На море в Турция - тема 20

  • 145 283
  • 740
  •   1
Отговори
# 195
  • на Морето
  • Мнения: 512
cezar  на "децата" ще им хареса нощния живот в Будрум. И мойта дъщеря е голяма фенка на Мармарис и Бодрум. Но за да ходят по дискотеките, може би трябва хотел в Бодрум, а не в заливите. Въпреки, че големите дискотеки (Халикарнас и катамарана) имат собствен превоз до хотелите. Погледнете и Исис в Бодрум. Той е в града, терасовиден е, реновиран в романтичен стил. Но не съм сигурна дали 100% от стаите са реновирани. Трябва да го уточните с агенцията. Малко по-слаб хотел е от Кефалука, но е в града. Там има само един доста неприятен момент. Изкачването от хотела до улицата. Много е стръмно. Хотелът е предвидил голф-колички за багажа и за клиентите и винаги може да поръчате да ви превозят по стръмното.
Били сме в Бодрум но май не случихме нито на хотел нито на време.Делта бийч се намира на много ветровито място-ей как не спря тоз вятър 7 дни,а и доста минуси си имаше хотела.Затова засега Бодрум ми е резервен вариант-продължавам да се ровя за Мармарис-дано само не свършат местата.

# 196
  • София
  • Мнения: 350
cezar, погледни IDEAL PRIME BEACH 5* в Мармарис. Спала съм 2 нощувки. Като цяло съм доволна. Само че, стаята ми беше от страната на улицата и беше доста шумно. Аз спях на отворен прозорец без климатик, че беше още май месец, но първата нощ беше доста шумно и то не от друго, а от разговори на висок глас, и то в заведение което беше затворено. Аз никога не съм имала проблем с шума, но дали от пътуването или от смяна на леглото до 5 ч. не заспах. Там се получаваше нещо като ехо и дори обикновен разховор се чуваше сякаш е до леглото ти. Но хотелът е много добре реновиран и с много добра кухня. Плажът е добър като за Мармарис (едър пясък). Хотелът е почти в края на Мармарис и доколкото си спомням нямаше много шумни заведения до него. Но там има ограничение и след 24.00 е забранено да се вдига шум, което е достатъчно за да може човек да се наспи. MARTI RESORT 5*  в Ичмелер е страхотен и подозирам, че вие там сте почивали, като каза Марти Делукс, ако не е същия, горещо ви го препоръчвам, но с уговорката, че е далече от бар-стриит на Мармарис. Ако вече сте се ориентирали към някой хотел и аз съм го посещавала - ще се радвам да помогна.

# 197
  • Мнения: 52
Здравейте.
Приключи и нашата почивка в Кушадъсъ в хотел Батихан. Държа да е ясно, че основно избора ни бе от информацията на този сайт, а и това е първото ни пътуване до Турция. Имам известен опит в пътуването зад граница, и то в Западна Европа, и затова бе интересно да се отиде в страна извън Европа. Пътуването бе с "Дорис", като се спряхме на нея защото ни взе от града, в който живеем и ни върна отново тук. Автобуса бе хубав с 4 звезди, с достатъчно разстояние между седалките, климатик и напитки. Пристигнахме около 9 часа сутринта и имахме кратка среща за информиране кое къде се намира и уточнение за по-сериозна информация в 11.30 часа. Дотогава имахме време за кафе и да разгледаме, ако ни се гледа нещо. В 11.30 на инфо-срещата представителя Наджи на "Анеа травъл" ни запозна с информацията, която си беше подготвил и екскурзиите, които предлагаха. Държа да кажа, че той не е най-удачния избор, за която и да било агенция като представител. Ще поясня защо - първоначално ни представи едни дати за екскурзии на някакъв лист, след това каза, че дните са други, а като се записахме за Памуккале и платихме за определения ден се оказа трето  - не е за тоя ден, който е написал във ваучера , а следващия...? И не ни информира своевременно за това, а чак в автобуса когато вече трябва да тръгваме и се оказва, че няма място за всички. Просто невероятно!!!  Ако този ме беше подчинен бих го уволнила веднага!!!  Жалко за "Анеа травъл". Като изключим посочения Наджи, всичко беше супер - хотела, обслужването, храната, анимацията и морето. Вярно, че на басейните се намира трудно място, но ние сме на море и затова ходихме на плажа, а там винаги има място и е по-спокойно. Морето е чисто и плажа е пясъчен, а  и имаше малки рибки на плиткото. Почиващите бяха от Белгия,Франция, Холандия, Турция и Ирландия. Е, имаше около 80 българи и разбира се между тях имаше и такива, които по добре да не знаеш, че са от България - нахали....Всичко в хотела ни хареса, впечатлени сме от чистотата и работливостта на персонала. Анимацията също беше много интересна и различна всяка вечер. Просто всичко ни хареса!  Хотел "Батихан" ще ни е критерий занапред, ако отидем пак в Турция - дано...Пожелавам го на всеки!

