На море в Турция - тема 20

  • 145 279
  • 740
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 7 605
Татянка,благодаря за инфото сега виждам поста ти не знаех , че може да се анулира до 24 часа вече ще го имам предвид сега е късно часовете минаха Crazy може пък да е хубаво хотелчето щом е с изглед към плажа.

Не съм сигурна дали ме разбра правилно  Crazy  Прочети в условията, в потвърждението на резервацията ти, дали и до кога можеш да анулираш резервацията си. В много хотели това е възможно без неустойка до 24 часа преди пристигането в хотела - примерно, ако си резервирала хотела от 15ти октомври, до 14ти октомври можеш да го анулираш, а не в рамките на 24часа след направената резервация.  Peace

# 271
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 15
Има ли някой,който ще пътува с чартъра от Варна на 1.10 за Мармарис?

# 272
  • Мнения: 10
Има ли някой,който ще пътува с чартъра от Варна на 1.10 за Мармарис?

ние сме на 8 октомври Wink

# 273
  • Мнения: 327
bgtiger благодаря ти за разказа ти за Идала...
Гори,радвамсе ,че Ефталия Аква Ресор ви е харесал.Ние мин.год.бяхме там,явно са си всезели поуки и вървят към добро....

# 274
  • Мнения: 141
Татянка,така е не съм те разбрала правилно,не може да се анулира това  е част от ниската цена  Flutter, за тази резервация

# 275
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Опитах с търсачката да намеря отговорите, които ме интересуват, но не успях. Може ли някой да даде информация за duty free- зоната в Анталия- какво предлага, как е като цени, къде има по-голямо разнообразие тук на нашите летища или там остава ли време изобщо за обиколка?
И още нещо- ползвал ли е някой dolmus автобусите? Ние ще сме на 7 км от Кемер например и докъде би било възможно да отидем с такъв транспорт, от къде се хваща точно и т.н?

# 276
  • София
  • Мнения: 350
Опитах с търсачката да намеря отговорите, които ме интересуват, но не успях. Може ли някой да даде информация за duty free- зоната в Анталия- какво предлага, как е като цени, къде има по-голямо разнообразие тук на нашите летища или там остава ли време изобщо за обиколка?
И още нещо- ползвал ли е някой dolmus автобусите? Ние ще сме на 7 км от Кемер например и докъде би било възможно да отидем с такъв транспорт, от къде се хваща точно и т.н?
Мисля, че безмитния магазин  на Анталия е по-скъп от нашия, но нека и някой друг да каже. Поне за стоките, които аз се интересувах беше по-скъпо. На отиване вероятно в Анталия няма да имате време (освен докато чакате багажа), но навръщане има повече време.
За долмушите най-добре е да питате на рецепцията на хотела. Те знаят разписанията и от къде трябва да я вземете. Обикновенно минават почи до входа на хотела. В Бодрум ми се наложи да сменям 2 маршрутки, защото нямаше директно до Бодрум (хотелът ми беше на 30 км. отдалечен), но нямаше проблем. Цените са около 2-3 ТЛР, зависи от разтоянието, но за 7 км предполагам ще са около 2 лири.

# 277
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Опитах с търсачката да намеря отговорите, които ме интересуват, но не успях. Може ли някой да даде информация за duty free- зоната в Анталия- какво предлага, как е като цени, къде има по-голямо разнообразие тук на нашите летища или там остава ли време изобщо за обиколка?
И още нещо- ползвал ли е някой dolmus автобусите? Ние ще сме на 7 км от Кемер например и докъде би било възможно да отидем с такъв транспорт, от къде се хваща точно и т.н?
Мисля, че безмитния магазин  на Анталия е по-скъп от нашия, но нека и някой друг да каже. Поне за стоките, които аз се интересувах беше по-скъпо. На отиване вероятно в Анталия няма да имате време (освен докато чакате багажа), но навръщане има повече време.
За долмушите най-добре е да питате на рецепцията на хотела. Те знаят разписанията и от къде трябва да я вземете. Обикновенно минават почи до входа на хотела. В Бодрум ми се наложи да сменям 2 маршрутки, защото нямаше директно до Бодрум (хотелът ми беше на 30 км. отдалечен), но нямаше проблем. Цените са около 2-3 ТЛР, зависи от разтоянието, но за 7 км предполагам ще са около 2 лири.

