На море в Турция - тема 20

  • 145 297
  • 740
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 116
Относно  MAJESTY MIRAGE PARK RESORT 5 *
Безкрайно съм ви благодарна за отделеното време. Ще изчета какво разказват руснаците. Имаме платена почивка от 22.09.12 с Алфатур и ще летим от Варна. Можете да разчитате, че като отида, видя и опитам, веднага ще споделя с вас.

# 121
  • Мнения: 260
Някой да има впечатления от ОНТРАВЪЛ и най вече от автобусите им,тъй като ще пътуваме доста време.Дали са удобни за дълъг път,имат ли функциониращи климатици,че миналата година бяхме с Юмит-нямаше климати,седалките тесни,пускаха някаква чалга музика,щяхме да полудеем.
Та дано някой сподели за Онтравъл.

# 122
  • Мнения: 327
Някой да има впечатления от ОНТРАВЪЛ и най вече от автобусите им,тъй като ще пътуваме доста време.Дали са удобни за дълъг път,имат ли функциониращи климатици,че миналата година бяхме с Юмит-нямаше климати,седалките тесни,пускаха някаква чалга музика,щяхме да полудеем.
Та дано някой сподели за Онтравъл.


Аз пътувах края на май с Он тревел,до Къшадасъ.За пръв път ми беше с автобус,и може да не съм много обективна.Автобуса им беше добър,климатик имаше и работеше.Чалга не са пускали,пуснаха 2 филма и това ....

# 123
  • Мнения: 8
Здравейте,молиа споделете мнения за хотел Haldus beach club .Намирам противоречива информация за него...

# 124
  • Мнения: 232
На 15.09 заминаваме за Анталия-Сиде,някой бил ли е в хотел Club Bella Sun?В руските сайтове отзивите са противоречиви,но повече са отрицателните!?!

# 125
  • София
  • Мнения: 436
Момичета според вас как ще е времето началото на октомври  във Фетие? Някой бил ли е? 
Мерси  Hug Hug Hug

# 126
  • Мнения: 5 695
Някой да има впечатления от ОН ТРАВЕЛ и най вече от автобусите им,тъй като ще пътуваме доста време.Дали са удобни за дълъг път,имат ли функциониращи климатици,че миналата година бяхме с Юмит-нямаше климати,седалките тесни,пускаха някаква чалга музика,щяхме да полудеем.
Та дано някой сподели за Он травел.


Аз пътувах края на май с Он тревел,до Къшадасъ.За пръв път ми беше с автобус,и може да не съм много обективна.Автобуса им беше добър,климатик имаше и работеше.Чалга не са пускали,пуснаха 2 филма и това ....

# 127
  • Мнения: 262
Здравейте.Понеже на 1-ва страница в темата не открих коментари и отзиви за Voyage Sorgun - Side и Asteria Sorgun,моля ако някой има лични впечатления от инфотур или почивка там ,да сподели /може и на лични/.Мерси. Simple Smile

# 128
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте милички,
изневиделица ни се открива почивка може би в ДИДИМ. Искам да попитам обаче дали знаете как е времето в този район през Октомври. Възможностите са от 05 или 12/10 и не знам как ще бъде водата в морето и в басейните. Много ще съм ви благодарна ако се включите, че нямам време за размисъл, защото ще трябва да вадя на малкия паспорт спешно. Може да се вкл'чи и още някой ако иска , който е бил в PALM WINGS.