# 198
  • Бургас
  • Мнения: 620
Ох момичета ще се гръмна  незнам трябва да се спра на нещо миналата година бяхме в Бодрум
във Torba Voyage  не  беше  зле



 Peace

# 199
  • София
  • Мнения: 2 437
juli_ett трахотни снимки, а и вие сте много симпатично семейство. Определено след твоя разказ и снимките ще го имам впредвид хотела за догодина.  bouquet

# 200
  • Мнения: 10 604
juli_ett,
страхотни сте!
Имаш ли снимки на стаята?

# 201
  • София
  • Мнения: 4 446
Здравейте.
Приключи и нашата почивка в Кушадъсъ в хотел Батихан. Държа да е ясно, че основно избора ни бе от информацията на този сайт, а и това е първото ни пътуване до Турция. Имам известен опит в пътуването зад граница, и то в Западна Европа, и затова бе интересно да се отиде в страна извън Европа. Пътуването бе с "Дорис", като се спряхме на нея защото ни взе от града, в който живеем и ни върна отново тук. Автобуса бе хубав с 4 звезди, с достатъчно разстояние между седалките, климатик и напитки. Пристигнахме около 9 часа сутринта и имахме кратка среща за информиране кое къде се намира и уточнение за по-сериозна информация в 11.30 часа. Дотогава имахме време за кафе и да разгледаме, ако ни се гледа нещо. В 11.30 на инфо-срещата представителя Наджи на "Анеа травъл" ни запозна с информацията, която си беше подготвил и екскурзиите, които предлагаха. Държа да кажа, че той не е най-удачния избор, за която и да било агенция като представител. Ще поясня защо - първоначално ни представи едни дати за екскурзии на някакъв лист, след това каза, че дните са други, а като се записахме за Памуккале и платихме за определения ден се оказа трето  - не е за тоя ден, който е написал във ваучера , а следващия...? И не ни информира своевременно за това, а чак в автобуса когато вече трябва да тръгваме и се оказва, че няма място за всички. Просто невероятно!!!  Ако този ме беше подчинен бих го уволнила веднага!!!  Жалко за "Анеа травъл". Като изключим посочения Наджи, всичко беше супер - хотела, обслужването, храната, анимацията и морето. Вярно, че на басейните се намира трудно място, но ние сме на море и затова ходихме на плажа, а там винаги има място и е по-спокойно. Морето е чисто и плажа е пясъчен, а  и имаше малки рибки на плиткото. Почиващите бяха от Белгия,Франция, Холандия, Турция и Ирландия. Е, имаше около 80 българи и разбира се между тях имаше и такива, които по добре да не знаеш, че са от България - нахали....Всичко в хотела ни хареса, впечатлени сме от чистотата и работливостта на персонала. Анимацията също беше много интересна и различна всяка вечер. Просто всичко ни хареса!  Хотел "Батихан" ще ни е критерий занапред, ако отидем пак в Турция - дано...Пожелавам го на всеки!

pemi, може ли да ми кажеш актуалните цени за екскурзията до Памуккале, тъй като нашата почивка в Батихан предстои. На друга екскурзия ходихте ли?

