Хапке, манастирът Ставрополеос не е ли този точно срещу Кару ку бере? Или някъде там наоколо май беше?
Ако е той- сравнително интересен отвън, а вътре мрачен и неприятен ми беше поне на мен  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 119
Никакви забележителности явно няма да посещавам . Единствено лежерна разходка из центъра и ако има приятни кафенца като у нас мисля да убием  време гледайки просто как кипи живота наоколо Simple Smile

Къде се намира Кару ку Бере ?

# 8
  • Мнения: 2 241
Ето тук е адресът http://www.carucubere.ro/en/contact
В централната част на града е, в една пешеходна зона. Там има доста заведения и цените навсякъде ми се сториха напълно нормални  Peace
Иначе, при една разходка из центъра ще видиш Парламента (голяма внушителна сграда) и... не се сещам какво друго  Laughing
Пешеходната зона е нещо като стара част на града, която е с по-интересна архитектура (но те са 5 улици на кръст)...

# 9
  • Мнения: 119
Погледнах една карта и видях на нея няколко основни площада - този пред Парламента , Университатя , видях го и къде е това Ставрополис и района със заведенията.
Calea Victorei нещо като нашата Витошка ли е ?
Предполагам района с хубавите къщи  и румънското Шан'с Елизе трябва да е около Kiseleff  ?
Някъде срещнах, че това било най-добрият квартал .

# 10
  • Мнения: 332
Калеа Викторие е улица със скъпи магазини на големите марки и с един два скъпи хотела, но по нищо не личи самата улица да е скъпа - разбита, мръсничка и на много места със съборетини, задни дворове и т.н. Ако не гледаш конкретния магазин ще речеш, че си в горната част на Пиротска примерно Simple Smile
Инък на мен Букурещ ми е симпатично място - сградата на двореца на народите наистина е внушителна, както и сградите и фонтаните на улицата, която тръгва оттам към центъра на града. Разходи се там, наблизо е и Патриаршията - спокойно място с приятна атмосфера и хубава гледка към града. После можеш да се спуснеш и към пешеходната част с кафенцата и кръчмичките - наистина симпатично място, където може да се хапне на много прилични цени. Оттам на пешеходно разстояние са и националния театър и университета. Наблизо е и един от големите универсални магазини - на мен там не ми е много за шопинг - по скъпо е и стоките са по скучни отколкото тук. В серевната част на града са шопинг моловете, но дотам ти трябва транспорт. Всъщност не знам откъде и за кога ти е полета - моловете са между двете летища Банеаса и Отопени, можеш пътьом да се помоташ и там.

Румънците са симпатични и услужливи Simple Smile и говорят езици - ще се разбереш с тях почти за всичко. Такситата са евтини и обикновено не мамят.

# 11
  • Мнения: 119
Полета е за Ница в неделя вечер  та пазаруването в Букурещ е безмислено. Още повече , че във Франция сега са разпродажбите.
Te вече всички полети са на Отопени.
Платили сме чекиран багаж само за обратния полет  Laughing

# 12
  • Мнения: 97
Препоръчвам музея на селото. Интересно и забавно е. Представлява открито място, нещо като парк, където са построени къщички от различните региони на Румъния, тук там има и разни занаяти. Входът е само 6 леи доколкото си спомням. Намира се близо до Триумфалната арка.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 556
На мен много ми хареса Букурещ, за разлика от Истанбул, например.
Отидох с очакването да съм разочарована, а останах приятно изненадана.
Мръсотия не видях...само скитници на Шанс Елизе / признавам не знам как се пише / Simple Smile

Страхотни паркове !

Музея на селото също е интересно място.

Парламента / бившия дворец на Чаушеско / не ме впечатли, но ми беше интересно да видя какво може да сътвори един болен мозък на тема грандомания.

А най- много си харесах Стария град - страхотна атмосфера !

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 260
Здравейте повдигам толкова стара тема , тъй като планирам пътуване май месец и искам да питам за два дни колко пари трябва да обменим , какъв език говорят ( имам предвид в заведенията и магазините ) , какви са цените .....

Общи условия

Активация на акаунт