Поздрави,

# 129
  • Варна
  • Мнения: 57
Здравейте и от мен,
вчера се върнахме от почивка в Турция. Бяхме отседнали в хотел  Vista Hill (ex Cande Onura), Кушадасъ. Като цяло сме изключително доволни от хотела - храната беше разнообразна и изключително вкусна, стаите се почистваха и хавлиите се сменяха всеки ден, чаршафите ни винаги бяха оформени като сърчице Simple Smile, аниматорите се раздаваха на максимум, всяка вечер имаше организирано различно шоу. Това, което не ни допадна много, беше че край басейна винаги звучеше прекалено висока според мен музика, която беше предимно с турски произход. Много се забавлявахме и край двете пързалки, въпреки че не са нищо особено и са общо взето малки. И другият малък минус, беше че тъй като бяхме настанени на последния седми етаж (което ни осигуряваше убийствена гледка) към шест часа вечерта, когато всички се прибират от плажове и басейни, нямаше налягане и нямахме топла вода. Пак казвам, като цяло, хотелът много ни хареса. Първата вечер ни донесоха поднос с плодове и две бутилчици червено вино (бяхме споменали на екскурзоводката ни че сме младоженци).  Времето там - температурите дори през нощта не паднаха под 25 градуса. През деня най-горещо ми се струваше към четири-пет часа. Въпреки това обаче, макар да беше около 35-38 градуса, не ми се струваше толкова непоносимо, колкото тук при такива температури, подухва ветрец и е приятно. От допълнителните разходки се възползвахме от екскурзията до Ефес и къщата на Дева Мария, подводно плуване, разходка с яхта и аквапарк. Най-огромно впечатление ни остави подводното плуване, просто няма друго такова изживяване. Разходката с яхта беше леко разочароваща - не беше яхта, а старо порутено корабче и просто те водят на три места край брега на които имаш възможност да скачаш от корабчето и да си плуваш (там където плуваш на дъното няма абсолютно нищо, а за нас всъщност беше много интересно да има какво да се види под водата, защото ни е страст). В аквапарка също си изкарахме страхотно, но мислим че е леко преувеличена титлата най-голям аквапарк, всъщност броя и големината на пързалките не са несъпоставими с тези в аквапарка в Несебър примерно. Ние бяхме в Адаланд, тъй като за там имаше организирано пътуване от агенцията, но може би Аквафентъзи е по-добрият избор.
Иначе като цяло Турция изобщо не ми хареса, природата е ужасна, пътната обстановка е ужасна - всеки кара както си иска, никъде не видях пътни полицаи, мръсно е.
Плажовете са в пъти по-лоши от нашите родни. Няма пясък, а само нещо средно между пръст и глина, там където няма шезлонги, които се поддържат от хотелите е ужасно мръсно. Ходихме и на Лейдис бийч и на Лонг бийч - положението е еднакво. Морето действително е кристално чисто, дъното се вижда и при пет метра дълбочина, но трябва да знаеш къде да отидеш, за да може да се насладиш на прелестните същества които плуват там.
Огромен минус беше пътуването - пътувахме с автобус, чрез агенция Емералд. На отиване, без да ни предупредят предварително, се наложи да се отклоним до Свиленград (тръгваме от Варна и трябваше да минем през Малко Търново), за да се прикачим в Софийския автобус, при което пътуването ни се удължи с три часа. В автобуса имаше климатик, пуснаха ни два филма, придружаваше ни много мила екскурзоводка. Стовариха ни в хотела в шест часа сутринта, при което се наложи да висим във фоайето до дванайсет и половина за да ни настанят. На връщане - трябваше да освободим стаята в дванайсет, а автобусът дойде да ни вземе в шест часа вечерта (бяха ни казали пет), а автобуса направи допълнително двучасово закъснение по пътя, а беше и изключително стар. Само да отбележа, че за тези шестчасови престои не ни бяха уведомили предварително при записване за почивката  и ни оставиха много лошо впечатление, в допълнение към изключителната умора, която се насъбира - осемнадесет часа път + шест часа чакане кой където намери.
Извинявам се за дългия пост, но емоциите от почивката все още са твърде силни Simple Smile Надявам се да съм била полезна на някого - като обобщение: държавата не ни хареса, хотелът беше супер, ако имате възможност пътувайте с кола или самолет Simple Smile

# 130
  • Мнения: 242
Здравейте милички,
изневиделица ни се открива почивка може би в ДИДИМ. Искам да попитам обаче дали знаете как е времето в този район през Октомври. Възможностите са от 05 или 12/10 и не знам как ще бъде водата в морето и в басейните. Много ще съм ви благодарна ако се включите, че нямам време за размисъл, защото ще трябва да вадя на малкия паспорт спешно. Може да се вкл'чи и още някой ако иска , който е бил в PALM WINGS.