# 202
  • Мнения: 52
Мagicjo , екскурзията до Памуккале беше 38 евро , целодневна е и след бърза и кратка закуска в 7.30 се тръгва от Батихан.Обикалят се 5-6 хотела за да се съберат всички записали се и се тръгва за мястото.Около обяд пристигнахме в "Палм термал хотел" за кални бани, снимки и обяд, които влизат в цената. След това продължихме за Памуккале и около 13.30 часа бяхме там. Много е красиво. Заслужава си ...Вземете си бански и подходящи дрехи. 2 часа разглеждахме и се разхождахме, но времето не ни стигна въобще да разгледаме всичко. След това ни водиха във фабрика за ониск и текстилна фабрика - не си купувайте нищо, особено от фабриката за оникс - страшно надути цени.Самата екскурзоводка на групата/забравих и името/ е много занимателна и приятна дама с тънко чувство за хумор.Изобщо ...прекарахме много добре и сме доволни. Но пак предупреждавам за некоректността на Наджи - внимавайте с него.

Последна редакция: вт, 04 сеп 2012, 20:41 от pemi

# 203
  • София
  • Мнения: 4 446
pemi, много благодаря за информацията.  bouquet

# 204
  • Мнения: 164
pemi Hug
С две ръце подкрепям мнението ти 3а Наджи от " Анеа травел". При последната ни почивка в Кушадасъ, той беше най-голямото ни ра3очарование. При пристигането ни в хотела, той не се появи. Имахме проблем с настаняването и ни беше трудно да го ра3решим сами. Втори проблем - получи се объркване с паспортите, но от Наджи ни вест, ни кост. Пристигна някъде около обяд и вместо и3винение ни поднесе нечувана и невиждана грубост. На инфо-срещата му обясних, че сме посещавали обектите, които предлага и искаме само ра3ходка с яхта. В уречения ден и час Наджи отново не се появи. След час и3текъл в телефонни ра3говори дойде бусче...бе3 Наджи и се качихме.
В нашата компания има 3наещи чужди е3ици, но никой не говори добър английски, а турски - арсенал около 20-30 думички. И3ля3охме в морето бе3 него. Още на първия 3алив времето ря3ко се влоши, и3ле3е буря...и 3апочна кошмара. Вятър, вълни около 2-3 метра, яхтичката се подмята, като орехова черупка, пълни се с вода. Другите представители обясняват ситуацията на туристите си - англоговорящи. Ние в пълно неведение и потънали в ужас. Не можем да ра3берем какви ука3ания се дават; какво да правим; какво се случва. Появи се и хеликоптер, който постоянно кръжеше над нас и увеличаваше страха ни. Спаси ни само и3ключитено опитния капитан. Добрахме се до Кушадасъ с Божията помощ. Яхтата също бе собственост на Анеа. И въпреки, че на пристанището 3наеха 3а бедстващите две яхти, Наджи не ни посрещна. Българи в хотела ни, споделиха свои премеждия с Наджи по предлаганите екскур3ии. След 3авръщането ни написах мейл до Анеа травел. Получих отговор с и3винения. И какво от това...продължавах да чета тук в темата 3а Наджи и ра3брах, че той продължава да работи 3а Анеа. Жалко!

# 205
  • Мнения: 279
Аз последно се спрях най-после на PINE BAY  и на Batihan Beach Resort Spa в Кушадасъ.
Сега вече трябва да реша кой от двата да бъде, а не мога.
Мъжът ми е оставил на мен да реша.
Първоначално бях си избрала Аквафентази и не исках да чуя за друг, после като оглеждах другите размислих и сега се спрях на тези двата.Отказах се от Аквата, защото ще пътуваме в края на септември, а сме с две деца, водата може да не е много топла в аквапарка, а и искам да видя и Ефес и Памуккале и др., така че така или иначе няма да се застояваме много- много в хотела - поне два дни няма да сме в него.
Сега искам да избера правилния хотел. Ако някоя от вас е била и в двата моля да сподели кой е за предпочитане.   bouquet

# 206
  • Бургас
  • Мнения: 620
Аз още  не съм се спряла  на нищо имам оферта и за Фетие но се чудя хмм



 Peace

# 207
  • Мнения: 279
Дано да избереш и ти точния хотел и да останеш доволна от избора си.  Peace Пиши кой си избрала.

Аз повече  няма да разглеждам други оферти, защото вече наистина ми писна, от две седмици разглеждам сайтове на агенции всеки божи ден по 3-4 часа. Shocked Чета и отзиви къде ли не.
Обаждах се на някои, писах им...
Ако бях в някой по-голям град щях да ида на място и да избера.
Сега вече като избера един от двата и ще ми олекне, утре вече се обаждам и резервирам.