Благодаря! Ще се радвам и ако други се включат с мнения. За първи път ще пътуваме до Турция и всичко ми е много неизвестно, а и нямах време да прочета достатъчно.  bouquet

# 278
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
В Анталия има много по-голямо разнообразие в безмитния магазин отколкото във Варна, например.
Аз сверявах цени на парфюми, наистина в Анталия са малко по-скъпи, но само малко. Но пък намерих неща, които в БГ търся отдавна, но няма. Така че зависи и какво ще търсиш.

# 279
  • Мнения: 3 371
Ние ползвахме маршрутки до Кемер, но не помня на колко километра бяхме от градчето. Бяхме в Куин Елизабет и като си помисля, може би на 10-тина км. сме били, горе- долу по времето за пътуване се ориентирам . Но имам спомен за цени от 3 евро на човек ! Peace

# 280
  • София
  • Мнения: 1 735
Прясно инфо за безмитните в Анталия и София и долмуша от миналата седмица Mr. Green
Поне за парфюмите в Анталия е по-скъпо.Мъжът ми си купи на връщане в Сф парфюм за 34Е,в Анталия същия 45Е.Разликата е доста,нямаше и разнообразие от шоколади малки опаковки,нищо не ми грабна особено окото.Долмушът от Чамюва до Кемер е 3ТЛ,Чамюва е на 6-7км и са на 15мин приблизително,има си спирки като на градския транспорт.
Имам прекрасни впечетления от почивката ни в Турция,но така съм се увъртяла от работа,че нямам време да ги опиша.Надявам се утре да го направя.Много хубаво беше и умът ми е все там! Laughing

# 281
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Благодаря ви много, момичета! Всяко инфо ми е полезно, защото нямах много време да се "образовам" за района, сега чета в темите назад. Ние ще бъдем с Астрал Холидейз- от кои техни екскурзии сте доволни? Чудя се за Демре–Мира–Кекова? Ползвали ли сте екскурзии на местни ТО и ако да- до къде?   bouquet

# 282
  • София
  • Мнения: 1 735
Ние ходихме до Памуккале с Аквасън-това е турската агенция партньор на Аква тур.В хотела ни също имаше оферти приблизително на същите цени.
Още нещо се сетих-в самолета има списание с цени на парфюми предимно и бижута на безмитния в СФ и може да си ги сравниш после с тези в Анталия.
Ние бяхме общ чартър на Аква тур,Астрал холидейз и още една фирма.
Демре и Кекова е най-близко и удобно за посещение.Готино е и това:
http://tripwow.tripadvisor.com/slideshow-photo/olympos-mountain- … 62-tpfil02aw-6941
в Анталия.
Това,което впоследствие видях е,че една част от хората пътуващи с корабче до Демре и К. после с катер ги оставят на брега.В смисъл,че аз имам страх от вода и ми се видя кофти прекачването от кораба на катера,но пък на друг това може много да му хареса.Това за района на Чамюва става на въпрос.