Поздрави,

До колкото си спомням миналото лято Дудинка беше в PALM WINGS. Скоро не съм я срещала в темата, но може да проверите нейните публикации или да и пишете на лични. Simple Smile

# 131
  • Мнения: 2
serendipity_85, благодаря за подробния разказ!!! Много се радвам да прочета, че хотела си струва! Аз все още доста се притеснявам за предстоящото пътуване, за пръв път ще почиваме в Турция. Надявам се и аз да мога да се похваля с приятни емоции. Очаквайте разказа ми след 22.09. Simple Smile

# 132
  • Мнения: 116
Здравейте милички,
изневиделица ни се открива почивка може би в ДИДИМ. Искам да попитам обаче дали знаете как е времето в този район през Октомври. Възможностите са от 05 или 12/10 и не знам как ще бъде водата в морето и в басейните. Много ще съм ви благодарна ако се включите, че нямам време за размисъл, защото ще трябва да вадя на малкия паспорт спешно. Може да се вкл'чи и още някой ако иска , който е бил в PALM WINGS.

Поздрави,

Здравей ! Аз ползвам този сайт http://www.gismeteo.ru/city/weekly/3764/  за времето и досега не ме е подвеждал. Дидим е в район Айдън. Надявам се да ти е полезна информацията.

# 133
  • Мнения: 6
serendipity_85q, много обширен и полезен пост, благодаря ти. Относно часовете за настаняване, те са еднакви навсякъде, но ако имат свободни стаи, настаняват и преди 14 ч., а за напускането, навсякъде е до обяд и това е написано във всички сайтове на ТО. Най-лошо е ако нямаш гривна през това време, но в 4 и 5 звездните хотели обикновено ти слагат гривната с пристигането и не ти я махат въобще. Затова, винаги банските са ни най-отгоре на багажа и обикновено си прекарваме времето за чакане на плаж(винаги има къде да се преоблечеш и да си оставиш багажа) или на разходка в околностите, така въобще не е тягостно. Предполагам, че по-неприятно е ако си с малки деца, но и за това може да му се намери лесното.

Здравейте милички,
изневиделица ни се открива почивка може би в ДИДИМ. Искам да попитам обаче дали знаете как е времето в този район през Октомври. Възможностите са от 05 или 12/10 и ...защото ще трябва да вадя на малкия паспорт спешно....,PALM WINGS...

Бих ти препоръчала възможността от 5.10. И след това времето е хубаво, но все пак е края на сезона. Грехота си е от 7 възможни дни да прекарате 1-2 дни в хотелската стая заради лошото време.  Аз ще почивам в същия хотел, но от 23.09. Съфорумките смятат, че изборът е добър. Вади паспорта на детето и не се притеснявай, сигурна съм, че ще имате една незабравима почивка!
ПП На сайта, който ти е препоръчала fanna можеш да направиш справка за времето в определен регион, за определен период години назад и да си направиш сметка за климата.

Последна редакция: вт, 28 авг 2012, 12:12 от Ох, на баба!

# 134
  • Мнения: 116
Местните туроператори имат по-изгодни ценови предложения, но исках да разбера дали някой от вас са ползвали услуги като разходка с балон и какви са долу-горе цените. Турската баня е безплатна в нашия пакет, там обаче (в банята) може да првят и масаж (платен), което било страхотно. Информацията за гмуркането и въобще за всичко, което сте споделили ми е подарък и ви благодаря.

Последна редакция: ср, 29 авг 2012, 15:59 от fanna

Общи условия

Активация на акаунт