Предните два пъти като ходихме в Турция,  дори не бях виждала хотела и на снимка, агентката ми го похвали и останахме доволни.

# 208
  • Мнения: 41
Здравейте момичета! Обещах да споделя мнението си за Виста Хилл. Много е добър и подробен разказа на serendipity_85, затова няма да се повтарям. Нас ни настаниха в по-големите стаи, които се намират на 1 и 2 етаж -това са тройните стаи и докато обядвахме ни сложиха допълнително легло, понеже сме с 2 деца. За нас това е по- добър вариант. Хотелът е реновиран - мебелите в стаите, фоае, ресторант - поне това което се вижда навсякъде е ново и чисто. Децата много се радваха на хавлиените лебеди и фигурките от пижамките , които откриваха по леглата... Персоналът на хотела е усмихнат и любезен. Храната е разнообразна. Хотелът си е хубав - бих казала като някой туроператор "перфектно съотношение цена- качество"за една нормална семейна почивка - 106 евро на ден за 2 възрастни и 2 деца.
"-"Много румънци!!! Дано да не обидя някого , ама заради тях вече не харесвам и Албена! Сутрин си запазват места около басейните още в 7.00 часа. Тълпят се за храна ... Най активни в анимацията...Дано само ние да сме случили на такава "компания"
За плажа - платформа - дълбоко е около 2 метра на места може и повече . Отстрани на платформата има 50-60 метра пространство от където можеш да влизаш във водата но има камъни... И естествено ходехме да се къпем на плажа пред съседния хотел - перфектен и чист
пясък като за Кушадасъ. Така и не видях как се казва този хотел - но той е полупразен и застаряващ  и на плажа му нямаше други хора освен българи от нашия хотел./Хотелът за който говоря е в дясно от Виста Хилл а в ляво е Фантазия делукс/
Ако някой се интересува за екскурзия до Ефес и Къщата на Дева Мария - предложиха ни я за 37Е възр. и 19Е дете. Ние си ходихме сами с колата . Цените са: Ефес 25 Т.Л. - възр. дете безплатно. , паркинг - 7.50ТЛ, Къщата на Дева Мария 12.50 възр. Деца  - безплатно. Книжка на бълг. език - от уличните търговци  в Ефес на пазърлък.
Да споделя и още едно мнение за друг хотел и курорт Айвалък бийч  в Айвалък- имахме 2 нощувки на връщане там. Просто голяма грешка и една щеше да е достатъчна!!! Не го препоръчвам за почивка!!!  Но гледката от Шейтан софраси е разкошна!
 Shocked За пътуващите със собствен транспорт - имаше на много места полиция по пътя!!! Спряха ни - нямахме нарушения и полицаят постоянно ни повтаряше No problem - записват си номер на колата, прегледаха и шоф. книжка имаше спряни и други български коли!!! Затова ,спазвайте правилото -  видите ли спряла цивилна кола в страни от платното с муцуната срещу вас ....- след 2-3 километра ще ги видите. Направи ми впечатление че бяха след знак за ограничение на скороста  70км/ч.
ПРИЯТНА ПОЧИВКА НА ВСИЧКИ НА КОИТО ИМ ПРЕДСОИ!!!!

# 209
  • София
  • Мнения: 112
 Както писах в предната тема, избрахме Клуб Гюрал, но почивката ни е към края на октомври и започнах да се притеснявам за времето. Така или иначе нямаме възможност по-рано! За съжаление докато четох отзивите в руски сайт, се оказа, че няма вътрешен басейн и съвсем се притесних!
 ...Благодаря за споделените мнения, браво на всички, които следят темата и споделят своите впечатления!

Общи условия

Активация на акаунт