# 283
  • Мнения: 7
Аз да се отчета за Royal Wings - това е най-хубавия хотел, в който аз съм била до сега - нямам забележка относно нито едно нещо, може би само за работното време на аква парка, лунапарка и басейна с вълните - някак си се засичаше работното време на парковете вечер с вечерята и минидиското и се видяхме в голямо бързане Grinning. Хотела е огромен и въпреки това имах чувството, че сме само ние - винаги имаше достатъчно място на басейните, на плажа, не ставаха опашки за храна, несъмимала чувството някой да ми диша във врата.
Храната - превъзходна и изобилна. Имаше различни тематични вечери, като на рибната тема присъстваха огромни кралски скариди с дълги половин метър мустаци. Непрекъснато имаше риба - ципура, лаврак и пъстърва на скара, някаква задушена със сос и от дребните скариди в салатите. Още сиспомням ясно вкуса на агнешкото бутче с ориз от турската вечер. Непрекъснато имаше спагети с два вида сос, аз моожех само соса да ям, много ми хареса  Laughing. Имаше 100 вида хляб, категорично мога да заявя, че не можах да опитам и половината неща, които предлагаха. От плодовете имаше смокини, диня, пъпеш, праскови, сливи, круши, грозде...На закуска предлагаха една много вкусна пилешка шунка и някакъв деликатес от телешки език, който аз не одобрих, но съпругът ми беше във възторг. От напитките имаше пепси, фантата на пепси, фрешове от цитруси и диня, в определени часове от деня минаваше един чичко с количка и разнасяше коктейли с френски коняк Наполеон или Бейлис, сладолед и още нещо, от което не се заинтригувах, щото видях Бейлиса.
Стаята - на рецепцията ни казаха, че са я ъпгрейднали, но според мен това си беше точно стаята, за която платихме в България. Иначе чисто и подредено, само дето имаше много комари, които се разпространяваха по климатичната система, и кръвожадни бе- никога не сме били толкова нахапани. Стаята беше достатъчно голяма за двама възрастни и едно дете, в банята нямаше мухъл, на пръв поглед ми изглеждаше чиста, ама човек никога не знае колко бактерии я населяват всъщност.
Общите площи - без забележка, много красива градина, много интересни басейни, в същото време чисти и не миришещи на хлор, имаше една секция с джакузи, няколко детски басейна, 6 водни пързалки и един басейн с вълни (може би беше с минерална вода-адски много миришеше на сяра), който обаче работеше само 1 час на ден. Имаше и една мързелива река, в която плувахме с канута, точно до най-голямата водна пързалка, малката много харесваше този вид забавление. Относно пързалката аз лично няма да повторя, такъв ужас не съм изпитвала в живота си, качихме се на най-високата семейна пързалка с един двоен семеен дюшек, малката още ме имитира как съм крещяла Laughing.
Нещото, което ме изпълни с истинско блаженство - фуд корнърите, особено този за дюнерите и плодовете. Дюнерите не са такива, каквито тук има под път и над път - ами с домашно хлебче, цепнато да се получи джоб, с много месо, зеленчуци и млечен сос. Заради това ъгълче не успяхме да обядваме в основния ресторант нито веднъж.
Нещото, за което съжалих - рибния а-ла-карт ресторант, не ме впечатли никак.
От Акватур - не съм доволна, не защото имаше неразбории, ами защото агентката им беше една вяла, анемична, която само се опитваше да ни пробута кола с шофьор - впоследствие се оказа, че съпругът й е шофьора. На нас ни предложи обиколка на Анталия за 100 евро за 6 часа,  други българи е оскубала с 50 евро за 1 билет за Аквариума,при положение, че на нас за 3-ма човека ни взеха 80 евро. Предлагаше ни едни екскурзии с космически цени...Както и да е, не се възползвахме от нейните и на съпруга й услуги. Наехме си кола за 60 евро на ден и обикаляхме където ни скимне. Минахме и през Сиде и като видях каква бистра вода имат и 7 метра надолу се виждаше дъното и скалите, съжалих, че не си взехме хотел там. При нас морето беше чисто, но мътно, имаше много пясък и водата беше тъмна, влезеш до коляното и не се вижда стъпалото. А в Сиде морето имаше тюркоазен цвят, а водата прозрачна дори и на пристанището.
Най-голямото ми разочарование - здравната система в Турция! Бях слушала суперлативи и останах като гръмната. Дъщеря ми получи дихателен пристъп посред нощ, оказа се че ларинкса й се е свил заради възпаление и за това е имала трудности с дишането. Застрахователят ни намери болница със спешно отделение, спешният лекар беше добър, веднага откри проблема и ни посъветва да се върнем на другия ден за още 2 процедури. Върнахме се и тогава започна едно ходене по мъките - имаха едно International Department, служителите в него явно разчитаха, че не разбираме езика и ни мотаха от 10 до 16 часа, активизираха се само когато кажехме, че ще платим допълнително. Служителка ни лъга, че чака отговор от нашия застраховател, отказа ни преглед при педиатър, после ни лъга, че не поемали транфера до хотела, като й казахме, че ще платим 60 евро за трансфер, за който таксито щеше да ни вземе 30 лв., веднага се разбърза, даде ни код за плащане само с цифри, без никакво обяснение на английски, та ние заключихме, че целия персонал е в сюъз да дои чужденците. Накрая нещата се оправиха след грандиозен скандал в централното фоайе и писмено оплакване от наша страна. Пуснахме болницата за разследване, ама като знаем бюрокрацията и корупцията от къде идват, дълбоко се съмнявам, че някакви мерки, ще бъдат взети.
Така, доста дълъг пост се получи, но исках да дам подробна информация за нещата, които са им направили впечатление. 

# 284
  • Мнения: 262
lidia_m,благодаря за изчерпателният пост. Само да вметна че "фантата на пепсито" се казва Миринда./mirinda/. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт