Дзен, или изкуството да поддържаш компютър - 6

  • 34 643
  • 781
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 687


Старите теми: Тема 1; тема 2; тема 3; тема 4; тема 5

Интересни линкове

Всички браузъри събрани накуп от един ентусиаст  Laughing
Настройки на торент клиенти
 
1. Ако компютърът ви се развали, проверете дали всички части са си на място

2. За ваша безопасност аккаунта за компютъра го снабдете с една паролка - за да не ви четат пощите и чат историите вас докато ви няма  Wink

3. Не забравяйте, че google знае отговора на всички въпроси Mr. Green

# 1
  • Мнения: 10 687
Прехвърлям питането си от старата тема:

Моля за помощ за следния проблем  Praynig
При включване на лаптопа към телевизора екрана му стои малък, свит и центриран на телевизора  Confused
И преди ми се беше случвало, мъчих се сума време и не помня как го оправих... Сега се мъча сигурно повече от час и не става и не става  Confused Гледах резолюции, функционалните клавиши, настройки, какво ли не - не ще и не ще.
Много моля за съвет какво да правя  Praynig

Аз продължавам да не мога да си реша проблема...
Опитах се да оправя резолюцията, в един друг форум ме посъветваха вместо "clone" да дам "expand" и да рестартирам докато е включен, но проблемът не се реши... Така го и оставих и не се занимавах до вчера, когато след като включих HDMI-кабела, лаптопът изобщо не разпозна ТВ като втори монитор. Изобщо не се появи десктоп на телевизора.
Идеи какво да правя?  newsm78
Как да разбера къде е проблемът - в кабела ли, в HDMI-изхода на лаптопа ли (лаптопът издава характерния звук при включване/изключване на HDMI-кабела). Телевизорът ни е с 3 HDMI-входа - никъде нямаше живот при включване на лаптопа, но телевизия и ДВД работят без проблем т.е. изключвам телевизора като повреда.

# 2
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Вместо запис да питам кабелът дали е наред?
Има ли начин да пробваш  с друг лаптоп?

# 3
  • Мнения: 10 687
За момента нямам възможност да пробвам с друг лаптоп...
От форума в Замунда ми споменаха, че има вероятност да е изгорял HDMI порт, защото съм включвала кабелите при работещи устройства  Rolling Eyes

Вие при изключен лаптоп и ТВ ли включвате HDMI кабела?

За първи път днес чух, че трябвало така да се прави...

# 4
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Ние сме включвали при включени устройства  newsm78

# 5
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
 bouquet за темата.
По принцип е хубаво да са изключени тв и лаптопа.

# 6
  • Мнения: 10 687
Ние сме включвали при включени устройства  newsm78

Е, в Замунда било многократно коментирано, че не трябвало така и че води до изгаряне на HDMI порта...
Аз 4 години така действам - включвам при включени устрйства - и проблем не съм имала.
Все си мисля, че при мен проблемът е софтуерен, защото всичко започна непосредствено след един ъпдейт на Виста.
Мисля си за преинсталация и ако и тогава не стане - на сервиз  Rolling Eyes

# 7
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Я първо направи един систем ристор с по-задна дата (примерно преди 15дни или преди датата на ъпдейта) и пробвай пак. Това преди преинсталирането. А пък ако се наложи да преинсталираш не слагай Виста.

# 8
# 9
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Systen restore няма да помогне на екрана.
Включи телевизора и влез в настройките на десктопа и резолюцията. За ХР - десен бутон на десктопа-свойства и последния таб (не помня как се казваше), за уин7 - десен бутон на десктопа - screen resolution. От там избери различна резолюция на телевизора от тази на монитора ти (обикновено телевизора е втори монитор). Ако телевизора ти поддържа различни формати на дисплея - 4:3, 16:9 - от там също нагласи подходящата.
Ако при променяне на резолюцията на тв-то се променя и тази на монитора (обикновено се получава при режим duplicate за втори монитор), опитай да смениш режима на extend или projector only (при мен до това меню се стига с уин бутон + Р)

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
запис

# 11
  • Мнения: 2 820
Много полезна тема   bouquet

# 12
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Systen restore няма да помогне на екрана.
Включи телевизора и влез в настройките на десктопа и резолюцията. За ХР - десен бутон на десктопа-свойства и последния таб (не помня как се казваше), за уин7 - десен бутон на десктопа - screen resolution. От там избери различна резолюция на телевизора от тази на монитора ти (обикновено телевизора е втори монитор). Ако телевизора ти поддържа различни формати на дисплея - 4:3, 16:9 - от там също нагласи подходящата.
Ако при променяне на резолюцията на тв-то се променя и тази на монитора (обикновено се получава при режим duplicate за втори монитор), опитай да смениш режима на extend или projector only (при мен до това меню се стига с уин бутон + Р)

Тя май вече ги е направила тези неща и сега ТВто даже не излиза като 2ри монитор...

# 13
# 14
  • Мнения: 3 634
Кажете, моля ви, някое прилично предложение за Андроид, което да включва всичките ми пощи и акаунти от социални мрежи. Имам Social Hub, но работи само с пощата на гугъл.

Общи условия

Активация на акаунт